Bireysel Emeklilik Hesaplama
BES Kesinti Hesaplama

Bireysel Emeklilikten çıkmak isteyenlerin en büyük sorunu, BES iptali durumunda ne kadar kesinti olacağı ve birikimlerinin ne kadarını alacaklarıdır. Bu sorunu çözmek adına Bireysel Emeklilikten ayrılma durumunda katılımcının eline ne kadar para geçeceğine ilişkin hesaplama aracı hazırladık. Aşağıdaki alanların tamamını doldurarak (bilmediğiniz kısımlara O (sıfır)yazınız) BES ‘ten çıkmanız durumunda ne kadar kesinti olacağını ve elinize yaklaşık ne kadar geçeceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca BES Kesinti Hesaplama Aracımızın altına yorum yaparak sorularınızı sorabilirsiniz.Yaşınız:
BES Giriş Tarihi:
Yatırılan (Anapara):
Anapara Getirisi:
Devlet Katkısı:
Devlet Katkısı Getirisi:

Bireysel Emeklilik Hesaplama Konusuna 37 Yorum Yapıldı
 1. Selman dedi ki:

  2006 Şubat girisliyim. Banka yetkilisi ne zaman istersem ayrilabilecegimi ve hiçbir kesinti olmayacağını söylemişti. Şimdi ise 1771 TL’den 1000 küsür elime gececekmis. Iyi kandırıyorlar. Pişmanım.

 2. LEVENT dedi ki:

  Bu kadar saçma sapan sistem olamaz. Devlet nasıl bu sisteme evet der hayretler içerisindeyim. 4 yıldır yatırdığım miktar 5300 devlet katkısı hariç,
  sistemden çıkarsam ne kadar alırım diye sordum müşteri temsilcisine cevap: 4810 neden böyle benim yatırdığımın bile altında dedim. 5 yıldan önce çıkarsam devlet katkısı olmazmış hadi devletin katkısını istemiyorum (zaten hiç olmadı da) benim paramı 4 yıldır kullanıyorsunuz faiz vermediniz bari ana paramı verin.

  1. eray dedi ki:

   levent bey 3-6 yıl içerisinde ayrılmanız halinde brüt asgari ücretin %50 sizden kesiliyor . prim Getirilerinizden ise %15 gelir vergisi ,ve devlet katkısının %15 ni alabiliyorsunuz size ilk etapta söylenen tutar devlet katkısı ve getirilerinizin toplam tutarıdır,ayrılma halinde keintiler düşüldüğünden biraz daha beklemenizi ve ayrılmadan toplu ödeme yaparak en azından devlet getirsinin %15 ni almanızı öneririm zararınızı minumuma indirmiş olursunuz…

 3. hhh dedi ki:

  hesapla iste zorlama beni

 4. MÜMİN ÇETİN dedi ki:

  Mayıs 2013 girişliyim. Toplam ödediğim tutar 8100 lira. Hesaplamaya göre sistemden şu an çıkarsam alacağım tutar 10500 tl. Ödediğim paranın daha azını alacağım diyen arkadaşlar senede 6 kere fon değişikliği hakkınız var . Bunlara iyi bakın araştırın. Ben 8100 lira için şu anda 3000 lira fon getirim var. Duruma göre döviz, hisse ve altın fonlarında değişiklik yapıyorum. Şu an hisse fonunda param. Biraz daha düşerse dolar fonuna geçeceğim.

 5. Metin dedi ki:

  Merhaba ben 01.04/2017 tarihinde bes’e girdim 5 ay oldu biriken ana param 655 TL şuanda çıksam kesinti ne kadar olur

 6. İbrahim dedi ki:

  Merhaba, beste 3 yılımı doldurdum. 3-6 yıl arasında çıkışta oluşan devlet katkısının %15 ini alabildiğimizi biliyorum. Sorum şu, ben ara ödeme yapsam 1 ay sonra da sistemden çıksam, bu yapılan ara ödemeye kazanılan devlet katkısının %15 ini alabiliyor muyum. Örnek vereyim 20000 tl ara ödeme yaptım, %25 devlet katkısı 5000 lira bunun %15 ini sistemden çıkınca alabiliyor muyum? Böyle bir şey oluyor mu?

  1. eray dedi ki:

   İbrahim bey toplu ödemede %25 devlet desteği alınıyor ama yıllık bir sınırı var 2017 yılı için 21.330 tl yatırdığınız aylık piriminiz dahil 2017 yılı için devlet katkısı en fazla 5.332,50 tl yi geçemez onu dikkate alarak yatırınız.sonuçta devlet katkısının %15 alabiliyorsunuz mantıklı toplu ödeme yapmaniz…

1 2
Sayfa başına git