Bireysel Emeklilik Stopaj İadesi Başladı

Bireysel Emeklilik Sisteminde yeni yasayla yapılan düzenleme sonrası, Bireysel Emeklilik Sisteminden ayrılan katılımcıların anaparaları üzerinden yapılan stopaj kesintisinin iadesinin önü açıldı ve iade işlemleri için başvurular 29 Ağustosta başladı. Başvurular Bireysel Emeklilik Şirketlerinden gerekli belgelerin temininin ardından Büyük Mükellefler Vergi Dairesine yapılıyor.

 

Büyük Mükellefler Vergi Dairesi iş yoğunluğu nedeniyle ödemelerin uzun süreceği yönünde daha önce açıklama yapmış ve konuya ilişkin gelişmelerin internet sitesinden duyurulacağını belirtmişti.

Ancak söz konusu açıklamanın ardından yine sessizliğe bürünen Büyük Mükellefler Vergi Dairesinden iade işlemlerinin başladığı yönünde herhangi bir açıklama yapılmamasına karşın, iadelerin ödenmeye başladığı yönünde bilgiler almaktayız.

Büyük Mükellefler Vergi Dairesine herhangi bir şekilde ulaşmak çok zor. Ancak yaptığımız araştırmaya göre elde ettiğimiz sonuçlar şöyle;

–          Bireysel Emeklilik stopaj iadeleri başladı,

 

–          İade işlemleri sistemden ayrılma sırasına göre yapılmakta yani 2007 yılından başlanarak yapılmaktadır. Şu ana kadar 2007 ve 2008 yılında sitemden ayrılanlara iade yapıldı ve yapılmakta.

 

Ancak burada baş gösteren bir karışıklık daha var ki 2008 yılında sistemden ayrılan bir katılımcı stopaj iadesini almışken, 2007 yılında sistemden ayrılan başka bir katılımcı henüz stopaj iadesi alamamış durumda, bu durumu BMVD si başvuru ve sistemden ayrılma sırasına göre iadelerin yapıldığı ifadesi ile açıklıyor fakat başvuru ve sistemden ayrılma tarihinden hangisine göre öncelik verildiği, hangi kriterlere göre yapıldığı muallâk.

 

–          Ayrıca yapılacak iade tutarlarına herhangi bir faiz uygulanmıyor.

Şu ana kadar bize ulaşan bilgiler böyle, konuya ilişkin herhangi bir gelişme/duyuru olması halinde tekrar sitemizde duyurulacaktır.

Etiketler:

Bireysel Emeklilik Stopaj İadesi Başladı Konusuna 1190 Yorum Yapıldı
 1. yalçın gülhan diyor ki:

  sabırla beklemek herşeyin ilacı, yapacak bir olanağımız olmadığından çalışan personeli fazlaca yüklenmemek ki inanıyorum onlarda canla başla çalışıyorlardır ben ve eşim 2008 , 2009 da çıktık hepimizi anlıyorum sinirlerimize hakim olamıyoruz .yetkilerden bende şunu beklerim.en azından siteye duyuru olarak alanların listelerini yayınlamalarını arzu ederdim.mağdur olan bizler,sizleri telefonla arayıp hem sizleri meşgul etmemiş ve zamanınızı çalmamış oluruz diye düşünüyorum saygılarımla iyi çalışmalar

 2. Gülçin Haluk diyor ki:

  bende 2010 yılında ayrılanlardanım, tabiiki rahatsız etmemek lazım fakat bu kadar insanın tedirgin ve huzursuz olmaması için; en azından, belli bir görevli meyil veya telefonla ne zaman ödeneceği bilgisini verirse, veya liste halinde ödenen ve ödenmeyenlerin isimleri ve ne zaman ödeneceği belirtilse, bir süre sabırla bekleriz. Ne telefonlara cevap veriliyor nede meyillere, Allah kolaylık versin

 3. ali diyor ki:

  Başvuruların işleme alındığının sorgulanabileceği bir site açılsa bunu öğrensek ödeme sırası gelince yapılsın.Biz hak sahiplerini tedirgin eden başvurumuzun işleme alındığını bilememek.Bu sebeple yetkililerden bir çözüm yolu bekliyoruz.İyi çalışmalar kolay gelsin.

 4. MEHMET YILDIRIM diyor ki:

  çocuğumun üniversite ders kredisi ödemesi var. evrakları göndereli dört ay geçti. gelecek paraya güvenerek aralık başı öderim diye söyledim. vay halimize. tel/bilgiler mevcut/insanları mağdur etmenin anlamı yok. hangi kapıyı çalsak mağduriyet. yorumcular demiş çalışanları meşgul etmeyelim? ulaşılan e-posta ve tel varsa birde ben meşğul edeyim. tabiki BİMER hariç..

 5. mehmet diyor ki:

  tasarrufu yeşvik gibi bir sayfadan en azından evrakların ulaşıp-ulaşmadığı ve ödeme zamanı ile ilgili bir sayfa açılabilir. KARGO İLE 17.09.2012 GÜNÜ SAAT 11.00 DA E…. A…. MÜRACAATIMA AİT BELGELERİN BULUNDUĞU KARGOYU ALMIŞ.

 6. mustafa diyor ki:

  2 tane poliçem vardı. İkiside 2010 çıkışlı. Bir tanesini 2 gün önce aldım. Diğerini bekliyorum. Stopajını aldığımı başvuruların başlamasının 3. Günü teslim etmiştim diğerinide 1 hafta sonra teslim etmiştim.

 7. mustafa diyor ki:

  2 tane poliçem vardı. İkiside 2010 çıkışlı. Bir
  tanesini 2 gün önce aldım. Diğerini
  bekliyorum. Stopajını aldığımı başvuruların
  başlamasının 3. Günü teslim etmiştim
  diğerinide 1 hafta sonra teslim etmiştim.

 8. halil diyor ki:

  eylül ayının 1. kayıt işlemi yaptırdım axa oyak emeklilik 09/2007 girişim 08/2010 çıkış tarihim amma alamadım ben bunu ne zaman alabilirim tahmimn yürütecek arkadaş yokmu hayırlı günler:)

 9. ilhan özdil diyor ki:

  merhaba Mustafa bey. ben 2009 çıkışlıyım siz ise 2010 çıkışlı olduğunuzu ve bir poliçe parasını aldığınızı belirtmişsiniz doğru mu anlıyorum?

  durum öyle ise BMVD’ nin hangi mantıkla geri iade yaptığını anlamakta zorlanıyorum..

  Bilgi paylaşımında bulunursanız hak sahibi bekleyen kişilere bilgi katkısı sağlarsınız.
  Teşekkürler

 10. mustafa diyor ki:

  bence başvuru sırasına göre yatıyor. Zaten öyle olabileceğini düşündüğümden erken başvuru yaptım. Garanti emeklilikten olan sigortamı aldım axa oyak belgeleri birkaçgün geç gönderdiği için ona daha geç başvuru yapabildim. Garanti için verdikleri sıra no 80 binlerdeydi axa için verdikleri sıra noda 110 binlerdeydi. Bence başvuru sırasına göre veriyorlar. Yıla göre sıralama yapmaları bence olanaksız. O kadar işlerinin arasında birde yıla göre sıralama yapamazlar. Diye düşünüyorum.

 11. mustafa diyor ki:

  birde para malmüdürlüğünden hesaba yatıyor.

 12. sedatmir diyor ki:

  80.000 inciödemeyi 4 ayda yapıyorlar ise 1,5 milyon başvuru oldugu belirtiliyorsa 6 yıl sonra biter bu işler.bimer şikayet ettim BMVD sini 4 aydır bekliyorum.Mustafa bey işlem sıranızı nerden öğrendiniz acaba o aşamaya dahi gelemedim ben henüz .

 13. mustafa diyor ki:

  sıra numarasını başvuru yaptığımda verdiler. Size neden vermediler acaba. gayrettepeden başvuru yapan herkese veriyorlardı. Bu numara ile işlemlerinlzi takip edebilirsiniz dediler. Ama o numaraları takip edebilecek bi sistem yok ben bulamadım.

 14. necmi tezel diyor ki:

  2 ay once dilekcemi ve evraklarimi gondermeme ragmen herhangi bir geri odeme yapilmadi.Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı’na (212) 267 09 09 nolu telefondan defalarca ulasmaya calismama ragmen herhangi bir yetkiliyle gorusemedim. Basvurum isleme alindi mi ve muhtemelen ne zaman odenecegi bilgisini nereden alabilirim…

 15. yeter kul diyor ki:

  19.11.2012 de evraklarımmın alındı iletisi geldi ama neler oluğunu ne zaman ne alacağımı bilmiyorum

 16. saffet diyor ki:

  2012 yılında kargo ile evrakları gönderdim. 2008 yılında çıkış yapmıştım. aradan geçen sürede iade alamadım. dilekçe kanuna göre bmvd’sine dilekçe gönderdim. çalışmalar devam ediyor diye cevap geldi. başkada bilgi gelmedi. belki şirkete göre iade ediyorlardır. ama bu olanlar devletimize hiç yakışmadı

 17. akın diyor ki:

  Bende 2009 yılında bes’ten ayrıldım ve evrakları 4-9-2012 tarihinde kargo yolu ile teslim ettim ve aide alacagım zamanı bekliyorum ama bir türlü o gün gelmedi…

 18. ramis diyor ki:

  işlem numarası dediğiniz evrakları teslim ederken verdikleri muhaberat numarası mı ? acaba ben 2009 cıkışlıyım 02.10.2012 elden verdim evraklarımı heniz ödeme alamadım evrak numarası 129.000

 19. kcolak diyor ki:

  Arkadaşlar kesinti iadeleri numara sırasına göre değil.
  ayrılma yılına göre iade ediliyor. 2007 den başlamışlar…

 20. mustafa diyor ki:

  kcolak’ın dediğinden anlaşılmasına göre 2007 2008 2009 lar bitti 2010 lar ödeniyor. Çünkü ben 2010 çıkışlıyım ve aldım. Ayrıca adamlar çok yoğunuz demesine rağmen üşenmemişler hepsini yıl yıl ayırmışlar. :)) benimki sadece tahmin çünkü ben dilekçelerimi erken verdiğim için erken aldım.

 21. ilhan diyor ki:

  merhaba arkadaşlar,
  2009 ların geri iade ödemelerinin bitmesi mümkün değil çünkü ben 2009 çıkışlıyım ve eylül ilk haftasına ait kaydım var ve daha iademi alamadım.!!!!
  bilgilerinize

 22. aydın diyor ki:

  ilk gün verdim hala bekliyorum alanlara inanmıyorum kusura bakmasınlar

 23. arif tuncer diyor ki:

  mustafa bey yalancının evi yansınmı?

 24. RAMAZAN diyor ki:

  bizim şirketten 3 arkadaş 17-09-2012 günü evrakları elden teslim ettik.2008 çıkışlı arkadaşın iadesi 21-11-2012 günü hesabına yattı.bizimkiler 2009,ve 2010 çıkış olduğu için bekliyoruz.

 25. serkan akdemir diyor ki:

  LANET OLSUN BÖYLE DEVLET ZİHNİYETİNE…ELİMDE OLSA O KURUMDA ÇALIŞAN HERKESE BAŞTA KURUM AMİRİ OLMAK ÜZERE SORUŞTURMA AÇARIM…BÖYLE BİR CİDDİYETSİZLİK OLUR MU?NASIL BİR AÇIKLAMA YAPMAZSIN HANGİ HAKLA BU KADAR İNSANI CİDDİYE ALMAZSIN..VERİLİCEK DEDİNİZ İNSANLAR ONA GÖRE PLAN YAPTI BU ÜLKEDE HERKES ÜÇ KURUŞA MUHTAÇ SİZ BURAYI LONDRA MI SANIYOSUNUZ!’!!ÇOK MU ZOR İKİ CÜMLE Bİ AÇIKLAMA ÖDEMELER ŞU ŞEKİLDE ŞU SIRAYA GÖRE YAPILIYOR DEMEK !!!SAVCILARA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNUYORUM BURADAN RESMEN HAKKIMIZA TECAVÜZ EDİLİYOR!PARAMIZI 5 SENE ÖNCE ALIP EL KOYUCAKSIN ÖDEME EMRİNİ KENDİ KOYDUĞUN APTALCA ÖDEME ŞEKLİ AÇISINDAN GECİKTİRİCEKSİN SONRA DA İKİ CÜMLE AÇIKLAMA YAPIP ÖZÜR DİLEMİYCEKSİN BUNCA İNSANDAN!TÜM YAŞANILANLARA RAĞMEN BES E KATILMAK İSTEYEN İNSANLAR VARSA AKILLARINDAN ŞÜPHE EDİYORUM KİMSE KUSURA BAKMASIN!

 26. Yalçın Yanılmaz diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar,ben de 2010 ock çıkışlıyım.Evraklarımı eksiksiz olarak 4 temmuz’da kargo ile gönderdim evraklarım vd’ye ulaştı.Fakat herhangi bir haber yok.Kurumun yoğun çalıştığını biliyoruz,ancak insanların mağdur olmaması için vergi dairesi şu tarihli çıkış yapanlara ödemeler yapıldı,diğerleri şu tarihte başlayacak diye bir açıklama herkesi rahatlatacaktır.Kanunen iadelerin en geç 3 ay içinde yapılması zorunludur.Eğer ödemeler 3 ayı geçerse yasal olarak gecikme faizi hakkı doğuyor.

 27. Oguzhan diyor ki:

  Bende 17 Eylül de başvurdum. 106400 aldıgım numara hala ödenen bişi yok. 2011 çıkışlıyım.

 28. ibrahim803240@hotmail.com diyor ki:

  tamam yoğun ollacağını tahmin edebiliyorum ama belli aralıklarla üç satırlık açıklama yapıp siteye koymaları çok mu zor. o kadar insan bekliyor.

 29. veysel diyor ki:

  ben 2008 çıkışlıyım hala almadım.yıla göre olsa bende alırdım bu nasıl iş anlamadım.

 30. arif tuncer diyor ki:

  halkla dalga geçen bu gaspçı zihniyeti lanetle kınıyorum binlerce insanın pasını bir kalemde keseceksin geri vermeye gelince ses yok bari ödemeler başladımı başlıcakmı söyleyin yaktınız milleti parasızlıktan kanun dışı iş yapıp fazla kestiniz bu ülkenin adalet makamı hesap sormucakmı bunlardan muz cumhuriyetimi burası araplara gelince milyon dolarlar bizim cepten çıkıyor beyler bizi vatandaş olarak görmüyorlar heralde 2014 te hesaplaşırız sandıkta

 31. Oğuzhan A. diyor ki:

  Yıla göre sıralama nasıl yapılacak onu anlamadım. Düşünün yıla göre sıraladılar basladılar 2007 odemeye e bu basvuru suresı sona ermedıkı elde total 1.5 kısının datası olsun onu yıla gore sıralasınlar. Durmadan yenı basvurular yapılıyor. Adam 2007 cıkıslı olup bugun basvursa onu yıla gore nasıl tekrar bastan sıralamaya alacaklar.

 32. SONUNDA AÇIKLAMA YAPMIŞLARRR diyor ki:

  85 Nolu Gelir Vergisi Sirkülerinin yayınlandığı 23.10.2012 tarihinden itibaren iadeler yapılmaya başlanmıştır. İade işlemlerinin sıralamasında ise; her aya ait başvuruların kendi içinde yıl ve başvuru sırasına sokulması esasına riayet edilmektedir. Dairemize ulaşan başvurular ulaşma sırasına göre evrak kayıt numarası almaktadır. Bir aylık dönemler itibariyle evrak kayıt numarası verilen dilekçeler, iade işlemlerinin yapılacağı serviste yıl sırasına sokulmakta önceki yıllardan başlamak üzere ve aynı yıl içinde evrak kayıt sırasına uyularak iadeler gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir evraka Ödeme sırasının hangi tarihte geleceğini tespit edebilmek ise mümkün değildir.(MANTIKLI BİR ÖDEME ŞEKLİ OLMUŞ EĞER BÖYLE YAPILIYORSA)

 33. mehmet diyor ki:

  İşimiz Allaha kaldı
  , devlet alacağına şahin , verecegine karga …

 34. özcan diyor ki:

  2007 yılında sistemden ayrıldım.526 tl geri ödenecek dediler.gerekli evrakları BMVD’ne 29.12.2012 tarihinde gönderdim,ama hala ses seda yok.eğer ödeme yılara göre,veya başvuru sırasına göre ise beklemekten başka çare yok.yeterki zaman aşımı olmasın.

 35. oguzhan diyor ki:

  O zaman burdan şöyle bir sonuç çıkardım ben Eylül ayı başvuranlardan 2008 çıkıslılar Aralık ayında ödeme alanlar var. Eylül ayında başvuran 2008 li cıkıslar aralık ayında ödemisini aldıysa Mart ayında anca Eylul ayında basvuru yapan 2011 cıkıslı olan bırı parasını alır

 36. alaeddin uluç diyor ki:

  Ben eylül ayının başında başvurdum. 90.bin sıralı numara verdiler. Henüz bir geri bildirim olmadı. Olacağınıda sanmıyorum. Aldım diyenlere inanmak isterim ama inanamıyorum. Hasanede çalıştığım dönemler döner sermaye ödemelerini muhasebeci yanlış hesapladığından 1 yıllık farkı faiziyle devlet benden tek kalemde aldı. Devletin durumu bu arkadaşlar.

 37. ali bey diyor ki:

  YAZIKLAR OLSUN…

 38. murat tur diyor ki:

  şimdi bmvd ile görüştüm,bana verdikleri bilgi şöyle oldu.hangi yıl çıktığına bakılmadan başvuru tarihine göre ödemeler yapılıyor dendi.Ve şuanda eylül ayında bmvd’ne başvuranların ödemelerinin yapıldığını söyledi.ben onun yalancısıyım.

 39. ilhan diyor ki:

  merhaba Murat Bey ;
  iletilen bilgi doğru değil…
  başvuru tarihine göre olsa ben iade alanlardan olurdum. hala almadım ve bekliyorum.
  ilgilenen ve takip edenlerin bilgisine..

 40. murat tur diyor ki:

  İlhan bey,
  dediğim gibi ben onların yalancısıyım,ama daha eylül ayındalarmış zaten ilk başvurula eylülde başladı,belki yakında yatar

 41. nazım diyor ki:

  bende 2008 de ayrılanlardanım.neyazıkki daha alamayanlardanda ŞÖYLE SİSTEM olmazmı kimler başvurduysa onların nekadar ve nezaman alacağını yazsa bizde siteye girip baksak zamanı gelincede alsak.buşekil alıp almayacağımız muallak

 42. mahmut diyor ki:

  Bence BMVD herkese farklı birşey söylüyor.Ben 31 Ağustosta evrakları elden teslim ettim. 834.. nuaralı olarak evrağa kayıt ettiler.2012 çıkışlıyım ve iadem daha yatmadı.Açıklamalarında 23 Eylülden itibaren ödemelere başladıklarını belirtmişlerdi.4 ayda daha Eylül ayında başvuranların ki ödenmedi. İadeleri alan ya da foruma yazan arkadaşlar başvuru tarihini ve numarasını yazarsa diğer arkadaşlarda ona göre sıra durumları hakkında fikir edinebilirler. Özellikle alan arkadaşlar başvuru tarih ve numarasını lütfen yazın. Yoksa yazılanlar kuru gürültü olarak kalıyor…

 43. deli yurek diyor ki:

  ne zaman alacagiz bu paraları

 44. arif diyor ki:

  ben kimsenin aldığına inanmıyorum herkez yalandan bir şey yazıyor alan varsa delikanlı gibi şu tarihte başvurdum şu tarihte hesabıma yatırıldı gibi dürüsçe yazsın..

 45. rasim erdoğan diyor ki:

  2007 çıkışlıyım aldım bankadaki hesap numaranızı kontrol edin derim ama ama burası bizim memleket malesef işler ağır yürüyor milletim de uyumaya devam ediyor

 46. murat diyor ki:

  ben 1998 askerdeyken oyakbank bıreysel emeklılığe başvurdum.prımlerımı mumtazam şekilde yatırdıktan 8 yıl sonra ayrıldım.kesıntılerden sonra bırıken paramı aldım.2006 da ilişkimi kestım.bu süre zarfında bu şirkette benım alacağım war mı?bnı bılgılendırırmısınız ve bundan sonra ne yapmalıyım.sene 2013 ve kımlık bılgılerım yeterlı olacak mı?tşk.ler

 47. arif diyor ki:

  valla ben her gün bankamatiğe bakıyorum henüz bir numara yok alan olan varsa helal olsun yoksa dümenden aldım ayakları yapmasın…

 48. Zeki Altınbıçak diyor ki:

  2011 çıkışlıyım. 11.09.2012 tarihinde 100.000 sıra numarası. Hala bekliyorum.Hergün bankamatiğe bakmaktan gına geldi.Alacakları olsa anında alırlar.Nasıl bir zihniyet bu.Birde faiz uygulamayacaklarmış.Resmi soygun denir bunun adına.

 49. ilhan diyor ki:

  BMVD internet sayfasında iade almak için başvuran kişilerin evrak kayıt sorgulama ekranı yüklenmiş.
  Geçte olsa Güzel bir bilgi ve haber.
  Birde sorgulama esnasında iade miktarları da kişiye özel görünse süper olacaktı.
  Şimdi sıra iadelerimizi bir an önce almaya geldi.

 50. YÜKSEL diyor ki:

  İnşallah geçikmeyi de dahil ederler.başvuru tarihinden itibaren 3 ay içerisinde verilmese yasal faizi ile birlikte verilmesi gerekir.diye biliyorum.

 51. ARZU KANCİ diyor ki:

  arkadaşlar büyük mükellefler vergi dairesinin sitesine girin evrak sorgulama alanı açmışlar T.C veya vergi nonuzu yazarak evrağınızın ulaşıp ulaşmadığını sorgulayabilirsiniz….

 52. halit yılmaz diyor ki:

  benim evrak 3 eylülde gönderdim 9 eylülde ellerine ulaşmış ama bana 17.10.2012 evragın geldiği tarih demişler 178954 numrayı vermısler herhalde posta yada kargodan teslım aldıkalrını sonradan dıkkate almıslar önemsememısler

 53. ali demir diyor ki:

  sorgulama ekranından baktıgımda evrak tarihi ve geldiği tarih olarak 07.11.2012 yazıyor. ben evraklarımı eylül ayında gönderdim ve iade taahühtlü gelen kağıtta eylül ayında teslim edildiği yazıyordu. bu 07.11.2012 ne oluyo ki. 23 ekimde ödenmeye basladı ondan sonraki sıra mı acaba

 54. Reyhan diyor ki:

  Evraklarım eylül ayında ellerine ulaştığı halde,evrak ulaşım tarihini 16 kasım 2012 yapmışlar.

 55. ali bey diyor ki:

  YAZIKLAR OLSUN!!! başka da birşey diyemiyorum çünkü bu devletin hiçbir çalışanına değmez :)

 56. S.Zafer Kuygun diyor ki:

  http://www.bmvdb.gov.tr/tr/images/stories/besevrak.jpg
  URL adresini tıklayan tüm herkes evraklarının kayda alınıp alnmadığını sorgulayabiliyor, bence olumlu gelişme

 57. Fenasi Kerim diyor ki:

  Üç kuruşluk trafik cezası için maaş hesabınıza haciz koyarlar ama kendileri geri ödemeye gelince bin dereden su getirler. Vatandaşı hırsızlar devremülkçüler, bankerle dolandırıcılar soyduğu gibi (ki onlar baskı cebir şiddet kullanıyor) Devlette yasalara dayanarak kanımızı son damlasına kadar emiyor; ama 21 yy de kıçı kırık iki ödemeyi yapmayı bırakın, açıklama yapmaya bile tenezül etmiyorlar. Arkadaşlar bu maliyeyi icraya falan vermenin bir yolu yok mu? Bu nasıl ülke vatanın ve vatandaşın sahibi yok mu?

 58. akın uslu diyor ki:

  BMVD şimdi sorgulama yaptum 4.9.2012 tarihinde kargo ile gönderdigim evraklarımın geldigi tarih sorgulamada 22.10.2012 yazıyor yuh yani arada 1,5 ay fark var!!!!

 59. hadi diyor ki:

  Postaneden iadeli taahhutlu olarak 27.09.2012 de gönderdiğim evrak bmvd sitesinde 11.02.2012 tarihinde gelmiştir diyor bu nasıl iştir anlamadım… Ayıp yaaaa…

 60. duygu çoban diyor ki:

  iyi akşamlar,Bende Sizler gibi beklemede olan bir vatandaşım,Allah sabırlar versin hepimize,inanın ki ülkemiz kötü günlere doğru ısrarla gidiyor,bu bir gerçek.Sözüm ARZU KANCI hanıma,evrak sorgulama dediniz fakat ben bulamadım,biraz daha detaylı bahsederseniz sevinirim,teşekkürler…

 61. duygu çoban diyor ki:

  ARZU HANIM gerek kalmadı teşekkür ederim,buldum..

 62. ilhan diyor ki:

  Tam tamına müracaat edeli 5 ay oldu ve geçti. Hala geri ödemelerimiz tarafımıza yapılmadı…Ve ne zaman yapılacağı da belli değil.. (Devletin alacağı olsaydı gecikme faiziyle tahsil edilirdi)
  Maliye Baknalığı yada Gelirler Genel Müdürlüğü’den ve/veya BMVD’den bir Allah’ın kulu ve yetkilisi yaşanan bu gecikme ve sorunlara en ufak bir duyarlılık ve ilgi göstermiyorlar.
  Bütün yükü tek adres olarak BMVD’ nin üzerine bir güzel yıkmışlar ve resmen uyuyorlar ve uyutuyorlar…
  Yazıklar olsun.. Hakkımı helal etmiyorum….

 63. yuksel diyor ki:

  bu nasıl iş anlamdım gitti 4 ayda sadece evrağın ulatığını öğrene bildik yuh artık en azından alan olsada bizede geleceğini anlasak

 64. TAN diyor ki:

  Valla bende anlamadım arkadaşlar elimde iadeli taahhütlü gelir uzmanının imzalı alındısı var 4 eylül 2012 tarihli (ismini vermeyeyim) ben bu evrağı aldım diye imza atmış teslim almış az önce siteden baktım evrak geliş tarihi ile kayda alınış tarihi 16 ekim 2012 bence artık bu durum sözün bittiği yerdir.Yorum yapmıyorum kayda alınmış ya onada şükür.Eskiden 20 yıl kadar önce bu evrakları kayıt ettirmek için vergi dairlerinde ramazan ayında kuyruklarda çok iftar açtığımızı bilirim.yavaş yavaş teknolojiye ayak uyduruyoruz

 65. mahmut diyor ki:

  Ben 31 Ağustosta verdim. Evraklarını ilk verenlerden biri benim ama daha yatmadı iadem. Evrak sırasını ay içindeki geliş sırasına göre ayırılarak ödeme yapılıyor diyorlar. Eylül ayında verenlerden aldım diyen var. İşin içinden çıkamadım kısacası. Ağustosu Eylülle birleştirdiler galiba.Alan birileri yazsada anlasak hangi ayda hangi yılın ödendiğini.

 66. Oğuzhan diyor ki:

  Bir sayın milletvekilimiz çıksada konuyu gündeme taşısa. Sonuçta 1.5 milyon insan söz konusu.

 67. murat diyor ki:

  Arkadaşlar yeni konuştum,bana söylediği şu bayanın,daha başvuranlardan eylül ayının yarısına yeni geldik ve bir ay sonra yeni sistem gelecek ve hızlanacak,dedi.

 68. ilhan diyor ki:

  iadeler konusunda ; hem ödemeler olsun hemde kayıt ve süreçler olsun aylardır tam bir başıbozukluk ve dağınıklık var…
  Allah hak sahibi olarak bekleyen bizlere/kişilere inşallah sağlığımızda kendi paramıza (!) kavuşmayı nasip eylesin…(Amin)
  Sn.Yetkililer SESİMİZİ DUYUN ve ARTIK MAĞDURİYETLERİMİZİ GİDERİN….

 69. burak altay diyor ki:

  Ödeme yapmamak ve geciktirmek için önce evraklara numara ver sonra yıllarına göre sıraya koy, sonra bu sefer şirketlere göre ayır, sonra ödeme yapılacak şehir ve bankaya göre tekrar düzenle.
  Bide kalkıp isim olarak alfabetik sıralama yapmazlar inşallah diye dua edelim hep beraber.
  allah bize sabır, devlete bol bol akıl fikir versin.

 70. Burak Altay diyor ki:

  Sık sorulan sorulara cevap olarak kime ne zaman ödeme yapılacağını söyleyebilmenin imkanı yokmuşmuş diye yazmışlar utanmadan.

  Kardeşim madem ödemelere ekim ayının sonunda başlayacaktın neden uygulamayı ağustos sonu başlattın.

  kime, ne kadar ve ne zaman ödeme yapacağını veya yapabileceğini bilemeyen bir devlet kuruluşu. basiretsiz yöneticiler, son derece lakayt çalışanlar..

 71. ali diyor ki:

  bir arkadaşın telefon sonucunda 1 ay sonra yeni proğram kullanacakları nı yazdı.daha önce bilgisayar kullanmıyorlardı bunlar evraklar servisler arasında elden ele gidiyormuş. Yeni proğramda gelse bu mantıkla işlem ilerlemez çok zor…

 72. arif diyor ki:

  valla ben her gün bankamatiğe bakıyorum henüz bir numara yok alan olan varsa helal olsun yoksa dümenden aldım ayakları yapmasın yalandan aldık diye milleti kandırmayın..

 73. Oktay diyor ki:

  BES’ten 2009 çıkışlıyım,11.09.2012 tarihinde 98151 sırada teslim alınmış evrakım ama hala ödeme yok.

 74. selçuk diyor ki:

  169055 numara 2010 cıkıslıyım hala odeme yok acele et vergi dairesi

 75. deniz tosun diyor ki:

  Madem boyle bir iade yapilacakti. Adam akilli bir internet alt yapisi kurup online basvuru alsalardi ne olurdu. Bakanlik sinifta kalmistir ve bu isi beceremeyen insanlar hala gorevlerinde durmaktadir.

 76. YASİN AKDAS diyor ki:

  ya ben kimlik fotokopisini unuttum kimlik numaram vardı gönderdiğim belgede arayan soran da yok var mı bilen normali bu kadar sürüyorsa yan gelsem de alamam heral ben benim parayı

 77. arif tuncer diyor ki:

  trafik cezaları vb gibi kanun dışı uygulamalara istinaden kesecekler oyalıyorlar milleti bir kişi alan olsa söylerdi yalannnnn.10/02/2013 e kadar parasını almayanlar faiz ile birlikte almalı istemeli herkez mahkemeye baş vurmalı diye düşünüyorum herkez mahkemeye baş vurmalıki millete bu işkenceyi yapan vergi dairesi,maliye kimse hesabı sorulsun biz ceza ödüyoruz onlara niye ceza yok varmı öyle dava memlekete bak yaaaaaa

 78. AYNUR diyor ki:

  TELEFONLARINIZ CEVAP VERMİYOR İNSANLARI OYALIYORMUSUNUZ BİZİM DEVLETE EN UFAK BORCUMUZ OLSA CEZAEVİNE KADAR GİDERDİ ÖDEMELER BAŞLADI DENİYOR AMA AYLAR GECTİ HALA BİR SONUC YOK SİZLEREDE ULAŞAMIYORUZ

 79. ilhan diyor ki:

  2009 çıkışlı ve Eylül/2012 ilk hafta kayıtlı bir kişi olarak (ömrümüzden 6 ay geçti) hem BİMER hemde BMVD’sin mail adresine her hafta düzenli olarak iade taleplerinin bir an önce gerçekleşmesi için ” Hatırlatma ” taleplerimi iletiyorum. Bekleyen her hak sahibine de tavsiye diyorum. Ne kadar mail yada telefonlar konuunda organize ve duyarlı olursak herhalde konu iadeler için SESİMİZİ DUYAN OLACAKTIR diye düşünüyorum…
  Artık konu ciddi manada SIKINTI VE SORUN yaşatmakta…
  5.ayda dolmak üzere…Yazıktır günahtır ve de ayıptır

 80. Ömer Prut diyor ki:

  bes ödemeleri yapılacağı yasalaşmadan 3 ay önce yani 2012 yılı mayıs ayında arkadaşımla sistemden çıkmıştık..
  sonra yasa çıkınca ikimiz birden iadelerimizi talep ettik..
  geçen hafta banka hesabına arkadaşımın yattığı halde benim hala yatmadı.
  yani ben 2007 yılındakilerden başlıyorlar filan diye yorum yapanların yorumlarına itimat etmiyorum.. çünkü kendi yaşadığım olayı bilirim ben..arkadaşım aldı ben hala bekliyorum..

 81. Murat Enes diyor ki:

  Ömer Bey Merhabalar,
  Sizin ve arkadaşınızın emeklilik şirketleri de aynı mı?
  Aynı anda çıkış yaptınız ama sorun nedir sizinki yatmamış.

 82. Ömer diyor ki:

  garanti emeklilik..
  gönderim tarihimiz 3 eylül 2012.
  siteden takip ettiğimde 16 ekimde kayıt no verilmiş..
  yani bu yüzden şansa göre geliyor bu ödemeler..
  hiç öyle yıl ya da kayıt numarası sırası varmış diye düşünmeyin..
  denk nasıl gelirse öyle ödüyorlar bir sistem filan yok bence..
  ben gözümle gördüğüme inanırım …

 83. 81 oya diyor ki:

  2009 çıkışlıyım. 25.09.2012 başvurdum.Ama tarihi 20.10.2012 görülüyor. 190165 evrak nolu 5 aydır bekliyorum.Kimsenin parasını aldığınada inanmıyorum….Devlet çok duyarsiz davranıyor…..

 84. mahmut diyor ki:

  UTANMAZLIK BU ARKADAŞLAR.
  Milletin parasını ödemedikleri gibi, utanmadan borcunu öde iade sürecin hızlansın diyorlar. Tam Aziz NESİN’LİK bu kurum…Ülkemizde her alanda yaşanan pervasızlığın ve kokuşmuşluğun bmvd yansımış hali.
  “ÖNEMLİ NOT : Herhangi bir hak sahibinin iade işlemi gerçekleştirilmeden önce EVDO sisteminde kayıtlı ve vadesi geçtiği halde ödenmemiş görünen 6183 sayılı kanun kapsamındaki borçları taranmakta ve varsa bu borcu mahsup edildikten sonra kalan tutar iade edilmektedir. Borçlu mükelleflerimiz için yapılan bu mahsup işlemi iş yükünü artırdığından, borcu olan mükelleflerin borçlarını ödemeleri iade sürecini hızlandıracaktır.”

 85. arif diyor ki:

  ben kimsenin aldığına inanmıyorum herkez yalandan bir şey yazıyor alan varsa delikanlı gibi şu tarihte başvurdum şu tarihte hesabıma yatırıldı gibi dürüsçe yazsın o almış bu almış hepsi hikaye..

 86. yasemin diyor ki:

  devletin bizden alacağı olsaydı mezardan çıkarıp alırdı ama bizi kaç aydır oyalıyor. ayrıca taaa ekim ayında gönderdiğim evrağı ocak ayında işleme koyup sıra numarası vermek hangi akla mantığa sığar allah aşkına söyleyin ben evrakı gönderdikten bir hafta sonra ellere ulaştığına dair postane bana bilgi verdi. gelen evrak 3 ay sonra işleme koyulur mu insaff insafff ….

 87. serkan akdemir diyor ki:

  siizn yönettim sandığınız ülke bu işte…lanet olsun sadece bir olayda da bu ülkede yaşadığımıza lanet etmiyelim…iyi ki bu ülkedeyiz diyelim bu kadar mı bıktırılır insanlar ülkelerinden Allah nasıl biliyosa öyle yapsın sonunuzu

 88. ilhan diyor ki:

  Bir haftanın daha maalesef sonuna geldik. Hergün hesaplarıma havalenin gelip gelmediğine bakmaktan SIKILDIM YORULDUM ve BUNALDIM….
  Yazıklar olsun bizleri bu duruma ve umutsuzluğa düşürenlere….

 89. Aydın diyor ki:

  Arkdaslar benimde 07.09.2012 yazıyo sitesinde ancak halen yatan bir meblağ yok ne yazıkki…

 90. Hasan 59 diyor ki:

  Devlet paraları geç vermek için bilinçli olarak geciktirebilir diye düşünenler de var!

 91. alaeddin uluç diyor ki:

  Arkadaşlar ben 06/09/2012 tarihinde 5 adet stopaj iadesi için (hanim ve çocuklarında içinde olduğu) başvuruda bulundum. Bana 91046 numaralı kayıt yapıldığını söylediler. Bu 5 evrak içinde eşiminki dün itibariyle söledikleri rakamı hesabına YATIRMIŞLAR. Merkez bankasından EFT yapılmış. Darısı başınıza…..

 92. Emre diyor ki:

  Alaeddin bey hayirli olsun. Esinizin sistemden cikis tarihi 2007 midir?

 93. alaeddin uluç diyor ki:

  Emre bey 2007 çıkışlı. Fakat benim ve çocuklarda 2007 çıkışlıyız. 91046 . 91048 . 91048 ödemelerinden sadece 91046 ödedendi

 94. erkan diyor ki:

  yakın zamanda iade alan varmı?

 95. denetmen diyor ki:

  200 YIL GEÇSE BU ACİZLER BU PARAYI ÖDEYEMEZ. ALDIM DİYENDE BUNLARIN ADAMIDIR ORTALIĞI YATIŞTIRSINLAR DİYE 2 AYDA BİR ALDIK DİYE YAZIYORLAR İŞTE.

 96. naz diyor ki:

  iade alanlar çok az sanırım, bekleneye devam…

 97. CEMİL TUNÇ BEDİZ diyor ki:

  Sayın Yetkili,

  2012 yılı Eylül ayının ilk yarısında gerekli evraklarımı Büyük Mükellefler Vergi Dairesi ne teslim ettim. Daireden bana Eylül ayında evraklarını teslim edenlerin iadelerini aldıklarını ilettiler, fakat ben henüz alamadım. Durum hakkında beni bilgilendirmenizi arz ederim.

  Saygılarımla
  Cemil Tunç Bediz

 98. ALAEDDİN diyor ki:

  Arkadaşlar 9 EYLÜL 2012 GEREKLİ EVRAKLARI TESLİM ETTİM. 2007 ÇIKIŞLI 91046 NUMARALI EVRAKIN ÖDEMESİNİ MERKEZ BANKASI ŞİŞLİ SUBESİ ÜZERİNDEN EFT İLE ÖDEMEYİ ALDIM. YALNIZ 91048 . 91050 NUMARALI ÖDEMELER 15 GÜN GEÇMESİNE RAĞMEN YATMADI.

 99. ömür umut doğan diyor ki:

  03/12/2012 teslim tarihli iki poliçemin ödemesi nezaman diye 2 gün boyunca aradım.2 gün sonra ulaştım evrak kayıt 250942-954 numaram bu dedim bana 14 ay sonra ödeneceği söylendi bu işin yasal bir yolu yokmu

 100. ilhan diyor ki:

  Kendimize ait olan ve hak edilmiş stopaj iadelerimizin bu kadar uzun süre (tam 6 ay oldu Şaka gibi) bekletilmesine, geciktirilmesine ve tam bir kangren haline getirilmesine sebep olanları şiddetle KINIYOR ve Hakkımı Helal etmiyorum….
  Sn. Yetkililer ; SESİMİZİ ve FERYATLARIMIZI ARTIK DUYUN ve birşeyler yapın….

 101. selahattin gezer diyor ki:

  nedir bu vergi dairesindeki uyuşukluk nereden alıyorlar bu aklı yok efendim başvuruya göre aylık sıralıyorlarmış da yok efendim yıllık numaralandırıyorlarmış mış kimi kandırıyorsunuz kardeşim karşınızda çocuk yok hesabını vereceksiniz maliye bakanı ne iş yapar sabahtan akşama kadar ibadetmi yapıyor bu kadar insanın paraya ihtiyacı var 6 ay oldu dalga geçiyorlar herhalde ayıplarınızı örtün milletin parasını zapt ettiniz zapt seneye oy moy beklemeyin sakın

 102. baran berf diyor ki:

  arkadaşlar bencede artık örgütlenmemiz gerekiyor. bmvd ile görüştüm ama görüşme tam bir komedi. iki yıl da sürebilir diyor. mahkemeden alanlar oldu mahkemeden de olduk. alacağımız meblağ belli oturup sayı numarası verileceğine paranın iadesi yapılabilirdi.

 103. ünal diyor ki:

  BES den 2007 yılında ayrılmıştık.03.09.2012 de eşim ve kendim için başvuruda bulundum.Eşimin hesabına para yatırılmış ama % 30 yakın kesintili olarak.Yarın telefon ile BMVD sine soracağım.Benim BES iadem henüz yatırılmadı. Arkadaşlara duyurumdur… Parayı yatırıyorlar…Maalesef beklemek gerekiyor…

 104. FEVRİYE diyor ki:

  bu işin sonu nereye varacak?bri diyor param yattı ama beklediğim paradan yüzde 30 kesilmis,biri diyor ben ilk başvuranlardanım ve 2007 çıkışlıyım ama yatan para yok,biri diyor param tam yattı.bende dün bmvd yi aradım,oradaki bayan bana çok yakında yeni sistem gelecek ve paraları çok hızlı birşekilde yatıracağız dedi,ben onun yalancısıyım

 105. alaeddin uluç diyor ki:

  Arkadaşlar yüzde 30 kesinti yapılmıyor. İrat tutar miktarından, İrat üzerinden hesaplanması gereken rakam çıkarılarak ödeniyor. Yani kesinti yapılmıyor..

 106. mine diyor ki:

  Evraklarımı 9. ayda gönderdim 10. ayda kayıt edilmiş ancak bu zamana kadar yapılan bir ödeme yok arkadaşlar

 107. ramis diyor ki:

  merhabalar bende 2009 cıkışlıyım evraklarımı 02.10.12 de elden verdim 120.000 li numara verdiler kaç gündür arıyorum her seferinde daha eylül ayını ödüyoruz diyorlar fakat yorumlara bakıyorum eylül ayından alan sadece 3-4 kişi var anlamadım gitti

 108. Oktay diyor ki:

  2009 çıkışlı olup 11.Eylül.2012 tarihinde 98151 sıra no ile kayıtlıyım,6 ay oldu hala ödeme yok.
  Yazacak çok şey var ama …!!!!

 109. baran berf diyor ki:

  arkadaşlar aranızda avukat yok mu?
  bu parayı (kendi paramızı) geri ve hızlı almanın başka yolu yok mu?

 110. mehmet diyor ki:

  ekran sorgusunu ve kayıt no vereceklerine para yatırıldı , sorgusu yapsalardı ne olurdu , devletten bir allahın kulu açıklama yapmıyor nasıl bir iş anlamadım

 111. selahattin gezer diyor ki:

  Maliye bakanlığı ve vergi dairelerinin beceriksizliğinden millet parasını alamıyor 6 ay oldu kaç kişiye ödeme yapılmış açıklama yok sorgu ekranı koymuşlar ne zaman ödenir çıklama yok ekranada gerek yoktu günlük hergün hesaplara aktarmalrı gerekiyor devletin parasımı yok bence bizleri kayda almıyorlar umursamıyorlar kendi hatalarından dolayı kesildi bu paralar onun sorumluluğunu bile taşımıyorlar faizleri ne olacak 2007 2008 çıkışlılar 5 yıl oldu vergi cezaları 3 kat artıyor bu paralarıda 3 katıyla ödemeleri gerekiyor avrupa insan hakları mahkemesine başvurmak lazım bunların anlayacağı yok

 112. arif tuncer diyor ki:

  ne maliyede ne vergi dairesinde kapasite yok yetersiz 6 aydır ne yaptıkları belli değil bu ülkede millet vergisini öderken bile saatlerce kuyrukta bekliyor bunlar bu paraları ödeyemezler kapsiteleri yetersiz.

 113. Ömer diyor ki:

  2011 çıkışlıyım. 6 Eylül 2012 tarihinde elden başvurdum. Kayıt numaram 89796. Henüz yatan birşey yok. Eylül ayında başvuranlardan en son alacaklar arasındayım sanırım 2011 yılı çıkışlı olduğum için. Aldığım gün buraya yazarım.

 114. EMİNE BOZKURT diyor ki:

  BARİ ÖDEME YAPACAKLARININ LİSTESİNİ BÜYÜK MÜKELFLER İNTERNET SİTESİNDE YAYINLASADA BAŞVURU YAPANLAR FAZLA BEKLEMESE YADA ONA GÖRE ÖNLEMİNİ ALSA BARİ….

 115. şafak diyor ki:

  hala neden paralarımız ödenmiyor kayıt yapılırken yalvarıyorsunuz iş ödemeyei gelince mi zaman yok telefon yogun diyorsunz bize paralarımızı ödeyiniz, maliye alacak olunca hemen mektup göndermesini biliyor, neden bizim paralarımızı zarfla göndermiyor..

 116. Hüseyin diyor ki:

  Nisan 2009’da sistemden ayrıldım. BMVD evraklarımı almış. Soyguncu zihniyet benden fazla kestiği 8250 TL’nin 4 senelik faizini ödememek için belge imzalattı. Yazıklar olsun.

 117. ilhan diyor ki:

  6 aydır kendi paralarımızı geri almak için bekliyoruz..
  Maliye’nin gelirler genel md lüğünün ve BMVD nin bekleyen biz insanlara bir ÖZÜR BORCU var ve olmalı…
  En kısa sürede yetkililer bu gecikme ayıbını telafi etmeli ve hak sahibi bekleyenlere paralarını biran önce hesaplarına yatırmalı…
  Konunun yetkililerce soğutulmasına çalışılsa da kamuoyu ve hak sahibi olanlar yavaş yavaş ses getirmeye başladı. İnşallah daha da ses getirecek haberler ve bilgiler/gelişmeler olacak umutluyum inşallah..
  Bilgi çağı ve imkanlar bunu gerektiriyor… Somut gelişmeler ve sonuçlar Bekliyoruz….

 118. hakan bilir diyor ki:

  bu kadar vurdum duymaz bir vergi dairesi anlamak çok zor
  oradaki bu işle sorumlu tüm yöneticileri kınıyorum bimer e ve başka kurumlar bugünden itibaren herkezin şikayette bulunması gerekiyor ve kamuoyu yaratılması gerekiyor bence Allah herkesin yardımcısı olsun

 119. Tamer İNAN diyor ki:

  5 aydan sonra bugün vergi dairesine ulaştım.Hiç umutlanmanızı tavsiye etmem.Kanunun çıktığı gün evraklarımı göndermeme rağmen,kayıt girişi 01.10.2012 görünüyor.Telefondaki yetkili henüz eylülü ödüyoruz dedi ama malesef baştan sağma bir cevap.Tahmini ne zaman sıra gelir diye sorduğum da ise;6 ay sonra tekrar arayın cevabını aldım!İşin özü şuki parayı unutuyoruz sanırım.Neden kanunun çıktığı gün gönderilen evrak 01.10.2012 de kayıt altına alınıyor orasıda bir muamma.

 120. mustafa diyor ki:

  arkadaşlar 11.10.2012 çıkış 152 bin küsür sıra bu sıra aylardır gelmezmi ya 2-3 arkadaşmı ilgileniyo bu işlerle yazık devletimin itibarına:(((((

 121. mustafa diyor ki:

  bu arada çıkış daha evvlel ulaşma tarihi 11.10.2012 ne zaman gelecek sıra yaa borç var harç var

 122. Mehmet diyor ki:

  Para iadelerini hızlandırmaları gerekiyor.Kaldıki kanunen başvurudan en geç 3 ay sonunda yapmaları gerekiyordu.Fakat kanun kendileri tabiiki,Maliye bakanımız uyuyormu,ekranlara çıkarak hiçbir açıklama dahi yapmıyor.Her konuda atıp tutmayı biliyorlar bu önemli konu hakkında bilgi vermeleri de biz vatandaşların en doğal hakkımız değilmi.Herkese ödemelerinin ne zaman yapılacağına dair internetten bir sistem hazırlasınlar,millet boşuna beklemesin.Hergün hesaplara para yatıp yatmadığını kontrolden bıktık artık,bu işe önlem alın ve hakkımız olan paraları bize iade edin.

 123. ibrahim diyor ki:

  neyseki fazla bi alacağım yok :D 100 lira kadarcık.

  geçen sene aöf den mezun oldum; 2.taksit olan harcımı (haracı) yatıramadığım için diplomamı alamıyorum. diplomayı alamadığım için yaklaşık 8 aydır tecil işlemi de yaptıramıyorum. şu anda asker kaçağıyım. ulan verin benm paramı askerliğimi tecil ettireyim. bahar ayları da geliyor zaten. şehit adayı olmak istemiyorum…

  bu durumda kurumları eleştirmek hakkımızda; benm anlamadığım olay bu geri dönüş yasası nasıl oldu? neden geri ödüyorlar yada neden önceki tarihlerde ayrılanları etkilemiyor…

  bu arada muz cumhuriyetinin yetklililerine selam olsun.

  NOT: yarın devlet kurumları bi günlük iş bırakma eylemi gerçekleştirecek.

 124. bahadır diyor ki:

  allah kör yanınızdan çıkarsın inşallah benin ve benim gibi madur bıraktıklarınızla elbet biryerde hesaplaşırız inşallah

 125. Murat KORKMAZ diyor ki:

  Arkadaşlar gaspçı zihniyet iş başında.Yalancılar ordusu 29 Ekimden itibaren ödemeler başlamış.külliyen yalan alaln bir allahın kulu yok varsa yazsın buraya .Pardon filmi aklıma geldi .” devletin parayı şıkır şıkır ödediği görülmemiştir.Eğer ödemek zorunda kalırsa taksite böler sittin senede öder” kıssadan hisse.Bu işin sorumlularına hakkımı helal etmiyorummmmm.Ahirette iki elim yakanızda.Sizi allah a havale ediyorum.

 126. GÖKHAN ÇAĞLAYAN diyor ki:

  Büyük Mükellefler Vergi Dairesinden Açıklama: “İşimiz Çok Yoğun”

  ——YARDIM LAZIMSA GELELİM—–

 127. sezai diyor ki:

  şimdi görüştüm telefonla,bana söyledikleri aynen şöyle”ödemelere başlandı ve eylül ayındaki başvurular ödeniyor,eylülde başvuran 2007 2008 2009 2010 2011 2012ler bitince ekime geçilecek,ve aynı şekilde ödemeler yapılacak ve daha sonra ki aylara geçilecek”dedi.ben daha 5 ayda eylülde başvuru yapanlardan 2007 ve 2008 ler bitmedi,bu iş böyle devam ederse yıllar bulur dedim bu iş,bana”evet malesef öyle olacak çünki burda elle yapılıyor işler”dedi.1923de olsak tamam derim ama sene 2013.demekki yapacak birşey yok.söylenecek çok şeyler var ama demekki biz burdan yazarız okadar,Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin.

 128. sezai diyor ki:

  şimdi görüştüm telefonla,bana söyledikleri aynen şöyle”ödemelere başlandı ve eylül ayındaki başvurular ödeniyor,eylülde başvuran 2007 2008 2009 2010 2011 2012ler bitince ekime geçilecek,ve aynı şekilde ödemeler yapılacak ve daha sonra ki aylara geçilecek”dedi.ben daha 5 ayda eylülde başvuru yapanlardan 2007 ve 2008 ler bitmedi,bu iş böyle devam ederse yıllar bulur dedim bu iş,bana”evet malesef öyle olacak çünki burda elle yapılıyor işler”dedi.1923de olsak tamam derim ama sene 2013.demekki yapacak birşey yok.söylenecek çok şeyler var ama demekki biz burdan yazarız okadar,Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin.

 129. ilhan diyor ki:

  Vatandaşa geri ödemeler EL ile MANUEL yavaş takip ve işlem (kaplumbağa hızında) ama Maliye almak ve tahsilat yapmak istediğinde BİLGİSAYAR ve TEKNOLOJİ HIZI’ nda hareket ve işlemler…
  Tam bir fiyasko ve Komedi dükkanı….
  Daha fazla Hak sahibi bekleyenleri daha fazla bekletmeyiniz ve mağdur etmeyiniz…(6 ay doldu)
  Yöneticiler ve ilgililer uyuyor mu.????
  Çalışınca oluyor diyorlar hadi bakalım sıkı çalışın ve insanların mağduriyetlerini artık giderin lütfen….

 130. alaeddin uluç diyor ki:

  Arkadaşlar param sabah itibariyle yatmış.
  06/09/2012 tarihinde 2007 çıkışlı evrakı elden teslim etmiştim. 91048 nolu sıra verildi.
  Yalnız ödenmesi gereken paradan ciddi bir kesim olmuş. Normalde şirketçe hesaplanan vergi dairesine yatırılan stopajdan, irat tutarı üzerinden hesaplanan stopaj çıkarılarak ödenmesi ( 1222-270 =852 yatması) gerekirken 322 lira yatmış.
  Bu konuyla ilgili hiçbir açıklamada yapılmamış.
  O parayı alsınlar…

 131. sadullah diyor ki:

  arkadaşalar alaaddin uluç beyin söylediğine göre parası bugün yatmış,ama neredeyse yatması gereken paranın 3 te biri yatmış,bu nedemek şu demek paramız yatsa dahi beklediğimiz rakamın 3te 1i yatacak demek.

 132. İsim (zorunlu) diyor ki:

  ARKADAŞLAR BEN BUGÜN BÜYÜKMÜKELLEFLER VERGİ DAİRESİ İLE GÖRÜŞTÜM EVRAKLARIMI 6 AĞUSTOSTA GÖNDERMİŞTİM. KURUM SAYFASINDA DA BELİRTİLDİĞİ ÜZERE 29.08 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN GÖNDERİLEN BELGELERİN İŞLEME ALINACAĞINI SÖYLEDİLER.BU TARİHTEN ÖNCEKİ BAŞVURULARA NE YAPIYORSUNUZ DEDİM YÜRÜRLÜK TARİHİNDEN ÖNCE OLDUĞU İÇİN İŞLEME ALMIYORUZ,YENİDEN BAŞVURU YAPACAKSINIZ DEDİLER. BENDE KANUN METNİNİ İNCELEDİM KANUN 29.06.2012 TARİHİNDE ÇIKMIŞ 2 AY SONRA YÜRÜRLÜĞE GİRER YAZIYOR. DOLAYISIYLE 29.08.2012 TARİHİNDE YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞ OLUYOR.BU BİLGİYİ 29.08.2012 TARİHİNDEN ÖNCE BAŞVURU YAPANLAR VAR İSE MAĞDUR OLMAMALARI İÇİM PAYLAŞIYORUM.

 133. Emre diyor ki:

  Alaeddin bey daha once de digeri yatmisti degil mi yanlis hatirlamiyorum. Ilki tamdi ama bu eksik demissiniz. Sizin hangi sigortaydi

 134. alaeddin uluç diyor ki:

  Emre bey Anadolu sigorta bireysel emeklilik olarak eşim ve benim var. Ayrıca anadolu hayat emeklilik çocukların var. Eşiminki 15 gün önce tam olarak yattı. Vergi dairesine yatan stopaj insanları yanıltmasın diye önceden açıklama yapmıştım. O rakamdan irat üzerinden hesaplanması gereken çıkarılmalı. eşimin bu şekilde olmuş. Ama benimkinde 500 tl kesintiye gidilmiş.

 135. naz diyor ki:

  Alaeddin bey vergi borcunuz var mı,varsa ona mahsup edeceklerini belirtmiş bmvd.

 136. ramis diyor ki:

  alaeddin bey bildiğim kadarıyla devlete herhangi bir borç varsa sorgulama yapıyorlar o borç düşüldükten sonra geri kalanını ödüyorlar eğer tafik cezası falan yemişseniz onu kesmiş olabilirler. sorgulama yapıp öğle parayı ödüyorlar

 137. alaeddin uluç diyor ki:

  Arkadaşlar motorlu taşıtlar vergisi dahil devlete hiçbir borcum yok. İnternette araştırdım.Ceza varmı diye kontrol ettim. Ben bu işten birşey anlamadım.

 138. mustafa diyor ki:

  120000 sıranın üstünde alan varmı arkadaşlar bi de bi sorum var: benim verdiğim iban nosuna ilişik olan kartın süresi dolduğundan banka bana yeni bi kart yollamış hesap no su farklı olan ben diğer kartı kullanmaya başlayınca paraın yatacağı hesap ile ilgili sorun yasar mıyım ? bilen cevaplarsa sevinirim

 139. koray diyor ki:

  mustafa bey sorun olmaz ıban değişmez sadece yeni kart numarası değişir

 140. mustafa diyor ki:

  çok teşekkür ederim koray bey. bu bekleme sürecinde hepimize kolay gelsin ama bunu rahatça söyleyemiyorum çünkü bu saçmalığa dönüşen devlletten olan alacağımızı otomatik bi sistem yerine el yordamının insiyatifinde beklemeye hiç gönlüm razı gelmiyor gerçekten yazık yA… borcum olsa haciz gelmişti hemen koskoca AMME ALACAKLARININ TAHSİLİ diye yasa var. vatandaşın alacağı da hemen ödenecek diye bi yasa yokki!! aslında var zira tahahhuk etmiş bir alacağımız var ama var olan teknoloji ve kaynağı devlet olarak kullanamıyoruz.. biz şimdi E-DEVLET miyiz yoksa eeee… devlet! miyiz?

 141. cem diyor ki:

  diğer başlıkta yazmıştım, 4 eylül başvuru 86.000 küsür sıra nosu. Para eksiksiz geçen hafta hesaba yattı.

 142. oktay diyor ki:

  11 eylül kayıtlı,85.151 sıra nosu hala yatan yok nasıl iştir 86.000 ödenmiş bize yok

 143. GÜRBÜZ diyor ki:

  oktay bey siz hangi yıl çıkış yaptınız oda önemli,önce eylül 2007 2008 çıkışlılar ödeniyor

 144. Oktay diyor ki:

  GÜRBÜZ bey 2009 çıkışlıyım.11 eylülde 85.151 sıra nosu ile kayıtlıyım ama ödeme yok hala ödemeyi sıra noya göre yapsalar benimde almam gerekirdi,yıla göre ise niye sıra no veriyorlar

 145. baran berf diyor ki:

  aradan 7 ay geçmesine rağmen çıkan ses sadece 144 yorum(cuk)sa bir şey diyemiyorum. hak ediyoruz demek.

 146. mustafa diyor ki:

  maalesef millet olarak istemeyi bilmiyoruz bu platformda yazılan bi yorum bile yeterli insanlar rahatsız olduğumuzu duymalı sosyal medya çok önemli

 147. Hasan Şaş diyor ki:

  Avivasadan daha önce hesaplanmış BES stopaj iade formunu Büyük Mükelleflere gönderdim. Dün aynı bireysel emeklilik hesabı için Avivasa yeni stopaj iade formu düzenlenmiş bunu tekrar Büyük Mükelleflere gönderin diyor üstelik iade edilecek tutar 350-400 TL düşmüş varmı böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş..

 148. murat diyor ki:

  Arkadaşlar, 16/10/2012 tarihinde evrağımı gönderdim, 16/11/2013 evrak teslim alınmış, fakat evrak kayıt sorgulamasında evrak tarihi 23/01/2013 , geldiği tarih 23/01/2013 sıra no 32377 bu nasıl bir kayıttır anlayamadım. Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşımız var mı?

 149. görkem diyor ki:

  evraklarımı vereli 5 ayı geçti hergün verdiğim hesap numarasına bakıyorum ama kuruş yok hesapta, onlardan para yok diye hesabı da iptal ettirmiyorum neyse.. geçenlerde internetten bakim dedim dosya takip numarası farklı çıktı.. umarım karşıklık olmaz.

 150. Madur diyor ki:

  Bende bir ay once evraklarkimi verdim 2011 cikisliyim parami ne zaman alirim

 151. serkan akdemir diyor ki:

  ARKADAŞLAR 31 AĞUSTOSTA BAŞVURUMU YAPTIM KAYDIMDA O GÜN ALINDI 80 BİNLERDEYİM 2009 ÇIKIŞLIYIM..ANADOLU HAYATTAN AYRILDIM.YANİ 2009 LARA BAŞLANSA İLK BEN ALIRIM AMA MALESEF BAŞLANMADI VE HALA YATIRMADILAR.SÖYLÜYECEK SÖZ YOK LANET OLSUN TOPUNA

 152. ZEKİ diyor ki:

  Valla bazen diyorumki hak ediyoyoruz. Kesinlikle hukuk ve sosyal bir devlet değiliz.Kanun çılkmadan önce yazılı dilekceyle istemiştim.Vermediler.Mahkeme açan herkes 3-4 ayda kazanıp alıyordu.Tüm bunları bildikleri halde bizleri hep yokuşa sürüklediler.Bende mahkemeye vermiştim.Ancak kanundan sonra feragat dilekcesi istediler.Olan benim yüz tl ye oldu vaktime oldu.Ben bunların vermeye başladıklarına asla inanmıyorum..Facebookta Bes stopaj mağdurları diye bir sayfa açalım.bence örgütlenelim..Saygılar

 153. SALMAN diyor ki:

  ÖDEMELER DÖNEM YAPILIYOR DİYOR BMVD TEL ÇIKAN GÖREVLİ MEMUR EYLÜL 85000 li Numara 6 ay
  Geçti ÖDEME YOKSA EEE DEDİM 6 Ay sonra TEKRAR HESABINIZA BAKIN KISACASI ÖLME EŞEĞİM ÖLME
  YAZ GELİNCE YONCA LÜTFEN SESİMİZİ DUYURALIM PARA ÖDENİRSE NE OLUR DURGUN PİYASA CANLANIR KATMA DEĞER OLUR .

 154. mustafa diyor ki:

  arkadaşlar yazık hakkımız olanı yalvarır gibi isteyen konuma geldik yazık…

 155. ilhan diyor ki:

  BMVD sitesinde değişiklik olarak sadece Şubat ayı yükselen Tlf arama/görüşme dak bilgisi var..
  Artarak yükseliyor… Hızlı çalışmaz ve hareket etmezseniz hak sahibi olarak bekleyen kişiler sizleri aramaya ve rahatsız (!) etmeye devam edecekler… Bundan doğal ne olabilir ki….
  Hızlı çalışın iadeleri çabuklaştırın bakalım o zaman Tlf aylık arama/konuşma süresi nereye iniyor….
  Ne BİMER i kaldı ne BMVD si kaldı haftalık hızlandırılmasını için maillerimi ve başvurularımı tekrar tekrar iletmeye ve yapmaya bıkmadan ve usanmadan devam ediyorum…
  Yetkililerden de tek bir açıklama ve tık yok… Yazıklar olsun….

 156. servet ayaz diyor ki:

  bizim paralarımızı mafya usulu gasbettiler. şimdide bizleri gaspettikleri paramızı dilenci gibi beklemek zorunda bırakıyorlar.YAZIKLAR OLSUN.

 157. Hasan Şaş diyor ki:

  Avivasadan daha önce hesaplanmış BES stopaj iade formunu Büyük Mükelleflere gönderdim. Dün aynı bireysel emeklilik hesabı için Avivasa yeni stopaj iade formu düzenlenmiş bunu tekrar Büyük Mükelleflere gönderin diyor üstelik iade edilecek tutar 350-400 TL düşmüş varmı böyle bir sorunla karşılaşan…

 158. burcu diyor ki:

  ben de Bimer’e şikayet ettim hiç ciddiye alan yok.Böyle ,bu kaplumbağa hızında devam ederlerse hiç alamayacağız paralarımızı.otomatik ödeme elktrik faturamı ödememiş hemen elektriği kesmeye gelmişler ,benim paramı yıllardır kullandılar ama .Bu stopaj iadesi olayını ilk Şükrü Kızılot haber yaptı bence hepimiz ona mail atalım köşesinde mağduriyetimizi yazsın…

 159. mustafa diyor ki:

  burcu hanım kesinlikle haklı böylece oturup beklersek deve olanı kulak olarak alırız…

 160. osman demircioğlu diyor ki:

  bu hızla biz bu parayı zor görürüz.

 161. aynur ebinc diyor ki:

  ben 07.09.2012 de iadeli tahhatlü başvurumu yaptım. 26.09.2012 de teslim edildiği bilgisi geldi. Ancak evrak kayda baktığımda 4.12 2012 tarih ve 251500 numara ile kaydedildiğini gördüm. 2008 şubat çıkışlıyım. Başvurudan 3 ay sonra kayda alınması inanılmaz.şimdiye kadar benim kayıt numaramdan daha büyük numara görmedim.Siteye email attım cevap yok…

 162. burak altay diyor ki:

  e-devlet’ten bimere şikayet yazdım
  şikayet önce maliye bakanlığına yönlendirilmiş, onlar gelir idaresine, onlarda büyük mükelleflere aktarmış.

 163. turgut çalışkan diyor ki:

  ben bıreysel emeklilik sıgartasından 2007 tarıhınde ayrıldım muracaatımıda bu sene subat ayında yaptım toplam 10 000 lira yatırmışım kımi arkadaslar gec kalmışın dıyorlar dogrumu saygılarımla

 164. salih diyor ki:

  turgut kardeş malesef doğru ama ben o konuyu bmvd ye sordum bana şöyle dedi bayan,evet 2007 için 5 yıllık zaman aşımı var ama 2008 de başvuranların parasınıda ödemek için karar çıkabilir dedi,onun için hafta içi bmvdyi arayıp sormanda yarar var

 165. Murat KORKMAZ diyor ki:

  Arkadaşlar aranızda hukukçu olan varsa bi ön ayak olsun bukadar insana.Dava vs. ne yapılması gerekiyorsa.Para zaten … oldu.Alacağım 1.500 T.L civarında almasamda olur bu saatten sonra yeterki bu soygunculara kalmasın.İnsanlarla böyle oynanmaz yazıktır günahtır.

 166. Kıvanç Özdemir diyor ki:

  Aynur hanım, benim de evrakları gönderim tarihim 14.09.2012, 21.09.2012 de teslim alınmış ancak tam 2 ay sora 22.11.2012 tarih ve 232592 sıra no ile kayıt edilmiş. 2011 çıkışlıyım şirket AVİVASA. Yorumlara bakılırsa kayıtlar, ödeme sırası, tam bir karmaşıklık hakim. Beklemeye devam. Yatarsa sürpriz olacak.

 167. ALİ diyor ki:

  8 ayda kaplumbağayı burdan bıraksan çin’e giderdi ama kapasite meselesi

 168. ibrahim diyor ki:

  92320 lerdeyim hala ödeme yok 6 ayı geçtik bakalım kaç ay daha geçecek

 169. reamis diyor ki:

  merhaba evraklarımı 02.10.2012 verdim numaram 125.000 küsürlerde hala yatasn bişey yok 2009 çıkışlıyım bunlar bvizimle dalga geçiyor sanırım

 170. İsim (zorunlu) diyor ki:

  BMVD Yİ ARADIM ÖDEMELER SU AN İTİBARİYLE DURMUS BAKANLIKTAN YENİ BİR SİSTEM BEKLİYORLARMIS DENDİ YENİ BİR PROGRAM GELECEKMİS

 171. İsim (zorunlu) diyor ki:

  BMVD Yİ ARADIM ÖDEMELER SU AN İTİBARİYLE DURMUS BAKANLIKTAN YENİ BİR SİSTEM BEKLİYORLARMIS DENDİ

 172. burcu diyor ki:

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22786067.asp son haber nihayet birisi ciddiye alıp haber yaptı

 173. serkan akdemir diyor ki:

  sistem uzaydan gelicek sanırım..çok çalıştılar tabi aylardır ne kadar ödeme yaptılar durup dinlensinler yazık !!!inanın sözün bittiği yer sinirden cümle kuramıyorum lanet olsun böyle yönetim anlayışına 7 ayda ödeme yapılmaz mı oranın müdürü ne iş yapar !!burunlarından gelsin o paradan aldıkları faziler dünyanın parası tabi hepsi altlarına çekmiştir araba bankaların peşkeşi sayesinde.haram olsun yedi sülalerinden çıksın!!

 174. mustafa diyor ki:

  Türkiye cumhuriyetinin en atıl ve kaplumbağa hızında olan bakanlığı maliye bakanlığı ve bağlı kuruluşkarıdır. tabi konu vatandaşa ödeme olunca. SAYIN başbakanım ve bakanım bu kadar insana yazık değil mi neyi bekliyorsunuz reform için.. geçen gün trafik cezasını yatırmak için defterdarlığa gittim (PARA ÖDEMEK İÇİN PARA ALMAK DEĞİL!) Orda bile 5 vezneden 2 si çalışıyordu ve kaplumbağa hızındaki iki memur inisiyatifi ile cezamı 1 saatte yatırıp çıkabildim. yazıklar olsun kaybolan vakte yazık vatandaş bu kadar da süründürülmez ki.. hani vatandaş için yönetişim bilinci anlayışı!!!

 175. elif diyor ki:

  slm ben hesap numarası vermemiştim havale olarak kargolamıştım bundan dolayı sorun olur mu acaba?

 176. turist diyor ki:

  bu haberin stopaj iadelerini alamayanlarla bir alakası yok..yeni sistemde devletin vatandaş adına yatırmadığı %25lik payları yatıracağından bahsediyor..umutlanmaya gerek yok ..

 177. ilhan diyor ki:

  Merhaba Burcu Hanım;
  Haberi bende takip ettim. İnşallah bahsi geçen ödemeler stopaj iadelerini kapsıyordur…
  Benim korkum ve endişem devlet katkısı ödemelerinin yeni girenlere sağlanan yüzde 25 devlet katkısı olmasın.!!!!

 178. burcu diyor ki:

  haklısınız detaylı okudum da haberi,stopaj iadesiyle alakası yokmuş :(

 179. haydar diyor ki:

  istanbul içinde ikamet edipte evrakları vergi dairesine ptt kargo yoluyla göndermek kabul edilirmi.

 180. 181 diyor ki:

  slm arkadaşlar kaplumbağa olsa öderdi bence tavşanlık var

 181. aydın diyor ki:

  böyle vurdum duymazlık hiçbir kurumda olmaz. adamların yaptığı açıklama tamamen klişelenmiş bir açıklama bekleyin deniyor süre yok 1 yılda olabilir 10 yılda peki bu gecikmeni yasada hiçmi yok

 182. ilhan diyor ki:

  BES’e yeni girenlere devlet tarafından sağlanan % 25 lik katkı payının bile hala bireylere yatırılmadığı ve daha yeni ödenek konularak yeni yeni hazırlık yapıldığı bir sistem ve düzende bizler inşallah sağlığımızda (!) ölmeden iadeleri alabiliriz.!!!
  Bu kadar yazışma ve kamuoyuna rağmen hala bir Yetkili (!) çıkıpta açıklama (!) yapmıyor .!!!!
  Mart ayının yarısı da geçildi ve 7 ayda bitmek üzere….
  Hak var ise ki var hakkımı helal etmiyorum…
  Yazıktır, günahtır ve ayıptır.!!!!

 183. serkan akdemir diyor ki:

  allah belanızı versin ilk gün başvurdum 31 ağustosta 2009 çıkışlıyım hala yatmadı..size memur diye maaş veren zihniyetinde siizi müdür diye oraya atayan kişilerinde burnundan fitil fitil çıksın bu insanlara çektirdikleriniz!!!!!

 184. serkan akdemir diyor ki:

  böyle bir sorumsuzluk olabilir mi ya hem el koyuyosun insanların parasına hem o parayı kulanıyosun hemde vermemek için elinden ne geliyosa onu yapıyosun sonra bunun adına da devlet diyosun!!yerin dibine batsın zihniyetiniz

 185. İsim (zorunlu)serkan diyor ki:

  serkan akdemir valllahi bravo sana ….iyi bir takipçisin….ben de bıktım bu işten….

 186. BERAT diyor ki:

  BİZE İADE EDECEKLERİ PARALARI YENİ BES’E KATILACAK KİŞİLERE VERECEKLER HERALDE YADA KÖMÜR OLARAK DEVLETE BOMBA ATANLARA DAĞITACAKLAR BU KADAR VURDUM DUYMAZ MEMURLAR OLDUĞU SÜRECE BİZ BU PARALARI ALAMAYIZ.

 187. aysars diyor ki:

  03.09.2012’de eşimle aynı anda ptt’den gönderdim. Kayıt bilgileri açılmış görebiliyoruz ama eşimin kaydı benimkinden 10 gün önce 01.12.2012 yazıyor. Yani kayıtlarda evrak tarihi gönderiden 3 ay sonra alınmış. Aynı anda giden evrak bile 10 gün fark yaratmış. Ahh ahh.

 188. kerem diyor ki:

  Borçlu vatandaş olunca faiz uygulanıyor devlet olunca uygulanmıyor. Anaparalarımızdan kesilen haksız paralara neden biz faiz alamıyoruz. Borçlu olsaydık da faiz alınmayacak mıydı? Ne kadar adil bu durum????

 189. 181 diyor ki:

  bende 27 eylülde gönderdim 6 ayda yapılan tek şey 122 binlerde evrak kayıt numarası vermek olursa bir yada iki 6 ay daha sonra para ödenir herhalde diye hayal ediyorum artık.

 190. fatih diyor ki:

  Habere bakın Allah aşkına “Maliye Bakanlığı, borç sahiplerine kısa mesaj göndermeye başladı.” Devlet alacağını tahsil etmek için mesajlar filan illa verin tepesine biner milletin ama vereceği zaman bekleyin işiniz ne. Ben bunların dininden şüphe etmeye başladım bu kadar insanların yüzüne baka baka ellerindeki mala et koymak nedir bir anlam veremedim.

 191. Biraz saygı diyor ki:

  Öncelikle bu sistemin mağdurlarından biri olduğumu söylereke sözlerime başlamak istedim. Herkes mutlaka haklı sonuçta herkes buradan gelecek parayla bir gediğini kapatacak benim gibi. Ama burda devletin çalışanlarına, devlete sövüp hakaret etmenin hiçbir faydası olmaz. İnsana yakışan bir davranış değil. Ayrıca bir yakınımın işlemlerini de ben yaptım. Sistemden 2007 çıkışlıydı ve 19.03.2013 tarihi itibariyle parasını almış bulunmakta. Herkese saygılarımı sunarım ve azcık sabırlı olmalarını temenni ederim.

 192. ne saygısı diyor ki:

  saygıdan bahsediyorsunuz,muhatap kim onlar bizi mufatap alıpta nezaman doğru dürüst açıklama yaptılar.Bize yapılan hangi davranışa giriyor merek ettim.2007 yılını lütfedipte 7 ay sonra ödemişler onu örnek veriyorsunuz anlamadım!!

 193. osman diyor ki:

  sevgili dostum sabır diyorsun 2007 çıkışlı vatandaş neredeyse 7 ay sonra parasını almış ben 2011 çıkışlıyım var sen yap hesabı.

 194. biraz saygıyaa diyor ki:

  keşke bu parayı yatırmayıp adeta 6 aydır gaspedenler de biraz saygılı olsa.bu çağda bu işlemlerin böyle yürümediğini biliyoruz ama söz konusu ödeme olunca malesef böyle oluyor !kaplumbağa bile yol almıştı bu zamana dek!!

 195. selçuk diyor ki:

  artık bir an once su isi hallet vergi dairesi para var sistem var adam var eeeee ne bekliyorsun yatırsanaaaaaaa

 196. mustafa diyor ki:

  ne saygısı kardeşim.. tabi almışsınız paranızı tuzunuz kuru. ama mesele bu kadar basit olmamalı. ben ne de olsa aldım almayanlar düşünsün mantığı çok bencil bi düşünce tarzı olur. siz bile tam 7 ay sonra almışsınız bu akılla izah edilemez. bence alanlar bile almayanların mücadelesine destek vermeliki bu ülke bu tarz kamusal idari ve mali hesapsızlıklarla karşı karşıya kalmasın. bence lütfen parasını alan da en azından bir maille alamayanları desteklemeli…

 197. fatih diyor ki:

  Tabi ki siz işinizi hallettiniz hemde bir yakınınızın işini görmüşsünüz acaba nasıl ? Birde saygıdan bahsediyorsunuz. Bu kadar insan sırada beklerken siz bir şekilde şeklini ben bilemediğim için bir şey diyemiyorum. Birde insanlığa yakışmaz demişsin halkada hakaret ediyorsun. İnsanlar para dilenmiyor usulsuz işleyen bir kurumu eleştiriyor haklı olarak tepkisini dile getiriyor. Tabi sizin bir yerlerde tanıdıklar var dayı filan vs. Sizin için devletin bozuk işleyen kurumlarını eleştirmek önemsiz olabilir ama bizim için önemli çünkü bu devlet bizim a kişisinin yada b kişisinin babasının malı değil. Bence sizde münferit düşüncenizi bir kenara bırakın tepkinizi uygun bir şekilde dile getirin.

 198. Sümbül ÇALIK diyor ki:

  Bizler alacağımız olduğu halde işimiz görülsün diye dava açmayacağımızı beyan edip buna rağmen mağdur ediliyoruz. Evraklarımı duyuru yapılır yapılmaz gönderdim. Kargo 31.08.2012 tarihinde ulaştı. Ancak sistemden kontrol ettiğimde gördüğüm bilgi şu şekilde Evrak Tarihi / Geldiği Tarih:26.11.2012 Evrak No:239.3.. (altı haneli rakamlar) Yukarıda bahsedilen tarih ve rakamlara baktığımda elden teslim yapanlara öncelik verilmiş kargolar hasıraltı edilip canları istediğinde sisteme kaydetmişler ki aradaki süre kaybı ancak bunun göstergisidir. 3 ayda sisteme girilmiş, üzerinden 4 ay daha geçmiş.Başvurudan itibaren etti 7 ay. Bimer konu ile ilgili şikayetleri yanıtlamıyor. Hak hukuk helallik gibi bazı kavramlar beynimi zorluyor. Paramız pul oluyor. Sonucunda hak sahipleri sorun yaşarsa dava açma hakkımız sanırım doğacaktır ve sonraki mağduriyetlerin giderilmesi için örnek kararlar çıkacaktır diye umuyorum. Öncesinde tabii ki herkesin meblağ ne olursa olsun üzerine plan yaptığı ve hakkı olan paralarını almasını umuyorum. (günde üc paket umuyoruz.hayır olsun sonumuz)

 199. Biraz saygı diyor ki:

  Sn. Fatih bey ve Sn. Mustafa bey, tepkilerinizi anlayışla karşılıyorum. Öncelikle şunu dile getireyim ben sistemden 2010 yılında çıktım ve henüz alacağım tutarı ben de alamadım. Hayatım boyunca herhangibir mevkiide ya da makamda bulunan tanıdıklarımı da özel bir işim için devreye de sokmadım. Ben gösterilecek olan her türlü tepkiye varım. Sadece küfür, hakaret, bela okuma vs. gibi insanlığa yakışmayan sözlere üzülüyorum ve tepkimi de bu şekilde dile getirmemi isteyen arkadaşlara da kesinlikle katılmıyorum. Bence bu yorumları yayınlarken sitenin de buna özen göstermesi gerekir diye düşünüyorum. İnşallah herkes bir an önce parasını alır. Herkese saygılarımı sunar, esenlikler dilerim.

 200. Murat KORKMAZ diyor ki:

  Kimse merak etmesin bu paralar en geç 2014 Ocak AYINA KADAR ÖDENİR ÇÜNKÜ 2014 Mart ta şeçim var. :)Kimsenin gözü kesmez bu tarihe kadar bukadar insanla alay etmeye.Dolap beygiri olduk anasını satim hergün para gelmişmi gelmemişmi.Bu düzensizlikte, işbilmezlikte, aymazlıktı,kul hakkı yemekte kimin ne emeği varsa haram zıkkım olsun diyorum.Başka da bişey demiyorum.Diyecek çok şey varda neyse :)ilgililerin kulağı yeteri kadar çınlıyordur zaten.

 201. ilhan diyor ki:

  Milletvekillerini ve bürakratları bu iade ve sorun ilgilendirseydi 2 ay değil 2 saatte ve gerekirse özel gündemle gece yarısı bile red edilmeden iktidar ve muhalefetiyle yasalaşır/kanunlaşır ve iadeler hak sahibi bekleyenlere ödenirdi…
  TBMM oturumlarına bakıyorum bu konuda ne bir bildiri nebir genseru nede bir soru ve merak eden kimseler (!) yok.!!!
  Mart sonunda 7 ay dolmuş olacak ve hala bir haber gelişme ve iade yok…
  Kaplumbağa hızla (!) yol alıyor ve rekor kırıyor…

 202. Bilgi diyor ki:

  Tüm mağdur arkadaşlara selamlar. Bilgilenmemiş olanlar için konuyu aydınlatmak isterim. Eylül ayında evrağı sisteme kaydedilmiş bir arkadaşım bu ay 15 i itibariyle parasını aldı. Sistemden 2007 çıkışlıydı. Sistem şu şekilde yürüyor. Eylül ayı evrakları kaydedilenleri alıyorlar ve 2007 çıkışlılardan başlıyorlar 2012 de çıkanlara kadar ödüyorlar. Eylül ayında başvurusu kaydedilen evraklar bitince Ekim ayına geçiyorlar ve yine en baştan 2007 çıkışlılardan başlayarak 2012 ye gidiyorlar. Bu şekilde sıralama yapılmış. Umarım en kısa sürede alacaklarımıza kavuşuruz. Sağlıcakla.

 203. burcu diyor ki:

  ben Şükrü KIZILOT ve Fatih Portakal’a ve ayrıca Türkiye Ses Ver’e de yazdım ,BİMER’e şikayet yazalı 1,5 ay oldu hiçbir cevap yok.Gerçekten bu olay sıktı artık herkesi!!! İşimiz ,gücümüz yokmuş gibi , bir de oraya,buraya yaz ,araştır haber var mı bunlarla uğraşıyoruz ,arkadaşlar lütfen duyarlı olalım sizler de yazın bıktırana kadar yazalım her yere…

 204. Neyi doğru yaptılar ki? diyor ki:

  Ben 31 Ağustos’ta verdim evrakları. Eylül ayını ödüyorlarsa Ağustos ayında alınan evrakları önce işleme koymaları gerekirdi. Madem aylara ve sonra yıllara ve sonra şirketlere göre ayıracaksın neden sıra numarası veriyorsun. Şirketler tüm bilgileri dijital ortamda vergi dairesine iletti. Sırf yukarıda bahsettiğim gibi evrakları ayırmak için kaç memur gerekir. Evrakları aldığı sıra numarasına göre ödese daha çok ödeme yapardı. işlerin yoğunluğu bahane bence. Maliyenin kasasında para suyunu çekti. Aylara bölerek Maliyedeki açık oranını gizlemeye çalışıyorlar. Bu arada İmralı’ya (?) falan o kadar çok gidiş geliş oluyorki ona da yakıt parası gerekiyor…

 205. yardım diyor ki:

  Arkadaşlar 2008 li çıkışlı olupta ödemesini alan kimse var mı …hala eylül ayında 2007 lileri mi ödüyolar.7 aydır bitmedimi 2007 ler buranın müdüürü nasıl gece rahat rahat uyur!nasıl bi kafadır bu aklımıza sadece o parayı haksız bi şekilde kullandıklarını ve bilerek geciktirdiklerini getirmekten başka bi iş yapmıyorlar!bu hızla bu ödemenin 10 yılda bitmiyceğini göremiycek kadar basiretsiz olmasa gerek kurumdakiler !art niyetten başka bişey aranmaz artık bu kurumdan!

 206. Oktay diyor ki:

  Valla onu bunu bilmem 2009 çıkışlıyım,evraklarım 11 eylül’de kayıt altına alınmış olmasına rağmen hala para ortada yok ödemeleri zamana yaymak amaçlı milleti mağdur ediyorlar.Sistem mistem yaratmaya gerek yok evrakını aldığını kayıt eder parasını yatırırsın bu kadar.
  Sizin yapacağınız işindeee sizin deeee …..

 207. nfise esn diyor ki:

  eylul 17’sinde ki belgelerim 29 kasimda 246205 246209 diye numaralanmis ama henuz odeme yok bankalara borclandim 3 bin tl alacak var ama zavalli kuzu koyun vatandas bekliyor. hem de kuru faizsiz paramizi hakkimiz degil mi faiz .mayista odenirse mujdelerim ama agustosta belki kasimda alacaz giderek umitsiz oldum.

 208. xman_ist diyor ki:

  arkadaslar benden 1.740 lira stopaj kesintisi yapıldı. buna karşılık yapılan iade 615 lira oldu. buradanda gorulecegi gibi iade ettik demek icin yapılan bir odeme. Ödenmesi gerekenden 600 700 lira daha kesinti yapmıslar. soylenecek tek bir söz var allaha havale ediyorum ve hakkımı helal etmiyorum…

 209. xman_ist diyor ki:

  arkadaşım ne zamn ayrıldın sistemden para hesabna ne zamn yattı bilgi verirsen çok makbule geçer sisteme kayıt tarihin kaç lütfen

 210. ibrahim diyor ki:

  benim anlamadığım. şubat ayında 20 iş günü var. vergi dairesinin mesaisi sabah 9 akşam 5 yani 8 saat 1 saat yemek paydosu 7 saat 7*60=420 dk yapar. bmvd telefona verdiği cevap süresi 69949 dk.69949/420= 166,545 yapar bu hesaba göre 167 kişini sabah 9 akşam 5 sürekli telefonda konuşuyor olması lazım. bence rakamlar aldatmaca telefonlara cevap vermemek için yapılmış bir şey. resimlerine bakın internetten,zaten çalıştıkları binaya 165 kişi zor sığar 9 katlı bir bina

 211. Nafiz Birol Arat diyor ki:

  2007 çıkışlıyım, kanun çıktığı gün başvurdum, 22 mart 2013 cuma günü hesabıma iadem yattı. eksik te olsa yattı..

 212. alaeddin uluç diyor ki:

  x man arkadaş muhtemelen 2007 çıkışlısınız. acaba kayıt numaranız kaçtı.

 213. Hasan Şaş diyor ki:

  Sayın Arat ve Xmen “parası eksik yatan arkadaşlar” şirketinizle görüşün büyük olasılık sizin için sonradan yeniden stopaj hesapladılar, banim karşılaştığım durum gibi açıklama aşağıda..
  “Avivasadan daha önce hesaplanmış BES stopaj iade formunu Büyük Mükelleflere gönderdim. Dün aynı bireysel emeklilik hesabı için Avivasa yeni stopaj iade formu düzenlenmiş bunu tekrar Büyük Mükelleflere gönderin diyor üstelik iade edilecek tutar 350-400 TL düşmüş varmı böyle bir sorunla karşılaşan arkadaş..”
  Not paramı almadım

 214. Ömer Kurtulmuş diyor ki:

  2011 çıkışlıyım. 6 Eylül’de müracaat ettim. 89binlerde bir kayıt numaram var. Henüz yatan bişey yok. Bununla birlikte, Stopaj iadesi için iade edilecek miktar konusunda hayal kırıklığı yaşamamak adına Sigorta şirketinden aldığınız evrakları tekrar kontrol edin. Bir defa, kesilen verginin tümü iade olmuyor. Sadece, daha önceden çıkarken, tüm birikimden 15% vergi kesiliyordu, şu anki düzenlemeye göre birikimin getirisinden vergi kesiliyor. Örnek, benim hayat sigortamdan 8300 TL birikime yönlenmiş, 14600 TL birikmiş. Getirisi 6300 TL olmuştu. Benden 14600 TL karşılığı 15% vergi olarak 2190 TL vergi kesilmişti. Ancak yeni sisteme göre 6300 TL’den 945 TL vergi kesilmesi gerektiği hesaplanmış ve bana 1245 TL iade edilecek… Herkes hesabını tekrar yapsın, sonra kimse bana eksik yattı diye hayal kırıklığına uğramasın. Sigorta şirketinin size verdigi belgeye bakın. Eğer sigorta şirketinin verdiği belgelerde eksiklik veya yanlışlık olduğunu düşünüyorsanız, gerekirse yeniden belge isteyin ve Vergi Dairesine yeniden başvurun. Belki gecikmeli alırsınız ama eksik almazsınız.

 215. MURAT ENES diyor ki:

  Sevgili dostlarım. 22.03.2013 tarih itibariyle 2008 çıkışlı, 25/09/2012 tarih ve 118*** kayıt numaralı bir arkadaşımın hesabına BES tarafından ödeme gelmiştir. Ben kayıt numaram 107*** ve kayıt tarihim 17/09/2012. Ama sistemden çıkış tarihim 2010. Sanırım bu yüzden biraz daha bekleyeceğim.

 216. ilhan diyor ki:

  MALİYE BAKANLIĞI HER KAPIYA ÇALI KOYACAK. ÇALILARA KOYUNLARIN YÜNLERİ TAKILACAK. TOPLAYACAKLAR. İPLİK YAPACAKLAR ve PAZARDA SATACAKLAR. ONDAN SONRA DA BİZLERE ÖDEYECEKLER. (MİŞ).!!!!

 217. MURAT MURAT diyor ki:

  arkadaşlar 18.10.2012 tarihinde formları kargoyla gönderdim. 2 gün sonra ellerine ulaştığına dair mesaj geldi cep telefonuma. fakat sitelerinden kontrol ettiğimde evrak kayıt tarihi 02.01.2013 gözüküyor. 2007 çıkışlıyım. kayıt tarihi 2013 gözüktüğü için 5 yıl zaman aşımına girermiyim. normalde girmemem gerekiyor. çünkü ben ekim ayında gönderdim evrakları. ama bunların ne yapacakları belli olmaz. bilgisi olan arkadaşlar varsa cevap yazarlarsa sevinirim.

 218. BELGİN diyor ki:

  ARKADAŞLAR AKP İLETİŞİM MERKEZİNE ÖNERİDE BULUNUN.HERKES MUHAKKAK İLETİŞİME GEÇSİN.BU DAHA YARARLI OLACAKTIR.DAHA ÖNCEDE BENZER SORUNLARIMIZI BU İLETİŞİM MERKEZİ KANALI İLE ÇÖZEN ARKADAŞLAR VAR.TEŞEKKÜRLER.

 219. baran berf diyor ki:

  olay para yatırma olayı değil. sisteme kayıt numarası 300.000 lere dayanmış yapılan yorum sayısı bu yorumla beraber ikiyüzyirminciyim. tek bildiğim şudur. ”kandırıldık. ” davalar birer birer sonuçlanmaya başlandı. avukat masrafları faizlerle beraber hemen ödenmek zorundaydı. birden bir haber haber ne? AÇILAN DAVALARDAN VAZGEÇİLSİN ÇÜNKÜ ÖDEME YAPILACAK. DİYE HABER. İŞTE OLAYIN BAŞLADIĞI AN. BENİM UYKUM VAR BEN YATIYORUM. UYANIK VARSA DEVAM ETSİN.

 220. ilhan diyor ki:

  Haber başlığı süper..!!!
  Bireysel Emeklilikte 300.000 kişi kendi (!) parasını istiyor.!!!
  Artık yeter bizleri daha fazla bekletmeyin.!!!! Ne bitmez bir 2007 ve Eylül ayıymış be….bizde Eylül ayı kayıtlı ve 2009 çıkışlı olarak hala bekliyorum.!!! Ne mi bekliyorum.??? Kendi paramı almayı evet sadece ve sadece kendi paramı…
  Binlerce hak sahibi ve mağdur durumdaki kişiler yetkililerin kulaklarını (!) hergün çınlatıyorlar…
  Bu kadar da pişkinlik ve rahatlık olmaz ki.!!!!!

 221. 112 diyor ki:

  eylül ayının ödendiği yazılmış eylülün 9 unda kayıt altına alınan evraklarımın ödemesi yapılmadı bilgilerinize

 222. 452 diyor ki:

  bankanın gönderdiği evraklardan 01.01.2013 tarihinden itibaren 01.01.2008 – 29.08.2012 tarihleri arasında çıkış işlemi yapılan sözleşmeler yararlanabilecektir. ibaresi var 2007 yılını kapsamıyor ki 2007 den bahseden arkadaşlar

 223. mağdur diyor ki:

  7 aydır ödeme aldığını duyduğum kişilerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez boşuna umutlanmayın.bu aslında ülkenin ne halde olduğunu gösterir bu paraya bile ihtiyaçları var.herşey tozpembe YOLA DEVAM.

 224. ibrahim diyor ki:

  7 eylül başvurum ödeme yok sanırım dava açmak en hızlı yol

 225. rezil kurum diyor ki:

  hayatımda böyle bi rezillik görmedim ..böyle bi saçmalık yok 31 ağustosta başvurumu yaptım 7 ay oldu halaa nasıl yatmaz ya uyuduğunuz uyku aldığınız para haram zıkkım olsun .7 ayda ek hesap faizii olarak zaten verdim o parayı çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıksınn iki yakanız bi araya gelmesin para falan yatırmayın istemiyorum artık!

 226. halil ibrahim ülgü diyor ki:

  arkadaşlar aralık 2008 çıkışlıyım. İadem beklediğim oranda hesabıma 29/3/2013 tarihi itibarıyla yatırılmıştır. büyük mükellefler vergi dairesi ve çalışanlarına teşekkür ederim

 227. ahmet denli diyor ki:

  Arkadaşlar siz bu paraları rüyanızda görürsünüz.nerede görülmüş devletin para verdiği.Yabancı uyruklu bir vatandaşın itirazı ve mahkeme kararı ile bizlerden söğüşlenen paraların iadesi kararlaştırıldı.Daha bunun gibi nerelerden söğüşlüyorlar.Sonrada işimiz çok yoğun falan filan.Bu ne ciddiyetsizlik.Bu işlere kim bakıyorsa istifa etsin gitsin.Bu ciddiyetsizliğe hasta oldum ya.

 228. ata diyor ki:

  Halil ibrahim bey ben 8 ocak 2oo8 çıkışlıyım,evraklarımı 31 agustos 2012 tarihinde elden teslim ettim,hala bir gelişme yok,siz 2008 hangi ay çıkışlısınız.bu işte bir griplik var,sizden başka 2008 çıkışlşı olupta para yatan birirsini duymadım,biligi verirseniz sevinirim.

 229. sevda diyor ki:

  bugün telefon ile nihayet ulaştım ve konuşabildim 5 aydır henüz eylül kayıtlarının kontrolü ve ödemesi yapılıyor denildi. eylül ayında kargo gönderdiğim aralık ayında kayıt numarası verilmiş gözüküyor…her ay için minimum 5 ay ise daha 15 ayım var demektir.aralık kayıt ödemesi sanırım 2 seneyi bulacak gibi gözüküyor pes artık…

 230. Yahya Torun diyor ki:

  Merhaba mağdur dostlar…
  17.03.2008 çıkışlıyım. Sigorta şirketinin gerekli evrakları bana gönderdiği gün APS ile 23.11.2012 günü vergi dairesine gönderdim. 13.12.2012 günü gönderimin alındığına dair iade kuponu geldi.
  O günden beri bir haber dahi yok! Bir arkadaş, vergi dairesinin internet sitesinden takip edebildiğini yazmış ama, nasıl yapıldığını yazmamış. Acı olan tarafı ne biliyormusunuz? Maliye Bakanlığının İzmir kurumlarında görev yapıyorum. 4 aydır mağdur olarak bekliyorum.Konu ile ilgili gelişmeleri lütfen paylaşmaya devam edin. Yorumlarınızı okudukça rahatlıyor ve beklemeye devam ediyorum.

 231. 181 diyor ki:

  geçen gün my nette 300bin kişi parasını istiyor,büyük mükelleflerden açıklama, yükümüz çok ağır, 20 kişilik yardım aldık, merkezden yeni yazılım istedik işler daha hızlacak,sonuç 7 ayda arpa boyu ilerleme

 232. 181 diyor ki:

  pardon düzelteyim 20 kişilik yardım değilde 25-30 kişilik yardım istemişler, yardım geldiyse,iki arpa boyu ilerme olmuştur

 233. NASIL BİR ÜLKE BU BÖYLE diyor ki:

  31 AĞUSTOSTA BAŞVURDUM 8.AYA BAŞLADIK LANET OLSUN SİZE 8 AYDIR ÖDEME NASIL YAPILMAZ …ÇALIŞIYOLARMIŞ YERİN DİBİNE BATSIN ÇALIŞMANIZ PARAYA FAİZ İŞLESE E…. GİBİ ÖDERSİNİZ YOKSA DEVLET ONCA FAİZİN HESABINI SORAR MAAŞINIZDAN KESER BURNUNUZDAN GETİRİR HEPİNİZİN.. AMA ŞİMDİ TAM TERSİ ÖDEMEYİ ERKEN YAPARSANIZ O ZAMN PROBLEM OLUR O YÜZDEN ÖDEMEYİN GECİKTİRİN …. …. ÖDEME PLANLARI ÇIKARIN .BİZ DE YUTUYORUZ SANIN SADECE BİR KEZ DAHA LANET EDİYORUZ O KADAR KURUMLARINIZA!

 234. BERK diyor ki:

  BU DURUMUN SORUMLUSU KİMSE ALLAH SORSUN ONLARA.

 235. Kemal Fidan diyor ki:

  Vergi dairesini suçlamanın anlamı yok. Bu uygulama bilinçli bir geciktirmedir. Balık hafızalı olmayanlar bunun hesabını elbet seçimlerde soracaktır…

 236. murat diyor ki:

  Arkadaşlar bunun sorumlusu hükümettir. Biz milletimizin kölesiyiz diyor başbakan bu nasıl bir kölelik anlaya bilen var mı? Eleman yetersizse vergi dairelerine paylaştırsın evrakları veya gecici görevle görevlendirsin elemanları bu kadar basit bu işler. ARKADAŞLAR BALIK HAFIZALI OLMAYALIM.

 237. mail diyor ki:

  çok zor kimse beklemesin bende ümidimi kestim kimi kime şikayet edeceksin !!!!!!

 238. Bilgi diyor ki:

  Merhaba. En son iade alan arkadaş hangi yıl sistemden çıktığını yazabilir mi acaba? En azından ödeme bekleyenler için de biraz rahatlama sağlar diye düşünüyorum. Saygılarımla.

 239. Yahya Torun diyor ki:

  Bu teşkilatın bir elemanı olarak, vatandaşa yapılan bu zulüm nedeniyle utanıyorum.

 240. ilhan diyor ki:

  Merhaba Yahya Bey ;
  Lütfen kendinizden utanmayınız, bizleri bu duruma düşürenler ve sebep olanlar ve utanması gerekenler başkaları….
  Yine tekrarlamamakta fayda var… Tam 7 AY geçti ve 8.aydan gün almaya başladık ve hala tık yok haber yok bilgi yok açıklama yok ve iade yok….
  Bu sistemin adı Bireysel Emeklilik sistemi değil, BİREYSEL İŞKENCE SİSTEMİ..!!!!
  Kendi adıma beni ve binlerce hak sahibi kişileri bu üzüntü verici duruma düşürenleri ve sebep olanlara KUL HAKKIMI HELAL ETMİYORUM…..

 241. KAPATIN BU KURUMU diyor ki:

  8 AYDIR ÖDEME YAPAMAYAN DAHA EYLÜL AYINI 8 AYDA BİTİREMEYEN Bİ KURUM ÇALIŞANINA BENİM HALKIMIN VERGİLERİYLE MAAŞ VEREMEZSİNİZ.İnsanlar la dalga geçemezsiniz nasıl olsa yatıcak diyor kurum amiri senin görevin nasıl olsa yatıcak demek mi nasıl bi sorumsuzluk vurdumduymazlık bu.. siizn yüzünüzden DEVLETTEN soğuduk..Bu ülkede kaç kişi ohh be iyi ki TÜRKİYE de yaşıyorum diyor…Sadece bir olayda da insanları düşünün yazıklar olsun çıkın Ö DE Mİ YO RUM diyin delikanlıca güç bende yetki bende öDEME YAPMIYORUM diyin

 242. cüneyt aygün diyor ki:

  hep arif tuncer’in yüzünden. hiç haberim yoktu, ilgilenmiyordum bu iade mevzuatıyla. bana o söyledi, heveslendirdi. Ulan Arif, devlet ödemezse senden alırım bu parayı ona göre haaaaaa…..Sen devletten daha dürüstsün tanıdığım kadarıyla….

 243. SERKAN diyor ki:

  arkadaslar 2008 yılında bıreysel emeklılıkten cıktım OYAK BANK TI sımdı kı adı ıng emeklılık aralık 2013 te dılekce verdım buyuk mukellefler daıre baskanlıgına benden bır hafta sonra dılekce veren benden sonrakı arkadas 2008 den sonra cıkıslı olmasına ragmen onun BES den odemesı yapıldı 04.05.2013 buyuk mukellefler daıre baskanlıgını aradım bır bayan cıktı ılgsız bılgısız bır o kadar konu ıle alakasız olumlu olumsuz cevap veremedı,malıeye bakanlııgını bıze talımat verdı calısma devam edıyor baska bbende bılgı yok dedı telefonda tartıstık, ve bende 04.05.2013 gunu BİMER e basvurdum aynı gun dılekcem bimerden gelır ıdaresıne ordan malıye bakanlıgına ordan da buyuk mukellefler daıre baskanlıgına dılekcem ulasmıs yakında ordn da dılekcem gelır basbakanlıga dılekcemı aralık 2012 de gonderdım subat2013 de kayıt altına almıslar benden sonra dılekce verenlerın odemesı yaplmıs ve kurum tarafından herhangı bır cevap verılmedıgı seklınde sızlerde yazarsanız cok ıyı olcak gbııı ne kadar cok ses o kadar ses getırır lutfen herkes BİMERE BASVURSUN.

 244. İsmail Bolat diyor ki:

  büyük mükellefler vergi dairesine 6.9.2012 tarihinde evraklarımı gönderdim.13.9.2012 tarihinde ulaşmış.11.10.2013 tarihinde 156209 numarayla işleme almışlar ama bügüne kadar herhangi bir haber yok.Aslında devlet bizleri mağdur etti.kendi alacaklı olsa 10 tl için 500 tl masraf yaparak tahsil ediyor.Bizler faiz de istemiyoruz.Sayin başbakanımız diyor ki biz hiç kimseyi zor durumda bırakmayız.Acaba başbakanımızın haberi mi yok.MALİYE bakanı neden bu zamana kadar uzattırdı.Bu paraya umut bağlayanlar oldu.Bizler sizlerden borç istemiyoruz paramızı istiyoruz.Ama maliye bakanı sayin MEHMET ŞİMŞEK beye güveniyorum paralarımızı en kısa zamanda verecektir kimseyi mağdur etmeyecek görüşündeyim.

 245. İSMAİL BOLATA diyor ki:

  Güvenmeye devam edin 7 ay da arpa boyu kadar yol alamadılar..hala en kısa zamanmış ben olsam bu saatten sonra ödeme falan yapmam gücünüz yetiyosa gelin alın derim.

 246. polat diyor ki:

  bunlar bu işi beceremiyecekler bimer ede müracat ettim matbu klişelenmiş cevap geliyor inanmayın bunlara ödeme falan yok suriyeye gidiyor paralar beraber kazandık ya bu paraları yesinler bakalım.hiçbirşeyde başarılı olmadılarki hepsi takiye !!!!!!!!!

 247. atila diyor ki:

  Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurmanızı tavsiye ederim.Bimerden daha etkili olur ve Sonuç alırsınız.

 248. ali diyor ki:

  bimere başvurdukta olmuyo magdurların hep birlikte hareket etmesi lazım

 249. uğur diyor ki:

  2007 çıkışlıyım (ing) kayıt no.119000 (25.09.2012 kayıt tarihi) hala ödeme yok. daha sonra ing sigorta sözleşme yolladı onu da yolladım.onun da kayıt no3100 tarih 03.01.2013 sorgulamada 2 tane kayıt gözüküyor hangisini baz alırlar acaba bilen varsa sevinirim..iyi günler herkese.

 250. metin izmir diyor ki:

  ben 25 aralık 2013 te evrakları yolladım 31 aralıkta ellerine ulaşmış. kayıt ve ulaşma tarihi olarak 05 martı gösteriyor netteki sitesinde vd sinin kayıt numaram 100 bin paramı ne zaman alırım.2009 da çıktın sistemdem. bilen biri tarih versin paraya ihtiyacımız var.mağdurlardan avukat olan yokmu ki faiz için dava açsın param olsa ben açacağım.

 251. filiz limon diyor ki:

  2010 çıkışlıyım…20/12/2012 müracat ettim ..3 ay içerisinde ödenecek güvencesiyle kredi kart borçlu hesabımı verdim..ben faiz ve ceza ödüyorum bankaya ama mart 2013 te daha yeni evrak sıralamasına dahil edilmişim…daha ne kadar sömürüleceğiz bilemiyorum…

 252. ramis diyor ki:

  günaydın arkadaşlar benim 6 tane policem vardı 10.02.12 tarihinde hepsini elden verdim 129.000 sıra numaralı ardışık 6 tane numara verdiler bu gün itibari ile 2011 cıkışlı olan 3 adet policemin parası hesabıma yatmış diğer 3 adet policemi bekliyorum bilginiz olsun sizde buna göre ödemenizi almanı için ön bilgi olabilir saygılarımla

 253. ilhan diyor ki:

  Merhaba Ramis Bey ;
  2011 çıkışlı ve 129.000 sıra ve kayıt numaralı olarak iade almanıza sizin adınıza sevindim ama kendi adıma ve benim gibi bekleyenler adına ise üzüldüm.. Neden derseniz (bunda sizin günahınız yok BMVD suçlu) ben 2009 çıkışlı ve Eylül/2012 kayıtlı ve 94… sıra numaralı olarak hala paramı alamadım.!!!!
  Bu nasıl bir takip düzen ve iade süreci anlayan beri gelsin.!!!! Sebep olanlara yazıklar (!) olsun….
  Saygılarımla.

 254. hazarbey diyor ki:

  10.02.2012 teslim etmişsiniz tarih 2013 olmasılazım değil mi?

  bende 2011 çıkıslıyım evrak kaydım 13411 acaba yatmıs mıdır?

 255. ramis diyor ki:

  ilhan bey acıkcası yazdıklarınıza kesinlikle katılıyorum bende biraz şaşırdım sabah hatta benim diğer 3 policem 2009 cıkışlı ve de rakam olarak 2011 olan policeden daha fazla olmasına rağmen 2011 ödenmiş 2009 ödenmemiş nasıl bir sisteme göre yapıyolar anlıyamadım acıkcası

 256. 111 diyor ki:

  birde yıla ve kayıt numarasına göre ödeme yaptıklarını bu sebeple işlemlerin uzadığını söylüyorlar yalancılar

 257. murat diyor ki:

  neyse en azından uzun zamandan beri birilerinin paralarını alması bile umut verici

 258. hasan diyor ki:

  2011’linin ödeme aldığına ben inanmıyorum ,arkadaş yanlış biliyor bence

 259. Yasin diyor ki:

  İnsanların paraya ihtiyacı var. Herkesin borcu,harcı var. Bu kadar insanı mağdur etmenin ne anlamı var anlamıyorum.Zamanında gelmedikten sonra ne anlamı var. Sistemden çıkınca anında kesinti yapmasını biliyorlar. Tekrar bes e girmek isteyen arkadaşlara tavsiyem; devlet katkısı diyorlar inanmayın. Daha önce sistemden çıkan var sa devlet katkıları 2014 de ödenmeye başlıyor. Bunu da sigorta kurumları söylemiyor. 2014 ü bekleyin açıkçası. yatırımda yapıyorsanız kazancı iyi yatırımlara girin. Üç kuruşluk fon getirilerinden medet ummayın. 10 yılda geçse yatırdığınızı alırsınız. Aslında bunlardan şikayetçi olmamak gerek. İşlerine geliyor dahada geciktiriyorlar.

 260. Bilgi diyor ki:

  Son zamanlarda ödeme alan var mı? Varsa çıkış tarihi ve evraklarının sisteme kayıt tarihini yazarsa bize de referans olur. Saygılarımla,

 261. ahmet diyor ki:

  Şimdi aradım büyük mükellefleri, 2007 ve 2008 eylül çıkışlılar ödeniyor, diğer yıllar ödenmedi dediler.kim doğru kim yalan söylüyor, artık gerçekten ödeniyormu ona da şüphe ediyorum. Buyrun telefon numarası sorun arkadaşlar: 0-212-2670951

 262. naz diyor ki:

  Arkadaşlar, 2013 yılında başvuran bir arkadaş da parasının yattığını söylemişti hatırlarsanız, anlaşılan o ki başvuru sırasına veya sistemden çıkış yılına göre yatmıyor,yani 8 ay sonra başvuran birisi parasını alırken ağustos ve eylül başvuru yapanlar hala bekliyor, tamamen keyfi bir ödeme söz konusu, insanın alın o parayı da başınıza çalın diyesi geliyor.

 263. ramis diyor ki:

  arkadaşlar beraber elden teslim ettiğimizx diğer arkadaşlarda bugün paralarını almışlar onlarda benim gibi elden 02.10.12 de seslim etmişlerdi 2011 cıkışlı 120.000 küsürlü numaralar dı bilgilerinize sunarım

 264. ilhan diyor ki:

  Merhabalar ;
  İade geri ödemelerindeki düzensizlik ve anlaşılmaz duruma örnek olması için buradaki bazı iade ve haberleri BMVD ne mail yolu ile ilettim…(Çarpık ve dağınık anlaşılmaz bir takip ve iade süreci söz konusu)
  Ayrıca da KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU nada BİMER dışında bugün e-başvuru yolu ile internetten başvuru dilekçemi ilettim…
  Hak aramak paylaşmak ve yaşanan düzensizlik sorununu aşmak için yasal her türlü yolu ve yazışmaları üşenmeden yapmaya devam edeceğim. / edelim….
  Hala Maliye den bir yetkili çıkıpta kamuoyuna ve hak sahibi bekleyen kişilere yönelik bir açıklama yapmıyor/yapamıyor…
  Uyutmaya ve soğutmaya devam ediyorlar ama başaramayacaklar..!!!!
  Durmak yok mail ve telefon a devam.!!!!

 265. keremo diyor ki:

  48 ramis yorumladı. 10:50 am – 09 / 04 / 2013:
  bende 02.10.12 de elden verdim evrakları kayıt numaram 129.000 2009 cıkışlıyım henüz bir şey yok

  Ramis Bey Bireysel Emeklilik Stopaj Kesintilerinin İadesinde Son Durum forumunda bir gün öncede alamadığınızı yazmışsınız.
  Sizin adınıza sevindim yazdıktan sonra bir günde paranızın yatmasına,
  Ayrıca arkadaşlar numara verilme sistemine şaşırdım.01.03.13 de başvurdum. 2011 çıkışlıyım ve 94 binli bir numara verdiler.

 266. ramis diyor ki:

  keremo bey evet yazmıştım fakat birgin sonra 3 adet policem sabah 09:30 da hesabıma geçmiş inanmayan arkadaşlar olursa mail adreslerini yazsınlar dekontu mail atabilirim.

 267. Ali yazgın diyor ki:

  ramis bey ödeme aldığınız ve alamadığınızpoliçeler hangi emeklilik şirketinden yapılmış bildirebilirmisiniz. Anladığım kadarıyla bmvd de elemanlar farklı şirket poliçelerine göre dağıtılmışlar ve bazı elemanlar diğerlerine göre daha hızlı çalışıyor o yüzden de bazı şirketlere ait iadeler daha hızlı yapılıyor.

 268. ibrahim diyor ki:

  vakıfbank poliçem eylül 7 kayıt tarihim ortada hiçbirşey yok tekrar mı dilekçe versem :)

 269. Kıvanç Özdemir diyor ki:

  Evrakları gönderim tarihim 14.09.2012, 21.09.2012 de teslim alınmış ancak tam 2 ay sora 22.11.2012 tarih ve 232592 sıra no ile kayıt edilmiş. 2011 çıkışlıyım şirket AVİVASA. Sadece bir açıklama bekliyorum BMVD’den, kaç kişiye ödeme yapıldı kaç kişi kaldı haftalık duyursalar internetten.

 270. hazarbey diyor ki:

  bugun alan varmı arkadaslar?

 271. Oktay diyor ki:

  Avivasa’dan 2009 çıkışlı olup 11.Eylül.2012 tarihinde 98151 sıra no ile kayıtlıyım.Halen ödeme yok,nasıl neye göre ödeme yapıyorlar bilenin yada parasını alanların bilgilerini paylaşmasını bekliyoruz,yetti artık!!!

 272. ilhan diyor ki:

  Oktay bey kaderimiz benzer ve ortak. Bende avivasa 2009 ve 07.09.2012 ve 94… sıra kayıtlıyım. Ve hala 7.5 ay geçmesine rağmen bir iade ve ödeme maalesef olmadı ve yapılmadı…
  Buradaki paylaşılan yazılar bence Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı
  http://www.bmvdb.gov.tr mail adresine de gönderilsin ve paylaşılsın. Belki sık sık yapacağımız mail trafiği ile belki BMVD si insafa gelir de işlemler ve iade süreci hızlanır inşallah….

 273. yorum diyor ki:

  ben 2009 çıkışlı 1.9 da 83 bin sıra kaydım var hala tık yok 2011 çıkışlı ödeme aldım diyor İNANMIYORUM…..yada torpil ile aldı yada bu ödemelerde bahsedildiği gibi DÜZEN falan yok…..çok bekleriz daha kimse ümitlenmesin…..

 274. yorum diyor ki:

  2009 çıkış 1.9 da müracat 83 binli katyıt no ile hala bekliyorum 2011 çıkışlı iade aldım diyor kesinlikle İNANMIYORUM eğer aldı ise torpille almış yada bahsedilen düzen yok demektir.kimse inanmasın daha çok bekleriz… bu gidişle nereye müracat edilirse edilsın BOŞ adamların ne yaptığı belli değil……

 275. haydar diyor ki:

  arkadaslar bustopaj paraları biraz zor verirler galiba 2 gün önce bimeri aradım oda salliyo mali bakanlığına , malıye bakanlığını aradım .oda verilecek diyor yanlız biraz zaman lazım cunkü buyuk mukelleflerde personel az ve yogun bi calışma var .alacak kişi cokmus. gerisini siz düşünün artık

 276. 181 diyor ki:

  büyük mükelleflerin işi büyük işler olsa gerek bizim gibi küçük mükelleflere ödeme yapmak mı çok bekleriz, dava açmadığıma çok pişmanım.
  iyi taktik adamı işte böyle süründürürler.

 277. aynur diyor ki:

  Hiç bir sistemin olmadığı o kadar belli ki, herhalde ödeme yapılıyorsa kura usulu birkaç kişi çekilip ödeniyor diye düşünüyorum

 278. must diyor ki:

  Millet enayi yerine konuyor bu insafsizliktir istenirse yapilir demekki istenmiyor dava acmak en dogrusuymus

 279. ilhan diyor ki:

  Adı Büyük Mükellefler Vergi Dairesi ama binlerce hak sahibini mağdur etme konusunda ise yaptığı işler ve uygulamayla bence KÜÇÜK Mükellefler Vergi Dairesi….!!!!
  Kaplumbağa bile 8 ayda (!) yavaş yavaş da olsa dünyanın yolunu giderdi….Kayıt ve ödemelerde ne bir plan ne bir düzen nede bir disiplin ve ciddiyet var… Bu nasıl bir kurum .???? Sabırlarımızı zorlamaya devam ediyorlar.
  Hala Maliye yada gelirler gn. md. lüğünden bir yetklil de çıkıp açıklama yapma ihtiyacı hissetmiyorlar…
  Milletine ve vatandaşına bu kadar uzak ve soğuk nasıl olabiliyorlar…
  Elbet bizlerinde sözümüzün (!) geçeceği an ve zaman gelecek. Önümüzdeki maçlara (!) bakacağız….
  Yazıklar olsun. Pes artık pes…

 280. kevser bıkmaz diyor ki:

  yukarıdaki yorumlara katılmamak elde değil bende 6 ay önce başvurdum hala bir haber yok sıra numarası dışında.

 281. hazarbey diyor ki:

  yakın zamanda parasını alan varmı?

 282. hazarbey diyor ki:

  en yakın zamanda parasını alan arkadaslar sıra no ile birlikte yazarmısınız?

 283. özn diyor ki:

  31.08.2012 tarihinde evraklarımı verdim. 2009 çıkışlıyım hala ödemem gelmedi. Çeveremde kimseye gelidğinide görmedim inanmıyorumda . Bu nasıl duyarsızlık bu nasıl umursamazlık anlamadım. Bugün vergi dairesine gittim sormak için suratlar bir karış yardımcı olmak istemiyorlar.Bütün cevap sırayla yapılıyor hayır sırayla yapılıyorda müracatların başladığı ilk gün müracat etmişim neden bana hala sıra gelmemiş soramıyorsun ağzına tıkıyorlar her lafı.Mantıklı hiç bir açıklama yok.

 284. hazarbey diyor ki:

  peki nolacak bu işin sonu bilen varmı,2011 çıkışlı alanlar varmış

 285. delirttiler diyor ki:

  nedemek ne olacak bu işin sonu,hiçbirşey olmıycak.daha dalga geçer gibi 2007-2008 eylül ayının yattığı bilgisi veriliyor telefon açılınca.biz koyunlara müstahak ama,maliyenin parası olacakta senin paralarını yani gasp ettikleri paraları geri verecekler.bunlar nasıl insanlar Allah korkusudamı yok?sadece onların çoluğu çocugu var sanki,onların hanımları çocukları ve birsürü yakınları bizlerden alınan paralarla lüks hayat sürerlerken bize sefalet yaşatyorlar,kim bunlardan sorumlu ise Allah sorsun Allahtan bulsun

 286. hazarbey diyor ki:

  ikidebir vergi çıkartıyolar kendı alacakları olsa e-haciz bilmememne valla bu ülkeyide böyle yönetıyolarsa vay halımıze evraklar gıdıyor 2,3 ay sonra kayıt edılıyor ödemelerde kafalarına göre , bir iş yeri açmıstım zamanında işlerım bozuk gıttı ,sonra bır yere gırdım çalımaya başladım,bır baktım hesapta bıraz param vardı hacız koymus vergı dayresı ,yalan olmasın 5 bin tl civarındaki vergi borcu 18 bin civarında olmus neyseki ayle desteğiyle ödedim, simdi burda bır mıktar param var vermıyolar biz vatandasız bisi yapamıyoruz,allaha havale edıyorum

 287. terhan8899 diyor ki:

  Bu davada parayı toplayan BES şirketleri gayet rahat. Neden taşın altına ellerini koymuyorlar. Devletin işini rahatlatmak adına . Devlete ödeyecekleri vergilere Mahsuben ,kesilmek üzere her şirket kendinden ayrılan Kişilere bu iadeleri yapıp , devlete ödenyecekleri vergilerden düşebilirler.

 288. aynur diyor ki:

  terhan 8899 beyin önerisini dikkate alınması ancak çözümcü bakış açısında mümkün olabilir.Ödeme planlamasının başındaki kişilerin aklına bile gelmemiştir bu yöntem özellikle mahkeme baskısı üzerilerinden kalkınca ödemede nazlanma hakkını kendilerinde görüyorlar.

 289. Fikret diyor ki:

  YETER ARTIK! Sızlanmalardan bir şey anlayacağımız yok.Ya parasını alan yazsın yada somut bir haberi olan.Bizler de bir sonuç çıkaralım bundan.Yoksa adamlardan haber falan yok.

 290. hasana diyor ki:

  yokki alan,somut haberi olanda yok adamlar yuvarlak açıklama yapıyorlar BEKLEYİN diye ……..

 291. ahmet çağatay diyor ki:

  alacağımız para belli, sistemden borç kaydınada anında bakabilirler. o halde neden bu kadar gecikiyor? uzman öğretmenlik için açtığım dava sonuçlandı yasal faizle birlikte paramı alıyorum. niye bunu da mahkemeye taşımadım ki!! en azından faizini de alırdım.

 292. mustafa diyor ki:

  Gecen gun uzaktan aile tanidigi olan bir vergi denetcisine sordum adam resmen *Bekleyeceksiniz* dedi demekki bu kurumda cok normal bekleme ve bekletme yuh ya!milleti koyun ettiler beklerken yildiz saydiriyolar..

 293. selçuk diyor ki:

  gecen gun bende aradım bayan yeni bir sistem beklediklerini soyledi ne zaman yatar dedim belli degil biz de cok yogunuz dedi benim sıram da 169 binlerde ben de ilk haftada gonderdim 2010 cıkıslıyım ama hala odeme yok

 294. hasan diyor ki:

  BES kimseye yaptırmıyorum çevremde bu adamlara güvenipte ne birikimi ya hepsi yalan dolan…

 295. atila diyor ki:

  7 aydır Eylül müracaatlarının 2007 ve 2008 çıkışlıları(ne zaman biter belli değil) ödeniyor.bir 7 ayda 2009-2010-2011-2012 çıkışlıları sürecek, bu en iyimser beklenti.Ekim-Kasım-Aralık,…..?.Yeni sistem bekliyorlarmış,3 aydır yeni sistemden bahsediyorlar.Bu millet bu muamalayi hakedecek ne yaptı size?
  Her fırsatta geçmişin ağır bürokrasisinden bahsedilir, bu bürokrasi ne kadar hızlı acaba? Şeffaflıktan bahsedilir, daha hangi evrak numarası ödendi onu açıklayamıyorlar, bırakın günlük açıklamayı, haftalık açıklayın internet sitenizden.Hadi personelin az, iş yoğunluğun çok, tamam ama eğer zerre kadar kul hakkına girmeden sıraya uyuyorsanız,Allah korkunuz varsa, açıklayın evrak numaralarını, hangi kayıt numarasına kadar ödediniz.

 296. ilhan diyor ki:

  Atilla bey duygu ve düşüncelerinize yürekten katılıyorum…
  Sizden ricam bu yazınızı lütfen belli aralıklarla BMVD ne de iletiniz ki vicdanları belki rahatsız olur da insafa gelerek iade sürecini hızlandırırlar…(Ben telefonla dakikalarca bekleyerek ve hep aynı yuvarlak cevapları almak yerine belli aralıklarla BMVD ne uyarıcı ve sıkıntılarımızı hatırlatıcı mailimi gönderiyorum)

 297. keremo diyor ki:

  Geçenler maliye bakanına twitter hesabından stopaj iadelerini sordum.adam ülke ülke geziyor. gereksiz twetler atıyor. 600 bin kişinin mağdur olduğu konuda hiç bir açıklama yapmıyor.twitter’ı olanlar sürekli maliye bakanı Mehmet Şimşek’e konu ile sıkıntısını yazsın arkadaşlar…Yüzü kızarırsa işlemi hızlandırır belki…

 298. arif tuncer diyor ki:

  Maliye bakanında kızaracak yüz varmı acaba, 8 ay dır milleti kendi hatasından dolayı perişan etti ve bırak geri ödemeyi 5 yıllık faizleri ne olacak bu adaletsiz partiye seçimlerde hak ettiği cevabı oylarımızla vereceğiz…Maliye bakanıymış adamın umrunda değil başını secdeden kaldırsa milletin halini görecek.

 299. hakan diyor ki:

  nedir bu vatandaşın çektiği iş bilmez devlet adamlarında yönetemiyorsan ,yapamıyorsan git ya vatandaşı neden mağdur ediyosun 300 bin kişi veya 500 bin kişi neyse yatıramadılar bi paralarını insanların; kendilerinin oldumu alacakları anında alırlar.yazık olsun be 2008 eylül çıkışlıyım 1 ocak 2013 te gönderdim evrakları 21.03.2013 tarihinde ellerine ulaşmış birisine 155827 diğerine 157528 sıra nosu nermişler beklede bekle işin yoksa …..

 300. kemal çotak diyor ki:

  en büyük eşkiya devlet

 301. rezillik! diyor ki:

  ya bu kadar sorumsuzluk olur mu ya 31 ağustosta başvurdum kayıt tarihi aynı gün 31 ağustos yanlış duymadınız evet 2009 çıkışlıyımm hala yatmadıı1!7 ay ya allah tan korkun size verilen maaş haram zıkkım olsun!nasıl olsa yatıcak diyolar şaka gibi ya bunlara 10 ay maaş vermiyceksin kıvrancaklar nasıl olsa yatıcak diyceksin!!!

 302. ali diyor ki:

  gib’den mesaj gelmiş ögrenim kredisi borcumdan dolayı devlet alacagını istiyor ama ödemesini yapmmıyo

 303. Kemal Gerçeker diyor ki:

  303 adet yorumu okudum ve pes dedim.
  Boş konuşuyorsunuz ve gereksiz konuşuyorsunuz.
  Kendi kendinize sinirlenip burada hayıflanmaktan başka yaptığınız bir şey yok.

  Eğer admin işine gelmediği için silmezse size kısaca gerçekleri ve sonucu açıklamak istiyorum: Devlet 5 kuruş ödseyecek durumda değil. Bireysel emeklilik katkıları bile ödenemedi. 2013 yılında ödeme yapılmayacak. Dua edin de ilk seçikler öncesi başlamak üzere taksit taksit ödemeye başlasınlar.
  Kendinizi daha fazla yormayın ve havalar ısınır ısınmaz soğuk su içmeye devam edin.

 304. jgdsf diyor ki:

  Admin sen kimin adamısın?

 305. ali diyor ki:

  YAZIKLAR OLSUN O VERGİ DAİRESİNDE ÇALIŞIP BENİM VERGİMLE MAAŞ ALAN BECERİKSİZLERE. HARAM ZIKKIM OLSUN HAYAT SİZLERE İNŞALLAH. ONURUNUZA GURURUNUZA HAYSİYETİNİZE …..

 306. hazarbey diyor ki:

  arkadaslar bugun parası yatanvarmı?

 307. ilhan diyor ki:

  İade konusunu hızlandırıcı maillerim bile günlerdir BMVD den geri geliyor ve gitmiyor….(ya mail box’ları doldu yada bilerek kapatıyorlar)
  Telefon ile ulaşmak bir dert mail ile ulaşmak da ayrı bir dert… Ne kurummuş be bu BMVD…
  Yazıklar olsun .. Binlerce hak sahibi kişileri uyutmaya ve oyalamalara devam ediyorlar…
  Hala başta maliye bakanlığı başta olmak üzere bir yetkili çıkıp ta açıklama ve bilgi vermiyorlar…
  Hırsımdan çok doluyum. Hergün banka hesaplarıma bakmaktan yoruldum…
  Elbet söz sırası bana ve bize de gelecek….
  Sebep olanlara HAKKIMI HELAL ETMİYORUM….

 308. terhan8899 diyor ki:

  Merhabalar
  Aslında bu bir öneri ve bunu daha ziyade BES pirimi toplayan Şirket ve ilgili devlet kurumu yöneticilerinin okuması gerekli,
  BES ve Hayat Poliçelerinden kesilen STOPAJ kesintilerinin İADESi bildiğiniz üzere muamma içinde.
  Benim bir önerim olacak. Şöyleki
  Bildiğiniz üzere büyük otomotiv , elektronik ve iletişim firmaları, müşteri memnuniyeti açısında bazı ürünlerini ,
  herhangi bir olumsuzluğa neden olmamak ve marka imajlarını koruma adına GERİ ÇAĞIRMA yoluna gidebiliyorlar.
  Bu hareket ile çift yönlü bir kazanım söz konusu,

  BES pirimi toplayan şirketler de bu yönde bir çalışma yapabilirler.
  STOPAJ iadesi talep eden müşteriler belli,
  iade edilecek rakkamlarda aşağı yukarı belli .
  Firma olarak Devlete ödeyeceğiniz aylık/yıllık Vergiler vb. Belli,
  Mevzuat buna uygunmu bilemiyorum ama, Devlete Ödenecek vergilere mahsuben her firma , müşterlerine bir Plan dahilinde bu ödemeleri yapabilirler.
  Yapılan Ödemeler daha sonra Devlete ödenecek vergilerden düşülebilir.
  Böyle bir operasyonun Faydalarına ise,
  Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında olumsuz düşüncelere azalır,
  Şirketlerin marka değeri artar,
  BES sisteminde Şirket payı artar, yeni müşteri kazanımı sağlar,
  STOPAJ iadesi için bekleyen biz müşteriler mutlu olur :)) ,
  Ödeme için herhangi bir açıklama yapmayan Devletimizin eli rahatlar.

 309. hasan diyor ki:

  ödenen falan yok,insanları kandırıyorlar 2009 çıkışlıyım 31.08.2012 de verdim evraklarımı hala bekliyorum. bizede sıra gelecek inşallah ………her konuda

 310. hazarbey diyor ki:

  kendi alacakları oldumu ,yapmadıklarını bırakmazlar,aylardır milleti bekletıyolar,nasıl bir kurummuş bu ya aldıgınız paralar haram olsun,zehir olsun.tabıya torbılden işe girerlerse sonu bu,para alma konusu oldumu ne sistemler gelmıstı sımdı,milletın ıhtıyacı var allahtan korkun,utanın bee ,aldıgınız para haram olsun binlercekez ,600 bin kişinin hakkı sıze sorulsun inş

 311. HABER ALAN VAR MI diyor ki:

  Arkadaşlar bu ara kimsenin sesi soluğu çıkmıyo ulaşan var mı ödemeler konusnda herhangi bir bilgi alan oldumu.yeni sistem gelicekti uzaydan kurmak için astronot mu çağırmışlar….önceden 3 günde bir açıklama yaparlardı şimdi o da yok !!ölümü gösterip sıtmaya razı etmek devlet geleneği olmuş anlaşılan her kurumdaaa

 312. serko diyor ki:

  wallla umudum bitttiiiiiiiii….yarin kredi çekecem:(bu paraya çok güvendik….beni bes’e sokanın……….biiiiiiip

 313. serko diyor ki:

  8 aydir bekliyoruz….yeter artik…………vijdansizlar…………….

 314. mehmet diyor ki:

  kimseye ödenmiyor kimse kanmasın , ödendi diyenler BMVD çalışan veya yakınları ben 2008 in 1. ayında çıktım ve evraklarımı 9 ayda teslim ettim 8 ay oldu tık yok, kendileri olsa 1 tl ye haciz başlatırlar haram olsun kimlerin parmağı varsa

 315. mehmet diyor ki:

  %25 devlet katkısıda hala yatak lanet olsun böyle işleyişe ,

 316. can diyor ki:

  Ben yarın Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurmayı düşünüyorum.

 317. murat diyor ki:

  benim alacağımı devlet senelerdir elinde tutup gecelik veya vadeli işletti bundan benim alacağım olmayacakmı birde ödeme tarihi 3 ayı geçti ve yasal olarak benim hakkım olan faizi geri ödeyecekmi ÖDERSE TABİ

 318. mustafa diyor ki:

  Arkadaslar bizi adam yurduna koymuyorlar resmen dalga ya… illaha cikip birimiz kendimizi bi bakanin onune mi atacaz

 319. HARAM OLSUN!!! diyor ki:

  umarım en kısa zaman da bu vatandaşa çektirdikleriniz yedi sülalenizden çıkar!!eylül ayı 8 ay da bitemiyosa ve bir kişi çıkıp şunu insanlara açıklamıyosa anlatamıyosa zehir zıkkım olsun kursağınızdan geçen herşey!İnsanlarda pskoloji bırakmadınız insanlar kendisini borçlarını gelicek o para için koşulandırdı!her gün çocuk gibi hesaba bakıyoruz lanet olsun yaptığınız işe!8 Ay ya dilek olay 8 aydır bekliyoruz zehir zıkkım ve SADAKAMIZ olsun!

 320. ALİ EREN diyor ki:

  2007 çıkışlıyım sıra numaram 25000 civarı halen ödenmedi bence bu para kimseye yatmadı ülke yalancı kaynıyor yazık yalan söyleyip eğlendiklerini sanıyorlar herkese sevgiler zaten gözden çıkardığımız bir paraydı canınızı çok sıkmayın bir gün gelirse bu para bizim olur gelmeden bizim değil

 321. oguz34 diyor ki:

  26 eylülde verdim ve hala alamadım bekliyorum bırakmama bu devlete beş kuruşumu verecekler.. 1 lirada olsa alacağım.. benim paramla iktidar sefa süremez..

 322. atila diyor ki:

  0-212-2670951 nolu telefondan görüştüğüm kişi yeni sisteme geçtiklerini ve Eylül müracaatlarını bitirdiklerini,Ekim ayına geçtiklerini söylüyor.Ben 15 eylül müracat tarihime göre o zaman neden alamadım diyorum.Arada eylül müracatlarıda tek tük çıkıyor, demez mi?.Bu nasıl planlama, nasıl sıralama yazıklar olsun.Ben bu yaşattıklarını unutmayacağım arkadaşlar.

 323. hasan diyor ki:

  ben 31.8 de müracat ettim 83 binlerde sıra no ödeme falan yok ekime geçtiklerini söylüyorlarmış vah vah bizim paralar buharlaştı herhalde

 324. mağdur diyor ki:

  bende eylülde müracat ettim alamadım.bunlar kime ödemişler.SİZ ONU BENİM KÜLAHIMA ANLATIN bunların içinde hiçmi insan evladı yok çıkıp doğru düzgün bir açıklama yapsın nedir bu durum bu rezillik.arkadaşlar bundan öte KUL HAKKI varmı nasıl sessiz kalınabilinir.ÇARESİZ BIRAKILDIK VE SESİMİZİ DUYURAMIYORUZ basın bile ne arayıp ne soruyor.

 325. ata diyor ki:

  sayın yetkililer,Allah rızası için bir açıklama yapınız.Ödeme yapılıyormu,yapılıyorsa,kayıt sırasına göremi,çıkış yılına göremi yoksa,sigorta şirketine göremi,hiç değilse bu belirsizlik ortadan kalkmış olur.en fazla 5 dakikanızı alır,binlerce insanda umutsuz yere beklememiş olur.sizden rica ediyoruz,lutfen.

 326. haber alan yok mu diyor ki:

  arkadaşlar haber alan yok mu!!bunlar nasıl insan ya lanet olsun hepsinee

 327. mağdur diyor ki:

  bugün hür… nette okudum maliye bakanımız türk ürünlerine %1 beklerken %20 vergi koyan mısıra 2 milyar dolar yardım yapacakmış.şimdi sorulmazmı kardeşim KİMİN PARASI KİME VERİLİYOR?

 328. mustafa diyor ki:

  ben mustafa ilk başlarda yorumlarım var (6. yorum) 2. halen yatmadı geçenlerde gayrettepeye gittim sordum ve konuyu anlattım. adam ilkini alman imkansız diyor aldıysanda karışıklık olmuştur diyor. daha halen 2009 ları dağıtıyorlarmış.

 329. 111 diyor ki:

  evrak kayıt numarasına göre dağıttıklarını sanmıyorum arkadaşlar yıla göre yapıldığını bankada bes işlerine bakan görevli biri söylemişti.

 330. 111 diyor ki:

  ben 2008 girişliyim bu arada ödemede almadım. bilgi için yazıyorum 09/10/2012 de de evrak kayıt tarihim

 331. ebru pekcan diyor ki:

  arkadaşlar ben evraklarımı eylul 2012 gonderdim evrak kayıt tarihim 08.01.2013 tel. ulaştığımda eylul ayı odemelerı yapılıyr dendi aradan tam 3 ay gecti bugun tekrar aradım hala eylul ayı odenıyor dıyorlar ben artık ödemelerin yapıldıgına inanmıyrm aldık diyenlerede

 332. atila diyor ki:

  Yıl sırasına göre ödemekten vazgeçmişler, eylül ayını evrak sırasına göre ödeyeceklermiş, zaten yeni sistemi hazırlamak için 15-20 gündür hiç ödeme yapmamışlar.Şansa bakın ki yeni sistemde aksaklık çıkmış, onu düzeltmeye çalışıyorlarmış, olmazsa eski sisteme dönüleceklermiş, Eylül ayı müracatlarının bitmesi 1.5 ay sürermiş.Bunu söyleyen kişi (0-212-3549495 nolu telefonda) geçenlerde eylül ayı bitti diyen şahış. 0-212-2670951 nolu telefonda ki bayan ise şirket sırasına göre Eylül ayı ödemeleri devam ediyor başka bilgi veremezmiş…!!!

 333. hasan diyor ki:

  telefonla bilgi alınan kişiler bilgi sahibi değil,telefona baksın ödemeler devam ediyor desin die konmuş papağan gibi aynı şeyleri söyler,kimdir buranın yetkilisi ,müdürü bunlar bu kadar ulaşılamaz kisilermi ya nedir cumhurbaşkanına ulaşılıyor bunlar ortada yok hayret doğrusu…..ne işe yararlar anlaşılır gibi değil……!!!!!!!!

 334. ibrahim diyor ki:

  Arkadaşlar 22/01/2013 tarihi itibariyle sadece 5595 kişiye iade yapılmıştır. isterseniz bakın http://www2.tbmm.gov.tr/d24/7/7-15011c.pdf

 335. ata diyor ki:

  ibrahim bey,çok teşekkür derim,bu bilgiyi bizlerle paylaştığınız için,maliye bakanımızın,bir milletvekilimizin sormuş oldugu soruya vermiş oldugu yanıt,sizinde belittiginiz gibi 5595 kişi devede kulak deyimi vardırya bu devede kulak bile değil,bakanınımız bizi aydınlatmış oldu,bu da şunu gösteriyor,5,6 yıl içerisinde iadeleri alacagız demektir,allah devetimize zeval vermesin.

 336. hasan diyor ki:

  vatandaş günlerdr,aylardır açıklama bekliyor zat ı muhterem açıklama yapmış lütfen bu ne hız demekki 3-4 yıl bekliyeceğiz kesin bu.YAZIKLAR OLSUN BUNLARIN HEPSİNE .SIRA VATANDAŞADA GELECEK ESKİ ÇAMLAR BARDAK OLDU HATA YAPMIYACAĞIZ BUKEZ.ANLAYAN ANLAR…….

 337. hasan diyor ki:

  GERCİ BAŞBAKAN SİAN OYUNUZ SİZDE KALSIN DER AMA GEÇEN SEFER ONDA İDİ ARTIK OYA DA İHTİYAÇ YOK ANLAŞILDI !!!!!!!!

 338. Özkan Özdemir diyor ki:

  arkadaşlar aşağıdaki maili cumhurbaşkalığına gönderdim…
  Sayın CUMHURBAŞKANIM,

  29/08/2012 Tarih ve 6327 Sayılı Kanunla değiştirilmiş olan mevzuat gereğince 07/10/2001 sonra akdedilmiş bireysel emeklilik ve şahıs sigaortaları poliçelerinin iptali sonrası anapara üzerinden yapılan kesintilerin çeşitli yargı kararları neticesinde haksız kesintiler olduğu Maliye Bakanlığımız tarafından da kabul edilerek,yapılan bu kesintilerin iade edilmesi yönünde kanun değişikliği yapılmış ve EYLÜL 2012 tarihinden itibaren de bu haksızlığa uğrayanların başvuruda bulunması istenmiştir.
  Yasal süre başladıktan sonra gerekli başvurular yapılmıştır.Teknolojinin,iletişimin bu denli ilerlediği çağımızda yasal sürecin başladığı tarihten bu güne koskoca 8 ay geçmesine rağmen Maliye Bakanlığımızın yapmış olduğu ödeme, başvuru sayısının belki % 5 ini bile bulmamıştır.(Ankara Milletvekili Sayın Sinan AYGÜN’ün sözlü soru önergesine Maliye Bakanımızın yazılı cevabında 22/01/2013 itibariyle 5.595 kişiye iade yapıldığı belirtilmektedir)
  Gerek iadeyi yapması gereken Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı ve gerekse Maliye Bakanlığı’na yaptığımız başvurularımız sonrasında ”iade işlemleri sırayla yapılıyor,ne zaman biter şuan birşey diyemeyiz,yeni bilgisayar programı hazırlanıyor” gibi cevaplar alıyoruz.Yasanın yürülüğe girdiği 29/08/2012 tarihi ile Milletvekilimizin soru önergesine cevap verilen 22/01/2013 tarihi arasında yaklaşık 5 aylık süreçte 5.595 kişiye ödeme yapılmış olmasın günümüzün Devlet organizasyon yapısıyla ve teknolojik altyapımızla bağdaşır bir yanı olmadığı inancıyla Yüce Makamınızdan konunun incelenmesi hususunda yardım dilemekteyim.

  Saygılarımla arz ederim efendim.

 339. BİLAL diyor ki:

  arkadaşlar bende kanun daha yeni çıkar çıkmaz başvuruda bulundum ve 2012 ağustos ayında gönderdim evraklarımı fakat evrak kayıt sorulama ekranından sorguladığımda evraklarımın 11. ayda geldiğini ve o sıraya kayıt edildiğini gördüm.yazıklar olsun diyorum başka birşey demiyorum hakkımı kesinlikle helal de etmiyorum.gerçi devlette para yok zaten devletin yeni kanuna göre bireysel emeklilik katkı paylarını daha yeni yatırdığı ortaya çıktı acınacak bir durum bizim devletimiz bunları haketmiyor

 340. Oguzhan diyor ki:

  Özkan bey elinize sağlık. Umarım faydası olur

 341. volkan diyor ki:

  Keşke iadesi yapılan 5595 kişinin müracaat tarihleride belli olsa idi,adil bir iade süreci olup-olmadığını anlardık.

 342. mustafa karaoglan diyor ki:

  MERHABA SABRETMEKTE ZOR ÖZEL SİGORTALARIN BÖYLE BİZİ SÖMÜRECEĞİNİ BİLMİŞ OLSAYDIM KESİNLİKLE YANINA BİLE YANAŞMAZDIM HANIMIMI VE COCUKLARIMI YAPTIRDIM TOPLAM 8000 TL BİRİKMİŞTİ BANA 5900 TL ÖDEDİLER HOHA DİYORUM ARTIK HEM BİZİM PARAMIZI FONDA DEĞERLENDİRSİNLER HEMDE KESİNTİ YAPSINLAR BİRDE ÜSTÜNE ÜSTLÜK İSE BUGÜNR KADAR OLAN ZARARIMIZI KİMLER KARŞILAYACAK LÜTFEN YETKİLİLER CEVAPLASIN BEN DİLEKCE VERDİĞİME PİSMAN OLDUM DAVA ACMADIĞIMA ÇOK PİMANIM MADDİ VE MANEVİ DAVA ACILMASI GERETİĞİNE İNANIYORUM TÜRKİYE ÇÖZEMEZSE İNSAN HAKLARINA BAŞVURULARAK DAVA AÇILABİLİR TÜRKİYE CEZA ÖDER AMA BAŞTAKİLER AKILLANIR

 343. mustafa karaoglan diyor ki:

  MERHABA HEM İŞSİZİM HEM ELİMDEN TUTAN BİR BÜYÜĞÜM YOK HEMDE ÖZEL SİĞORTADAN MADURUM

  KİŞİSEL BİLGİLER

  Adı Soyadı : MUSTAFA KARAOĞLAN
  Doğum Yeri : AMASYA G.HACIKÖY
  Ev Adresi : K.ören/ANKARA
  Tel : 0546 265 50 62-312 356 68 25
  Mail : mst.karaoglan05@hotmail.com

  EĞİTİM

  • Lise : Ankara Ticaret Meslek Lisesi Muhasebe bölümü Mezunuyum.

  İŞ TECRÜBELERİM

  2009_2013 ay ÖZEL ÇANKAYA DOKTORLAR GRUBU TIP MERKEZİ

  Faturalandırma görev aldım, kısmi olarak insan kaynakları ve satın alma testek verdim .

  2004_2007 ÖZEL KUGULU TIP MERKEZİ

  Faturalandırma görev aldım kısmi olarakda insan kaynakları yardımcılığında görev aldım.

  1999_2004 SS ULUDOGANLAR KONUT YAPI KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ

  muhasebe ve kooperatif muhasebesin görev aldım, (idari işler ve insan kaynaklarına) destek verdim

  1994 1999 SERBEST MUHASEBE MALİ MÜŞAVİR
  Muhasebe Departmanında ve idari işlerde Görev Aldım.

  BİLGİSAYAR BİLGİSİ
  Zirve muhasebe programı, tabim muhasebe ve kooperatif muhasebe programı ,lks2 ön muhasebe (kısmi olarak) logo go ön muhasebe ve ETA MUHASEBE biliyorum.

 344. 111 diyor ki:

  mustafa bey sayfalarımı karıştırdın yanlış yerde iş arıyosun bence

 345. dogan kaya diyor ki:

  arkadaşlar bunlar bizimle resmen dalga geçiyorlar. tescilledim. kaç ay oldu hala bir tık yokç ayrıca allah rızası için biride çıkıp ben paramı aldım arkadaş demedi yav. ayrıca aradığınızda da size yapmadıkları ukalalık yok. devletin alacağı oldumu sistem tıkır tıkır işliyor. ceza sorgu sayfasına baktığımızda para cezası nedense hemen işleniyor. ama geri vermeye gelince….

 346. muammer şenkal diyor ki:

  selam arkadaslar ben bese 2005 gırıs 2008 cıkış hazırladım gonderdım ocak 21 de mart 15 te kayıta aldılar 106000 vs ıkı det son ıkı rakamı 2 sayı farklı kayıt yapmışlar alacağım her bırı ıcın 300 tl toplamda 600 alacağım yazılıydı hıc umıdım yoktu yatacağından bankamatıge para cekmeye gıttım bır mıktar fazlalık farkettım detay aldım 178987 police numaralı stopaj ıadesı altında 137 tl para yatmış sadece bırı yatırılmış ve yarından çogu kesilmiş herhangı bır vergı ceza borcum yoktur bılgılerınıze

 347. cenk diyor ki:

  bmvd ‘sini Şimdi aradım “ödemeler yapılıyor” dan başka cevap bilmeyen bir kurum, yazıklar olsun.Vatandaşa verdiğiniz değer bu kadar işte.Gerçekten yazıklar olsun.Yeni sistem diyerek aylardır oyaladıkları sistemde, eskisinden farksız çıkmış.Bu memlekette insana saygı,insan zamanına saygı boyutu bu kadar.Ne yapılırsa yapılsın, kim gelirse gelsin hiç bir şey değişmiyor, değişmeyecek.Benim ömrüm boyunca bu Ülkede anladığım sistem sadece şu oldu, zalimler ancak diğer zalimler tarafından cezalandırılıyor.Yani dinsizin hakkından imansız, bir süre sonra imansızın hakkından dinsiz geliyor ve bu böyle devam edip gidiyor.Olan hep gerçek mazluma oluyor.Biriktirin bakalım mazlumların ahını sorumlular, artık nasıl çıkar göreceğiz.

 348. 123 diyor ki:

  daha faiz işleteceklerine birde parayımı kesmişler yazıklar olsun

 349. oguz34 diyor ki:

  biz dedik 4 yıl ödedim ne oldu param paso zarara düştü ayıktımda parayı kurtardım şunu unutmayın türkiyede yani bizim ülkemizde bu işe izin vermiyorlar vatandaş kazanmasın sürekli sömürülsün deniyor siyasilere gidilse keşke akparti istanbul millet vekillerine gidilse yokmudur buna bir çare kimse kulak vermiyor ama secimler yaklaşıyor..

 350. NASIL BİR ÜLKE BU BÖYLE diyor ki:

  nasıl olurda martta ki kayıtlar yatar da ağustos ayında 86000 kayıt yatmaz şakamısnızz!!!!!!!!!!!!!!!

 351. selçuk diyor ki:

  bmvdb artık bir an once su ısı bır yoluna koysun acele paraya ihtiyacı olanlar var yazıklar olsun

 352. Ali yazgın diyor ki:

  muammer bey 2013 ocak da göndermiş martta kayda alınmış poliçeniz için ödeme almışsınız. ben ve benim gibi bir sürü kişi 2012 eylül ayında evraklarımızı gönderdik eylül ekim kasım gibi kayda alındı ve hala ödeme alamadık. keza siz de eksik ödeme almışsınız nasıl iştir anlamadım

 353. ARKADAŞLAR diyor ki:

  lütfen 2009 lu olupta alan var mı arkadaşlar samimi olun artık burda yalan yazmak la kimsenin eline bişey geçmez!!ben 31 ağustosta başvurdum kayıt tarhimde aynı gün 2009 çıkışlıyım ödeme halaa yatmadı!!!lütfen 2009 lu olupta alan varsa söylesin inanın sıvanadna çıktı bu olay!!bu kadar adilik olamaz bu kadar pislik yapılamaz!!paranın faizini kullancaklar diye insnaları çileden çıkardılar!!zehir zıkkım olsun yedi sülaleleirnden çıksın!!yeter inanın sabrede sabrede insanlarda pskoloji bırakmadılar!!

 354. Oktay diyor ki:

  Daha öncede yazmıştım.BES’ten 2009 çıkışlıyım,11.09.2012 tarihinde 98151 sırada teslim alınmış evraklarım ama paradan hala haber yok.
  Bimer’e dilekçe ile şikayet ettim,bana benim bildiğim kayıt tarihimi,sıra no’mu yazıp ödemeler devam etmektedir diye yazı gönderdiler,BMVD’deki telefondaki bayan ödeniyor diyor ama YOK KARDEŞİM YOKKK…

 355. ilhan diyor ki:

  Oktay Bey ; Kötü (!) Kaderimiz ve kayıt bilgilerimiz maalesef aynı ve ortak noktada buluşuyoruz.( Ben sizden kayıtta biraz öndeyim)
  Hangimiz iademizi (!) alırsak müjdeyi ve bu güzel haber ve gelişmeyi bu satırlarda en kısa sürede paylaşırız inşallah…
  Bende aylardır 4-5 kez bimer 2-3 kez akim (akparti iletişim) BMVD mail ve en son olarak da Kamu denetçiliğine başvurdum. Maalesef hala bir haber bilgi ve ödeme yok… Klişeleşmiş laflar ve matbu ve yuvarlak hazır basılı evrak geri bilgileri….BMVD internet sayfasıda aylardır aynı ve maalesef değişiklik ve yeni bilgi yok… zor iletişim sağladığımız Telefonlarda da ödeniyor denen ( sadece 5500 kişiye) beysz yalan ve bizleri oyalayan laflar…
  İçim yanıyor ve acıyor.!!! Yetkililer maalesef bu işte resmen sınıfta kaldılar…
  Binlerce hak sahibi mağdur insanların özel (!) duaları bu duruma sebep olanlara yetecektir…
  Yazıklar olsun…

 356. bekledikçe diyor ki:

  arkadaşlar Anadoluhayat yada Vakıf emeklilik şirketlerinden ödemesi yapılan oldu mu?

 357. anadolu hayat diyor ki:

  arkadaşlar 31 ağustos başvuru ve kayıt tarihim anadolu hayat şirketim 2009 çıkışlıuım lanet olsunn yatmıyor ya!!!yatırmıyolar yıla göre böldünüz aya göre böldünüz sigorta şirketine göre böldünüz!!neden sadece biraz daha geciktirip faiizni kullanmak için benim bu yaşadıklarımda ihmali olanın allah çoluğunuzdan çocuğunuzdan çıkarsın

 358. Haluk diyor ki:

  Benim 1996.oo tl civarında alacağım var dilekçe başvurum 2012 Ekim hala ödeme yok.Anladığım kadarıyla kimse tam alamıyor.Stopajı keserken peşin kestiler şimdi faiziyle ödeseler ya.Dinden imandan bahsederler kul hakkı yerler.Ama bize müstahak burda isyan edenler sandıkta yine oyunu kuzu gibi AKP ye verirler.Kendilerine (estetik dahil)kıyak yasasını anında jet hızıyla çıkardılar.

 359. Ömer diyor ki:

  Bugün bir emeklilik şirketinde yönetici olarak çalışan bir tanıdıkla görüştüm. Maliyet’nin Yasal başvuru süresi olan 29 Ağustos’un dolmasını beklediğini, bu süre dolduktan sonra ödemelerin hızlı bir şekilde yapacağını söyledi. Bu durumda paramız Eylül gibi yatar.

  Ben de müracaatımı 6 Eylül’de yaptım. Sabırsızlıkla bu paranın yatmasını bekliyorum. Alacağım stopaj iadesi 1240 TL.

  Yalnız ben şunu anlamıyorum. Çoğu kişi de üç aşağı beş yukarı bu rakamlardadır. Devlet hakkımız olan bu parayı ödemekte gecikiyor, bizi oyalıyor diye hak arama mücadelesine girebiliriz ancak, öldük bittik battık, kredi çektik ödeyemiyoruz şeklindeki mesajlar inandırıcı olmuyor. Her gün şubeye gidip sormalar, bu para gelmediği için gidip bankadan kredi çekmeler. Zaten çekeceğin krediye yapılacak hayat sigortası buradan alacağın stopaj iadesi kadar… Biraz tutarlı şeyler yazın. Bu parayı bekleyen 400.000 kişi var. Burada mesaj yazan 20-30 kişi var. Facebook’ta üye olan 200 kişi bile olmadı daha. Yazanlar da sanki ülke iflas etmiş gibi yazıyor, yazdığınız mesajlara, ne medyadan, ne devlet yetkililerinden hiç kimse, inandırıcılığı yok diye itibar etmiyor.
  Biraz daha tutarlı mesajlar yazalım, ilgil mercilere tutarlı bilgilerle soru soralım. Mesela niye bu paralar sigorta şirketleri üzerinden verilebilecekken, 1000 tane mükellefi olan Büyük Mükellefler Vergi Dairesi’nin üzerine yıkıldı ve 400.000 bireysel başvuruya cevap vermek durumunda bırakıldı? Bunları sorgulayalım. İadelerin sigorta şirketleri üzerinden yapılması veya doğrudan herhangi bir vergi dairesinden yapılabilmesini sorgulayalım. Sorgulamalıydık…

 360. akılsızmısın ömer diyor ki:

  Ömer efendi ne konuşuyorsun.sen nerden biliyorsun bende nekadar kesildiğini,benden kesilen para senin alacağının 9.5 katı,ya konuşma boş boş yada Allahtan kork,ama ikisinide yapamıyorsun anlaşılan,kafana göre saçmalamışsın.

 361. hasan diyor ki:

  anadolu hayat adına yorum yapan arkadaş sanki siz vergi dairesi adına yorum yapar gibisiniz,buradaki yorumları doğru okursanız 3-5 kişini kredi aldığını anlarsınız,bizde biliyoruz o kadar hayat poliçesinin tutarını,sanki b.m.vergi dairesini bizim seçme gibi bir şansımız olduğunu ve değiştirme hakkımız olduğunu, bu sayfalarda defalarca yazıldı bu öneriler, ne bimer i kaldı,nr cumhurbaşkanı nede muhalif partıleri siz o zaman hak mücadelesini başlatın peşinizden gelelim o zaman……….veya yORUMLARI düzgün okuyun ben 30.8 de müracat ettim hala paramı alamadım olay budurrrrr

 362. hasan diyor ki:

  pardon yukarıda yorumum ÖMER beyin yorumuna karşlılık yazılmıştır düzeltirim.

 363. atila diyor ki:

  Bu kadar teknik ve sistematik çalışan, şeffaf , performans kriterlerini prensip edinmiş bir kurumu övmemek ayıp olur.
  22.01.2015 tarihi itibariyle 5595 kişinin ödemesi ne demek biliyormusunuz. 5595ödeme/20 iş günü(1ay) = 280ödeme, 280 Ödeme/30Personel(bmvd başkanı Bülent sarıgül’ün medyedaki işimiz çok yoğun açıklamalarına atıfla, Sırf bu iş için görevli ve Sonra 20-30 personel daha takviye yapmışlar)=9.33 Yani 1 personel 1 ayda 9.33 kişinin ödemesini yapıyor. Demek isterdim ama, bmvd sitesinde 23.10.2012 tarihi itibariyle ödemelere başladıklarını açıklıyor.Buradan 3 ayda bir bmvd personelinin 9,33 kişinin ödemesini yaptığını, (yani ayda 3.11 kişi). Bu Yüce Kurumu yıpratmayalım arkadaşlar.

 364. 81 Pınar diyor ki:

  Başvurumu eylül 2012 yılında yaptım fakat sistemdeki evrak kayıt numaran şubat 2013 bu nasıl bir sıralama? Bir ikincisi stopaj iadeleri verdiğimiz hesap numaralarından değil de mal müdürlüklerinden mi alacağız…????

 365. ahmet diyor ki:

  2010 çıkışlıyım 5 ekimde ulaşmış evraklarım evrak nomda 178… ama ses yok

 366. muğdat mahir şimşek diyor ki:

  herkese merhaba ben 2009 da ayrlıdım 2012 eylül ayında müracat ettim 114 bin li numara sıram vardı param bugün itibariyle hesabıma yattı bilgilerinize

 367. ilhan diyor ki:

  Merhaba Mahir Bey iadenize kavuştuğunuz için gözünüz aydın..(Darısı diğer bekleyenlere ve bizlere inşallah)
  BMVD neye göre iade yapıyor pek bilinemediği ve anlaşılamadığı için ; 2009 çıkış tarihiniz ay olarak hangi ay ve birde hangi sigorta şirketinden ayrıldığınızı belirtirseniz tam açıklama ve aydınlatma yapmış olacaksınız…
  Çünkü ben de avivasa 2009 çıkışlı ve 07/09/2012 kayıt ve 94… sıra kayıtlı olmama rağmen hala iademize kavuşamadım.!!!
  Saygılarımla. Teşekkürler

 368. 111 diyor ki:

  demmekki daha 2009 çıkışlıların iadesi anca yatıyor biz 2011 çıkışlı olarak daha 2 sene daha bekleriz

 369. hazarbey diyor ki:

  2011 çıkış yapanlardanda alanlar olmuş diyorlar

 370. hasan diyor ki:

  anlaşılır gibi değil bende 2009 çıkışlı 1 eylül 83… sıra ile bekliyorum 114.. sıra no iade aldım diyor şaka gibi !!!!!!

 371. ata diyor ki:

  Ben 8 ocak 2008 çıkışlıyım,31.agustos 2012 tarihinde evraklarımı elden teslim ettim,evrak kayıt numaram 84 binlerin başı,bu gün vergi dairesinden bir yetkili ile görüştüm,15,20 gün sonra ödenebileceğini söyledi,bilgilerinize.

 372. ata diyor ki:

  mahir bey 2009 çıkışlı oldugunu ve ödeme aldıgını yazmış,demekki yıl vveya sıra numarasına göre ödeme yapılmıyor,her iki durumda da benim almış olmam gerekirdi.

 373. volkan ekşi diyor ki:

  2007 çıkışlıyım kasım 2012 kayıt altına alınmış evraklarım hala ödeme yok çıkış yılına göre ödeme yapıldığını sanmıyorum.

 374. aynur diyor ki:

  Volkan Bey size katılıyorum. Bende 2008 şubat çıkışlıyım evrak kaydım 12. ayda hiç bir gelişme yok

 375. Buğra diyor ki:

  Arkadaşlar12.09.2012 tarihinde evraklarımı elden teslim etmiştim evrak no:100016
  sistemden çıkış tarihim 08.06.2009 benim param 14.05.2013 tarihinde hesabıma yattı Bende sizler gibi aylarca merak edip yazılanları hergün okuyordum.Bu yüzden sizinle paylaşmak istedim.

 376. hasan diyor ki:

  buğra arkadaşımız aldığını yazmış bilgilendirmesi için teşekkürler.bem 31.8.2012 de elden verdim 2009 çıkışlıyım 83… sıra numaram hala bekliyorum SIRA FALAN UYGULANDIĞINA ARTIK İNANMIYORUM !!!!!!!

 377. nefise esin diyor ki:

  mart 2009 cikisim 246bin no vermisler hala odeme yok elden verenler aliyor kargo ile yollayanlar bekliyor

 378. haydar 52 diyor ki:

  10 yıl pirim ödedim.emekli oldum.emekli maaşı çok az geldi.toplu paramı alıp 2007 de çıkış yaptım.ekim 1 2012 de 126 bin küsür başvuru no suyla başvurdum.8 ay dolacak hala beklemelerdeyim.büyük mükelleflerin küçük beyinlileri nekadar daha beklicem…

 379. Emre diyor ki:

  Sira falan yok. 4 eylulde elden uc basvuru yaptim. Ucu de aviva. Ikisi 2007 biri 2009. Kurus para yatmadi. Bu nasi istir, bu nasil keyfiyettir, bu nasil… Ya sabir

 380. selçuk tura diyor ki:

  12241111148 selçuk tura
  12214112004 ilknur tura
  31463121674 abdullah aydil
  11.10.2012 de gönderdiğimiz posta alımı gerçekleşmiş olup ödemesi için bilgi alamıyoruz mail adresimize cevap verilirse seviniriz.

 381. halukd diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar az önce bmvd de ile görüştüm sistemden çıkışım 2010 ağustos kayıt numaram 89 bin küsür evrak kayıt tarihim 5.9.2012 ne zaman alırım ödemeyi diye sordum. Eylül başvuruları daha bitmemiş ancak tamamı sıraya konmuş 2010 çıkışlı olduğum için gecikme olduğunu ancak 1-2 ay içinde paramı alacağımı söyledi. Bu arada ekim ödemesine de başlanmış ancak eylülden sonraki ödemelerde başvuru sırası dikkate alınıyormuş yani sistemden çıkış tarihinin erken veya geç olması eylülden sonra başvurmuş olanları etkilemeyecek başvurdukları sıra ile alacaklar ödemelerini. Yeni bir sisrtem kurmuşlar ekim ayından itibaren başvuranları bu sistemle ödüyorlarmış, eylül ayını karıştırmamak için sisteme dahil etmemişler. Son bilgi bu şekilde.

 382. çok bekleriz diyor ki:

  Merhaba, bmvd ile bende görüştüm eylül ayı en az 3-4 ay sürer dediler.çıkış tarihine göre eylül ayını sıralamak zaten mantıksızdı, resmiyette asıl olan müracaat tarihidir.Allah bilir çıkış tarihine göre ayırmak için kaç gün uğraşmışlardır.Çünkü eylül ayı 100 bin müracaattan fazla.Bu da şunu gösteriyor ki yeni sistemle ekim, kasım, aralık biter ama eylül hala devam eder.

 383. 1Mağdur diyor ki:

  Stopaj iadelerini alabilen arkadaşları gıpta ile okuyorum. 2008 Arlaık çıkışlı ve 4 Eylül 2012 de başvuru yapmış biri olarak benden haksız yere kesilmiş bir bedelin ödenmesi için bu kadar beklemek insanın zoruna gidiyor. Bu işi gerçekleştirecek vergi dairesi çalışanları ve yöneticileri acaba kendi alacakları söz konusu olduğunda da bu kadar vurdumduymaz olabiliyorlar mı merak ediyorum… İşimiz yoğun mazereti kabul edilemez…. Siz bu iş için maaş alıyorsunuz zaten…..

 384. of off diyor ki:

  Dilekçe Kanunu diye bir şey var (1 ay içerisinde olumlu yada olumsuz cevap verirsin, cevap vermezsen suç işlemiş oluyorsun).Biz müracaatımızı dilekçe ile yaptık ve evraklarımızı ekinde gönderdik.Eylül müracaatları bitmeden diğer ayların ödenmesi alenen kanuna aykırı, eylül müracaatlarına haksızlıktır.Yok böyle bir şey.bmvd sinin uygulaması eğer 383 halukd ‘nin yorumunda ki gibi ise suçtur arkadaşlar.Savcılıka tck 230. maddesine göre suç duyurusu yapılabilir.

 385. nimet diyor ki:

  Ödemelerde vergi dairesinde çalışanların sayı, sistem ya da nitelik olarak eksik olmaları belki bir etken olabilir ama benim tahminim kendilerine ödemenin fazla yük olmaması için uzun vadeye yaymaları. Bu kesinlikle devletin vatandaşına ülkemizde her zaman, her hükümet döneminde, birçok konuda, birçok kere yaptığı gibi büyük bir adaletsizliktir ve de acizliktir…

 386. samet diyor ki:

  bmvd’sinin ,internet sitesinde ki anketi gördünüzmü arkadaşlar.Memnuniyet anketi!

 387. ilhan diyor ki:

  az önce BMVD sine telefon ederek iade süreci hakkında bilgi almaya çalıştığımda Eylül/2012 ayındaki müraacat eden kişi sayısının 150.000 kişi olduğunu ve iade işini sorduğumda da şimdiye kadar da 20.000 kişiye iade yapıldığını öğrendim…(Teknoloji çağında kaplumbağa hızı devam ediyor)
  Bende eylül ayı kayıtlısı olarak ne zaman iade alacağımı öğrenemedim ve bunu bana söyleyemediler…bunca zaman sonra bile iademi ne zaman alacağımı hala bilemiyorum…
  9 ayda gelinen nokta maalesef ama maalesef bu… Sinir (!) sistemim resmen bozulmuş durumda..
  BMVD internet sayfasında mükellefler için (bizler için değil) memnuniyet anketi yapmışlar.. Neyin memnuniyeti bu olsa olsa bence memnuniyetsizlik (!) anketi yapsınlar ve gerçeği de görsünler…
  Tüm bekleyen ve mağdur kişilerin bilgisine…

 388. EKREM BIYIKOĞLU diyor ki:

  5.05.2013 TARİHİ İTİBARİYLE METLIFE EMEKLİLİKTEN KALAN STOPAJ İADEMİ İŞBANKASINDAKİ MHESABIMA YATIRDILAR.GERİYE BİR EŞİME BİRDE BANA AİT ANADOLU HAYAT EMEKLİLİKTEN OLAN SİGORTA STOPAJ İADESİ KALDI ONLARIDA SABIRLA BEKLİYORUM.TAMDA HESAPLADIĞIM MİKTARI ALDIM.190.84 TL UMARIM SİZLEREDE NASİP OLUR HERKESE SAYGI SEVGİLER SUNARIM

 389. EKREM BIYIKOĞLU diyor ki:

  Ad Soyad EKREM BIYIKOĞLU
  Evrak Tarihi
  03.10.2012
  Evrak No
  130825
  Geldiği Tarih
  03.10.2012
  Sigorta Şirketi
  METLİFE EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş.
  BU ALACAGIM YATTI

 390. hazarbey diyor ki:

  ne zaman yattı?

 391. EKREM BIYIKOĞLU diyor ki:

  15.05.2013 TARİHİ İTİBARİYLE METLIFE EMEKLİLİKTEN KALAN STOPAJ İADEMİ İŞBANKASINDAKİ HESABIMA YATIRDILAR.GERİYE BİR EŞİME BİRDE BANA AİT ANADOLU HAYAT EMEKLİLİKTEN OLAN SİGORTA STOPAJ İADESİ KALDI ONLARIDA SABIRLA BEKLİYORUM.TAMDA HESAPLADIĞIM MİKTARI ALDIM.190.84 TL UMARIM SİZLEREDE NASİP OLUR HERKESE SAYGI SEVGİLER SUNARIM

 392. EKREM BIYIKOĞLU diyor ki:

  Bildirimler
  14.05.2013 17:03:34

  190.84 TL BÜYÜK MÜKELLEFLER VERGİ DAİRESİ BAŞKANLI tarafından – numaralı hesabınıza “20130513485000001443” açıklaması ile gönderilmiştir.
  Detay

 393. Hasan diyor ki:

  Merhaba Arkadaşlar Ben 2009 Ocak ayı çıkışlıyım. Eylül 2012 de başvurdum. hesabıma param sigorta şirketimin belirtmiş olduğu rakam kadar 14.05.2013 günü yatmış. Bakmaktan bıkıp usanmıştım bugün başka bişey için bankaya gittiğimde 6 gün önce yattığını gördüm. Bilgilerinize allah hepinize sabır versin dilerim en kısa sürede herkes parasını alır.

 394. paaşam diyor ki:

  2010 çıkışlıyım 18 eylül 2012 tarihinde elden başvuru yptım kayıt numaram 109347 dir. 20 mayıs ta param yattı darısı sizlere

 395. halil diyor ki:

  ekrem bey ben 2009 çıkışlıyım başvuru tarihim 19/9/2012 evrak no 111binlerde size ödenmişse sıranın bana gelmiş olması lazım sabırla bekliyoruz ama bende sandıkta unutmayacam bir muhatap dahi bulamıyoruz herkes koyun gibi bekliyor aman sesimizi çıkarmayalım herkes koyun

 396. oktay diyor ki:

  Son yorumlara bakıyorum da alanlar ile benim gibi bekleyen kişilerin kayıt no’ları teslim tarihleri tamamen dengesiz bu da sistem falan olmadığı gibi ödemelerinde mümkün olduğunca ödememek üzerine ağırlaştırılarak yapıldığını gösteriyor.
  Irak’lısına,Suriye’lisine,vs’e bu kadar sahip çıkıp kendi vatandaşını ezen, mağdur eden, aşağılayan bir devlet olamaz.Etkisi olmayan olaylardan dolayı görevden alınan bürokratlar varken 8 ayda 5595 kişiye ödeme yapana da (!)terfi versinler.Çünkü bunları vicdanları faklı çalışıyor.Kendi miiletvekil hakları için yaptıkları ortada yok böle lale devri yaaa..
  Her konuda olduğu gibi bu konuda da hakkımı helal etmiyorum.Allah cezalarını,…..lalarını versin inş.

 397. Kenan diyor ki:

  Anlıyamadığım tek şey Devlete borcumuzu zamanında ödemesek günlük faiz uygular hala paramızı 8 ay oldu alamadık niye bize fark veya faiz ödenmiyecek. faizin derdinde değilim zaten verselerde kabul etmem ama böyle anlayış olmaz. bazı yorumcular paralarını aldıklarını söylüyor diyeceğim tek şey Allah bizede nasp eder inşallah paramızı almayı.

 398. hasan diyor ki:

  sıra falan yok 31.8.2013 den beri bekliyorum muhatap merci yok, şow yapmasını biliyorlar IMF ye borç bitmiş 350 milyUSD borç ne peki tefececiden alıp ucuz krediyi kapat bizi inandır kim inanıyosa aptalmıyız biz bi tek siz biliyorsunuz takiye yapmayı PARAMIZI ÖDEYİN MAHKEME kararları bile uygulanmıyor bu ülkede yazık yazık kimlere kaldık,,,vergi borcumuza faiz işletiliyor bu stopaj izdelerine neden yok o madde hangisi açıklansın 9 ay oldu koyun gibi bekliyoruz

 399. hasan diyor ki:

  Neden cevap yok bu yazılanlara sadece yorum olarak kalıyor,tlf.v.dairesinden cevap verenşer yetersiz bilgiye sahip kişiler çocuk kandırır gibi cevaplar veriyorlar

 400. 402 diyor ki:

  bugün büyük mükellefler vergi dairesini aradım ve hala eylül 2007 çıkışlıları ödediklerini söylediler, bazı arkadaşlar 2008-2009-2010 dan bahsediyor anlaşılır değil…

 401. ata diyor ki:

  Eylül 2007 çıkışlıları ödediklerini söylemişler,bazı arkadaşlar 2009 çıkışlı olup,aldıklarını söylüyorlar,ben anlamış degilim,2008 ocak çıkışlıyım 31 agustos 2012 tarihinde evraklarımı elden teslim ettim,tlf,la bmvd ile görüşemde 20 gün sonra belki ödenebileceğini söylediler.Ögrendiğime göre her sigorta şirketine bir kişi görevlendirmişler ödemeler bu düzende yapılıyor,çıkış yılına göremi,yoksa kayıt sırasına göremi bilemiyorum.bekliyoruz.

 402. 111 diyor ki:

  halil bey sizin insanlara koyun demeye hakkınız yok bizler üzerimize düşeni yaptık gerekli yerlere şikayetlerde bulunduk daha ne yapmamızı bekliyorsunuz bizlerde mağduruz sizin gibi birazda siz elinizi taşın altına koyun ve koyunluktan çıkın o zaman. ben kendi adıma zaten bu iktidara oy vermeyen ve vermeyecek biri olarak yeterince çaba gösterdim.

 403. canan diyor ki:

  evrak teslim tarihi :24.09.2012
  evrak sıra no:117150
  sistemden çıkış: 2010
  stopaş iadesini 23.05.2013 te hesabıma yatırmışlar.Bende sürekli sayfayı takip ediyordum, bilginiz olsun istedim.

 404. hasan diyor ki:

  111 ben size koyun demedim doğru okursanız anlarsınız,neyin altına elinizi koydunuz anlamadım,koymanızada gerek yok benim veya bizim için benim gerekli yerlere müracaat etmediğimi nereden biliyorsunuz? oy vermeklede ilgisi yok bu işin nere
  ye oy verirseniz verin kimse kimseyi sorgulayamaz.

 405. 111 diyor ki:

  hasan bey siz niye üstünüze alındınız ben halil beye cevap verdim yorumda hasan diye bir isim geçmişmi dikkatli okuyun lütfen (pardon sizde koyundan bahsetmişsiniz) size cevap vermediğim için daha fazla yazma ihtiyacı duymuyorum

 406. MuratEnes diyor ki:

  Canan Hanım,
  Lütfen birde hangi emeklilik şirketinden ayrıldığınızı yazar mısınız? İyi günlerde harcayın inşallah.

 407. ilhan diyor ki:

  Merhaba Sn. ADMİN ;
  BES te iade almak isteyen kişilerin hak kaybına uğramamaları için BMVD sine en son müracaat tarihi ve yılı varmı dır varsa bu tarih nedir?

  Birde Hükümet/maliyenin yada BMVD sinin hangi tarihe kadar tüm ideleri hak sahibi kişilere iadelerin tümünü iade ve geri ödeme mecburiyeti ve zorunluluğu vardır?? Yoksa canı ne zaman şstse (!) ödeyebilşr mi???
  Bilgi paylaşımında bulunursanız seviniriz.. Teşekkürler. Saygılarımla.

 408. Oktay diyor ki:

  Sonunda Avivasa 2007 çıkışlı Eylül 2012 evrak teslimli 85.*** sıra nolu bir iş arkadaşıma dün itibariyle para kesintisiz olarak yattı ama 2009 çıkışı 11.Eylül 2012 85.151 kayıtlı bendeniz hala beklemedeyim.
  Arkadaşların bilgisine…

 409. macit diyor ki:

  2010 cıkıslı 06.09.2012 bmvd teslim tarih 90423 sıra numaram halen yatmadı canan Hanım 2010 cıkıslı ama onun yatmıs bu nasıl adalet bunlara kufur etmeyıpte ne yapayım. Canan hn kusura bakmayın size nıye yattı burdaki haksızlıga isyanım.

 410. Canan Arman diyor ki:

  Canan Hanim ile Macit Bey’in çıkış tarihleri aynı, Macit Bey’in başvuru tarihi ve sıra numarasi daha önce ve Canan Hanim’a ödeme yapılmış. Bu da aklimiza baska bir şey getiriyor. Acaba küçük miktarları ödeyip, büyük (mesela bin TL ustu) miktarlari sonraya mi birakiyorlar? Bunu ancak Canan Hn ve Macit Bey’in alacak miktarlarini ogrenebilirsek bilebiliriz.

 411. atila diyor ki:

  Canan hanım hayırlı olsun.Hangi şirket olduğunuda yazabilirmisiniz.Çünkü Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş toplam başvurunun yarıdan fazlası ve Anadoluhayat müracaatı çok fazla olduğu için ödenmeye henüz başlanmamış şeklinde bir duyum var.

 412. canan diyor ki:

  Bes ten ayrıldığım şirket Garanti Emeklilik,teşekkürler.

 413. 111 diyor ki:

  2009-2010 çıkışlı ve 2012 9.ay kayıtlı olanları yatırıyorlar bu duruma göre macit bey umarım sizinde bu ay yatar bize bilgi verirseniz seviniriz

 414. kahraman diyor ki:

  2009 çıkış eylul başı 83 binli kayıt numaram var hala ödeme yok.dolayısyla sıra falan yok kimse inanmasın, 2010 lar 2012 li çıkışlılar alıyorsa gerçek budur arkadaşlar 3-4 sene sene sürer bu ödeme hesap meydanda 300 bin kişi müracat etmiş 6000 kişiye ödemişler hala eylül deniyor ……….

 415. yusuf mete diyor ki:

  arkadaşlar 13/09/2012 tarihinde elden bmvd.ne başvuru yaptım.103…numara aldım.2007 çıkışlıyım.anadolu hayattan.2009-2010 lar ve numaraları 100binin üzerinde olanlar aldım diyor.bu nasıl iştir.alması gereken 2007ler bu haksızlık niye.9,5 milyon emeklinin maaşı bir tuşla hemen yatıyor.8ayı geçti bu işle ilgilenen herkese yazıklar olsun.

 416. ANADOLU HAYATA BAKIN MEMUR diyor ki:

  anadolu hayat emeklilik şirketine bakan memur arkadaşa en içten sevgilerimi saygılarımı sunuyorum!!!!!!31 ağustosta başvurdum kayıdım aynı gün yapılmış 2009 çıkışlıyım ve yatan bişey yok!!!!yazmaktan bakmaktan bıktım sahibinin sesleri bunlar benim vergimle aldığın ekmek haram zıkkım olsun!!tamamen kötü niyet ve kasıt var 31 temmuzdan önce zaten başvuru almıyodunuz ilk başvuranlardanım lanet olsun kurumunuza

 417. Ömer diyor ki:

  6 Eylül’de evraklarımı elden teslim etmiştim. Başvuru numaram 897xx. 2011 çıkışlıyım. Vakıf Emeklilik’ten Hayat Sigortam vardı. 23 Mayıs itibariyle, stopaj iadem eksiksiz olarak yattı. Bekleyen arkadaşlara sabır diliyorum.

 418. terhan8899 diyor ki:

  Merhabalar,
  Ödemesini alan arkadaşlara hayırlı olsun darısı bizim başımıza. Ödeme yapılan meblağların büyüklüğünüde göz önünde bulunduruluyor olabilirlermi ? zira benimde 03.06.2009 çıkış , 31.8.2012 tarih ve 841XX ile kayıt no ile evrak teslimlerimiz yapıldığı halde, hala beklemedeyim. herkese iyi günler

 419. ahmet seymen diyor ki:

  HALA ANLAMIŞ DEĞİLİM .BU KADAR DENGESİZ BİR ÖDEME PLANIMI OLUR BİR KURUMUN.ARKADAŞLAR YAZIYOR DA NE YAPSINLAR BAŞKA TLF.DAN NET CEVAP ALAMIYORUZ, DERDİMİZİ KİME ANLATALIM.KİMİSİ DAHA ÖNCE ALMASI GEREKİRKEN BAYAĞI SONRA ALMAYI BEKLİYOR.BİZ MUZDARİBİZ VE NE YAPACAĞIMIZI BİLEMİYORUZ.SABIR SABIR SABIR…..RAMAZAN AYI GELMEDEN YATSADA BARİ AĞZIMIZ BOZMADAN RAHAT RAHAT HARCAYABİLSEK.

 420. FD diyor ki:

  2012 çıkışlıyım ve 15.10.2012 tarihinde başvurdum. kayıt numaram 167000 bınlerde sonuc nedir? benım gıbı bekleyen var. mılletın omrunu bekletmekle gecırerek tavsan kac tazı tut ıle bıtırdınız.

 421. macit diyor ki:

  415111 arkadasım bende hs neredeyse hergun kontrol edıyorum yatan para yok Bes magdurların soyledikleri gibi BMVD dengesizligine anlam veremiyorum. 2007 cıkıslı olan ben paramı alamadım diyor bakıyorsun 2010 cıkıslı olan diyor bana para yattı bu duruma ne denmeli bilmiyorum bana gore BMVD calısanları profesyonel bir kadro var 2007 den degilde 2010 basladılar bende zaman zaman arıyorum tlf cevap vermiyorlar. Tlf acsalar tebrik edecegim.Ya allah ya sabır demekten baska caremiz yok yyyyyyyyoooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk.

 422. mustafa diyor ki:

  arkadaşlar ödeme nereye yapılıyor acaba gönderdiğimiz belgeye verdiğimiz banka hesap numarasına mı yoksa ziraat bankasına mı yatıyor bilgisi olan varmı tesekkürler

 423. tuncay diyor ki:

  verdigimiz iban nona yatacak

 424. tuncay diyor ki:

  ziraat bankasına büyük mükelleflerin fazla yatırdıgı paranın alan kişi tarafından yatırılması için verilmiş

 425. Ömer diyor ki:

  Ödemeler başvuru sırasında belirttiğiniz hesap numarasına yapılıyor. http://www.bmvdb.gov.tr‘de gördüğünüz, “Fazla yapılan BES stopaj iadelerinin gönderileceği banka hesap bilgisi” olan duyuruda geçen Ziraatbank hesabı, duyuruda da belirtildiği BMVDB tarafından hesaba yatırılan stopaj iadesi eğer yatması gerekenden fazla yattıysa onu geri göndermeniz için.. Yani onların size gönderdiği değil, eğer iadeniz yapıldıysa ve olması gerekenden fazla yattıysa sizin geri göndermeniz gereken para için.

 426. tuncay diyor ki:

  gönderdigimiz banka hesap noya

 427. ata diyor ki:

  Mustafa bey,ödemeler vermiş oldugunuz İBAN numarasına yapılacak,iban numarası vermediyseniz,hemen iban numaranızı vergi dairesine bildirmeniz gerkmektedir.Hesabınız hangi bankada ise o bankaya yapılıyor.

 428. cenk diyor ki:

  Anadoluhayat tüm başvuru sayısının yarısından fazla olduğundan, çuvallarda bekletiliyor ve bu çuvallarda daha açılmamış.Tüm şirket ödemeleri bittikten sonra Anadoluhayat başvuruları ödenecekmiş.

 429. FUNDA diyor ki:

  Arkadaşlar bence ödemeler ne sıra numarasına nede başvuru kayıt sırasına göre yapılıyor.Ben meblağa göre yapıldığını düşünüyorum emin olmamakla beraber..Benim Finans emeklilik ve Anadolu Hayat Emeklilik olmaz üzere 2 şirketten BES vardı.Her ikisinide 2013/02 de gönderdim bir hafta arayla.Meblağ düşük olan Finans Emeklilik iademi aldım.Ancak diğerini alamdım hala.Ve bana BMVD den değil emeklilik şirketinden iade yapıldı sanırım.Finans emekliliğin merkezi olan Ataşehir ibaresi yer alıyordu açıklamada.Kuruşu kuruşuna aynı meblağ ve stopaj iadesi açıklamasıyla yatmış bilginize..Umarım bir an önce toparlayıp hallederler hepsini.İyi günler

 430. böyle saçmalık olur mu!!! diyor ki:

  cenk bey nerden öğrendiniz bu bilgiiyii!!böyle saçmalık olur mu ne demek yarıdan fazlası olduğu için en son ödencek!!bu kuruma etmediğim beddua gelmedi hangi, hakla 31 ağustosta başvurduğum halde benden öncekileri ödeyip benim paramı yatırmazsınız!!!kafanıza göre nasıl böyle ahmakça kararlar alısınız!!!sorumluluğu bulunanalar evinize gitmek nasip olmasın diyorum parayıda arrtık hediye ediyorum sizee!!!istediğiniz kadar kullanın faizini yatırmayın!!!sonunda bana böyle bedduda ettirdiniz iki yakanız bi araya gelmesin!!8 aydır bugün yarın yatıcak diye diye bankaları yol eyledik gelicek parayı çoktan harcadık!!artık bağışım olsun kurumunuza

 431. macit diyor ki:

  Arkadaslar bmvd 4 kez aradım. tlf acıp ses cıkarmıyor alo alo dıyorum acan ses vermiyor baskalarının sesi geliyor. Rezilligin bu kadarınada pes utanmalar.

 432. cenk diyor ki:

  (İş Bankası ortağı olan!) Anadolu Hayat A.Ş’nin temsilcisi olan bir kişi geçen gün görüşme esnasında; Ülkede ki bireysel emeklilik yaptıran kişilerin %50’den fazlasının Anadolu Hayat emeklilik A.Ş olduğunu ve henüz kendi şirketlerinden olan hiç bir kimseye stopaj iadesi yatırılmadığını söyledi. Arkadaşlar Anadolu Hayat A.Ş’li olup ta alan oldumu aranızda?
  Funda hanımın(431) Şubat 2013 başvusu ödenmiş.Ama Eylül daha ödenmedi.İlginç.

 433. Canan Arman diyor ki:

  Ben Anadolu Hayat Emeklililik’den 2012’de ayrildim. Basvurum Eylul 2012, sira numaram 80 binlerde. Alacagim iade de bin TL’nin uzerinde. Tabii ki henuz odeme almadim. Anadolu Hayat olup da alan, aldiysa iade miktari hakkinda (bir kac yuz, bin tl uzeri vs) gibi bilgi verebilen olursa memnun olurum.

 434. oguzhan diyor ki:

  Yapı Kredi Emeklilikten iade alan varmı arkadaşlar.

 435. yeter artık diyor ki:

  bmvd sitesinde ki duyuruda fazladan stopaj ödediklerinden geri tahsili için hesap no yazmışlar.Kim bilir hangi torpillinin ödemesinde elleri ayaklarına dolaştıda fazla ödediler.Yazıklar olsun adaletinize.Bu arada 15 eylül müracatım anadoluhayat emeklilik iadem ödenmedi.

 436. nevzat diyor ki:

  bende anadolu hayat emeklilikten 2008’de ayrıldım. 4 bin küsür alacağım var.Müracaatım Ekim 2012 olduğu halde bugüne kadar ne yatan, ne arayan nede soran var.

 437. halil diyor ki:

  oğuzhan kardeş bende yapı kredi emeklilik 19 eylül başvuru tarihim 2009 çıkışlıyım hala alamadım varmı yapı kredi emeklilikten alan acaba

 438. tuncay diyor ki:

  vakıf emeklilik ten 2011 yılında ayrıldım. eylül ayında başvurdum 92 binli evrak numarası hala bekliyorum. vakıf emeklilikten alan varmı.olmaz olsun bunu başımıza dert edenlerden

 439. Oktay diyor ki:

  Bu BMVD çalışanları ayranı(!) fazla kaçırmışlar sanırım.Geçen gün Avivasa 2007 çıkışlı Eylül 2012 evrak teslimli 85.*** sıra nolu arkadaşıma bir gün arayla aynı miktarı tekrar yatırdılar.
  Bende sakın geri yatırma 8 ay sonra yatırırsın dedim :)

 440. oguzhan diyor ki:

  Bende 17 Eylulde basvurdum 2011 çıkışlıyım acaba kaç sene sonra alacağız alacağımızı. Bilseydim direk başvurmadan mahkeme yoluyla çözerdim hem faizinide alırdım.

 441. ata diyor ki:

  Arkadaşlar,2008 ocak çıkışlıyım,evrak teslim tarihim 31 agustos 2012 sigorta şirketi Aviva sa 23.05.2013 tarihinde iademi hesabıma geçmişler,alacağım bin tl nin üzeride idi,dilegim iade bekleyen herkesin bir an önce alması bilgilerinize.

 442. ibrahim diyor ki:

  Arkadaşlar 07/09/2012 başvurum vakıf emeklilik ocak ayında aradılar işlem yapıyoruz şu evrak eksik dediler o zamandan bu zamana haber yok ne iade ne haber sanırım 9 eylül 2013 e kadar bekletecekler …

 443. muhammet diyor ki:

  axa sigortadan iadesini alan varmi? ben kanun yururluge girmeden (31 agustos) once muracat ettim. kanun yururluge girmedkginden dolayi kabul olmadi sonra geniden muracat ettim muracat tarihi iki kasim. muracat numaram 207… bekliyoruz allah omur verirse alacagimiz gunu goruruz .

 444. macit diyor ki:

  Funda hanımın dedigi gıbı az olan paraları oduyor yuksek meblag olan paralarla 3 kopruyu yapıyorlar. bızde beklriz koprunun bıtmesini………

 445. serkan diyor ki:

  arkadaşlar bugün bmvd’yi aradım.eylül ayı devem ediyor….numaram 115 bin, eylül ayı dedim….2 hafta içinde alırsın dediler…..kasım ayı yatanlara inanmayın dediler…çünkü eylül daha bitmemiş…hadi hayırlısı

 446. 111 diyor ki:

  kayıt ayına göremi, paranın tutarına göremi, sistemden çıkış yılına göremi ödeme yaptıklarını bi anlayabilseydik:((

 447. akhan diyor ki:

  kasım ayında müracat ettim,29.5.2013 heabıma iade yattı 2010 çıkış bilginize

 448. esen diyor ki:

  benim evrak kayıt tarihim 17.09.2013, kayıt numaram 106 bin, 2007 çıkışlıyım ve henüz almadım.

 449. Hasan diyor ki:

  Oğuzhan ve Halil Arkadaş Ben 2009 çıkışlıyım Eylül 2012 de başvurmuştum. Yapı Kredi Emeklilikten Bana Yapı kredi emekliliğin belirtmiş olduğu rakam kadar 14.05.2013 te hesabıma yattı. Bilgilerinize,

 450. halil diyor ki:

  hasan bey başvuru numaran kaçtı kardeşim bnmde eylul 2012 basvurum çıkıs 2009 119 bin basvuru numaramda

 451. halil diyor ki:

  hasan kardeş kayıt numaran kaçtı acaba

 452. macit diyor ki:

  akhan bey sıra num yazabılırmısınız bende 2010 cıkıslıyım hala yatmadı tsk

 453. HARMONY diyor ki:

  Evrak Tarihi
  15.09.2012
  Evrak No
  106189

  22 mayısta aldım diğerini hala bakliyorum

 454. harmony diyor ki:

  Evrak Tarihi 15.09.2012
  Evrak No 106189
  Geldiği Tarih 15.09.2012

  22 mayıs tarihinde belirttiğim hesaba yattı ama aynı tarihte gönderdiğim 2. ödeme hala yapılmadı.

 455. halil diyor ki:

  hasan kardeş basvuru kayıt numaran kaç acaba

 456. hasan diyor ki:

  eylül ayı ödeniyormuş daha diğerlerine kesinlikle inmayın der bmvd si bilginize ….

 457. Oğuzhan diyor ki:

  Hasan bey müracat numaranız neydi bilgi alabilirmiyiz. Darısı bize artık siz şanlısınız. 2011 çıkışlıyız 1 sene sürer sanırım

 458. hasana diyor ki:

  83 binlerde 2009 çıkışlıyım oğuzhan bey daha almadım bekliyorum :)

 459. tuncay diyor ki:

  ya sabır ama nereye kadar 2011 yılından alan varmı lütfen alan varsa yazsın

 460. Hasan diyor ki:

  Halil ve Oğuzhan arkadaşım benim 2009 Ocak ayı çıkışım için Müracatım 2012 Eylül ilk haftası başvuru numaram ( 03.09.2012 85269 )YapıKredi emekliliktendi bilgilerinize

 461. halil diyor ki:

  hasan kardeş sen aldın değil mi paranı

 462. Canan Arman diyor ki:

  Arkadaslar Anadolu Hayat’dan olup da odeme alan var mi?

 463. tuncay diyor ki:

  vakıf emekligi aradım. agustosun sonuna kadar ödenecegini söyledi görevli.kendilerininde alacakları oldugunu belirtti.tüm ödemeler agustos sonuna kadar bitecek dedi.

 464. 111 diyor ki:

  bankalar ve emeklilik şirketleride elini taşın altına koymalı neticede ilk muhattabımız bmvd değil onlardı

 465. serko diyor ki:

  arkadaşlar bugün aradım bmvd’yi.eylül ayına ait 150 bin evrak varmış….30 bin ödemişler….120 bin kaldı dediler

 466. SERKAN diyor ki:

  arkadaşlar ben bu sıra numarasını anlamadım mart 2013 de evrakları yolladım sıra numaram 132 binlerde sıra numarası neye göre veriliyor bilginiz varmı

 467. esen diyor ki:

  106189 nolu evrağa 22.05.2013 de ödeme yapılmış diye okudum. Yukarıda benim evrağımla arasında sadece 500 sayı varve çıkışım da 2007. 12 günde 500 kişiye ödeme yapılmadı mı acaba. 106800 lerden sonra numaraya sahip olup da ödeme alan var mı?

 468. ibrahim diyor ki:

  92 binlerdeyim eylül kayıtlı ortada ne para var ne de açıklama

 469. Fatih diyor ki:

  ekim ayında gönderdim,2 ayrı emeklilik şirketinden,yke ve Garanti,sorgulama ekranında 2 adet sonuç çıkıyor ama 2’si de yke’ye ait ama evrak kayıt numaraları farklı.birinin garanti olması lazım,şirket ismi yanlış girilmiş diye düşünüyorum,böyle bir sorun yaşayan var mı?

 470. halil diyor ki:

  bu nasıl iş kimi yazmış 92 binlerdeyim alamadım bazıları yazmış 100kusur binlerde almış nasıl bir iştir ya hiç mi bir muhatap bulunmaz yazıklar olsun ya

 471. neci. diyor ki:

  başvuru tarihim 19.10.2012 evrak kayıt numaram 185… çıkış tarihim 2007 mart ve hala bir haber yok:(

 472. saf vatandaş diyor ki:

  ARKADAŞLAR BİRAZ ÖNCE BMVDden ÜÇ NUMARAYI ARADIM VE VERİLEN CEVAPLAR AYNEN ŞÖYLE,”DAHA EYLÜL AYI ÖDENİYOR,EYLÜL AYI MÜRACATLARINDA 30 BİN KİŞİ ÖDENDİ,EYLÜL AYINDA 150 BİN KİŞİ VAR,ARTIK HESABINI SEN YAP.” DENDİ,BENDE HESAP YAPTIM EKİM AYINA GELMESİ YILLARI BULUYOR,GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN.

 473. remtug diyor ki:

  Arkadaşlar bugün telefonla görüştüm eylül ayında 70.000 başvuru yapılmış halen eylül ayını ödemekteyiz dediler. benim 02/2013 tarihli başvurum var dedim, ne zaman sıra gelir diye sordum, bir yıl cevabını verdiler. neden ödemeler böyle gecikiyor deyince hemen telefonu kapadılar. gelde küfür etme Bmvd yi mahkemeye versek mi acaba bir fikri olan var mı? telefona her bakan kafasına göre eylül ayı 70 bin yok 150bin başvuru var diye sıkıyolar bunların para vereceği yok en iyisi mahkeme

 474. baran berf diyor ki:

  verilmeyen paranın fazlası mı olur. azımı olur?

 475. hasan diyor ki:

  bu hızla 10 yılı bulur bence geri ödemeler,hesabı kolay.keşke mahkeme kararından vazgeçmeseydik faizi ile ödemek zorunda idiler. Devlet bizim ama kaplumbağ hızında bir vergi dairesi var !!!!!!başında oturanlar utansınnnnnnn

 476. 01 ADS diyor ki:

  muhatap olduğumuz kurum başvuru sayısında bile doğruları söylemiyor.stopaj iadesi için 31-08-2012 tarihi itibariyle ilk başvuru 83 000-li numarada.demek oluyorki büyük mükelleflerin 8 aylık bes harici işleri 82 000 küsür kişi,burdanda rutin müşteri sayıları aylık 10 000 kişi olur.01-10-2012 kayıtlı arkadaşların numaraları 128 000-lerde.burada matematiksel işlem yaparsak 128 000 – 83 000 =45 000 kişi bundanda 10 000 rutin müşterilerini çıkartırsak eylül ayı BES STOPAJ İADESİ İÇİN kayıt altına alınan 35 000 rakamını buluruz.

 477. hadi diyor ki:

  Benim dosya numaram 209 bin ile başlıyor 27.09.2012 tarihinde gönderdiğim evrakların(taahhutlü posta evrakında yazan tarih)ne yazık ki içeri giriş tarihi 02.11.2012 sizler 80.000 lerden bahsediyorsunuz… Ben hiç beklemeyeyim o zamam….

 478. halil diyor ki:

  benim 117 binlerde bende umudumu kestim artık

 479. aynur78 diyor ki:

  Merhabalar, arkadaşlar 2007 çıkışlı eylül/2012 tarihinde müracaat edipte iade alamayan var mı? bir de 2 adet poliçe için tek başvuru yapmıştım yani aynı sigorta şirketi oldugundan benim adıma düzenlenen evrakta 2 satırda iade dökümü var dı. biri 2007 çıkışlı diğeri 2012 çıkışlı.2007 çıkışlı iade geldi fakat 2012 halâ yok. eşimde 2007 çıkışlı fakat onun iadesi gelmedi… 2007 çıkışlılardan iad bekleyen varsa yazsın lütfeennn…. yoksa bir tek eşim mi kaldı alamayan… :)

 480. murat diyor ki:

  31.08 de elden evraklarımı verdim.2007 ve 2010 çıkışlı tek sayfa döküman ile verdim.hala ödeme alamadım.

 481. burak altay diyor ki:

  Eylül ayının 13ünde hem kendim hem de eşim adına olan 2 poliçeyi ptt kanalıyla iadeli taahhtütlü olarak ayrı ayrı gönderdim.
  Bana ait olanı 1 ekimde ulaştı, sistemdeki sorgulamada kayıt tarihi 7 kasım, numarası: 215binlerde.
  eşime ait olanı 28 eylülde teslim alınmış, kayıt tarihi 15 ekim, kayıt no168bin küsur.
  İki poliçede avivasaya ait.
  sonuç olarak elde var sıfır.
  Böylesine hantal ve bitik bir sistem kurup, geri ödeme tarihi konusunda gram bilgi veremeyen bir yapıyla bizi muhattap edenlere koskoca bir yazıklar olsun demekten başka çaremiz bulunmuyor.

 482. hasan diyor ki:

  yazıklar olsun 31.08.2012 elden teslim ettim 83 bin lerde sıra nımaram 2009 çıkış hala ödeme yok bunlar neyin adaletinden bahsediyorlar !!!! telefonları açılmıyor açılsada bilgi sahibi olmayanlar cevap veriyor devlet bizi kimlerle muhatap ediyor söylenecek başka söz bulamıyorum tühhhh size

 483. halil diyor ki:

  hasan kardeş bende 19.09 da teslim edilmiş gözukuyor 117 binlerde de hangi emeklilik şirketi seninki senden cok sonralarda olanlar aldım diye mesaj atmışlar yukarıda bu nasıl iş anlamadım gitti ya

 484. CENGİZ YAŞAR diyor ki:

  Eşimle beraber 2009 senesinde ayrıldık Ayrılırken 4500 tl paramız kesilmişti 2012 temmuzda da müracat ettik devlet paramızı keseli 4 yıl oldu ödemeye söz vereli de bir yıl oldu hala ödeme yok.Herhangi bir faturasını ödemeyene hemen hizmeti kesen kurumlar yada vergisini ödeyemeyene anında haciz uygulayan devlet bu konuda vatandaşına eziyet ediyor.

 485. serkan esgin diyor ki:

  bu kadar milleti bekletirlerse seçimde bu hükümet çok bekler oy için

 486. halil diyor ki:

  lanet olsun size de vereceğiniz paraya da lanet olsun lanet

 487. hasan diyor ki:

  hasan kardeş benm sigorta şirketi yapı kredi

 488. AKP BİTMİŞTİR diyor ki:

  2 dönem akp ye verdim oyumu ama artık bitti!!hayatımda kendimi böyle değersiz hissetmedim nerdeyse 1 sene oldu başvuralı en az 100 kere bankaya bakmışımdır!lanet olsun vereceğiniz paraya yönetemiyosanız bu ülkeyi defolun gidin de herkes kurtulsunn!!!!!

 489. yusuf mete diyor ki:

  aynur 482 hanım.bende 2007 çıkışlıyım.ve 13/eylül 2012 de elden başvurdum hala ödeme yok.

 490. Muhsin Güllü diyor ki:

  Bireysel emeklilik şirketim ING Emeklilik. İadeli tahhütlü gönderdiğim BES stopaj geri ödeme evraklarım gönderdikten 1 ayı aşkın süre sonra devlet babanın vergi dairesi memuru tarafından teslim alınmış. Evrak giriş kayıt tarihi 22 Mart 2013. Evrak numarası 160793. Yorumlarınızı okudum. Ben herhalde birkaç sene sonra stopaj iadesini alırım diye düşünüyorum. Vergi dairesince, geri ödemelerin gecikmesinde işlem yapılacak evrakın çokluğu ve vergi borcunun bulunup bulunmamasının sorgulanması gerekçe olarak gösteriliyor. Vergi dairesinin bizatihi kendisi işleri zor ve karmaşık hale getiriyor. Niçin stopaj iadesi için vergi borcumuzun sorgulanması gerekiyor? Bunlar ayrı konular. Vergi borcunuz varsa bununla ilgili işlemler, gecikme faizi vs. ayrıca takip edilir tahakkuk ettirilir. Mevzuatı bilmiyorum ama eğer BES ten ayrılanlar geciken ödemeyi gerekçe göstererek gecikme faizi ödenmesi için mahkemeye gider ve kazanırlarsa vergi dairesinin gözü aydın. Bu kezde yıllarca gecikme faizi ödemelerinin hesaplanması için fazla mesai yaparlar. BES sigorta şirketleri kimlerin sistemden ayrıldığını ve stopaj miktarlarını elektronik ortamda vergi dairesine iletirse, belirtilen miktarlar vergi dairesince ilgili BES sigorta şirketlerinin hesaplarına yatırılabilir. Sigorta şirketleri eminim birkaç gün içinde bu miktarları ilgililerin hesaplarına yatırırlar. Ama devletin baba olduğu düzenlerde bu mümkün değil. Çünki baba gerçek baba değil sadece DEVLET BABA.

 491. MEHMET diyor ki:

  mnuhsin bey bende 2012 nin 9. ayında başvurdum ve sorgulattığımda 2012 nin 10 ayı gözüküyor numaram 182000 lerde nasıl teslim alınıyor kayıt yapılıyor anlamak mümkün değil

 492. MEHMET diyor ki:

  bu arada ingemeklilik benimkide

 493. hazarbey diyor ki:

  2011 eylül 6 çıkış ,2013 ocak 3,te evrakları göderdım ,tahütlü posataula,mart 15,kayıtedilmiş,numara 138….. lerde şuanki şartlara göre nezaman yatar bu para groupama emeklilik bılgılerı olan arkadaşlardan yorum bekliyorum,,

 494. adem diyor ki:

  2012 eylülün sonunda başvurdum. numaram 268893. evrak tarihi 14 aralık görünüyor. ocakta veya daha sonradan başvuran arkadaşın numarası nasıl benden küçük oluyor, neye göre sıralama yapıyorlar anlamış değilim.

 495. murat diyor ki:

  arkadaş yeni yılda evrak kayır numarası sıfırlanıyor

 496. Çok şükür diyor ki:

  Öncelikle alacağını bekleyen herkese selamlar. Evrak kayıt tarihi 08.09.2012 ve evrak kayıt no 94 binli rakamlarda. Bireysel emeklilik Sistemden çıkış tarihi 06.10.2010. 19.06.2013 tarihi itibariyle stopaj iadesini tamamen almış durumdayım. Parasını bekleyen arkadaşlara belki bir umut olur. İnşallah bekleyen herkes en kısa sürede parasını alır. Hayırlı günler diliyorum.

 497. mehmet yılmaz diyor ki:

  merhaba arkadaşlar

  Eylül 2012 de 2 adet bes için iade talebimini yaptım. 2007 çıkışlı Bes alacağım Kasım 2012’de hesabıma yatmıştı, 2011 çıkışlı bes iadem az önce hesabıma geçmiştir.:) 10 ayda ancak alabildim.Darısı bekleyen arkadaşlara. Emeklilik şirketi Garanti

 498. hazarbey diyor ki:

  mehmetbey 2011 çıkışlı olan kayıtnumarası kaç?bugun yatan yanı?

 499. Ömer Çakmak diyor ki:

  Merhaba
  Bes ödemelerinin yapılması günde 1 tane olarak yapılıyor sanırım çokmu zor biz günde binlerce evraka işlem yapıyoruz elaman yoksa elaman alın alacagınız olsa dişimizi cekersiniz garibanlar ne yapsın birşey yapamıyorlar tek care beklemek dimi??
  Evrak kayıt tarihim:30.10.2012
  Başvuru no :196706 —–2010 cıkışlıyım halen bekliyorummmm???
  BES :Garanti emeklilik,
  2010/yılından alan varmı??saygılar.

 500. ibrahim diyor ki:

  benim 07/09/2013 tarihli ve 92 binli başvurum var ödeme yok 94 bin almış bu nasıl iş

 501. tuncay diyor ki:

  darısı bekleyenlerin başına vakıf emeklilikten 13 12 2011 tarihinde ayrıldım.7 9 2012 tarihinde daireye başvurdum 923.. lerdeki evrak numarama bugünden itibaren param tam yatmış.

 502. faik diyor ki:

  Evrak Tarihi
  16.10.2012
  Evrak No
  172256
  Geldiği Tarih
  16.10.2012
  Sigorta Şirketi
  ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş.

  ben daha bunu bekliyorum bunu goren arkadaslardan bu tarıhlere yakın var mı ? alan kişiler var mı acaba? ben daha alamadım .. yardım lütfen ne yapmam lazım artık bıtkınlık verdi ya :(((

 503. ibrahim diyor ki:

  92327 numaradayım para yok bende

 504. sait diyor ki:

  faik bey benimde 15.10.2012 166 binlerde hala yatmadı

 505. Yiğit diyor ki:

  Bende hergün ama hergün arıyorum 3 hafta önce bizi aradılar. Paranız yatıcak diye banka bilgilierini teyit aldılar.Aradan 2 hafta gecti yatan yok ulaştım sordum paranız onaylandı fakat hesabınızda ayın 14 dünden sonra görebilirsiniz dediler. Ayın kacı oldu hala yatan para falan yok bu nedir ya dalga gecer gibi bıtkık artık ona göre planımızı yapıyoruz.

  Evrak Tarihi : 27.09.2012

 506. hasan diyor ki:

  bunların nasıl ödedikleri muamma sıra falan yok ben 31.08.2012 den beri bekliyorum tık yok…….!!!!!!!!! sıra n0 83 binlerde yazıklar olsun böyle devletin kurumunaaaa

 507. haydar 52 diyor ki:

  kayıt tarihi 01 10 2012.kayıt no.126 bin küsür.emekli olup ayrılma tarihim 2007..9 aydır beklemelerdeyim.herhalde anadolu hayat sig cezalı. hiç alanı duymadım.eyy ruh pardon ey yetkili sesimi duyuyorsan cevap ver..

 508. ANADOLU HAYATA BAKIN MEMUR diyor ki:

  slmlarımı yolluyorum sana!!!başvuru tarihim 31 ağustos işleme alınış tarihi aynı gün!!!ilk başvuranlardanım allah yedi sülalenizden çıkarsın 10 ay oldu!!!!!!

 509. güner sarıçayır diyor ki:

  2007 ve 2010 yılı sıstemden cıkış tarıhlerım. dılekcemı 10/10/2012 de 147180 sayılı numara ıle teslım ettım. daha cevap alamadım. bugun 21/06/2013

 510. mehmet yılmaz diyor ki:

  Hazar bey , ödeme aldığım bes kayıt no 835..

 511. Can diyor ki:

  Büyük Mükellefler Vergi Dairesinin sitesine bakıyorum. En son Şubat ayındaki gelen telefon istatistikleri var. Bence hangi ay hangi sigorta şirketinden kaç kişiye ödeme yaptıklarını yayınlasalar da umutsuz bekleyişimiz karşısında biraz teselli bulabilsek. 2011 çıkışlıyım evrak kayıt 137… 3 ayda ancak kayıt numarası alabildim. Bakalım ödemesi hangi yıl olur?

 512. Can POLAT diyor ki:

  BMVD Telefon istatistikleri yayınlayacağına hangi ay kaç kişiye ödeme yaptığını yayınlasa da biraz ümitlensek.

 513. halil diyor ki:

  inanamıyorum ama bana da bugun para yatmıs evrak no 1118.. basvuru tarıhı 19/09/2012 ayrılıs tarıhı 2009 yapı kredi emeklilik

 514. ibrahim diyor ki:

  bu nasıl iş 118 bin yatmış 92 bin yatmamış Allah a havale ediyorum.

 515. hasan diyor ki:

  83… kayıtno 3.08.2012 müracat tarihi ödeme yoooooookkkkkkk

 516. hasan diyor ki:

  31.08.2012 mür.tarihi

 517. Kenan diyor ki:

  Bu iş artık cıvıtmaya başladı, alanlar gerçekten aldılar mı yoksa bizim gibi alamıyanları teselli etmek için mi aldıklarını söylüyor anlamış değilim…

 518. serdar diyor ki:

  Evrak Tarihi
  31.08.2012
  Evrak No
  84421
  Geldiği Tarih
  31.08.2012

  hesaplarımı kontrol ettim 19.06.2013 tarihinde bir para gelmiş kesinti tutarında. Pazartesi sabah tekrar kontrol edeceğim.

 519. tuncay diyor ki:

  kenan kardeş gerçekten aldım 20.6.2012 de aldım bir hafta öncede vakıf emeklilik ile görüşmüştüm.1 aya kadar ödemeleri bitirecek demişlrdi gerçekten bir hafta sonra paramın tamamını 2800 tl aldım darısı sizlere sizinkide yakın

 520. anadolu hayat diyor ki:

  YETER ARTIK HANGİ AKILLA ANADOLU HAYAT EMEKLİLİĞİ EN SONA BIRAKTINIZ !!!İLK MÜRACAAT EDENLERDENİM!!!BANA PARAMI YATIRMAZKEN NASIL 120000. KİŞİYE YATIRIRSINIZZ!!!!ANADOLU HAYATA BAKAN MEMURLAR VİCDANSIZLIK YAPMAYIN İŞİNİZİ ONURLUCA YAPIN ARTIK!!

 521. KAYSERİ İBOCAN diyor ki:

  ARKADAŞLAR MERHABA 2011 ÇIKIŞLI 111231 SIRA NO GARANTİ EMEKLİLİK SPOTAJ İADEM 19.06.2013 TAİHİNDE 590 TL OLARAK HESAPIMA YATMIŞ.RABBİM BEKLEMEKTEN HERHESİ KURTARSIN.

 522. Canan Arman diyor ki:

  Arkadaslar Anadolu Hayat Emeklilik’den olup da ödemesini alan var mı? Eğer bir ayrım yapılıyorsa ve gerçekten Anadolu en sona bırakılmış ise sebebini öğrenmek hakkımızdır.

 523. hazarbey diyor ki:

  groupama dan alan varmya hıç duyulmadı yazılmadı gb

 524. Melisa Hançer diyor ki:

  Eylül/2012 tarihinde iki farklı sigorta şirketine ait evraklarımı taahhütlü posta ile BMVD yolladım ve teslim aldıklarına dair bilgi elimde mevcut ancak AXA OYAK ile ilgili evraklarım kayıt altına alındığını sistemden görebiliyorum fakat ERGO SİGORTA ile evraklarımın kaydı sistemde gözükmüyor. Şubat 2013 de tekrardan ERGO SİGORTA evraklarımı BMVD kargoyla yolladım , buna rağmen yine sistemden kaydını göremiyorum . 29.08.2013 tarihinde de süre dolacağına göre, ne yapmam gerekiyor.???

 525. Fatih diyor ki:

  Evrak Tarihi 06.09.2012
  Evrak No 91480
  Geldiği Tarih 06.09.2012
  Sigorta Şirketi AVİVASA
  BES’ten Çıkış Tarihi:2010

  Henüz yatmadı arkadaşlar …

 526. ibrahim diyor ki:

  7/09/2013 başvurusu olupda alan var mı parasını

 527. Yiğit diyor ki:

  evet groupamadan alan varmı arkadaşlar?

 528. vedat diyor ki:

  ANADOLU HAYAT
  bes ayrılma tarihim – 10.03.2010
  kayıt tarih ve no 25.09.2012—119133
  25.06.2013 te bankama yatırmışlar

 529. vedat diyor ki:

  anadolu hayat a ait
  yukarda belirttiğim hesabıma iade eksiksiz yapılmışken,
  yine anadolu hayata ait;
  bir diğer bes hesabıma ait ödeme %30 eksik yatmış ???
  anlayabilmek mümkün değil…..

 530. mert diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar ben biraz önce bmvd yetkilisiyle konuştum yetkiliyle diyorum çünkü santral numarasını aramadım 0 212 354 94 89 nolu telefona yönlendirdiler
  Eylül kayıtları ödeniyormuş ekim ayına başlamadıklarını söyledi bayan
  “ekim ayında alanlar var ” dedim eylül ayı ödemeleri devam ediyor dedi
  burada aldım..para yattı diyen arkadaşlar var ekim ayı kayıtlarının almaması lazm

 531. ibrahim diyor ki:

  25 eylül para almış ben 9 eylülde başvurdum hala para yok bu nasıl iş

 532. Canan Arman diyor ki:

  ANADOLU HAYAT
  Bes ayrilma tarihim 2012
  Kayıt tarih & no: 10.9.2012, 96…
  Halen ödeme yok.

 533. start diyor ki:

  bes ayrılma yılı 2011 mürcaat 29 ağustos kayıt 15 eylül
  yüzbinkusür kayıt no
  yatan parada yok yukarıdaki arkadaşlar bizden çok sonra müracaat etmelerine rağmen aldık diyorlar bir türlü anlam vermiş değilim
  bizde sonra müracat edip bizden önce nasıl alıyorlar yada neye göre öncelik tanıyorlar yada torpil mii dönüyor
  bizi aydınlatacak biride yok karamböle bekliyoruz
  dereye su gelene kadar kurbağanın canı çıkarmış ne deyim.

 534. kadı diyor ki:

  adamın biri yüzü asık,sinirleri bozuk bir halde düşünüyormuş…Bu durumu farkeden arkadaşı,merakla sormuş;hayırdır neden böyle kara kara düşünüyorsun?adam cevap vermiş…çok büyük bir derdim var..nedir?…adamın birisi anamı belliyor ve benim elimden bişey gelmiyor…ne demek elinden bişey gelmiyor kadı’ya şikayet et…kadı gerekli cezayı verir o adi adama…anası bellenen adam gülmüşş ve cevap vermiş…zaten anamı belleyen kadı…kimi kime şikayet edicem….Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e ithaf olunur….

 535. Türkan diyor ki:

  Bende bes kesintilerini alamayanlardanım beklemekteyim.Kendi alacakları olsa kat kat fazlasınıhaciz yoluyla almasını bilirler.Beklemekten başka çare yok…..

 536. hasan diyor ki:

  ilkgün müracat edenlerdenim 83… kayıt numaram ben hala alamadım kimsenin aldığına İNANMIYORUM:::::::::::::::

 537. HAKAN KURT diyor ki:

  SLM ARKADAŞLAR BEN GEÇENLERDE ELDEN ALIRIM DİYE BMVD YE GİTTİM .BANA AYNEN ŞUNU DEDİLER SIRAYLA YAPIYORUZ ELDEN ÖDEME YOK.EĞER ÇABUK OLSUN DİYORSAN BELGELERİNİ TEKRAR HAZIRLA 15-20 GÜNDE HESABINA YATAR.2009LAR YAPILIYORMUŞ.GİRİŞTEKİ KADINLA DA TARTIŞTIM:)NEYSE ARKADAŞLAR ANLICANIZ YİNE YAZ TAHTAYA AL ………:::):)

 538. muammer şenkal diyor ki:

  arkadaşlar ben birini 3 ay once aldım parasını ama diğerini halen alamadım giriş çıkışı herseyi aynı

 539. mağdur diyor ki:

  sayın Mehmet şimşek mübarek ramazanda allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin.

 540. engin diyor ki:

  http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/23622281.asp arkadaşlar bu günkü hürriyet gazetesinde konu ile ilgili yazı, umarım maliye bakanı bir açıklama yapar.

 541. ahmet diyor ki:

  Arkadaşlar bende dilekçemi 16 şubatta gönderdim 21 martta evrak kayıttakı memur alındı belesını muhurlemış fakat bugun ıtıbarı ıle hala evrak kayıt sorgulamasında tc nic bulunamamıştır diyor yanı 3,5 aydır ellerındekı dılekcem kayıt altına almamışlar bırakın para yı ıade etmelerını allah belalaırını versın bunların…..

 542. YUH ARTIK!!!!! diyor ki:

  1 yıl geçti başvuralı 31 ağustosta başvurdum 31 ağustosta kaydedilmiş evrakım ve halaa neye göre ödeme yaptıkları belli değil!!!!böyle bi kepazelik olamaz ilk başvuranlardanım halaa yatan bişey yok!!ne yaparsanız yapın 360 derecede dönrek yapsanız o ödeme bi sene de yapılmalıydı!!!ya o paraların faiziini daha fazla kullanmak için bilerek ödeme yapmıyosunuz ya da başvuruları alıp havaya atıyosunuz 2 saatte bi tanesini yerden alıp ödeme yapıyosunuz!!!her iki durumda da allah yedi sülalenizden çıkarsın bu milletin hakkını!!iki yakanız bir araya gelmesin!!!çok doldum bir senedir bekledim lanet olsun hepinize

 543. hazarbey diyor ki:

  2011 eylül 3 çıkaıs,evrak kayıt 2013 mart 15 ,sıralama 138011 sizce bu para nezaman yatar…

 544. ali diyor ki:

  Malı ye bakanlığı lütfedip açıklama yapmış web sayfasından.Yersen.

 545. oğuz diyor ki:

  selam arkadaşlar,
  biraz önce ilgili kişiyle görüştüm ve 2012 ağustos ve eylülde sisteme kayıt yapılanların ödemesi yapılıyor dedi.yani anlayacağınız sisemden çıkış tarihine göre değil.onların işleme alış tarihine göre ödeme yapıyorlarmış.

 546. neci diyor ki:

  maliye bakanlığı açıklama yapmış arkadaşlar,bu yıl sonuna kadar ödemeler tamamlanacakmış.valla bu bu seneyi gözden çıkarmıştım o da iyi:)))

 547. sacit diyor ki:

  Maliye bakanlığından ödemelerin tamamının yılsonuna kadar yapılması planlandığı şeklinde bir açıklama yapılmış. Hali hazırda ise toplam ödemelerin sadece %10’u ödenmiş durumda..

  http://finans.mynet.com/haber/detay/ekonomi/yuzbinlerce-kisinin-parasi-odenecek/87540?utm_source=Mynet_HomePage_3

 548. 111 diyor ki:

  Bireysel emeklilik sisteminden ayrılan yüzbinlerce kişinin stopaj iadelerinde sorun yaşandığı haberlerinin ardından Maliye Bakanlığı açıklama yaptı. Bakanlık stopaj ödemelerinin yılsonuna kadar tamamlanacağını belirtti
  MALİYE BAKANLIĞININ BU GÜNKÜ AÇIKLAMASI

 549. ilhan diyor ki:

  Merhaba Arkadaşlar ; MÜJDE

  2009 avivasa çıkışlı ve 07.09.2012 kayıtlı 94… sıra kayıt sahibi olarak az önce Stopaj vergi iadesinin banka hesabıma nihayet yattığını gördüm ve 10 ayın sonunda sevinebildim.
  Darısı bekleyen diğer hak sahibi arkadaşların başına inşallah…

 550. alaeddinb uluç diyor ki:

  Arkadaşlar 16 eylül vermiş olduğum Anadolu sigorta geri ödemesi (110. sıra nolu) 2010 çıkışlıbu gün saat 15 itibariile yatmış. darısı başınıza

 551. MALİYECİLERİN HESABI BU OLSA GEREK!!! diyor ki:

  Açıklamada ayrıca, halihazırda işlemleri devam eden 331 bin 717 başvuru bulunduğu ifade edilirken, kalan başvuruları daha hızlı bir şekilde sonuçlandırmak için günlük bin 500 olan işlem sayısının ilave personelle 3 bine çıkarılacağı ve 29 Ağustos’a kadar yapılan başvurularla birlikte tüm iade işlemlerinin yılsonuna kadar bitirilmesinin hedeflendiği ifade edildi.(GÜNDE 1500 ÖDEMEYİ 3000 E ÇIKARTICAKLARMIŞ AÇIKLAMAYA BAK;GÜNDE 1500 ÖDEME YAPILMIŞ OLSA AYDA ORTALAMA 20 GÜNDE 30 BİN YAPAR 10 AY DA 300 Bİ,N YAPARDI VE ŞUANA DEK TÜM ÖDEMELER BİTERDİ!!!OYSA BIRAKIN 300 BİN ÖDEMEYİ SADECE 40 BİN ÖDEME YAPMIŞLAR!!!AYIPTIR GÜNAHTIR HALKLA KAFA BULMAYI BIRAKIN)

 552. aslı diyor ki:

  tabi yıl sonuna kadar ödücez derler çünkü martta seçimler var…sabredelim arkadaşlar az kaldı…bize bu yaptıklarının karşilığını sandıkta vereceğiz….

 553. onur diyor ki:

  evrak tarihi 01.10 2012
  evrak no 127bin..Anadolu Hayat .dün itibariyle % 20 eksik olarak hesaba geçilmiş.

 554. Mahmut diyor ki:

  31 Ağustos 2012 de başvurdum. Beklemeye devam ediyorum. Anlı şanlı Kamu Denetçiliği Kurumuna da başvurdum. Adamlar dilekçelere yanıt bile vermiyorlar. Vergiyi maaştan keserken ses hızıyla, öderken ………..( bu kadar yavaş olacak bir şey bulamadım)hızıyla…

 555. ali diyor ki:

  birşey dikkatimi çekti.556 numarada yazan onur arkadaş 1 ekim kayıt tarihi olan iadesinin yapıldığını yazmış.Bu nasıl iş yahu.Eylül yapılıyor daha diyorlar.Onur bey ekim başvurusunu almış.Ben 31.8 de başvurdum alamadım.Bütün bmvd çalışanlarına allahın izniyle maaşını geç alıpta çoluk çocuğunun ihtayaçlarını karşılayamayacağı günler diliyorum.

 556. MEHMET diyor ki:

  hiç kimse vergi ödemesin oto vergisi ev vergisine kadar nasıl almak için çaba sarfediyorlar vermeye gelince senelerce bekliyoruz , haram olsun

 557. hasan diyor ki:

  inanmıyorum bugüne kadar 10 ayda 37 bin kişiye ödeyen vergi dairesi YILSONUNA KADAR ÖDEMELERİ BİTİRECAEMİŞ YAAAALLLLAAANNN ÇOCUKMU KANDIRIYOSUNUZ SİZ BİZ ENAYİYİZ YA HEMEN İNANDIK TÜHHHHH SİZE

 558. Gülten diyor ki:

  Arkadaşlar ben de sizin gibi bu sayfayı takip ediyorum. Kimler almış kimler almamış diye. Bugün banka hesabına baktım BMVD’den hesabıma 564 TL yatırılmış. sisteme giriş tarihi 2007 sistemden çıkış tarihim 09/2010. Evrak kayıt tarihim 18,09,2012 kayıt no. 109297
  Herkesin parasını hayırlısıyla almasını diliyorum …..

 559. ibrahim G diyor ki:

  ben 7 eylülde başvurdum ödeme filan yok alanlar makbuzlarının resmini yüklesinler bizde inanalım kim gerçek kim yalan

 560. 31 AĞUSTOS!!!! diyor ki:

  ARKADAŞLAR BU 31 AĞUSTOSTA BAŞVURANLARIN ÖDEMESİ NEDEN YAPILMIYOR!!!31 AĞUSTOSTAKİ BAŞVURANLAR ÖDENMEDEN HANGİ KAFAYLA EYLÜL VE EKİM ÖDEMELERİ YAPILIYOR!!YETER İNSANLARI DAHA FAZLA GERMEYİN!!BAŞVURU KAYIT TARİHİNE GÖRE HERKESİN ÖDEMESİNİ TEK TUŞLA YAPIN!!BÖYLE Bİ KURUM OLABİLİR Mİ BU DEVİRDE ALLAH AŞKINA!!REDHEC BU KURUMA BAKSAYDI ÇOKTAN ÖDEMELER BİTMİŞTİ;))İNSANLARIN BANKA BİLGİLERİ ALACAKLARINI GİRİN TEK TUŞLA ÖDEMELER YAPILSIN BU KADAR MI ZOR!!!!!

 561. serkanmardini47 diyor ki:

  arkadaşlar çok şükür param bugün hesaba yatmış.çıkış tarihi:ocak 2011……kayıt no 115 bin…..eylü
  l ayı…darısı size

 562. alv diyor ki:

  ben de avivasa emeklilikten 2009 yılında ayrıldım..31 ağustosta posta ile yolladım..3 eylülde ulaştı evrağı geldi.ta 17 ekımde kayıt numarası alabılmısım.177794.sıradayım..hiç bır bılgı yok ne zaman alacağimıza daır.sıra gelsin artık yetti beklemek..

 563. serkan diyor ki:

  arkadaslar çok şükür benim param hesaba yattı,,,,darısı size….

  eylül 2012
  kayıt no:115243
  çıkış tarihi:ocak 2011
  475 tl yattı
  hiç umudum yoktu ama yatttı…süper bir duygu..

 564. Oguzhan diyor ki:

  Serkan bey hangi sigorta şirketinden emekliliğniz. 2011 ler başladıysa umarım kısa zamanda alırız ödemeleri.

  Başvuru No:106481
  Başvuru 17 Eylül 2012
  Çıkış: Nisan 2011
  Şirket : Yapı Kredi

  Henüz yatan birşey yok.

 565. Fatih diyor ki:

  gir-çık gir-çık internet şubeye ben zaten çizdim.

 566. 2009 31 AĞUSTOS BAŞVURU YATMADI diyor ki:

  YETER YETER YETER YETER !!!!!!!31 AĞUSTOS 2009 ÇIKIŞ YATMADAN NASIL DİĞERLERİNİ YATIRIRSINIZ!!HANGİ AKILLA HANGİ AHLAKLA!!!!!

 567. serkan diyor ki:

  oğuz bey anadolu hayat….benim ocak 2011….sizin nisan2011 ise bence 1 hafta içinde yatar…çünkü hızlandılar….tahminime göre 100 bin ile 120 bin arası yatıyor şu anda

 568. bahoş diyor ki:

  bende 02.10.12 tarihinde elden verdem 2009 cıkışlıyım sıra numaram 129118-129124 iadet policem var hala yatan bişey yok

 569. selçuk diyor ki:

  31.8.de başvurupta alamayan birisi olarak benden çok sonra başvurup ta alanları okuyunca emeği geçenlerin kulaklarını biraz çınlatıyorum.

 570. 111 diyor ki:

  arkadaşlar
  evrak kayıt:09.10.2012
  evrak no:142614
  sistem çıkışı:07.03.2011
  garanti emeklilik
  iade tahmin tarihlerinizi öğrenebilirmiyim teselli olucağını umut ediyorum teşekkürler

 571. 83000 YATMADI diyor ki:

  31 AĞUSTOS BAŞVURU TARİHİM 2009 ÇIKIŞIM ANADOLU HAYAT!!YATAN BİŞEY YOK RASGELE YATIRIYORLAR 100 BİN 120 BİN ARASI YATIYO DEMİŞ Bİ ARKADAŞ AMA 83000 YATMADAN YATIYOSA DEMEK Kİ HERKESİN İŞİ TOMBALAYA KALDI!!

 572. FATİH diyor ki:

  Evrak Tarihi 06.09.2012
  Evrak No 91480
  BES’ten Çıkış Tarihi:2010
  Sigorta Şirketi AVİVASA
  .
  Yattı diyen arkadaşlara hesabıma para yatana kadar inanmayacağım :))

 573. serkan diyor ki:

  fatih bey neden yalan söyleyelim…..10 aydır ben de rezalet yaşadım…aldığımı söylememin nedeni:umudunuzu kaybetmeyin diye..

 574. serkan diyor ki:

  sayın 111 bu ay bence alırsınız…çünkü hızlandılar…şu anda 100 bin le 120 bin arası yatıyor…benim yatan param 115 bin di…bir tane daha var 225 bin no lu

 575. serkan bey diyor ki:

  ben 31 ağustosta başvurdum 83000 kayıt numarası daha bu yatmadı neden bahsediyosunuz!!rasgele yatırıryolar eğer senin ki yattıysa

 576. Hakan diyor ki:

  Evrak kayıt:101… tarih:12/09/2012 çıkış tarihleri: 2007-2008-2008. 3 poliçe eksiksiz yatmış arkadaşlar. 25/06/2013 tarihinde.. Darısı sizlere

 577. ozer diyor ki:

  evrak kayıt 35000 ekim ayında basvurdum hala yatmadı

 578. Oktay diyor ki:

  Daha öncede yazmıştım.BES’ten 2009 çıkışlıyım,11.09.2012 tarihinde 98151 sırada kayıtlıydım.
  02.07.2013 günü saat 15:00 da hesabıma yattı,darısı başınıza

 579. 111 diyor ki:

  teşekkürler serkan bey

 580. Mahmut diyor ki:

  Daha önce Kamu Denetçiliği Kurumuna başvurduğumu yazmıştım arkadaşlar. 3 ay sonra yanıt verdiler nihayet. Kamu Denetçiliği Kurumuna göre; ” Ben stopaj iadesi için kuruma hiç başvurmamışım. 31 / 08 / 2012 de Büyük Mükellefler Vergi Dairesine hiç gitmemişim, 83479 sıra numarasıyla dilekçemi elden kayıt ettirmemişim. ” Ben ne yaptım 31/ 08 /2012 de çözemedim arkadaşlar.
  Al birini , vur ötekine. Devlet kurumlarının hemem hemen hepsi idari anlamda çürümüş , iş bilmeyen , işi bilen insanların değil “işini bilen insanların” çalıştığı kurumlar haline gelmesine artık üzülmekten vazgeçtim.

 581. YETER!!! diyor ki:

  31 AĞUSTOSTA BAŞVURU YAPANLARIN ÖDEMESİNİ YAPMADAN HANGİ HAKLA DİĞER GÜNLERİ ÖDERSİNİZ!!!!YOKMUDUR Bİ SIRASI Bİ KURALI BU İŞİN!!!BU KADAR MI ZOR KARDEŞİM UMUT BAĞLADIK ŞU LANET OLASI PARAYA!!!VERİCEM DEMEDEN Bİ GÜN GEÇSEYDİNİZ HESAPLARA SÜPRİZ OLURDU İNSANLARA SİZDE İSTEDİĞİNİZ KADAR OYALANIRDINIZ !!AMA SABRIMIZI TÜKETTİNİZ 11 AY OLDU!!!LANET OLSUN YAPACAĞINIZ İŞE

 582. Sümbül ÇALIK diyor ki:

  Başvuru Tarihi : Kargo Teslim Alınma Tarihi: 31.08.2012 / Evrak kayıt tarihi: 26.11.2012 / Verilen İşlem / Sıra No: 239305 / buradan daha önceden de yazmıştım ama hak hukuk gibi terimleri kullanıdığım için midir nedir bilemedim silinmiş. Bimer e yaz yanıt yok, Büyük Mükelleflere ulaşmak zaten ne mümkün. Alacağım para 500 TL. Hayırlısıyla 1.yılını dolduracağız inşallah. Arkadaşlar seksenbinli sıra numaralarından bahsediyorlar. ilk başvuranlardan biriyim ama verilen numara ve evrağın alınma tarihi ortada. Zarta zurta vergi alınıyor, devletin borçları faturalarımıza yansıtılıp tıkır tıkır tahsil ediliyor, ben borçlu olsam kat kat faizi ile alınmış olurdu. Mesele tutar meselesi değil, Ufak da olsa bir işimi görürdü ama insanlık ve onur kısmını hangi zihniyete nasıl anlatabilirsin ki? Ben kendi adıma hakkımı helal etmiyorum. Lafa gelince kul hakkı falan anlatıyorlar ama eylemin kendisi nanay… Benim emeğimle haksız yere birinin kursağından geçen ne varsa helal değildir..

 583. hasan diyor ki:

  bunlar tombala çeker g,bi ödeme yapıyorlar sıra falan yok 83… sıra nodayım ödeme falan yok kesinlikle rasgele ödme yapılıyor zaten ne beklenirki böyle bir kurumdan……..

 584. hasan diyor ki:

  mahkemeya verseydik kuruşu kuruşuna faiz de alırdık çoookkk pişmanımmm

 585. Fatih diyor ki:

  evrak kayıt:09.10.2012,evrak no 144… 2 adet poliçe,daha ödenmedi,ne zaman alırım bir fikri olan var mı?

 586. ibrahim diyor ki:

  benim evrak kaydım 07/09/2012 ben alamadım daha ama seninki belli olmaz ödenir belki karışık ödediklerine göre

 587. arkadaşlar sonunda yattı diyor ki:

  ANADOLU HAYAT 31 AĞUSTOS BAŞVURU 83 BİN SIRA BU SABAH YATTI 2009 ÇIKIŞLIYIM!!HESAPLAMALARIMA GÖRE 200 MİLYON Cİ VARINDA EKSİK YATTI AMA YİNE DE BİLGİLENDİRİİYM DEDİM!!UMARIM HEPİNİZ Bİ AN ÖNCE ALIRSINIZ!!!!!

 588. Fatih diyor ki:

  Arkadaşlar alan varsa yazsın son 4-5 günde,özellikle bakanlığın açıklamasından sonra…

 589. bahoş diyor ki:

  02.10.12 tarihinde elden verdim sira no 120 bin 2009 cıkışlıyım hala yatan yok

 590. Aytun diyor ki:

  Arkadaşlar ben bugün 2 bireysel emeklilikten birini aldım

  çıkış tarihim :2010
  kayıt tarihim :01/10/2012
  kayıt no: 127…..

  bilginize

 591. bülent diyor ki:

  arkadaşlar ben 2007 çıkışlıyım 2 poliçem var 05.10.2012 tarihinde teslim olan dosyamdam hala bir ses yok

 592. Canan Arman diyor ki:

  582 Mahmut bey’in mesaji ilginç. Ayni durum benim de başıma geldi. Aynı kuruluşa yaptığım başvuruya cevaben ben de vergi dairesine bu parayi almak için hiç basvurmamişım, başvurmam gerekiyor şeklinde cevap vermişler, oldukça da samimi bir ifadeyle vatandaşa titizlikle yaptıkları incelemenin sonucunu gönderdiklerini belirtmişler. Titizliğe bak… İnanılmaz gerçekten. E-mail ile basvuru yaptığımı bildirdim, orjinal evraklarla cevap verin dediler. Kargo ile tekrar dilekçe ve vergi dairesinin verdigi numarayi gösteren sayfayi gönderdim. Bakalim şimdi ne cevap verecekler.

 593. Mahmut diyor ki:

  589 Canan Hanım, tekrar yapacağınız başvurudan da bişey çıkacağını sanmıyorum. Dünyanın her yerinde Kamu Denetçileri vatandaşın hakkını , hukukunu korumak için çalışırlar. Bizdeki aynı adı taşıyan kurum ise devleti vatandaş karşısında korumak amacıyla çıkarılmış durumda. Anayasaya Mahkemesi’de CHP
  ‘ye para cezası vermişti. İptal dilekçesi vererek Mahkemeyi oyaladığını öne sürmüşlerdi. Bizde parayı alalım derken Kamu Denetçiliği Kurumunu oyalamaktan para cezasıyla karşı karşıya kalmayalım…

 594. mete diyor ki:

  6 eylül evrak kaydı.sıra no 91bin, anadolu hayat sigorta emeklilik şirketi. 10 temmuz tarihi itibariyle tam olarak aldım. darısı bekleyen arkadaşlara

 595. macit diyor ki:

  Arkdaslar dun BMVD bırıyle gorustum bende 2010 cıkıslıyım sıra num.90… lerde 21 hazıranda BMVD odeme emri vermis maliye bakanlıgı odenek cıkaracak kı bızım paramız yatsın yazıklar olsun dıyecek bırsey yok………….

 596. oguzhan diyor ki:

  Macit bey BMVD den bu bilgiyi telefon vasıtasıylamı aldınız. Arayıp başvuru numarasıyla ödeme çıkarılıp çıkarılmadığı bilgisine ulaşabilirmiyiz.

 597. Fatih diyor ki:

  Bir hafta daha karavana geçti

 598. macit diyor ki:

  Oguzhan bey bilgiyi BMVD tlf vasıtasıyla aldım. Bakın sıra num.gore benım 90… oldugu ıcın bana bılgısını verdiler. Hergun bakıyorum ama isimiz devlete KALMIS

 599. SZK diyor ki:

  Evrak Tarihi
  08.09.2012
  Evrak No
  94751
  Geldiği Tarih
  08.09.2012
  HALA TIK YOK

 600. SZK diyor ki:

  Evrak Tarihi
  02.10.2012
  Evrak No
  129608
  Geldiği Tarih
  02.10.2012
  31 AĞUSTOS 2012 TAAHÜTLÜ GÖNDEREME RAĞMEN ALDIKLARI TARİHE BAKIN
  VE BUNDA DA HALA YATAN BİRŞEY YOK
  YATTI DİYEN ARKADAŞLAR PEK DE İNANDIRICI GELMİYORLAR

 601. ALİ diyor ki:

  mrb arkadaşlar benim ögrenim kıredisi borcum var sizce onamı kesilir para yatarmı çünkü vergi borcu olanlardan ilk önce borca kesilecek diye bi yazı okumuştum bilgisi olan varmı

 602. Fatih diyor ki:

  Borç devlete olduğu için stopaj iadenden düşülebilir gibi.ama sonuçta bir borçtan kurtulursun fena mı?

 603. murat diyor ki:

  bmvd’de 8 aydır kayıtta olan evrak numaram bügün baktığımda yoktu,sebebi ne olabilir bilen varmı;?

 604. Fatih diyor ki:

  Ödenecek galiba,iyi bişey olabilir

 605. hakan diyor ki:

  05.09 88… kayıtlıyım ilklerdenim hala bir hareket yok

 606. serkan 42 diyor ki:

  arkadaşlar ben eşim ve bana ait iki poliçeyi bir zarfın içinde gönderdim.şimdi bakıyoruym eşime ait iki tane gözüküyor.benimki gözükmüyor. tlf bakmıyorlar.sizin bildiginiz bir numara var mı.acil yardım !!!

 607. hazarbey diyor ki:

  benımde evrak kayıt,ve geliş tarıhını sılmısler ama sıra no yazıyo sızce ne olmuş olabılır

 608. sinan diyor ki:

  Artık bu işi adamgibi yapamayacaklarını anlayınca ödeme yapmak yerine kayıtları silmeye başladılar herhalde.

 609. Fulya diyor ki:

  İng emeklilikten parasını alan var mı

 610. MEHMET diyor ki:

  devlet hakkı olmayan parayı aldığı halde ödeyemiyor. Kendilerine bir gecede jet hızıyla istediklerini veriyorlar. Yazık.

 611. BURAK diyor ki:

  benı gecen hafta arayıp ıban numaranız hatalı o yuzden paranız gelmıyor dedıler.Teyıt ettık ıban no dogru sadece zaman kazanılıyor sanırım.

 612. burcu diyor ki:

  10 Temmuz 2013’de eşimin stopaj iadesi yatmış (kayda alındığı tarih 25 Eylül 2012) 119000 küsürlü bir kayıt numarasıydı tutar tam yatmış İng Emeklilik ,benim kayıt numaram 183000 lerde henüz yatan bir şey yok.Elbet bizlere de sıra gelecek ,sabırla bekleyelim bakalım!!Vergi dairesini hergün arıyorum kesinlikle telefonları da açmıyorlar,kime neye göre ödedikleri de belli değil…Hergün hesaba bakmaktan yoruldum ve bunaldım!!

 613. ibrahim diyor ki:

  7 eylül başvurum 92 binlerdeyim bıktım hesaba bakmaktan BİMER e de cevap vermiyorlar anlamadım

 614. Mahmut diyor ki:

  ARKADAŞLAR SONUNDA AZ ÖNCE YATTI PARAM
  İlgilenen arkadaşlar için bilgilerimi yazayım. 31/08/2012 de elden başvurdum . Ayrıldığım şirket Yapı Kredi Emeklilikti. Ayrılış tarihim 2012 Ocak ayıydı. Evrak kayıt numaram 834..
  En kısa zamanda almanızı ve bayramda güle güle harcamanızı dilerim.
  İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR…

 615. fatih diyor ki:

  avivasa 2010 çıkış,06 eylul başvuru ,90bin küsür nolu iadem bgn yattı.

  darısı başınıza….

 616. sinan diyor ki:

  31.8 de ve 14.9 da elden başvurduğum 83… ve 104…nolu 2 adet garanti emeklilik iadesi bugün hesabıma yapılmış.Galiba işlemler hızlandı.Umarım herkes bayrama kalmadan alır hakkını.

 617. ONUR diyor ki:

  İkisi bana ve biri eşime ait olmak üzere toplam 3 poliçemiz vardı.Benim poliçelerden Garanti Emekliliğe ait olan 01.10.2012 kayıt tarihli ve 126696 sıra numaralı poliçe kuruşu kuruşuna eksiksiz bugün yattı. Diğer ikisinin de en kısa sürede yatacağına inancım tam. Geçte olsa ödemelerimiz muhakkak yapılacaktır.Bekleyenlere sadece bilgilendirme amacıyla yazılmıştır.

 618. senem diyor ki:

  12.09.2012 kayıtlı olan 97… sıralardaki poliçem bugün hesabıma yatmış.garanti emeklilik şirketi çıkış da nisan 2012 arkadaşlar bilginize.

 619. memo diyor ki:

  ingemeklilik oyaktan aldığı bayrağı layıkıyla taşıyor :) en son biz alırız herhalde

 620. Serhat diyor ki:

  Yapı kredi emeklilik 1118.. Nolu ger ödeme dün itibari ile yapmıştır.

 621. Oguzhan diyor ki:

  Benimde param dün yatmış sonunda.

  2011 kasım çıkışlıydım. 17.09.2012 başvuru yapmıştım. İnşallah herkes hızlı bir şekilde alır.

 622. 111 diyor ki:

  Daha eylül ayı ödemeleri bitmemiş insaf ya

 623. Canan Arman diyor ki:

  Arkadaslar benim param dün nihayet yattı. Anadolu Hayat, çıkış Mayis 2012, başvuru Eylul 2012, sıra no 90binler, iade tutarı 2000 tl üzeri. Başvurali sadece ve sadece 10 ay olmuştu, ne acelesi vardı, daha beklerdik aslında. Gerçekten para pul oldu, dolar fırladı, birsürü zararla iade aldık, tebrik ediyorum vergi dairesini. Hakkımı da helal etmiyorum.

 624. hazarbey diyor ki:

  galiba hızlandı inş kısazamanda herkesın yatar alanlar yazsın lütfen teşekkürler

 625. ilker cumhur kulac diyor ki:

  on aydır yatmayan paramız icın hakkımı helel etmiyorum yazıklar olsun yuh olsun

 626. seda diyor ki:

  Garanti emeklilik 20 eylül kayıt tarihi
  112… numaralı 2011 çıkışlı iade tam olarak dün yatmış hesabıma
  Darısı bekleyenlerin başına….

 627. ERDEM diyor ki:

  Kayıt Tarihi 21/9/2013 olan 8 adet poliçem 18/7/2013 tarihinde hesabıma yatmıştır.çıkış tarihleri 2009-2010-2012

 628. ibrahim diyor ki:

  7 eylül başvurum 92 binlerdeyim bıktım hesaba bakmaktan Bir bana yatmadı anlamadım

 629. haydar 52 diyor ki:

  ben aldım nasıl olsa gerisini boşver demeyip bu sayfalara bilgi aktaran zat-ı muhteremlere çok teşekkür ederim.

 630. ömer diyor ki:

  büyük mükellefler vergi dairesinin stopaj iadesi yaptığı sigorta şirketleri

  ACIBADEM SAĞLIK VE HAYAT SİGORTA A.Ş.
  AEGON EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş.
  ALLİANZ HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş.
  ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş.
  AVİVASA EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş.
  AXA HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş.
  BNP PARIBAS CARDİF EMEKLİLİK A.Ş.
  ERGO EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş.
  GARANTİ EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş.
  GROUPAMA EMEKLİLİK A.Ş.
  HALK HAYAT VE EMEKLİLİK A.Ş.
  ING EMEKLİLİK A.Ş.
  MAPFRE GENEL YAŞAM SİGORTA A.Ş.
  METLİFE EMEKLİLİK VE HAYAT A.Ş.
  VAKIF EMEKLİLİK A.Ş.
  YAPI KREDİ EMEKLİLİK A.Ş.

  tabi bu onların iddiası. ING EMEKLİLİĞİ aradım ama zırnık bilgileri yok.

  bakalım biz ne zaman alıcaz. devlet veya banka bu parayı bizden alacak olsaydı şimdiye kadar borç ikiye katlanmıştı!!!

  bu devlette hakkını istemek bile suç artık..

 631. bülent diyor ki:

  Kayıt tarihi 01/10/2012 120xxx nolu başvuruma istinaden bugün hesabıma para yatmış.
  Herkese biran önce kendi parasını devletten alabilmesini diliyorum…

 632. START diyor ki:

  YAPI KREDİ EMEKLİLİK İLE AVİVA SA EMEKLİLİKTE SIKINTI ÇIKMIŞ ÖDEMELERE SONA ATMIŞLAR TELEFONDA ÖYLE BİLGİ VERDİLER

 633. Hakan diyor ki:

  Belkide en fazla ödeme bu iki şirkete aittir. Bu yüzden sona atmış olabilirler. Eylül 12 evrak kayıt tarihim AVİVASA 102….sıra numaram hala ödeme yok. Allah’a havale ediyorum.

 634. Nazif diyor ki:

  Madur arkadaşlar merhaba,

  Dün itibariyle ben paramı aldım. 83500 sıra nolu 31.08.2012 evrak tarihlidir. sigortadan çıkış tarihim 2011’dir.

  Darısı bekleyen arkadaşlara.

 635. hasan diyor ki:

  iki poliçemin ikisi de aynı gün yattı.18.07.2013
  ‘te 13 eylül başvuru 10200 evrak no anadolu hayat,15 eylül başvuru 10500 evrak no ing emeklilik Allah yardımcınız olsun arkadaşlar

 636. ibrahim diyor ki:

  benim vakıfbank 7 eylül başvurum para yok

 637. nihat albay diyor ki:

  evet sanırım sistem hızlanmış ve buraya paramı aldım diyenlerin sayısı artıyor! ama Allah aşkına tam 10 ay olmuş ve hala eylül ayını bitirmemişler! anormal değilmi?

 638. hazarbey diyor ki:

  bayramdan önce yatsaydı keşke ihtiyaç var

 639. muhammet diyor ki:

  axa emeklilikten alan varmi? AXA emeklilikten alan varsa yazsin lutfen

 640. sn diyor ki:

  avivasa ve yapıkredi sona atıldı demiş bir arkadaş. Neyin sonuna atılmış herkesin mi; eylülün mü ne zaman ödenecekmiş bir bilgi verildi mi ?

 641. Fatih diyor ki:

  Ekim ayı alan var mı???

 642. necmi diyor ki:

  19 ekim tarihli kayıt malesef alamadım daha.

 643. ibrahim diyor ki:

  eylül ayı bitmedi daha sanırım günde 1 ödeme yapıyorlar kablumbağa hızıyla ilerliyor bu sene bitmez keşke dava açsaydım almıştım paramı

 644. kadir diyor ki:

  2 tane poliçem var 2012 kasım gönderdiğim evrak 07 03 2013de kayda alınmış daha önce sorguda çıkan evrak şimdi çıkmıyo 2 poliçemde 22nisanda2013 gönderdiğim evrak 20*05*2013 evrak tarihi olmuş 2nci evrak kayda girdiğinde 1nci evrak neden sorgulamada gözükmüyo yatan bişeyde yok vergi borcumda yok

 645. Fatih diyor ki:

  yanlış bilgi girilmiş olması lazım,benim de 2. poliçemin şirketi yanlış yazıyo sorgulama sonucunda,ama ellerinde olması lazım.seninki de hatalı bilgi girilmesinden kaynaklanıyor olabilir

 646. vatandaş diyor ki:

  bunlar nekadar vurdum duymaz nekadar dikkkatsiz insanlar,benimde bir dilekçemi silmişler aradım bizde görünüyor dedi ama bmvd sitesinde silinmiş,ne yaptıkları belli değil.bunca zaman bize işkence çektirdiler,ve hala ödeme yok.Tüm sorumluları Allaha havale ediyorum.

 647. özkan diyor ki:

  stopaj iadem yattı ama bayağı eksik bandrol borcum vardı ona kesmiş olabilermi kayıt 12/12/2012 evrak no 263 binlerde bu konuda bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

 648. famiz diyor ki:

  Sistemden çıkış tarihi 15.01.2009
  Evrak Tarihi  09.10.2012
  Evrak No  142777
  Sigorta şirketi AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

  24/07/2013 hesaba yattı,darısı başınıza.

 649. necmi diyor ki:

  famiz beyin verdiği bilgiye göre hızlandıkları anlaşılıyor.hadi inşallah bizde en kısa zamanda alırız.

 650. unal diyor ki:

  hayırlı olsun demek ki ekim ayına başlanmış darısı başımıza ..

 651. haydar 52 diyor ki:

  çıkış 2007,evrak kayıt no.126…başvuru tarihi.01.10.2012.and.hyt.emeklilik.yatak bişey yok.647 famiz le benim bilgilerimi karşılaştır ve isyanımı anla.ey bmvd.kitapsızları

 652. Fatih diyor ki:

  Benim de hiç ümidim yok,ellerine yüzlerine bulaştırdılar bu işi.

 653. ALİ diyor ki:

  kaçıcncı sıradaki kişi almış en son haberi olan varmı

 654. nimet diyor ki:

  ben y. kredi emeklilikten formu 31.08.2012 tarihinde istedim ve iadeli tah. olarak bmvd.ne gönderdim. fakat bana aylar sonra y. kredinin gönderdiği mailden anladım ki rakamları yanlış göndermişler ilk formda ve tekrar başvuru yapmam gerekiyormuş !!!
  bmvd’ni aradım bugün bana verdikleri bilgi şöyle : şu anda ekim ayı ödemelerine başladık, sizin gibi rakamı yanlış hesaplananları kenara ayırıyoruz ve bütün ödemeler bitince onlara balıkacak tekrar. bu nasıl bir saçmalık aklım almıyor. aldıkları parayı biliyorlar ama ödeyecekleri parayı bilmiyorlar. baştan başa saçmalık. bmvd de y. keredi emeklilik de.. beceriksizlik, vurdumduymazlık. şimdi tekrar düzeltme yapmam gerekiyor ve 9. ayda başvuru yapmama rağmen en son bana ve benim gibilere ödeme yapılacak.
  uzun lafın kısası içinizde benim gibi emeklilik şirketi tarafından yanlış hesaplama yapıldığı için başvurusu kenara atılmış olanlar olabilir. çünkü eylülde başvurdum param yatmadı diyen arkadaşlar var. emeklilik şirketlerinden tekrar rakamlarını teyit etmelerinde fayda var… ayrıca bmvd. ni bu konuda her yönüyle mağdur edilmiş bir vatandaş olarak aradım ve ‘bizi meşgul etmeyin çok işimiz var’
  diye de azar işittim..

 655. Hakan diyor ki:

  Evrak tarihi 12/9/212. Evrak kayıt No 102046. Siğorta şirketi Avivasa. Herğün hesaba bakmaktan bıktım yok yok yok. Bütçe fazla veriyor bizden alınan haksız paralar nedense ödenmiyor. Neyeğöre ödeme yapılıyor anlamış değilim yazıklar olsun

 656. mustafa çoban diyor ki:

  kurumların başına koyduğunuz insanlar at gözlüğü takarsa kafasıda kurumlaşmamıssa olacagı budur muz cumhuriyeti olsa bu kadar olmaz vergimi gecen ay 3 gün ödeyemedim hemen maliyeden yazı geldi faiziyle ödedim alacagına şahin borçuna karga böyle bir anlayışı kınıyorum bu mubarek ramazan ayında insanların beduasını alıyorsunuz ALLAH SİZLERİ İSLAH ETSİN

 657. start diyor ki:

  evrak kayıt tarihi15/09/2012 dosya no 106bin küsürlerde bugün para hesaba geçmiş emeklilik şirketi yapı kredi darısı diğer arkadaşların başına.

 658. kadir diyor ki:

  ben anlamadığım ekim 28de gönderdiğim evrak 07.03.2013de kayda alınıyo martaödeme uzun süre var evrak kayıtno 111348 de eyül ekim tarihli benden yüksek rakamlı kayıt nolar paralarını aldığını söylüyolar bu kayıt nolar neye göre kısas alınıyo iadesi düşük olanlarmı emeklilik şirketine göremi müracata göremi kuraylamı ayrılış yılınamı göre bi fikri olan varsa aydınlatsın yoksa alanlarada inancım olmuycak büyük mükelleflere ulaşmak zor emeklilik şirketini arıyorum iade alan varmı diye bize aldım diye telefon eden yok anlayacanız onlarda haberder değil size tekrar sisteme dahil edelim diye martafal okuyolar allah herkeze sabır versin şu ramazan ayında

 659. aynur diyor ki:

  ozkan bey sizin evrak kaydiniz 12.12.2012 benimde 4.12.2012 250 bin
  kusur bu nasil sira karisik mi oduyorlar yoksa baska bir girisiminiz oldumu. Ayrica kesintiniz bandrol borcuna yakin bir rakkam mi

 660. özge 25/07/2013 diyor ki:

  Arkadaşlar yazılarınızı hep takip ettim fakat ilk defa yorum yapıyorum.Hiç bir sıralama yok sistemlerindeki başvuru tarihi bile yanlış yazılmış.yazılanlara göre 251944 sıra nodayım herhangi bir hareket yok.263 bin sıra numarası olan özkan bey aldığını söylüyor.Devlet memuru olduğum için bu bekleyişlere çok alışkınım.Hepimize sabırlar diliyorum.

 661. muhammet diyor ki:

  650 ozkan bey cok sansli imis. kayit tarihi12/12/2012 kayit numarasi 260 bin kusur . bravo bmvdb ‘ na. neye gore siralama yapip neye gore odeme yapiyorlarsa

 662. altay diyor ki:

  24.07 çarşamba günü başvuru numarası 180binkusur olan bir arkadaşımın avivasadan iadesinin tamamı hesabına geçti.

 663. ibrahim diyor ki:

  bugünde geçti 7 eylül başvurum 1 yıla az kaldı sabret

 664. Ufuk diyor ki:

  Başvuru tarihi: 11/10/2012
  Evrak no: 154334
  Firma:ING emeklilik
  26/07/2013 tarihinde hesabıma ödenmesi gereken tutardan az yatmıştır.

 665. muhammet ali diyor ki:

  Evrak Tarihi 12.10.2012
  Evrak No 158795
  Sigorta Şirketi ING EMEKLİLİK ANONİMŞİRKETİ

  26/07/2013 yani bugün hesabıma 677 tl ödenmesi gerekirken 547.50 tl olarak ödeme yapıldı.
  hiçbir şekilde ödemediğim vergi, trafik cezası vs. olmadığı halde malesefki eksik ödeme yapıldı. aradaki farkın neden kaynaklandığını nerden öğreneceğimi dahi bilmiyorum. büyük mükellefleri aradığımda telefonlara dahi bakılmıyor. 9.5 ay kadar bekledikten sonra aldığına şükret tarzında bir yaklaşıma karşı lanet olsun demekten başka bir çare bırakmıyorlar insana.

 666. hüseyin akyürek diyor ki:

  25.07.2013 tarihinde yani dün stopaj vergi iadesi hesabıma iade edildi.müracaat tarihim eylül 2012. 185000. sırada müracaat etmiştim.Eminim sizlere iade edeceklerdir.

 667. Ahmet diyor ki:

  Evrak kayıt tarihi:02/11/2012
  Evrak no:207…
  Sistemden çıkış tarihi:2011
  Emeklilik şirketi:Avivasa
  Paramı 26/07/2013 tarihinde eksiksiz aldım.Darısı bekleyenlerin başına…

 668. Fatih diyor ki:

  Ufuk kardeş Ne kadar eksik,borç sorgulaması yaptın mı?yada herhangi bir borca mahsup edilmiş olabilir mi?
  benim evrak no:144 binlerde 9 ekim evrak kayıt.

 669. yusuf mete diyor ki:

  merhabalar…13/eylül/2012 de bizzat başvurdum.103bin sıra no aldım.anadolu hayat 2007 çıkışlıyım.ben hala alamadım.ya aldım diyenler yalan söylüyor.yada bmvd.si… herkese iyi ramazanlar….

 670. Fatih diyor ki:

  Galiba milli piyango usulü küresinden top çeker gibi yapılıyor ödemeler,ben alacağımı düşünmüyorum artık bu saatten sonra,sanki 75 milyon kişi başvurmuş gibi işliyor süreç.

 671. SERKAN diyor ki:

  3 arkadasimla beraber benimde iadelerim yatti Anadolu hayat emeklilikten
  kayıt tarihim 05.10.2012 2009 cıkıslıyım Darisi diger bekliyen arkadaslara

 672. serkan diyor ki:

  isteyen arkadaslara mailine dekontu gönderebilirim saygilar

 673. serkan diyor ki:

  isteyen arkadaslara dekontu gönderebilirim saygilar

 674. özkan diyor ki:

  hiç bir girişimim olmadı aynur hanım kesinti bandrol borcuma yakın bmvd yi arayıp bilgi almak istedim telefonu yüzüme kapadılar vergi dairesinde çalışan bir arkadaşımı aradım iade mahsup işlemi biraz uzun sürer ilerleyen günlerde mtv sorgulama ekranından yine bakarsın dedi bende bu işlemden birşey anlamadım 626 lira para yatması gerekirken hesabıma 320 lira para yatmış bu yapılan 2 işlemin servisleri aynı olmayabilir bende hergün internetten mtv sorgulamasına bakıp borcumu kapatmalarını bekliyorum arkadaşlarıda anlıyorum bende ümidi kesmiştim ama nasıl olduda yattı anlayamadım çok sevindim inşallah herkesin parası bayrama kadar yatar herkes sevinir

 675. yusuf diyor ki:

  2010 çıkışlıyım.
  emeklilik şirketi: avivasa
  evrak tarihi: 16.10.2012
  evrak numarası: 170…
  26.07.2013 tarihinde eksiksiz hesabıma yattı.

 676. aynur diyor ki:

  Serkan bey gule gule harcayin.Bizler 10 aydir bmvd sini nasil bir sitlemle odeme yaptigini anlamaya calisiyoruz. Telefon gorusmelerin de ve aciklamalarda aylara gore bir siradan bahsediliyor fakat burada sizin orneginizde oldugu gibi ay sirasi evrak kayit sirasi takip edilmiyor.Paraniz keske tam yatsaydida borcunuzu kendiniz kapatip rahat olsaydiniz. Hayirli olsun darisi bekeyenlere olsun

 677. osman can diyor ki:

  arkadaşlar zaten parayı 8,9 aydan önce alamam bu belli…size bişey soracam:irad tutarı üzerinden hesaplanması gereken stopaj:800 tl/şirketimizce hesaplanan ve vergi dairesine yatırılan stopaj:2170tl.sorum şu bana hangisi ödenecek bilen arkadaşlardan yardım lütfen teşk.

 678. burak altay diyor ki:

  osman can bey, aradaki fark kadar iade alacaksınız. 1370 tl kadar

 679. mehmet ay diyor ki:

  vakıf emeklik aş.ye ait stopaj kesintisi alan var mı acaba.

 680. osman can diyor ki:

  valla burak bey kafam karıştı.bende az önce başak emekliliği aradım onlarda 2170 dediler.siz eminseniz ben size inanırım teşekkürler

 681. HAKAN diyor ki:

  Arkadaşlar devamlı takip ettiğim bir site idi. Ben de bekliyordum yatmasını sizler gibi. Sizlere haber vermem gerekli idi. 134 bin sıra numaralı 05.10.2012 kayıt tarihli ING EMEKLILIK stopaj farkım, 26.07.2013 tarihinde eksiksiz olarak hesabıma yattı. Allah herkese zamanında almayı nasip etsin.

 682. ibrahim diyor ki:

  var mehmet bey 7 eylül başvurum para yok ortada

 683. Murat Aydos diyor ki:

  Ekim 2012 kayıtlı, 147000 lerde olan sıra numaram için odeme yapılmış…

 684. sn diyor ki:

  Bence en fazla sayıda başvuru eylül ayında; anadolu hayat ve avivasa da var. Bu şirketlerde sorun olduğu yalanı ile diğer aylara geçip sanki bir çok ödeme yapılmış, hatta bir sürü ayın ödemesi yapılmış gibi davranacaklar. benim 106 bin daha almadım, 147 bin almış. Bunun başka açıklaması yok. Ben hakkımı helal etmiyorum.

 685. kadir diyor ki:

  benim anlamadığım ekim 2012 147bin parasını alıyo benim gönderdiğim ekim28 2012de gönderdiğim evrak 7 mart 2013de kayda girmiş murat arkadaşımın 147binler ken benimki neden 111binler oluyo benim evrak kayıtım 147binlerin üstünde olması gerekmezmi bide tuhaf olan 10 gündür sorgulamada daha önce görünen evrak kayıt şidi görünmüyo devlete 5krş vergi borcumda yok çok tuhaf biri beni aydınlatırsa sevinirim

 686. Fatih diyor ki:

  09.10 2012,2 adet poliçe 144’lerde.görünüşe göre bu hafta gelmesi gerekiyor,ama hiç sanmıyorum

 687. 111 diyor ki:

  fatih bey benim evrak kayıt:09.10.2012 evrak no:142614 sizin iadeniz yatarsa bizede bilgi verin lütfen

 688. ahmet diyor ki:

  şimdi büyük mükellefler daireini aradım bana vermiş oldukları bilgi 2012 yılının10-11-12 aylarına ait ödemeleri yapıroruz. işlemleri hızlandırdık 50 tane yeni elaman alınmış bu iş için 2013 yılı sonuna kadar ödemelerin bitmesini tahmin ediyorlarmış. bu arada 100 000 sıradakı kısının parası yatmamış 140 000 kısının parası yatmış gıbı soylentılere ınanmayın dıyo sıraya gore yapılıyo bu işlemler denıldı. Avivasa da bır sıkıntı yokmuş yatma konusun hayat poliçeli olanların hesaplaması farklı oldugu ıcın sorun oluyormuş saygılar herkeze….

 689. ibrahim diyor ki:

  benim başvurum 7 eylül ben alamadım nasıl ekime atlamış anlamıyorum bu işi

 690. burak altay diyor ki:

  Kadir Bey, Sıra numarası her yıl için sıfırdan tekrar başlıyor.

 691. kadir diyor ki:

  yaklaşık 1aydır 2nci evrağım kayda girdiğinden daha önce gönderdiğim evrak sorguda gözükmüyodu bugünkü sorgulamada tekrardan kayıtta gördüm gözüm aydın artık 2 evrağımda gözüküyo para iadesi almış arkadaşlar kadar sevindim burak kardeş bilgi için teşekkür

 692. doğan diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar,
  Benim başvurum 17.09.2012 numaram 107… ing emeklilik yatmış.
  bol sabırlar diliyorum.

 693. selçuk diyor ki:

  16 ekim kayıt tarihi. 26 temmuzda param yattı. ing emeklilik.

 694. erhan diyor ki:

  23/10/2012 evrak kayıt no’su 194000 lerde 3 adet poliçeme karşılık stopaj iadem 26/07/2013 tarihinde tam olarak hesabıma yattı.Şirket Aviva,çıkış tarihi 2007.Darısı alamayanların başına.

 695. arzu-izmir diyor ki:

  9 aylık bekleme sonrası avivasa 168500 sıra nolu stopaj iadem dün hesabıma eksiksiz olarak yatmış bulunmakta… darısı diğer bekleyenlerin başına.

 696. OSMAN ÇOLAK diyor ki:

  BENİM PARAM YATALI 4/5 GÜN KADAR OLUYOR
  Evrak Tarihi
  02.11.2012
  Evrak No
  20723*
  Geldiği Tarih
  02.11.2012
  Sigorta Şirketi
  AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

 697. Lütfü diyor ki:

  evrak kayıt tarihi 18.10.2012 ve Evrak no 183— ing emeklilik
  param 26.07.0213 tarihinde tam olarak yattı. Darısı hakkını bekleyen tüm arkadaşlara.

 698. Fatih diyor ki:

  bugün kimse yazmamış alan yok herhalde

 699. ümit diyor ki:

  evrak tarihi ve kayıt numarası hala ödeme yok.

  27.09.2012
  Evrak No
  122353
  Geldiği Tarih
  27.09.2012
  Sigorta Şirketi
  AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

 700. cılek diyor ki:

  Sıstemden cıkıs tarıhıne gore odemeler yapılıyor.Sıstem cıkıs tarıhlerı ıcındede kayıt numarasına gore oncelık verılıyor. Ama anlamadığım bır durum bır arkadaş yukarıdaki yorumlarda 2012 tarıhıne gectıklerını belırttıklerını soyluyor. 2011 yılına ne oldu. Yuttular mı 2011 yılını ? 2010 cıkıslı ve aynı tarıhte elden yaptığımız kayıt nosuna ıstınaden bır arkadaşım temmuz ayı ıcınde ıadesını aldı. Merak ettıgım su ,herhangı bır sorun nedeniyle odemeler yapılmıyor ıse kısıler bunu nasıl ogrenecek.Hak sahıplerıne ne zaman bılgı verilecek kı ,duzeltmelerı yapabılsınler ,daha fazla beklemek zorunda kalmasınlar Emınım sorun var dıye sona attıkları ıslemlerı yıl sonunda açıklarlar bırde onların duzeltılmesı ıcın 1 yıl sure verırlerkı zamandan kazansınlar. 1 yıl sonunda da odemelerı agır aksak başlatırlar. keyıf onların sonuçta devlet daıresı

 701. ibrahim diyor ki:

  7 eylül başvuru beni es geçtiler sanırım

 702. Barboros diyor ki:

  3 ekim kayıt tarihli 138xxx evrak nolu iademi 26 temmuz itibariyle hesabıma eksizsiz olarak yatırmışlar darısı bütün bekleyen arkadaşların başına.

 703. Hakan diyor ki:

  Arkadaşlar birikimli hayat siğortası kesintileri daha sonra ödenecek galiba. Bilğisi olan varmı

 704. BEStami diyor ki:

  Evrak kayıt:09.10.2012
  Evrak no.144…
  2 adet poliçe
  YKE.
  yok yok yok

 705. mehmet can diyor ki:

  Arkadaşlar ya bunlar, avivasa ile ing den başka şirketlere kesinti iadesi vermiyorlar mı?Ya da başka şirketlerden iade alan var mı?

 706. Ercanu diyor ki:

  Hangi devirde yaşıyoruz.sisteme bilgileri yüklersin hadi 1 ay sürsün kontrolde ederlerse (istenirse 1 haftada halledilir) tek tuşla herkesin hesabına geçer.Kötü niyette başka birşey değil bu.Bırakın ek 50 kişiy 20 kişiyle 2 ayda biterdi bu iş istense.Ama suç onlarda değil bizde…

 707. nihat albay diyor ki:

  Ercanu arkadaşın yorumuna katılıyorum! yani devlet alacağına gelince şahin oluyor! ama iş vermeye gelince süründürüyor! bunun başka açıklaması yok! ayıp ya 10 ay oldu! düşünün ki 10 ay devlete borcunuzu geciktirseydiniz ne olurdu?!

 708. Fatih diyor ki:

  şimdi vergi dairesiden geliyorum 55 lir ödemeye gittim.115 lira verdim,hemen hesabı yaptılar,devler gerçekten alacağına şahin

 709. hasan diyor ki:

  83xxx sıra no 31.8.2012 kayıt iadade mi yeni aldım darısı herkezin bekleyenlerin başına

 710. aynur diyor ki:

  BNP PARIBAS CARDİF EMEKLİLİK ANONİM ŞİRKETİNDEN odeme alan varmi simdiye kadar

 711. beszede diyor ki:

  aegon emekllikten bir haber varmı

 712. özlem diyor ki:

  anadolu hayat emeklilikten ödeme alan var mı

 713. ANKARALI diyor ki:

  SLM ARKADAŞLAR VAKIF EMEKLİLİKTEN EKİM 2012 KAYITLI ALAN VARMI yazsın

 714. necmi diyor ki:

  malesef aegon’dan hiç haber yok:(

 715. ümit diyor ki:

  sistemden 2007 çıkışlıyım evrak tarihi ve kayıt numarası hala ödeme yok.

  27.09.2012
  Evrak No
  122353
  Geldiği Tarih
  27.09.2012
  Sigorta Şirketi
  AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

 716. ibrahim diyor ki:

  vakıf emeklilik eylül para alamadım

 717. ercanu diyor ki:

  273245 evrak no aralık 2013 kayıt paramı aldım.darısı başınıza…

 718. Metin diyor ki:

  AEGON EMEKLİKTEN 2 TANE 2009 ÇİKIŞLI İKİ POLİÇEM VAR 2013 -182… KAYITLI POLİÇELRİME ÖDEME YAPILMADI.

 719. muhammet diyor ki:

  Kayit tarihi: 2Kasim 2012
  Kayit no: 207***
  Sigorta Sirketi: Axa hayat
  Ayrilma Tarihi: Kasim 2011
  SONUC: SABIRLA BEKLIYORUZ. Iadelerini alanlar gule gule harcasin . Bizim gibi mAgdurlara sabilar versin Allahim

 720. muhammet diyor ki:

  axa hayat sigortadan hic alan varmi acaba

 721. SERHAN diyor ki:

  Evrak Tarihi
  19.10.2012
  Evrak No
  187847
  Geldiği Tarih
  19.10.2012
  Sigorta Şirketi
  AXA HAYAT VE EMEKLİLİK ANONİM ŞİRKETİ beklemede….

 722. yunus coskun diyor ki:

  tam onbir ay oldu 126… nolu iademi daha alamadım ama benden çok sonraki numaraların iadeleri yapılıyor inanın ben bu işi anlamadım arkadaşlar…herhalde daha çok bekleyeceğiz…

 723. kaikias diyor ki:

  Arkadaşlar herkese sabır diliyorum öncelikle ve tabi kendime de.. Evrak kayıt tarihim 08.03.2013 kayıt no ise 117619 ve çıkış tarihim 25.01.2008. Hala yatan bişey yok.. Kimse bmvd’nin sisteminden bişey anlamadığına göre, benim aklıma şöyle bir fikir geldi. Acaba evrak yoğunluğu yüzünden bunlar gelen evrakları çuvalla topluyor ve tarih sıra falan gözetmeden her memura bir çuval dağıtıp işlemleri öyle mi yaptırıyorlar diye düşünüyorum. Çünkü ben evrağımı kasım 2012’de gönderdim, ancak mart ayında kayda aldılar. Ve aradığımda da bana, “hergün çuvalla evrak geliyor” demişlerdi. Böylece memurların çalışma hızına göre çuvallar biteceğinden, karışıklık olması ihtimali de daha fazla sanırım. Bilmiyorum herşey olabilir galiba.. Sonuçta ödemelerin mantığını çözemedim. Çıkış yılına göreyse neredeyse en erkenlerden biriyim gibi (yıllar baz alındığında), ama yok. Kayıt sırasına göre ise desem o da karışık gibi, önce kaydolup almayan, sonra kaydolup alanlar falan.. Ama öle de gözükmüyor, saçmalığın daniskası yani.. Allahım bize biraz sabır ver, ama lütfen çabuk ol :))

 724. hasan karakoç diyor ki:

  son günlerde iade alanlarla ilgili çok daha az bilgi gelmeye başladı…
  Yakın tarihte iade alanlar başvuru noları ve emeklilik şirketi bilgilerini verseler de biz bekleyenler daha ne kadar bekleyeceğimizi bilsek…

 725. Fatih diyor ki:

  yok yok yok paranın geleciği yok,09.10.2012 2 poliçe.geleceğini hiç sanmıyorum,gelirse paylaşacağım burda hemen.ama bence bir çok kişi parasını alamayacak

 726. aynur diyor ki:

  Fatih bey bu kehanetinizin altinda saglam bir bilgi mi var yoksa tamamen duygusal mi

 727. Fatih diyor ki:

  Gaza getirmeye çalışıyorum bmvd’yi,ama büyü bozuldu sayenizde:)
  şaka bir yana,en önce başvuranlar 2008 çıkışlılar alamadı ama daha sonra başvuranlar aldıysa,ellerine yüzlerine bulaştırdılar bu işi demektir bu durumda herkesin alacağını düşenemiyorum.bişeyler ters gidiyor

 728. aynur diyor ki:

  Ben bmvd nin bir bir sistem olusturup odeme planina bagli calisma yapabildigine inanmiyorum. Bu benim kisisel dusuncem yillarca trilyonluk odemelerin yapildigi kurumlarda calistim ;yuzbinlerce kisinin evraklarinin maksimum 7-8 kisi ile incelenip 2-3 ayda paralarin hesaplara gectigini biliyorum. Bence sorun odeme yapilacak paranin bmvd de olmamasi borclu olanlardan kestikleri paralari yeni odemelerde kullaniyorlar bu yuzden sistem yok gibi geliyor bana Fatih Bey

 729. osleem diyor ki:

  HALA BEKLEMEDEYİM…..

  Evrak Tarihi 23.10.2012
  Evrak No 193—
  Geldiği Tarih 23.10.2012
  Sigorta Şirketi VAKIF EMEKLİLİK ANONİM ŞİRKETİ

  Evrak Tarihi 09.11.2012
  Evrak No 219—
  Geldiği Tarih 09.11.2012
  Sigorta Şirketi ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş.

 730. mutlu diyor ki:

  20013 kayıt tarihli olup ta alan yok galiba…

 731. melih diyor ki:

  Evrak Tarihi 07.09.2012
  Evrak No 94154
  Geldiği Tarih 07.09.2012
  Sigorta Şirketi GROUPAMA EMEKLİLİK ANONİM ŞİRKETİ
  141.000 ler nasıl alıyor anlamış değilim,grupama emekliliktemi bir sorun var acaba.

 732. İSMAİL BOLAT diyor ki:

  Sayin arkadaşlar baş vuru taihim 6.9.2012 dir.bu başvuruda 4 dosya vardı kisi bana ait ikisi ökızıma ait dosya numaraları 11.10.2012 evrak 156209 kızımı isew 11.10.2012 evrak 156201 idi.27.7.2013 tarih,nde 3 dosyayi hesaplarımıza geçtiler.bir dosya meydanda yok.arıyorum o ona bağlıyor o ona bağlıyor.kimi diyor acele etme .birine dedimki dosyamı kayıpmı sorduğumda. dalga geçer gibi telefonu kapattılar.SORMAK İSTİYORUM ACABA HERHANGİ BİR YETKLİ TENEZÜL EDİPTE BU NYAZILARI OKUMUYORMU.BU SİTELER NE DEN VAR OLMUŞ.Sayin yetkili kimse yarım saatini bu haberlere ayırsa kimse zor durumda kalmaz herkez bilgi sahibi olur.şimde benim ne yapmam lazım telefonda ulaşamıyorum.dosyam kayıp olduysa bu ay son gündür .SAYİN MALİYE BAKANIMIZ ACABA ZEVK Mİ DUYORLAR YADA BU İŞLER UFAK İŞLERDİYE HABERLERİMİ YOK ÇOK ÜZGÜNÜM.

 733. nihat diyor ki:

  bi düşünün devlete 11 ay borcunuzu ödemezseniz ne olurdu diye!? şaka gibi ya tam 11 ay oldu ve hala bir arpa boyu yol alınmadı! keşke 1 ay sonra seçimler olsaydı! o zaman görürdünüz jet hızıyla paralar hesaplardaydı! bu kadar basit bunun açıklaması! vermeye gelince tık yok! almaya gelince 1 günün faizini isterler!

 734. yeşim diyor ki:

  parası yatan yokmu bu sıralarda ödemeler yine yavaşladı sanki

 735. MURAT diyor ki:

  Arkadaş seçim eninde sonunda gelecek. Balık hafızalı olmayalım bizde en azından bir şeylere tepki vermek gerekir.

 736. HALİT diyor ki:

  iyi günler arkadaşlar 19.10.2012 178000 evrak kayıt numarası başvurumu 4 eylülde gonderdım ellerine 7 eylülde gecmesıne rağmen 19.10.2012 gelme tarıhı yazmışlar zaten 1,5 ay ordan atladılar ve hala gelmedı

 737. celil diyor ki:

  Arkadaşlar valla billa parayı gönderdiler. hemi de tam. 2012 eylül ayında başvurmuştum. yaklaşık bir yıl sonra para mı aldım KENDİMİ ZAFER KAZANMIŞ KUMANDAN GİBİ HİSSEDİYORUM…

 738. Fatih diyor ki:

  Aynur Hanım’ın dediği gibi ödenek bekleniyor sanırım,bıçak gibi kesti alan malan yok herhalde

 739. ercan diyor ki:

  arkadaşlar murat arkadaşın dediği gibi seçimlerde bu yapılanı unutmayalım!!!

 740. Mehtap diyor ki:

  Ben 2008 çıkışlıyım para iadelerinden yeni haberin oldu son başvuru günü ne zaman acaba

 741. Fatih diyor ki:

  Son başvuru 29.08.2013

 742. tugba diyor ki:

  bende yenı ogrendım 12/08/2013 tarıhınde kargo ıle ulastırdım cıkıs tarıhım 2007 bu kayıt numarasını nasıl alıcam ben kargoyla gonderdıgım ıcın bılemedım

 743. nihat diyor ki:

  inanın ben bu hükümetin sonuna kadar destekçisiydim! ama vallahi şu yapılan karşısında inanılmaz mağdur oldum ve soğudum! ayıp ya cidden ayıp neden kendi alacaklarının 1 günü geçtiğinde faiziyle talep ediyorlarda, bizim alacağımız için böyle nerdeyse koca 1 yıldır süründürüyorlar! mantığım almıyor, çünkü bunun bahanesi olamaza ki kardeşim!!!

 744. MURAT diyor ki:

  nihat arkadaşım, ülkenin anasını bellediler fark etmedinde, üç kuruş paran ödenmeyincemi fark ettin. Ey menfaatci insanlarım benin. iyi uykular.

 745. Murat diyor ki:

  3 kurus para icin mi secim diyorsunuz! Adamlar kac yildir cebinizden neleri goturdu, birakin cocuklarinizi torunlarinizin torunlarinin geelcegini sattilar! Yaziklar olsun size!

 746. nihat diyor ki:

  murat bey ben bütün partilerin iktidarını gördüm! hepsinin neler yaptıklarınıda gördüm! sizde görmüşsünüzdür! bu hükümet harkulade değil ama kötünün iyisi! yanlış varsa peşine elbette düşeceğiz! bu herşeyi kapsamıyor tabi ki! ben bu durumdan söz ediyorum bu mağduriyetten dert yanıyorum! siz bu konuyu bam başka boyutlara yönlendirmişsiniz! varsa artarnatifleri söyleyin? ama yok işte!!!

 747. Volkan diyor ki:

  murat bey kac yasindasin bilmiyorum ama ulkenin anasini bellediler demissin. Sanirim su anki iktidar AKP den bahsediyorsun. sonrada iyi uykular demissin. Ancak sen hala uykudasin, bence sana iyi ruyalar. Kilicdaroglu basimiza gelirde bir gun gorursun insallah anyayi konyayi. Ruzgar esse dolar uce katlar, faiz 5 e katlar giyecek don bulamazsin ekmek kuyrugunda beklersin, amerika kiciyla, ingiltere basiyla guler haline o zaman, ama kime soyluyorum arkadas uykudu…iyi ruyalar…

 748. ANKARALI diyor ki:

  SLM ARKADAŞLAR UZUN BİR MARATONDAN SONRA NİHAYET PARAM TAM YATTI KAYIT TARİHİM 18 EKİM 2012 DARISI SİZLERİN MAŞINA

 749. ciga diyor ki:

  Arkadaşlar bugün Büyük mükellefler vergi dairesini aradım.Zor da olsa numarayı düşürdüm.ekim ayına ait olan başvuruların ödemelerini yapıyorlarmış.ben de eylül ayına ait başvurum olduğunu söyledim,ama halen iade yapılmadı dedim.beni başka bir numaraya yönlendirdiler.Oradaki kişi ile görüştüğümde benden tekrar başvuru evraklarımı istediler.Neden istenildiğini sorduğumda da ”bir sorun var olabileceğini ve göndermiş olduğum evrağı arayıp bulana kadar benden yeni bir başvuru talep ettiler.” bunun üzerine yeniden başvuru yaptım ve tekrardan kayıt açılacağı bunun da biraz zaman alabileceğini söylediler.Yani tamamen amatör bir şekilde ödeme düzeni var,sizlerin de eğer ekim öncesi başvurularınız varsa arayın mutlaka,kesin bir sorun vardır bu yüzden ödeme yapılamıyordur.

 750. aynur diyor ki:

  752 ciga; sizin evraklariniz kayda alinmis olarak evrak kayit no sunu siteden gorebiliyormuydunuz? gonderdiginiz tarih, kayda alinma tarihi ve evrak nosunu paylasirmisiniz

 751. dogan kaya diyor ki:

  ANKARALI senin adına sevindim. sıra numaranı ve hangi sigorta yazabilirsen bizde seviniriz. güle güle harca

 752. ANKARALI diyor ki:

  teşekkürler vakıf emeklilik 180bin sıra numaram

 753. nihat diyor ki:

  ben bu insanların ödemeleri sıralı bir şekilde yaptıklarına inanmıyorum!! şayet ankaralı eğer ödemesini almışsa? benim kayıt tarihim 8 ekim 2012 ve evrak numaramda 140…lerde yani arada 40 bin sıra mevcut! ben bu iştende bu işin mantığından da hiçbişey anlamadım! o zaman işimiz şansa kalmış böyle sırasız gidiyorsa tombala misali!?

 754. halit diyor ki:

  ankaralı sistemden çıkış yılı neydi

 755. MURAT diyor ki:

  750 Volkan Bey,
  ATATÜRK’ten sonra gelen tüm siyasetciler bu ülkenin bu duruma gelmesinde az yada çok etkisi vardır. Partilerin canı cehenneme, birbirlerinden ne farkı var hepsi aynı, biri çok kötü, diğeri çok çok kötü fark bu. insanları ölümü gösterip sıtmaya razımı edeceksin Volkan bey. Volkan bey bu ülkede şöyle baktığında doğru olan birşey var mı? Var sözde doğru, icraatta malesef.

 756. ciga diyor ki:

  aynur hanım başvuru tarihim 21/09/2012 sıra no 113*** .bu arada sistemden çıkış tarihine göre değil ,başvuru yapıldığı tarihe göre ödeme yapılıyor.şuanda ekim bitmek üzere demişlerdi bana 16/08/2013 tarihinde.dediğim gibi ekim ayı ve bundan önce başvuru yapan arkadaşlar mutlaka arasınlar bir sıkıntı vardır.ben tekrardan başvuru yaptım verdiklere fax numarasına

 757. Hasan Şaş diyor ki:

  Sayın Ciga

  Hangi numarayı aradınız?

 758. ciga diyor ki:

  (212) 354 94 95 bu numarayı arasanız ilgili kişiye sizi yönlendiryorlar

 759. Hasan Şaş diyor ki:

  Sayın Ciga teşekkürler,
  aradım telefon çalıyor ama açan yok…

 760. Hasan Şaş diyor ki:

  Sayın Ciga teşekkürler

  Aradım, telefon çalıyor ama açan yok…

 761. ciga diyor ki:

  evet zor düşüyor.sabah erkenden ararsanız daha kolay düşüyor numara

 762. ibrahim diyor ki:

  hikaye benim başvurum 7 eylül sorun yok ortada parada yok

 763. capu diyor ki:

  Devlete verilen irat bedeli iki sirketten ayri ayri ing 561 lira anadolu 186 lira yaziyor bana 351 lira yatmis bir sene sonra ben anlamadim bu isi ne kadar alacagimizi nasip anlicaz yada eksik yatip yatmadigini.

 764. capu diyor ki:

  Bana bugun yatmis irat tutari 600 liraya yakindi 351 lira yatmis anlamadim ben bu isi eksikmi yoksa bu kadar mi yatiyo nasil anlicaz bilen var mi

 765. aynur diyor ki:

  bilgilerinizi paylastiginiz icin tesekkur ederim ciga bey

 766. 111 diyor ki:

  biraz önce yaptığım görüşmede ekim ayının ödenmeye başlandığını beklememiz gerektiğini her hangi bir problemde arayacaklarını söylediler.(212) 354 94 95 nolu numaradan aradım kişisel sorgulama yapmadılar.

 767. murat27 diyor ki:

  bende 10.30 gibi görüşme yaptım.bayan arkadaş telefonu açtığına pişman yaptığı işi gereksiz yaptığını sanıyor herhalde….aslında onların yerinde ateş gibi çalışmak isteyen bir çok arkadaş vardır neyse.1 sene önce evraklarımı verdim diyorum; verdiği cevap ekim ayı , devam ediyor nezaman ödenir diye soruyorum biraz daha beklemelisiniz diyor.sadece bir