Halk Emeklilik Otomatik (Zorunlu) BES İptali

Halk Emeklilik Otomatik (Zorunlu) BES İptali
4 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 16.054 kez okundu.

2017 yılı başında özel sektör çalışanlarıyla uygulanmaya başlanan Otomatik (Zorunlu) BES ‘e 1 Nisan 2017 den itibaren ikinci grup çalışanlar da dâhil edildi. Bildiğiniz gibi Otomatik BES’ten ilk iki ay içerisinde cayma hakkını kullanarak çıkma hakkı verilmektedir. Cayma Hakkını kullanan katılımcıya maaşından kesilen tüm para iade edilmektedir.

Otomatik (Zorunlu) Bireysel Emeklilik iptal işlemlerine ilişkin Cayma Hakkının nasıl kullanılacağına dair genel bilgileri Otomatik Katılımlı BES Cayma Hakkı konumuzda işlemiştik. Sitemize ulaşan sorular sonrası şirketler bazında Otomatik BES iptal işlemlerini detaylı olarak incelemenin faydalı olacağını düşündük.

Aşağıda Bireysel Emeklilik Şirketlerine göre cayma hakkının nasıl kullanılacağı olabildiğince detaylı anlatılmaktadır. Bu konumuzda Halk Emeklilik, şirketini inceleyeceğiz. Önümüzdeki süreçte diğer şirketlerde aynı kapsamda değerlendirilecektir.

Halk Emeklilik İptal (Cayma) İşlemleri

Kurumunuz / Şirketiniz Halkemeklilik ile sözleşme imzalamış ve size halk emeklilikten bildirim gelmişse pratik olarak 3 şekilde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

SMS ile İptal

Halk Emeklilikten SMS ile ayrılmak için; Ayrılma yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazarak 2560 ’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu mesajı gönderdikten sonra size Cayma hakkının kullanımına ve sisteme 1 yıl içinde tekrar giremeyeceğimize dair bazı bilgilerin yer aldığı bir mesaj gelir. Bu mesajın sonunda hala ayrılmak istiyorsanız “EVET” yazarak bu mesajı yanıtlayın şeklinde bir ibare yer alır. Gelen mesajı “EVET” yazarak yanıtlamamızın ardından telefonunuza “İşlem Başarılı” mesajı gelecektir. Böylelikle Cayma Hakkınızı kullanmak için işlemleri başlatmış olursunuz.

Online / Mobil Şube aracılığıyla İptal

Halk Emeklilik internet sitesinden online işlemler – bireysel giriş linkine tıklanarak TC Kimlik No ve telefon numarasıyla giriş yapılır. İşlemler menüsü altında yer alan ilgili bölüm bulunarak cayma talebinde bulunulur ve böylece zorunlu BES ‘ten ayrılma işlemi tamamlanır.

Aynı şekilde Mobil Şube uygulamasını indirerek giriş yapılıp ilgili bölümden cayma hakkı kullanılabilir.

Telefonla Otomatik BES İptal

Halk Emeklilik cayma işlemleri için 0850 800 44 00 numarasından oluşturulan sesli yanıt sistemini kullanabilirsiniz. İlgili numarayı aradığınızda TC kimlik numaranızı girerek yönlendirmelere göre cayma talebinde bulunabiliyorsunuz.

Ayrıca 444 44 00 numaralı Halk Emeklilik müşteri hizmetlerini arayarak da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Emeklilik ‘te Cayma Hakkı kullanılarak İptal (ayrılma) İşlemleri için TIKLAYINIZ!


Etiketler:

Halk Emeklilik Otomatik (Zorunlu) BES İptali Konusuna 100 Yorum Yapıldı
 1. Hakan dedi ki:

  Benden ayrılalı bir oldu hala aktif gözüküyor üstelik paramda yatmadı ne aşamada onuda bilmiyorum teşekkür ederim çok güzel ilgeniyorsunuz

 2. Hakan dedi ki:

  Evrakları info.@emeklilik .com tr gönderdim dogrumudur ayrilma formunu

  1. GÜRKAN dedi ki:

   Faks numarasına yollamanız gerekir e maille kabul edilmiyor

 3. murat dedi ki:

  bunu iptal etmek istiyorum

 4. murat dedi ki:

  emekli olmak istemiyorum

 5. Muhlis dedi ki:

  Halk hayat emeklilik aradım iptal için forum doldurup gönderin dediler ben forum göndermedim şimdi arıyorum böyle bir ürününüz bulunmamaktadır diyor paramda yatmadı bilmiyorum napacam

 6. alkan dedi ki:

  AYRILMA

 7. Murat içöz dedi ki:

  Breysel olayinı istemiyorum lütfen daha önce de kesinti yapiliyordu iptal ettirdim, iptal olduğu halde hala kesinti yapiliyor maaşimdan bes için lütfen iptalini sağlayınız
  542 455 …. murat içöz

 8. Merve dedi ki:

  İptal Edip parasını alan varsa yazabilir mi? İptal formu gönderdiler sonra herhangi bir mesaj ya da e-posta geliyor mu?

 9. Mustafa dedi ki:

  Bireysel Emeklilikten Ayrıldığım Halde, Benim param hesabıma yatmadığı halde, halen daha benden para kesilmektedir. Ne yapmam lazım, şikayetimi edelim yoksa Savcılığa mı baş vuralım? Ben ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen Bana yardımcı olun, eğer bizi müşterileriniz sayılmıyorsanız da bunu bilelim. İşinize gelmediği zaman da bizi saymayın ha olur mu?

 10. Murat dedi ki:

  Benim 20 gün içerisinde yatmazsa hakem heyeti, yine yatmazsa mahkemeye verip müşteriyi kandırmaya yönelik eylemde bulunulduğu için tazminat davası açacağım. Emsal teşkil eder belki.

 11. Bünyamin kin dedi ki:

  Halk emeklilikten ayrılmak için sms, müşteri temsilcisi ve cayma talep formu da dahil gereken her şeyi yaptım. On iş günü içerisinde paranız yatar diye haberdar oldum. 9 ekimde cayma işlemini tamamlayıp fotosunu da çektim enteresan tarafı ise benim halk bankta hesabim yok. İş bankası ile paslaşmışlar iş bank bana yar olmadı alın hayrını görün demiş gibi maaşımdan kesiliyor. En sonunda Devlet Halkbank ve Isbanki mahkemeye vermekten başka seçeneğim kalmadi.

 12. doğan kartal dedi ki:

  ben bes ten ayrılmak istiyorum

1 3 4 5

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git