BES Stopaj İadeleri İçin Facebookta Biraraya Geliyoruz

BES Stopaj İadeleri İçin Facebookta Biraraya Geliyoruz
1 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 7.017 kez okundu.

Bireysel Emeklilik Sisteminde yapılan değişiklikle daha önce sistemden ayrılan katılımcıların ana paralarından yapılan kesintilerin iadesi mümkün kılınmış ve iade süreci 29 Ağustosta başlamıştır.

Başvurular Bireysel Emeklilik Şirketlerinden gerekli belgelerin temininin ardından Büyük Mükellefler Vergi Dairesine yapılıyor.

İade sürecinin 29 Ağustos 2012 tarihinde başlamış olmasına karşın, sürecin işleyişiyle ilgili sıkıntılar devam ediyor.

Büyük Mükellefler Vergi Dairesi iş yoğunluğu ve başvuruların fazlalığı gerekçesiyle sürecin uzadığını savunurken katılımcıların mağduriyeti giderilmiyor.

Konuya ilişkin bireysel anlamda eski katılımcılar çeşitli yollara başvurmakta fakat bu başvurulardan bir sonuç alınamamaktadır.

Stopaj iadeleriyle ilgili mağdurların sesini duyurmak, dikkat çekmek ve bu sıkıntının çözülmesini sağlamak adına BireyselEmeklilikSistemi.Org olarak Facebook’ta bir grup kurmuş bulunmaktayız.

Bu grup aracılığıyla günümüzde büyük önem taşıyan sosyal medyanın gücünü kullanarak bazı platformlarda bu konunun gündeme gelmesini ve bir çözüm bulunmasını sağlayabileceğimizi ümit ediyoruz.

Sesimizin daha kuvvetli çıkması için herkesi sayfamıza bekliyoruz.

Sayfaya ulaşmak için tıklayınız –>  Bireysel Emeklilik Stopaj İadesi Magdurlari

Saygılarımızla..

BireyselEmeklilikSistemi.Org Yönetimi..

Etiketler:

BES Stopaj İadeleri İçin Facebookta Biraraya Geliyoruz Konusuna 47 Yorum Yapıldı
 1. delirttiler diyor ki:

  Sayın Admin,çok afedersin ama bu çok komik oldu.Yani facede sayfa açmak,derlerki oh be birazda burdan kendi kendilerine aylarca yazışıp dursunlar,kendi kendilerine oyalansınlar zavallılar diyorlardır.Kendi kendimizi komik duruma düşürüyoruz.Millet toplanıp biryerlere yürümedikçe,kimse bizi takmaz.5 10 bin kişi toplanıp yürüsün,yalaka tvler haber yapsın,ozaman belki hızlandırırlar ödemeleri.

  1. admin diyor ki:

   Sayın Ziyaretçi;
   Kendi adınıza durumu komik bulmanız sizin düşüncenizdir saygı duyuyoruz ve bu organizasyonun içine dahil olmayarak komik duruma düşmekten kurtulabilirsiniz.
   Ama bahsettiğiniz 5-10 bin kişinin yürümesi/televizyonların haber yapması v.b. şeyler için de bir araya gelinmesi lazım ve sosyal medya bunun için kullanılabilecek bir ortam ki amacımız da bu zaten.

 2. delirttiler diyor ki:

  Sayın Admin,
  haklısınız,herkez çıldırmak üzere,benim almam gereken para az para değil ama bunlardan ses çıkmıyor ve umurlarındada değil,artık delirtme noktasına gelindiği için böyle bir çıkış yaptım kusura bakmayın.tabiki uğraşınızın nedeni,bu düzensizliğin ve belirsizliğin oartadan kalkması için ve size teşekkür ediyorum.Umarım biran önce bizlerden haksız yere aldıkları paraları öderler ve o paranında hayrını görürüz inşallah,mutlulukla harcarız (kendi paramızı) inşAllah.

 3. Yılmaz YILDIRIM diyor ki:

  Slm arkadaşlar; Yorumlardan anladığım kadarı ile 2001 öncesinde sisteme girip 2008 arası ayrılanlar için geçerli olduğunu anladım. ACABA YANLIŞ MI ALGILADIM. Ben 01.01.2003 de Axa oyak ta ” Dövize endeksli birikim sigortası ” na üye oldum, (7) yıl sonra yani 01.01.2010 tarihinde ayrıldım. Benim müracat etmem gerekiyormu, bir bilgisi olan varsa yazsın lütfen. Birde; Büyük mükellef vergi dairesine sunacağım evrak dökümanlarımı AXA OYAK tan mı yoksa şirketin vergi dairesinden mi istenecek. Büyük Mükellef Vergi dairesinin açılımlı adresi nedir (Tam adresi) bildirirseniz çok sevinirim. Saygılar sunarım.

 4. sirya diyor ki:

  YIMAZ YILDIRIM ARKADAŞIM,SEN BİRAN ÖNCE EVRAKLARINI AXA OYAKI ARAYARAK İSTE SANA GÖNDERİLEN MAİLDEKİ FORMU VE DİLEKÇEYİ DOLDUR,SONRA BÜYÜK MÜKELLEFELR V.D BAŞKANLIĞINA GÖNDER VE FAZLADAN KESİLEN PARANI GERİ ALMAYI BEKLE.SENİN BU YASADAN YARARLANMA HAKKIN VAR TABİKİ,2010 ÇOKIŞLLIYIM DİYORSUN,2007 VE SONRAQSINDA ÇIKANLAR (2012 YE KADAR) BU HAKTAN FAYDALANABİLİYOR

 5. halil diyor ki:

  haklısın admin facede ses getirebiliriz bişeyler yapmamız lazım yoksa bu para 10 sene daha ödenmez

 6. BERK diyor ki:

  BU DURUMUN SORUMLUSU KİMLERE ALLAH SORSUN ONLARA.

 7. sezgin diyor ki:

  Zaten artık hiçbirinin gözü yok iktidarda,yüklerini tuttular,biz bu ülkenin sevdalısıyız laflarıda geçmişte kaldı,sevdaları geçti,geride kalanlarda ne yaparsa yapsın,baksın başının çaresine.

 8. yalanmış hepsi diyor ki:

  SURİYE SEVDALISIYIZ HEPİMİZ,SURİYEYİ SEVMEYEN ONLARI BESLEMEYEN BU TOPRAKLARDA İSTENMİYOR.BİZ SURİYE İÇİN VARIZ,SURİYE SURİYE SURİYE…

 9. cenk diyor ki:

  Arkadaşlar, Kamu Denetçiliği Kurumu faaliyete geçti. İdareye(BMVD) yapılan ve 2 ay içinde yazılı cevap alamayan kişiler 6 ay içinde bu kuruma internet sitesinde bulunan dilekçe ile başvurduğunda kurum(BMVD)anında sorunu çözmek zorunda, ayrıca kurum(BMVD) hakkında rapor hazırlanarak Cumhurbaşkanlığına, TBMM ne bilgi veriliyor.Ben şikayetimi bildirdim.Kamu Denetçiliği Kurumuna(Ombudsman)yoğun şikayet dilekçesi gitmeli ki bu sorun çözülsün. Bimer ile çözülmedi ama bu kurum(Ombudsman) bu durumu çözer.Çünkü bu kurumun yaptırımları daha ağır.

 10. BIKTIRDILAR diyor ki:

  Yazık gerçekten 31 ağustosta başvurdum 2009 çıkışlıyım hala yatmadı …şakamısnız nasıl iş yapıyosunuz bi sene dolucak nerdeyse bu ne sorumsuzluk ne desem az gelir size ne desem değmez …yazık bu ülkeden iğrendirdiler yatıcak para bile önemli değil artık reva görülen şu muamele insanı delirtmeye yetiyor.

 11. hepimiz koyunuz diyor ki:

  BİRAZ ÖNCE BİREYSELEMEKLİLİK FORMUNDA OKUDUM,10. AYIN 2 SİNDE KAYIT ALTINA ALINAN 2011 ÇIKIŞLI BİR KİŞİ PARASININ YATTIĞINI SÖYLÜYOR,BUNDAN ŞU ANLAŞILIYORKİ KİMİN NE YAPTIĞI BELLİ DEĞİL.BENİM HELAL PARAM,HEM PARALARIMIZI HAKSIZ ALIP YILLAR SONRA FAİZSİZ GERİ VERCEĞİNİ SÖYLEYENLERE VE GERİ VERMEK İÇİN BİNBİRTÜRLÜ İŞKENCE ÇEKTİRENLERE VE PARALARIMI YATIRILMASINI BİLEREK GECİKTİRENLERE HARAM OLSUN.HEPSİ ALLAHTAN BULSUN.TEKRAR EDİYORUM BU BEDDUAM PARAMIN YATIRLMASINI BİLEREK GEÇİKTİREN ,ENGELLEYEN HER KİM VARSA ONLARA.

 12. İsim (zorunlu) diyor ki:

  aynı kurumda yanyana çalıştığım 4 arkadaşımla birlikte Eylül 2012 de stopaj iadeleri için yazışmalarımızı yapmıştık. arkadaşlarımızdan birisi iadesini aldı ,halen bizler alamadık bekliyoruz.Eylül ayından paralarımız bekliyor faiz de yürütülmüyor.ödemelerde bir sıralama varsa riayet edilmesi.paralarımızın biran önce ödenmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılması en büyük isteğimiz.

 13. ilhan diyor ki:

  Adı Büyük Mükellefler Vergi Dairesi ama binlerce hak sahibini mağdur etme konusunda ise yaptığı işler ve uygulamayla bence KÜÇÜK Mükellefler Vergi Dairesi….!!!!
  Kaplumbağa bile 8 ayda (!) yavaş yavaş da olsa dünyanın yolunu giderdi….Kayıt ve ödemelerde ne bir plan ne bir düzen nede bir disiplin ve ciddiyet var… Bu nasıl bir kurum .???? Sabırlarımızı zorlamaya devam ediyorlar.
  Hala Maliye yada gelirler gn. md. lüğünden bir yetklil de çıkıp açıklama yapma ihtiyacı hissetmiyorlar…
  Milletine ve vatandaşına bu kadar uzak ve soğuk nasıl olabiliyorlar…
  Elbet bizlerinde sözümüzün (!) geçeceği an ve zaman gelecek. Önümüzdeki maçlara (!) bakacağız….
  Yazıklar olsun. Pes artık pes…

 14. aslı diyor ki:

  bende eylül 2012 de evrakları tamamlayıp büyük mükellefler vergi dairesine posta ile yolladım fakat paramı alamadım.İlgili bankama gittim bu konu vergi dairesinin dediler.Ayrıca bizim burdaki arkadaşlar parasını aldılar deyince şaşırdım açıkçası bizim paraları neden ödemediler peki soruyorum.

 15. aslı diyor ki:

  aranızda stopaj iadesini alan varsa yazsın lütfen arkadaşlar..

 16. serko diyor ki:

  benim umudum kalmadi…bu paraya çok güvenmiştim….yarın kredi çekecem:(

 17. yalçın gülhan diyor ki:

  17 eylül 2012 de eşim ve bana 2 adet iadeli taahhatlü gönderdim,kayıtları,alındısı yapılmış evrak iadesi de elime geldi .ah dedim kurbanlık parası ummadığım anda geldi derken senesi geliyor ve yeni kurbanlık sezonuna yaklaştığımız şu günlerde hala bankaya 2 ayda bir gidiyorum bakıyorum 26.04.2013 günü yeniden baktım yok..yok ..yok ? bu şikayetleri kim dikkate alıyor ? tire/izmir

 18. arzu diyor ki:

  Evrak No
  171383-171386- 171379
  teslim adlıkları Tarih
  16.10.2012
  Sigorta Şirketi
  GARANTİ EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.
  hiçbir gelişme yok takip ediyorum ama evrakları teslim ederken yasal
  olarak hakkımızı aramamızı engelleyecek bir yazı istemişlerdi zaten ,bir yıl geçisin zaman aşımı söz konusu olur ,hempimiz unutur gideriz.

 19. anadolu hayat diyor ki:

  kahretsin ya 31 ağustostasta kayde geçmiş evrağım hala ödeme yok!!ne bu ya ne bu!hesabı kkontrol etmekten bıktım artık nasıl bi sistemniz varsa yerin dibine batsın!!gücü elinde bulunduran çetesiniz resmen ne ödersiniz ne açıklama yaparsınız!

 20. murat cermik diyor ki:

  ekimde basvurdum hala yok vermiycekler bu parayi haram olsun

 21. Tolga diyor ki:

  07.09.2012 de evrağım vergi dairesine girmiş ve sisteme girmiş ama şu zamana kara tarafıma tek kuruş ödenmedi yazıklar olsun devletin vergi dairesi bunu yapıyorsa vay halimize !!!!!

 22. ilhan diyor ki:

  az önce BMVD sine telefon ederek iade süreci hakkında bilgi almaya çalıştığımda Eylül/2012 ayındaki müraacat eden kişi sayısının 150.000 kişi olduğunu ve iade işini sorduğumda da şimdiye kadar da 20.000 kişiye iade yapıldığını öğrendim…(Teknoloji çağında kaplumbağa hızı devam ediyor)
  Bende eylül ayı kayıtlısı olarak ne zaman iade alacağımı öğrenemedim ve bunu bana söyleyemediler…bunca zaman sonra bile iademi ne zaman alacağımı hala bilemiyorum…
  9 ayda gelinen nokta maalesef ama maalesef bu… Sinir (!) sistemim resmen bozulmuş durumda..
  BMVD internet sayfasında mükellefler için (bizler için değil) memnuniyet anketi yapmışlar.. Neyin memnuniyeti bu olsa olsa bence memnuniyetsizlik (!) anketi yapsınlar ve gerçeği de görsünler…
  Tüm bekleyen ve mağdur kişilerin bilgisine…

 23. mağdur diyor ki:

  son durum bende kalktım yerinde sorayım dedim gittim vergi dairesine bu konuyla ilgili bir yetkili ile görüşmek istediğimi söyledim danışmadaki bir bayan bir işveren edası ile bana bu sistemin bir lutuf olduğunu eyerki böyle bir uygulama olmasa bu parayı alamayacağımızı anlatmaya çalıştı ben yine ağızından ödemelerle ilgili bir tarih almak istedim bu arada eylülde verdim evraklarımı 2011 çıkışlıyım bana yaklaşık olarak bir yıl tarih verdi hangi yılı ödüyorsunuz dedim 2009 dedi ama zerre kadar inanmadım yani açıkçası zaten olmayan ümidimle perçinleşmiş olarak ayrıldım.bu iş olmayacak çünki yapmak istemiyorlar ellerinde bunun için vermiş olduğumuz tapu gibi evraklarıda var.isteyen gidip görebilir özellikle tavırlarını.

 24. Nur diyor ki:

  Arkadaşlar Maliye Bakanını mail yağmuruna tutalım aynı zaman da imza kampanyası başlatalım başka çare yok.

 25. nevzat diyor ki:

  bir arkadaşımız son durumu öğrenmek için ilgili daireyi telefonla aradığını, 2009’da ayrılanların ödemesinin yapıldığı bilgisini alındığını yazıyor. sistemden 2008’de ayrılmıştım, bugüne kadar herhangi bir ödeme yapılmadı, bu bilgide bir yanlışlık mı var?

 26. Cihangir diyor ki:

  Bende Eylül ayında başvurdum.fakat hala ses yok.insanları umutlandırdılar şimdi de aylar geçmesine rağmen paralarımızı vermiyorlar…
  tek kelimeyle “yazık”

 27. sezer sezai tekin diyor ki:

  sabancı grubu ile sıkıntı yaşadığım için,akbank kartımı hesabımı ve bireysel emekliliğim bulunduğu avivasa şirketi ile bağlarımı koparmak istedim.4 aydır avivasa ya 200 er liradan 800 tl para yatırdım.ayrıca giriş aidatı 97 lira alındı.sistemden çıkmak istedim.paramdan sadece 155 lira geri alabileceğimi söylediler.bende kesilen paranın bu çarkın içinde bulunan herkesin çoçuğunun kefen parası olsun diyerek ödemelerimi dondurdum.ve bu parayı kesintisiz geri alabilmenin yollarını arıyorum.bu konuda örnek teşkil edebilecek bi konu varsa yardımcı olursanız sevinirim.

 28. Ahmet diyor ki:

  Sezer bey. Poliçenizi görmeden yorum yapamam ancak bazı sözleşmelerde belirli bir süreden önce çıkışlarda yüksek kesintiler olmakta. Ancak belki şirket değişikliği yapabilirsiniz bence poliçeyi sonlandırmayın

 29. saf vatandaş diyor ki:

  ARKADAŞLAR BİRAZ ÖNCE BMVDden ÜÇ NUMARAYI ARADIM VE VERİLEN CEVAPLAR AYNEN ŞÖYLE,”DAHA EYLÜL AYI ÖDENİYOR,EYLÜL AYI MÜRACATLARINDA 30 BİN KİŞİ ÖDENDİ,EYLÜL AYINDA 150 BİN KİŞİ VAR,ARTIK HESABINI SEN YAP.” DENDİ,BENDE HESAP YAPTIM EKİM AYINA GELMESİ YILLARI BULUYOR,GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN.

 30. ismail ışık diyor ki:

  Arkadaşlar ben sistemden 2011 de çıktım. 12 eylül 2013 de geri iade için başvurdum. İş yerinde çalışan bir abiye konudan bahsettim. O da 2007 de sistemden çıkmış.Benden sonra o abi de vergi dairesine başvurdu ve 2 hafta önce ödeme yaptılar parasını aldı.Gerçekten neye göre ödeme yapıyorlar merak ediyorum. Çıkıp bir yetkili bunu kamuoyuna açıklasa herhalde çok iyi olacak….

 31. feyzi_ karadag2147@hotmail.com diyor ki:

  verırsenız verın vermesınız de vermeyın en az uğraşmiyalım yuruldum bununla uğraşmaktan

 32. NEŞE diyor ki:

  Her zamanki gibi işlerine gelenlere adamı yada dayısı olanlara veriyolardır. Alıştık artık devlet neyi doğru yapmışki bunu yapsın..
  Bende göndereli bir seneyi geçti teslim alındığına dair mesajda geldi ama para yok. alırken bir saat bile geciktirmezler vermeye gelince çek çek babam çek…

 33. murat diyor ki:

  bmvd’de 8 aydır kayıtta olan evrak numaram bügün baktığımda yoktu,sebebi ne olabilir bilen varmı;?

 34. engin diyor ki:

  arkadaşlar 17/07/2013 itibariyle stopaj kesintisi olan alacağımı krş krş na hesabıma yatırıldı gözümüz aydın ödemeler başladı darısı sizlerin başına :))

 35. Murat Aydos diyor ki:

  Ekim 2012 kayıtlı, 147000 lerde olan sıra numaram için odeme yapılmış…

 36. 34 Nur diyor ki:

  Murat Aydos senin şimdi ödendiyse bizimkisi ne zaman olur acep ölme eşeğim ölme :) evrak no 187000 ler de

 37. dogan kaya diyor ki:

  murat aydos senin adına sevindim. bes ten çıkış hangi yıl.

 38. dogan kaya diyor ki:

  murat aydos senin adına sevindim. bes ten çıkış hangi yıl ve hangi sigorta.

 39. hasan diyor ki:

  evrak numaram 157000 lerde hala geri ödeme yapılmadı. Belki bazı arkadaşlara fikir verir…

 40. hakan diyor ki:

  Hepsinin Allah belasını versin, güçlü devletimiz var zannediyordum ama 3-5 kuruş para ödemekten bile aciz devletimiz varmış.
  Vergi borcumuz olsa 2 günde kapıya dikilirler.
  Sorumluların hepsi yavşak şerefsizin teki.

 41. Hidayet TAŞDEMİR diyor ki:

  İNŞALLAH SEÇİME KADAR ÖDERSİNİZ

 42. akın gültekin diyor ki:

  evrak tarıhım 03.12.2012 evrak numaram 249941 bankada bulunan hesabıma 1055 tl param 25.09.2013 tarıhınde yatmıştır.ınsallah en yakın zamanda butun herkesın kendı ve hakkı olan parasına kavuşması dıleklerımle…

 43. akın gültekin diyor ki:

  sisteme giriş tarıhım 17-12-2004 sistemden cıkıs tarıhım 18-08-2009 burada toplanan butun herkesın bılgısıne sunuyorum

 44. muhammetalibektas@hotmail.com diyor ki:

  Bu siralamayi neye gore yapiyolar acaba evrak no suna goremi cikisa goremi acaba bilgisi olan varmi acaba

 45. heykın diyor ki:

  15 kasımda yorum yaptım.hiç sallanmamış.moderasyon bekliyormuş.benden sorakiler yayınlanmış:-(

 46. ferit diyor ki:

  arkadaşlar ben 2009 yılında sistemden ayrıldım. halen bir ödeme yapılmadı. 2009 yılında ayrılıpda parasını alan var mı acaba

  ,

Bir Cevap Yazın

Sayfa başına git