Kesintilerin İadesi Ne Zaman Başlayacak?

Kesintilerin İadesi Ne Zaman Başlayacak?
16 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 92.369 kez okundu.

Yeni Bireysel Emeklilik Yasasıyla, Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkan katılımcıların anaparaları üzerinden yapılan stopaj kesintisinin iadesinin önü açıldı. Ve iade işlemleri için başvurular 29 Ağustosta başladı.

Başvurular Bireysel Emeklilik Şirketlerinden gerekli belgelerin temininin ardından Büyük Mükellefler Vergi Dairesine yapılıyor.

Ancak başvurular başlayalı 1,5 ay olmasına rağmen henüz kesintilerin iadesine başlanılmadı.

Geri ödeme işlemlerinin ne zaman başlayacağına ilişkin hiçbir bilgi bulunmamakta. Büyük Mükellefler Vergi Dairesine telefonla ulaşmak çok zor ulaşılması durumunda da başvuruların çok yoğun olduğu belirtilmekte ve ödemelerin ne zaman yapılacağına ilişkin bir bilgilerinin bulunmadığını, ödeme tarihlerinin belli olması durumunda İnternet sistelerinde duyuracaklarını belirtmekteler.

Ödemelerin ne zaman yapılacağına ilişkin belirsizlik sürerken kesinti iadesi bekleyen eski katılımcılar durumdan hayli rahatsız.

Etiketler:

Kesintilerin İadesi Ne Zaman Başlayacak? Konusuna 370 Yorum Yapıldı
 1. ismail savran diyor ki:

  kesintilerin nezaman ödeneceğini nezaman başlayacagını ögrenebilirmiyim.

 2. ekrem çoşkun diyor ki:

  Öğrenemezsin çünkü kimse bilmiyor.

 3. isa akdemir diyor ki:

  Bireysel emeklilikteki iadelerin ödenmesi için yaklaşık bir gün verilmesini istiyorum

 4. Alper Koç diyor ki:

  İki tane bireysel emeklilik şirketinin müşteri temsilcisi ile yaptığım görüşmede aralık ayına kadar ödemeyi planlıyorlar diye bilgi vermişlerdi.Fakat sonraki aramalarımda yalanladılar.

 5. Serkan diyor ki:

  Kardeşim ödenecek ödenmesinede Ne zaman be arkadaşım, ne zaman yahu delirttiler vatandaşı. Adamlara telefon açıyorsun bakan yok mail atiyorsun attığın mail gitmiyor hesapta büyük mükellefler internet sitesine açıklama yazmışlar fakat paranın ne zaman yatacağını bilen yok. Zar zor birine ulaşıyorsun oda sana diyorki kardeşim 3-4 tane personel var tüm Türkiyenin işlemini biz yapıyoruz hesap et diyor. Ben niye hesap edeyimki kardeşim sen hesabını baştan yapıp ona göre personel alsana Motorlu taşıtlar vergimin zamanı gelince birde 3 gün unutunca çatır çatır faiziyle geri almıyormusun benim paramı 5 aydır niye vermiyorsun. Bu ne rahatlık ne vurdum duymazlıktır.

  1. melike diyor ki:

   haklısınız, düzenli ödemeleri yine biz yaptık, fazla kesilen paramızın iadesi için işten izin alıp yine biz vergi dairesine gittik.İadesi için de yine biz takip ediyoruz.

 6. metin unan diyor ki:

  koskoca bir hafta daha geçti yetkililerden en ufak bir açıklama yok ödemenin ne zaman yapılacağına dair.kimbilir herkes ne umutlar taşıyordu hafta başında ödeme bu hafta olur diye ….
  devletin yürütme organları !!! o para bizim ve sizler haksız yere paramızı alıkoyuyorsunuz.ortaya çıkın ve paramızı biran önce iade edin..

 7. ilhan özdil diyor ki:

  Merhaba Sn. Admin ;

  Günlerdir, haftalardır ve aylardır stopaj iadesi konusunda bu satırlarda insanlar beklentilerini ve iade tarih sürecini ve neticesini heyecanla beklerken Maliye ve Gelirler müdürlüğünden bir yetkilinin ne bu satırlarda ne de kamuoyuna yansımış bir bilgisi ve açıklaması verilmiş ve paylaşılmış değil…bu durumu şiddetle kınıyorum. bu konu bilinmeyenli bir denklem değil ki. Sn. Admin sizin bu konu hakkında bilgi istihbaratınız var mıdır?

  Sn. Yetkililer sizleri iadeler konusunda ciddiyete davet ediyoruz. lütfen hak sahiplerinin alacaklarını en kısa sürede bizlere geri veriniz ve ödeyiniz.. Kayıtlar ve miktarlar belli olmasına rağmen neyi bekliyorsunuz.????

 8. Özgür B. diyor ki:

  Yaklaşık 5.000 tl iade almam sözkonusu. Bu para benim için çok önemli. Evrağı göndereli 2,5 ay oldu. Ne zaman ödeneceği konusunda hiç bir bilgi yok. Geçmişe dönük (sistemden çıkalı 2 yıldan fazla oluyor) bu paraya faiz işletsen 1150 tl yapıyor. Az paramı. Öderken yine 5.000 tl olarak ödeyecekler. Vatandaşı mağdur etmekte bir numaralar. Aman ha alacakları olmasın. Faiziyle birlikte söke söke alırlar. Alamasalarda malvarlığına hacizi koyarlar. Nasıl bir sistem, nasıl bir kamu kurumu, nasıl bir devlet şaşıyorum.

 9. İlhan özdil diyor ki:

  bugün 16 kasım 2012…büyük mükellefler vergi dairesinin internet sayfasında hala Yeni bir duyuru gözükmüyor.!!!!
  iadeler konusunda yetkilileri hem kamuoyuna açıklama (!) yapmaya davet ediyor hemde en kısa sürede paralarımızın (gecikme faizi ile) ödenmesini bekliyoruz….

 10. MESUT ZAMAN diyor ki:

  İadeler ne zaman başlayacak.Hükümet her geçen gün için madurlara faiz ödeyecek mi?Vatandaşa 1 gün geç ödediği için uyguladığı faiz sistemini kendisi için de uygulayacak mı acaba???

 11. metin unan diyor ki:

  ana paramı iade etmişler banka hesabıma yatırmışlar.bugün gördüm. ama eksiklik tecil faizi uygulamamışlar.sanırım bir açıklama yaparlar.en az 5,5 senelik tecil faizim var.buda çok yüklü miktar benim için.

 12. serkan akdemir diyor ki:

  metin bey faiz uygulanacağı yazıyomuydu kanunda peki….faiziyle beraber iade edileceği diye bi ibare varmıydı…

 13. MUSTAFA AKYÜZ diyor ki:

  inşaallah en kısa zamanda paraları yatırırlar. ihtiyacımız var.

 14. metin unan diyor ki:

  şahsıma ödenen paranın tam mahiyetini bilmiyorum dekontada BES yazıyor.haksız olarak kesilen bedel kadar olduğunu tahmin ediyorum.maliye bakanlığı yetkilileri tecil faizi ile ilgili ay sonuna kadar açıklama yaparlar .yapmazlar ise resmen oradaki yetkililer suç işlemiş oluyor.onun da kolayı var aybaşında savcılığa dilekçe vereceğim .isteyen katılır.
  yeter ya sanki onların sirküsü çıkan kanunları etkisizleştiriyor.
  sayın maliyenin yürütme yetkilileri konu hakkında açıklamanızı acil olarak bekliyoruz

 15. Reyhan Akın diyor ki:

  Bizm de iadelerimiz yatsın lütfen artık.

 16. serkan aydın diyor ki:

  arkadaşlar iadeler artık yatirilmaya başlamış cuma gününden itibaren yatirilmaya başlamış sıraya göre yatiracaklarmış

 17. Yenal DADAK diyor ki:

  ADAMLARA ZAR ZOR ULAŞIYORUZ VERDİKLERİ CEVAP ÇOK YOĞUNUZ VE NE ZAMAN ÖDEME YAPILACAĞINI BİLMİYORUZ

 18. SELÇUK ŞENEL diyor ki:

  ARTIK BİR AN ONCE VERSİNLER ALIRKEN GOZUMUZUN YASINA BAKMAZLAR VERİRKEN DE NAZLI BİR GELİN GİBİLER YETER FAİZİYLE İSTİYORUM

 19. ANKARALI diyor ki:

  SN METİN BEY GÖZÜNÜZE AYDIN SİZİN BESDEN AYRILMA TARİHİNİZİ MAHSURU YOKSA ÖĞRENEBİLİRMİYİM İYİ GÜNLER

 20. metin unan diyor ki:

  tşk.ler.benim BESDEN ayrılış tarihim 02.07 2007 dir, anlakaralı arkadaşım.evime şimdi geldim.bir takım olayları özetlemek istiyorum.şimdi rahmetli bülent ecevit zamanında ,deprem için özel tüketim vergisi diye bir şey çıkardı hükümet..bu özel tüketim vergisi cep telefonları için çıktı ve geçiciydi..şimdi sizlere soruyorum o zamanlarda cep telefonu kullanan kişi çok azdı ilk alanlardan biriyim yıl 1996dır.o da ayrı.şimdi cep telefonu bir ihtiyaç haline geldi hangi düşünce bunu özel tüketim vergisi diye bunu kabul edebilir.ama gelen hükümetler bunu daimi olarak kabul ediyor.şimdi beni daha iyi anlayacağınızı tahmin edi,yorum devlet karşısında, bireyler daima güçsüzdür.onun için her zaman söylemeye başladım devletin yaptığı teşvikler ilerde hepimiz için sorun oluyor.daha öncede söyledim. yok NEMALAR, KEYLER BESLER vb leri.şimdi gelelim BESe.maliye bakanlığı haziran 2012 deki çıkan kanuna göre tecil faizleri ile birlikte haksız kesilen stopaj vergilerini ödemek zorunda ve maliye bakanlığı paralarımızı geç ödemekle suç işliyor.açıklamalarını bekiliyorum ay başına kadar kanun çıktığı halde ödemiyorlarsa bunun sonuçlarına hükümet katlanır çünkü yürütme organı hükümettir.bunun hakkından yargı organları gelir.bugün size yaşadığım ayrı bir olayı anlatayım kısaca. yaya kaldırımında yürüyordum,bir motosikletli vatandaş kaldırımda bana müsade et diye sesleniyor.varmı böyle birşey ,gereken yerlere şikayyette bulundum verilen cevap sadece şu biz devlet olarak herşeye yetişemiyoruz.bende tamam dedim bu motosikletl,ii arkadaşı cepten videoya aldım lütfen gereğini yapın dedim.
  sonuç kanunlar çıktığı zaman hükümetler ilgili kanunun yürütülmesi ile sorumludur.,kişilerin keyfiyetine bağlı olamaz mesala 85 sayılı sirkü.soruyorum 85 sayılı sirküdeki evraklarını tamamlıyan vatandaşlar için gerekiyor mu,lütfen herkes defalarca okusun. .neden böyle bir bahaneyi söylüyorsunuz neden paramızı 2.5 ay daha geç ödedin sayın malıiye.evet her arkadaşın iade parasını günü gününe tecil faizi ile birlikte ödeyeceksin.bundan kaçışın olamaz ,öyle yaparsan suç işliyorsun,bu hususta her türlü yasal hakkımı arayacağım ,sizlerde arayınız.

 21. ömer diyor ki:

  ödemeye başlandı mı?
  resmi internet sitesinde açıklama yoktur.

 22. cenk kaya diyor ki:

  yeter artık gönderin .hakkımızı verin..hiç iade alan var mı ?

 23. göknur göktürk diyor ki:

  hala ödeme yok haber yok bu nasıl ülke bu nasıl adalet? kendileri olsa on kere haciz memuru yollamışlardı banka faizin on katı faizle tahsil etmeye kapımıza dayanırlardı . yazıklar olsun….tahsilata gelince laylay ödemeye gelince işimiz çok !ne güzel acıklama yaaa e yuh olsun !!!!!

 24. göknur göktürk diyor ki:

  ödeme hala yapılmıyor borcun olsun on tane avukatla gelirler almaya….ama ödeme yapmaları gereken yerde işimiz çok diye açıklama yapıyorlar e ne denebilir ki ?

 25. göknur göktürk diyor ki:

  aaaaa ödemeyi yapmıyorlar ..bu site ne ya 3 tür yazıyorum yayınlamıyor

 26. İlhan özdil diyor ki:

  Yetkililer kamuoyuna ne zaman açıklama yapacaklar ve ne bekliyorlar…ödemeler artık yapılsın lütfen…kendi paramızı geri almak ve ödemek neden bu kadar zor oluyor anlayabilmiş değilim…herkesin kendi (!) parasına ihtiyacı var ve 3. ay dolmak ve bitmek üzere, İlgililer uyuyor mu???? bekliyoruz, bekliyoruz….

 27. sedatmir diyor ki:

  suriyeli mültecileri,filistin meselesini,açlık grevlerini,taksim parkını,çakma sultan ahmet camiisini yani suni gündem yaratmayı bırakında, madur ettiğiniz vatandaşınızın parasını nasıl gasp ettiyseniz geri ödeyin emeklilere intibak ,memura zammı oyaladıgınız gibi şimdide bu konuda oyalıyorsunuz..vatandaşa amacınız faizsiz anaparayı 1 sene sonra ödeyip bunada şükür faizi de kalsa olur dedirtmek mi …sabır bir yere kadar vatandaşından başka her insan değerli oldu bu ülkede vergisini ödemeyene sınırsız hizmet vergisini ödeyene hatta fazlasıyla ödeyene hezimet zulüm ..

 28. serkan akdemir diyor ki:

  arkadaşlar 2009 da ayrılanlara yattımı paraları..yatan varsa haber versin lütfenn

 29. ANKARALI diyor ki:

  SLM HAYIR SERKAN BEY ŞUAN 2007 ÇIKIŞLARINI ÖDÜYORLARMIŞ

 30. serkan akdemir diyor ki:

  çok teşekkür ederim..acaba ne kadar zaman da 2009 a ulaşırlar bilginiz var mı..bi de faiziyle vermiyolar sanıırm kesintileri bi bilginiz var mı bu konuda da

 31. ANKARALI diyor ki:

  SÖYLEDİKLERİNE GÖRE ARALIĞIN SONUNU BULURMUŞ

 32. serkan akdemir diyor ki:

  çok teşekkür ederim cvp içinde..bu kesinti paraları neden faiziyle beraber iade edilmiyor…bu konuda sadece anaparanın ödenmesi doğrultusunda bi karar çıkma ihtimali hiç mantıklı değil…ödenmiycek mi fazler bilen var mı arkadaşlar

 33. sinan filiz diyor ki:

  selam arkadaşlar acaba ödemeleri geriden başlayarak yıllara göremi yapacaklar. Ödeme yapılan arkadaşlara daha önceden her hangi bir tebliğat ta bulunuluyorlar mı. saygılarım la

 34. kemal kara diyor ki:

  serkan bey;

  ana parayı ödesinlerde faizi kalısın arkadaşlar alan varmı lütfen cevap verin

 35. İlhan özdil diyor ki:

  Geri iade ve ödemeler konusunda İki bilinmeyeni denklem hala devam ediyor ve hak sahipleri paralarını ne zaman alacak bilmiyor.!!!
  İlgilileri duyarlı olmaya ve empati yaparak açıklama yapmaya ve kamuoyunu bilgilendirmeye davet ediyorum.
  Lütfen kendimize ait paralarımızı artık ödeyin ve geri verin…!!!!

 36. Oğuzhan Ak diyor ki:

  Ödeme alanlar başvuru tarihlerini yazabilrmi. 6 ayı bulur bu kadar yoğunluk varsa

 37. serkan akdemir diyor ki:

  tam bi rezalet !bu kadar mı sorumsuzluk olur..bu kadar insan a bi açıklama yapılmaz mı her gün insanlar banka hesaplarına bakıyolar….desinlerki 2 ay sonra yatıcak..ya da yatmıycakk insanlar ona göre davranır….burası ABD değil o yatıcak para milletin çerez parası değil beklediği ve belkide daha yatmadan karar açıklanınca harcadığı para yazıklar olsunn bu ne biçim sorumsuzluk!

 38. mustafa uğur diyor ki:

  arkadaşlar alan varmı. varsa lütfen ben aldım diye yazssın

 39. Oğuzhan Ak diyor ki:

  Mantıksızllık uygulamada. Bu kadar insanın işini sadece büyük mükellefler vergi idaresine bağlarsan 3 aydada alamazsın 5 aydada alamazsın paranı. Bir sürü vergi dairesi var herkes kendine yakın olandan başvursa iş bölümü yapılsa bu iş çok daha kısa zamanda hal olur.

 40. selçuk şenel diyor ki:

  vergi dairesine ulasamıyoruz iki satır yazı ile bilgi veren de yok bekle bakalım nereye kadar kanuni faiziyle verilmesi gerekir en son maas zammında olduğu gibi odenmesi lazım konuyu sıcak tutalım

  1. Figen Yanık diyor ki:

   Kesinlikle. Şimdi de faizine mi el koyuyorlar? Birileri uğraşıp dava açacak, kazanacak, ancak o zaman ödeyecekler yasal faizini. Sil baştan işe boğacaklar yine memurları, biz de yeniden evrak toplayıp bu sefer de faiz hakkımızı almak için başvuru yapıp bekleyeceğiz. Gayri ciddi bir devlet anlayışı bu ve mahkemede kazanana kadar “yerseniz” diye bekliyorlar. Kınıyorum ben de şiddetle. Faizi ile iade etmeleri gerektiği gün gibi açıkken bakalım ne kadar tepki olacak, ona göre davranırız tavrıyla vatandaşının hakkını ihlal etmesi çok ayıp gerçekten de!

 41. ömer çakmak diyor ki:

  Arkadaşlar sabır sabır beklenen bir karar yada onaylanması gereken bir evrak vardır er yada geç paramızı vereçekler rahat olun herkesin ihtiyacı var biliyoruz aynı zamanda benimde.

 42. serkan akdemir diyor ki:

  2008 çıkışlıları ödemeye başlamışlar mı arkadaşlar…var mı haberi olan….metin bey yazıyordu burda sürekli..parasını aldığını söylüyordu acaba faiz olayıyla ilgili bi bilgi edinebildimi…haberi okuyorsa cvp yazarsa sevinirmm…

 43. Ali Veli diyor ki:

  Tanımam SSK dan başka emeklilik..

 44. ömer diyor ki:

  Ödemesini alan kimse yok mu?
  büyük mükelleflere ait resmi sitede açıklama yoktur fakat geçen cuma ödemeye başlandığını söyleyen arkadaşlar vardı,
  Bir gelişme var mı?

 45. ömer diyor ki:

  ödemeye başlandığına dair yalan söyleyip sonra kendimiz inanıyoruz.
  Eğer ödemeye başlandıysa bilgi rica ederiz.

 46. serkan aydın diyor ki:

  Valla arkadaşlar benim duyduguma göre ödemelerin sırayla ödenmeye başlandığı diye duyum aldım.
  Benim iadem ise aralık ayının 1. haftası felan belki olabilirmis. ödemeleri ilk gönderim sırasına göre edemeye başlamışlar diye duydum

  1. ömer diyor ki:

   Serkan Bey Merhaba, büyük mükelleflere başvuru tarihi ile mi ödemeler yapılıyor yoksa
   poliçe iptal edildiği tarihler baz alınarak mı yapılıyor?

 47. ANKARALI diyor ki:

  arkadaşlar telefonla görüştümde 2007 ödemeleri daha devam ediyormuş

 48. serkan aydın diyor ki:

  bildigim kadariyla Büyük mükelleflerin eline geçtiği tarih siralamasina göre ödemeler yapiliyormus
  heralde 2007 tarihli ödemeler olsa gerek
  ben 11 eylülde gönderdim 1 ekimde onaylanmis bu sıraya göre yatiracaklar
  benim öğrendiğim para bana büyük ihtimal Aralığın ilk haftası yatirilir diye duydum

 49. serkan aydın diyor ki:

  ÖMER ARKADAS NE YALAN SÖYLİYECEZ YALANA BORCUMUZMU VARDA YALAN SÖYLEYELİM
  BİZDE SORUYORUZ SORUŞTURUYORUZ ÖĞRENDİĞİMİZİ SÖYLÜYORUZ
  BİR AKRABAMİN VASİTASİYLA ÖĞRENDİM BU KADARİNİ

  1. ömer diyor ki:

   Serkan arkadaş sen paranı aldıysan geçmiş olsun.
   Benim Büyük mükeleflerde tanıdığım yok.Onlar ile telefonda ve yüzyüze konuşmamda
   resmi sitede duyurulacağını söyledirler.bir veya iki haftalık süreçte sizin ve/veya diğer arkadaşların
   paraların yatrılmaya başlandığını belirten yazılarınız oldu.bu süreçte resmi sitede
   her hangi bir bilgilendirme yapılmadı.Bende yalan cıkar sonra yalanı söyleyen bile inanır mantığı güderek yazımı yazdım.Şimdi sana mı inanalım yoksa büyük mükelleflerdeki kişilere mi?
   Gerçi onlarında doğruyu söylediğini pek sanmıyorum.
   kimi kişilerde hergün 50 kişinin parasının yatırıldığını yazmaktadır.
   Her kafadan farklı ses çıkıyor. kimisi iptal tarihi baz alındığını yazıyor kimisi
   müsacaat tarihi baz alındığını yazıyor.

 50. bahar bıktı diyor ki:

  ya neye göre ödemeyaplyor yıla göre mi başvuruya göre mi.siz devlet memuru değil misiniz nerde şeffaflık ya gizli saklı herşey…

 51. selim silistre diyor ki:

  31 Ağustos sabahı elden başvurdum , çıt yok . poliçelerimin iptal tarihi 2009 mart ve 2010 mart .Sıra ile olsaydı benden önce kaç kişi olurdu :-))))))))

 52. ali geldi diyor ki:

  Cuma günü konuştum telefondaki kadın ödemelerin yıl yıl yapıldığını söyledi.1.700.000 başvuru varmış ağır oluyomuş o yüzden. ıvır zıvır yani. Şu an 2007 ödemeleri devam ediyormuş. 2007 ne zaman biter dedim? net bir tarih vermemiz mümkün değil dedi. benim çıkış yılım 2012. Bunlar bu hızla devam ederlerse 2012 4-5 ay sonra gelir belki:)

 53. Kuvvet YAŞAR diyor ki:

  Arkadaşlar herkese iyi günler.. Kaç gündür ulaşmaya çalışıyorum, bugün artık santral numarasından değil de başka bir numaradan aradım ve çıkan kişiye merak ettiğimiz soruları sormaya çalıştım. Ödemeler 2007 yılından itibaren başlamış, en çok mağdur olanlar onlar olduğu için ordan başlandı dendi. Başvuru sırasına göre yıl yıl düzenleme yapıorlarmış. Yani 2011 yılında sistemden çıkan bir kişi kendisinden önce başvuran ve daha önceki yıllarda sistemden çıkan kişileri bekleyecek gibi bir sonuç çıkardım ben. Yıl sonuna kadar bu şekilde gidecekmiş, ondan sonra nasıl olur onu bilemem dedi görevli. Ben 2008 yılının ocak ayının sonunda çıkmıştım, siz birkaç ay sonra arayın dedi. Ayrıca en merak edilen konu olan kesintilerin iadesine faiz uygulanmayacağını da kanunda böyle bir düzenleme yok o yüzden uygulanmayacak diye belirtti. Umarım herkes bir an önce alacağını alır ve rahatlar, sonuçta az paralar değil.. Umarım faydalı olabilmişimdir..

 54. serkan aydın diyor ki:

  Büyük mükellefleri yeni aradim ve görüstüm. 2007 yılının ödemeleri yapılıyormus. Bende kimlik numaramı verdim kontrol ettirdim. Benimki kayıta alınmış. Benim çıkışım 2009. ne zaman yatırılır diye sordum. kesin bir tarih veremiyorlar. Çünkü binlerce kişi var diyolar. Ama şu an da 2007 ler ödeniyor dedi

 55. Erhan Kirişci diyor ki:

  Ben de 2007 Temmuz ayında ayrıldım.Evraklarım 28 Eylül 2012 de ulaşmış.Ödemelerin başladığı doğru mu

 56. serdar sepi diyor ki:

  2008 de ayrıldım 302 tl yatması gerekirken 262 tl yatmış bugün.. neden acaba

 57. serdar sepi diyor ki:

  2008 çıkışlıyım dün yattı…bilginize

 58. ahmet özçelik diyor ki:

  bende 2008 çıkışlıyım da ondan bı soru surmak ıstedım. 2008 çıkışlı parayı alan arkadas serdar sepi hangı ay sıstemden cıkıs yaptınız ogrenebılırmıyım ? şimdiden tesekkurler.

 59. murat tur diyor ki:

  ,benim anlamdığım,birileri çıkıp param yattı diyor besden 2008 çıkışlıyım diyor,biride 2007 çıkışlıyım diyor yatmadı diyor.buraya yazanlarda yalan söylüyor,büyük mükellefler birşey söylemiyor zaten,2007 çıkışlılar 2013 de zaman aşımı olcak,millieti kandırıyorlar.şimde bende burdan yazarım bana 10000 bin yatıı ben 5000 bekliyordum ama 10000 yattı derim ortalık karışsın,devletin memuruna güven yok,devlete güven yok,bundan 5 sene önce senden almış paraları işletmiş sonra millet uyanınca faizsiz paraları geri veriyor,herkez birbiriyle dalga geçiyor bu memlekette,zaten koyunda farkımız yok bize bütün bunlar müstehak.

  1. Ömer diyor ki:

   haklısınız.

   1. murat tur diyor ki:

    burada yazanları okur yetkililer,sadece gülerler,burda yazanlarıda zaten sadece bizim gibi zavallılar okur,biz bu milleti eline geçiren herkezin koyunuz,ta en başından beri böyle,resmen gözümüzün içine baka baka dalga geçiliyor,ben 2007 çıkışlıyım iki kere gönderdim param yatmadı,o parayı benden alanlara ve 5 sene sonra (eziyet çektirerek) kendi paramı geri vereceklerini söyleyip hala vermeyenlere,çıkıp açıklama yapmayanlara zehir zıkkım olsun o para!!!

    1. seyfettin belikırk diyor ki:

     murat tur bey,burası türkiye,sen git başka ülkede yaşada beğenmiyorsan,bizim hoşumuza gidiyor,alıştık birkere,deveye diken bize bizi seven yarıyor,sen beğenmiyorsan çek git,git isviçrede yaşa,orda isviçre milletine insan muamelisi var burda sağımlık inek muamelisi var

 60. ömer çakmak diyor ki:

  ödemeleri nereden takip edebiliyoruz büyük mükelleflerin sayfasında herhangi bir takip portalı varmı bilen varsa lütfen takip edebilecegimiz e dair bilgi rica ediyoruz herkese kolay gelsin.

  1. murat tur diyor ki:

   arkadaşlar şimdi bmvd ile görüştüm,bana 2008 lerin daha ödenmeye başlanmadığını söylenenlerin asparagas olduğunu,2007 çıkışlıların ödendiğini söyledi.nekadar sürede ödemeler olur soruma tam bilgi vermem yanlış olur dedi,tek söyleyebilceğim 2007 çıkışlıların ödemelerinin yapıldığıdır dedi,saygılar

 61. murat kanca diyor ki:

  arkadaşlar parayı mal müdürlüğü ödüyo vergi dairesinden ödeme olurları mal müdürlüğüne gönderliyo ve şu ana kadar 2007 nin ilk 5 ayına dair bilgiler mal müdürülüğüne gitmiş onlar ne zaman öderse

 62. Saliha diyor ki:

  Yeter artık gönderin şu parayı bizden parayı almak istediğinizde çatır çatır aldınız sizden parayı niye geç alıyoruz hakkımızı verin

 63. ilhan özdil diyor ki:

  İadeler konusunda Yetkilileri daha duyarlı (!) olmaya ve kamuoyuna açıklayıcı bilgi vermeye (hak edenlerin listesi ve ödeme takvimi gibi) davet ediyoruz.

  Hak edenler BMVD’nin sitesine TC kimliklerini girerek (key listeleri gibi) geri alacakları iadeleri kişiye özel bilgilendirme kapsamında görmeleri ve takip etmeleri çok mu zor.!!!!

  Çok kişinin müracat etmesi ve yoğunluk olmasının günahı neden biz hak sahiplerine çıkarılıyor ki? istenirse çabukluk ve düzen sağlanabilir..Yeterki istensin….

  Lütfen geri ödemeler konusunda daha hızlı hareket bekliyoruz.. bizleri daha gazla bekletmeyiniz ve paralarımızı veriniz!!!!!

 64. HAKKI VEREN diyor ki:

  Daha çok bekleriz,bizler koyunuz koyun.benim alacağım epey fazla ama bu millettl dalga geçiliyor.Burdan saygısızca birşey söylesen seni 1o dakikada bulurlar ama iş para ödemeye gelince yok çok fazla kişi var yok çok çalışıyoruz,bunlar dalga geçiyorlar,herşey belli kendi kayıtlarında ama yok sigorta şirketinden evraklar gelsin yok dilekçe gelsin,sonra neymiş kendi kayıtlarıyla karşılaştırıyorlarmış,neyin karşılaştırması senin ne ödediğin belli öde ama yok işkence çektirecekler,neden?çünki sen koyunsun ve bekliyceksin.belirsizlik içinde ve evraklarımızın kayıta alınıp alınmadığını bilmeden bekliyceğiz.

 65. fevzi diyor ki:

  inşaalah bir gün vercekler…hükümet ağzımıza bir parmak bal çaldı şimdi de oyalıyor.her halde kaynak bulamadılar ödeme için…alacakları olduğu zaman faiziyle çatır çatır alırlar.bizim paramızı yıllarca işletti,birilerine peşkeş çektiler şimdi de öderiz deyip bizi uyutuyorlar.her şeye vergi üstüne vergi bindirmeleri sanırım bizim i
  adelere kaynak yaratmak için…gerçi ödesinler de umrumda değil…

 66. İsim (zorunlu) diyor ki:

  inşallah birgün bizimkileride öderler sabır diyorum başka birşey demiyorum

 67. Yasemin diyor ki:

  Bende 2007 çıkışlıyım 3 aydır bekliyorum hiç bir bilgi vermiyorlar. Bu gidişle dahaa çook bekleriz.

 68. ömer diyor ki:

  haziran 2005 yılında ödemeye başladım ocak 2012 yılında ayrıldım.
  29 şubatta öderler artık. başvurumu Ağustos 2012 de yaptım.
  benden önce sistemden çıkıp benden sonra iade başvurusu yapanlar benden önce iade paralarını alacaklar.adalet bu değildir.
  Eğer birtek hakkım varsa ve hakkım yeniliyorsa ki muhtemelen öyle Allah’a havale ediyorum sizleri 0.01 TL yi kar olarak gören devlet memurları:) admin küfür etmedim.

 69. münevver avcı diyor ki:

  Acaba ödemeleri hangi bankadan yapıyorlar biliyor musunuz?
  Bana da söylenen 2007 ler ödeniyor diye. Kanımca kayıt sırasına göre olması gerekiyor. yeni 2007 başvurusu yapan biri, bizim önümüze geçemez diye düşünüyorum.
  Ben 3 eylülde gönderdim. ancak ekim ayında kayda alabildiler.
  mail atarsanız kayıt numarası veriyorlar.

 70. Hasan Şaş diyor ki:

  Sayın Münevver Avcı

  E-maili hangi adrese gönderdiniz?

 71. ŞENOL HOLEP diyor ki:

  ÖNEMLİ
  İADELERİ BEKLEYEN ARKADAŞLAR:
  2007 YILINDAN İTİBAREN ÇIKAN HERKESE 23 EKİM 2012 TARİHİNDEN İTİBAREN ÖDENMEYE BAŞLANDIĞINI GÖREVLİ MÜDÜRLE BİZZAT GÖRÜŞEREK ÖĞRENDİM. İADELER YATIRILMAYA BAŞLANACAK AMA YIL YIL.
  ÖNCE 2007 SONRA 2008,2009,2010,2011,2012 DEVAM EDECEK VERDİĞİNİZ HESAPLARI KONTROL EDİN.

 72. fevzi diyor ki:

  kayıt sıarında verikleri kayıt numaralarıyla büyük mükellefler vergi dairesinin sitesinden ödemeleri takip edebilirsiniz demişlerdi.ama ne bir sorgulama linki var ne de ne zaman ödeme yapılacağına dair bir bilgi.2007 lilereödeme yapıldığına da inanmıyorum.eğeryapsalardı zaten ödemeyi yapmadan önce zaten reklamını bangır bangır yaparlardı.yoksa haksızmıyım…

 73. Münevver Avcı diyor ki:

  Arkadaşlar,
  önce BMVD’nin sitesindeki adrese gönderdim.
  aradan uzun bir süre geçtikten sonra dönüş yaptılar.
  Kayda alındığını öğrensemde, para ödenmediği için nafile.
  Benim merak ettiğim hangi bankadan hesaba yatırıyorlar,
  o banka ile görüşmek lazım.

  bmvdb@bmvdb.gov.tr

 74. mustafa diyor ki:

  arkadaşlar 2010 çıkışlı 2 adet ayrı firmalardan poliçem vardı. Birtanesini yaklaşık 15 gün önce aldım şimdi diğerinin yatmasını bekliyorum. Bence ödemeler başvuru sırasına göre yapılıyor. Ben ilkini başvuruların başlamasının 3. Günü elden direk verdim. İkinciyide 1 hafta sonra falan vermiştim.

 75. Oguzhan diyor ki:

  Mustafa bey tam olarak başvuru tarihiniz ne zamandı öğrenebilirmiyiz. 2011 çıkışlıyım ve 17 Eylül de başvurdum herhangi bir ödeme söz konusu değil an itibarıyla. Eğer ödemenizi aldıysanız dediğiniz gibi başvuru tarihine gmre olması lazım mantıklı olanda o zaten.

 76. mustafa diyor ki:

  ödemelerin ilk başladığı haftanın çarşamba günü verdim tam 1 hafta sonrada diğerini verdim. Gayrettepe bmvd ye dlrek elden teslim ettim.

 77. Ali diyor ki:

  Ben de başvuruların başladığı gün posta yolu ile gönderdim, sanırım ertesi hafta ellerine ulaşmıştır.

  Peki diyelim ki, evraklarda bir eksik var vs. acaba telefon ya da mail yolu ile ulaşıp, şu evrağınız eksik onu da gönderin derler mi ? Yoksa çöp mü olur bizim başvuru ? Bilgisi olan var mıdır acaba ?

 78. Oğuzhan Ak diyor ki:

  Daha önce başvurularda poliçenin fotokopisinide istiyorlardı. Daha sonra web sitesinde başvuru için poliçesiz önceden yapılan başvurularda kabul edilecektir dendi. Yani dilekçe ile sigorta şirketinin size vermiş olduğu dökümanla başvurunun yeterli olacağı kanısındayım.

 79. gözde koçak diyor ki:

  müracatımı yaptım bekliyorum

 80. sedatmi diyor ki:

  28 eylülde iki poliçem için bmvd ne posta ile başvurumu yapmıştım.ödemenin yapılmaması sebebiyle bimere şikayette bulunmuştum.vergi dairesinden cevaben yazı geldi tarafıma.çalışmalar devam ediyor evraklarınız eksik değilse ayrılma döneminizde dikkate alınarak bir ara ödeyeceğiz demişler:)) evraklar ulaştımı bilgi yok ne zaman ödeme yapılacak ,ne kadar yapılacak bilgi yok süper cevap vermişler tebrikler.ayda 20 bin işlem yapıyorlar anlaşılan 3-6 yıl arasında alırım paramı.

 81. halil yıldız diyor ki:

  ben eylül 2012 de başvurdum yaklaşık 5 ay oldu hiç bir ses yok.

 82. cenk kaya diyor ki:

  yeni vergiler yeni zamlar yapmasını biliyorsunuz ödemeye gelince adam az yığılma çok bir sürü bahane uyduruyorsunuz …sandıkta da millet size uyduracak ..bu sistemi savunanlara da yalakalık yapmayın yeter.yok az memurmuş yok vergi dairesi ne yapacakmış yok şu yok bu .isteseler 1 ayda herkesin parasını yollarlar…

 83. münevver avcı diyor ki:

  Merhaba,
  murat tur bey paranızın yattığını söylemişsiniz. hangi bankadan yatırılmış bilginiz var mı?
  yazabilirmisiniz.
  teşekkürler

 84. cenk kaya diyor ki:

  hepsi yalan kafa buluyorlar ya ne bankası

 85. SALMAN diyor ki:

  Buradan yetkililere sesleniyorum.bes stopaj iadelerindeki belirsizlik giderilmelidir.Bize BMVD sen
  Yapılan açıklama hesabınızı kontrol edin.Aylardır haftada hesap kontrolünden sinirlerimiz bozuldu.
  Tasarruf anaparadan kesilen stopaj vergisi adaletsizlik hükümetimiz haksızlığı düzeltti lütfen devamını
  Getirsin.lutfen plan zaman ve de sonuç.

 86. yener diyor ki:

  BMVD internet sitesinde ödemelerle ilgili sıkça sorulan sorular adı adı altında bir takım açıklamalar yayınlanmış. Süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 87. ömer diyor ki:

  bmvb sitesindeki önemli 4 duyuru.
  85 Nolu Gelir Vergisi Sirkülerinin yayınlandığı 23.10.2012 tarihinden itibaren iadeler yapılmaya başlanmıştır. İade işlemlerinin sıralamasında ise; her aya ait başvuruların kendi içinde yıl ve başvuru sırasına sokulması esasına riayet edilmektedir. Dairemize ulaşan başvurular ulaşma sırasına göre evrak kayıt numarası almaktadır. Bir aylık dönemler itibariyle evrak kayıt numarası verilen dilekçeler, iade işlemlerinin yapılacağı serviste yıl sırasına sokulmakta önceki yıllardan başlamak üzere ve aynı yıl içinde evrak kayıt sırasına uyularak iadeler gerçekleştirilmektedir. Herhangi bir evraka Ödeme sırasının hangi tarihte geleceğini tespit edebilmek ise mümkün değildir.

 88. yalçın GÜLHAN diyor ki:

  ARALIK AYINDA BİR YORUMUM VARDI .NE HİKMET’TİRKİ YORUMUMU GÖREMEDİM…..AYRICA BU KADAR B.E.S. TEN MAĞDUR İNSANLAR VARDIR’Kİ PARASINI ALMAK İÇİN AYLARDIR YAZIP ÇİZİYORLAR,BAGIRIYORLAR Kİ EVET SESİMİZİ DUYUPTA BİZLERİ BİLĞİLENDİRMESİ HUSUSUNDA AYDINLANMAMIZI B.M.V.D.BAŞKANLIĞINDAN BİR YETKİLİNİN ŞU MAĞDUR İNSANLARA; SİTESİNDE BİR DUYURU BİR CEVAP YAZMASINI BEKLİYORUZ.SAYGILARIMLA

 89. ilhan diyor ki:

  Tam tamına 5 ay (!) geçti ve doldu hala geri ödeme yok. Ayıptır, yazıktır ve günahtır.!!!
  mazarette hazır.işimiz çok yoğun..(!) vatandaşın suçu ve günahı ne..?
  hak sahibi bizleri lütfen ama lütfen daha fazla bekletmeyin ve paralarımızı biran önce verin ve hesaplarımıza yatırın..(!) her gün BMVD ve hesaplarımıza bakmaktan sıkıldık ve yorulduk..
  Sn Yetkililere sesleniyorum ;
  Kul hakkı denen bir şey var… ödemeler geciktikçe günaha (!) giriyorsunuz..

 90. murat tur diyor ki:

  şimdi bmvd ile görüştüm,bana verdikleri bilgi şöyle oldu.hangi yıl çıktığına bakılmadan başvuru tarihine göre ödemeler yapılıyor dendi.Ve şuanda eylül ayında bmvd’ne başvuranların ödemelerinin yapıldığını söyledi.ben onun yalancısıyım.

 91. ilhan diyor ki:

  merhaba Murat Bey ;
  iletilen bilgi doğru değil…
  başvuru tarihine göre olsa ben iade alanlardan olurdum. hala almadım ve bekliyorum.
  ilgilenen ve takip edenlerin bilgisine..

 92. murat tur diyor ki:

  İlhan bey,
  dediğim gibi ben onların yalancısıyım,ama daha eylül ayındalarmış zaten ilk başvurula eylülde başladı,belki yakında yatar

 93. İsim (zorunlu) diyor ki:

  Ben Eylül başında 2007 ve 2011 yıllarına ait bes çıkşlarımla alakalı başvuruyu yaptım.Aynı anda yaptım.Takip numaralarım arka arkaya , 1 adet ödeme geldi fakat 2. çıkış için 2,5 ay geçmesine rağmen ödeme yapılmadı.Eylül ayında çıkışa bakılmamaış olsaydı , her 2 iademi de alırdım sanırım

 94. emre diyor ki:

  Selam, basvuru numaram 80 kusur bin (yani 2.gün elden başvurumu yaptım), sistemden çıkıs tarihim (iki farklı poliçede) ocak 2007 ve subat 2007.
  Soylendiği gibi ekimden beri yatıyor olsaydı, bana yatması gerekmez miydi? Ama yatmadı, yattı diyenlere de inanmayı çok isterdim.
  Bence birilerinin bu rezalete dur demesi gerekiyor.

 95. Pala diyor ki:

  Kardeşim hükümet parfa bulamamıştır, Şu bakanlıkların dinlenme tesislerini, Ordu evlerini,
  Oğretmen evi ve polis evlerini satsın, sonrada Maliye bakanlığına devredilen camileri satsın ozaman öder, merak etmeyin başbakan işlini bilir. Sizler oy vermeye devam edin.

 96. htasdan@hotmail.com diyor ki:

  devletin bir kuruşu vatandaşta kalsa günü gününe faiziyle geri alır ama nedense vatandaş ana parasını dayi alamıyo bu vicdana demokrasiye insanlığa sığarmı arkadaslar

 97. ilhan diyor ki:

  BMVD internet sayfasında iade almak için başvuran kişilerin evrak kayıt sorgulama ekranı yüklenmiş.
  Geçte olsa Güzel bir bilgi ve haber.
  Birde sorgulama esnasında iade miktarları da kişiye özel görünse süper olacaktı.
  Şimdi sıra iadelerimizi bir an önce almaya geldi.

 98. sedatmir diyor ki:

  Arkadaşlar bu sorgulama ekranın geldiği tarih :04.12.2012 olarak gözüküyor acaba bu emeklilik şirketinin gönderme tarihimi yoksa bizim evraklarımızın iletilme tarihimi.bizim gönderme tarihimiz ise benim elimde iadeli tahüt iletildi belgem var 28.eylül 2012 de teslim alındıgına dair sizlerde de bu şekilde bir sıkıntı varmı.2 kez bimere şikayet ettim böyle giderse mahkemeye verimcem artık bir günün farkettiği yavaş tempolarında birde 2ay 6 gün sonra evragımı işleme aldılarsa artık bardak taşıyor. ricam aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar burdan belirtirlerse ona göre hareket edicem.

 99. ali diyor ki:

  sorgulama ekranında gönderdiğim tarih 05.11.2012 fakat evrakların işleme alınmadığı söyleniyor.arkadaşlar ödemeden vaz geçtim bari yasal süre içerisinde evraklar kayıt altına alınsa. böyle problemi olan arkadaşlar var mı?

 100. münevver diyor ki:

  Bende hemen 9.ayda evrakları kargo ile göndermiştim. fakat ordan bir yetkili ile konuştuğumda çuvallarla başvurular geliyor, ne zaman kayda alınır bilemem diyordu.
  ben ekrandan baktığımda çıkan bilgi 10.ay işleme alınmış görünüyor. Vergi dairesinden de aynı bilginin mailini almıştım.
  2 taraftanda aynı bilgi geldi. ayrıca başka bir arkadaşım benden 1 ay sonra gönderdi onun kide aynı tarihte kayda alınmış. Demekki başvurularda azalma var :))
  umarım hepimiz paralarımızı alırız.
  Parasını alan arkadaşlar olursa bizede yazsınlar da bir umut doğsun bizlerede.
  bilgilerinize

 101. Oğuzhan diyor ki:

  Evragını posta yoluyla gonderenler için iyi de elden teslim eden adam için birşey ifade etmiyor. Ben elden teslim ettim kayıt numarası verdi sitede aynı numarayı görüyorum zaten kayıt altına alındıgnı bılıyordum. Hıc olmazsa uzaktan gonderenlerın aklında soru ısaretı kalmaz ama daha detaylı bılgıler verılmelıydı.

 102. halit yılmaz diyor ki:

  benim basvurumda 9 eylulde teslim edildi 17.10.2012 teslim tarihi görünüyor 178000 lere atmıslar

 103. mustaf onur diyor ki:

  sn maliye bakanı şu bes iadelerine el atıver birzahmet

 104. Reyhan diyor ki:

  Sedatmir Bey merhaba.Ben de evraklarımı posta yoluyla göndermiştim.Benim de elimde iadeli taahhütlü belge var,evraklarım 9 eylül 2012 de ulaşmış bmvd ne.Ancak benim de sorgulama ekranında evrakları 16 kasım 2012 de gönderdiğim yazıyor.Sanırım 23 ekim 2012 tarihinde poliçe örneği istenmiyor ilanından sonra,bu tarihe kadar oln başvuruların hepsini bu tarihte yapıldı varsayarak kendilerin göre sıralama yaptılar.

 105. murat diyor ki:

  benim evrak işlem tarihim kuruma verdiğim tarih gözüküyor 03,12,2012. evrak numaram ise 250412.bu numara acaba ödemede ki sıralamayımı gösteriyor? hiç bişey anlamadım ben bunların sisteminden…..

 106. mehmetali diyor ki:

  sedatmir bende de aynı 29 eylül iadeli tahüt. evrak kayıt 07/11 neye göre kaydetmiş onu bilmiyorum.

 107. ömer k. diyor ki:

  Evrakları kargo yolu iel gönderdim. 10.09.2012 tarihinde BMVD. teslim edildiği gözüküyor. ancak evrakın kayıt alınması 19.11.2012 tarihi gözüküyor. Arkadaşım benden yaklaşık on gün sonra göndermesine rağmen kayıt tarihi 22.09.2012 olarak gözüküyor. Bu nasıl kayıt alma sistemi biri bana anlatabilir mi?

 108. ali diyor ki:

  3,5 ay önce kargo yoluyla evrakları göndermiştim.sorgulama yaptığımda TC Kimlik Numarası Kayıtlarımızda Bulunamadı diye bir yazı geliyor çıldıracağım.bir daha mı göndersem evrakları sizce ne olur? ne yapayım? lütfen yardım…

 109. Reyhan diyor ki:

  Merhaba Ali Bey.Bence her ihtimale karşı evraklarınız tekrar gönderin.

 110. Derbeder diyor ki:

  Arkadaşlar burada amlaşılıyorki hepimiz şu anda madur durumdayız.O halde tarih kararlaştırın Zincirlikuyuda bmvd ömümde buluşup hakkımızı haykıralım.Resmen bizimle dalga geçiliyor.En erken başvuranlardanım.Eğer bana sıra gelmemişse 10 yılda bu ödemeleri zor yaparlar. Saygılarımla

 111. münevver diyor ki:

  Ali bey, tedbiri elden bırakmayın tekrar gönderin derim. fazla gönderimden zarar gelmez.

 112. münevver diyor ki:

  Şu aldığım haberi paylaşmak istiyorum.
  Derler ki şu an 9.ayları hesaplıyoruz.
  9 ayların bitmesi 5-6 ayı bulur, belki de uzar derler.
  hala 9.aylara işlemektelermiş.
  vay halimize :(

 113. YÜKSEL diyor ki:

  iadeli yolladım. 1 kasımda teslim almışlar.ancak sorguluyom. sıra no yok.ilginç demek ki sıra gelmemiş.aslında açaçan dava hiç yoktansa zaten kazanacağin. yasal faizi ile alıesın.

 114. Oguzhan diyor ki:

  Parasını alanlar yazsın okurken heyecanlı oluyor :)

 115. yağmur diyor ki:

  Merhaba arkadaşlar,

  Biraz daha beklersek hepimiz paramızı alacağız. o kadar zaman beklemişiz biraz daha bekleyebiliriz değil mi? Sonuçta hiç alamayada bilirdiniz, o yüzden itina ile beklememiz gerekiyor hiç beklenmedik bir para mutlaka hepimizi heyecanlandırmıştır ama yine de bir bireysel emeklilik uzmanı olarak bu denli yazılanlar hiç hoş değil.

 116. Erhan diyor ki:

  Benim evrak kayıt numaram 100.259 tarihi 12.09.2012, 2010 çıkışlıyım.Henüz almadım.
  lütfen stopaj iadesini alan yada almayan arkadaşlar bu şekilde yazarsa
  BMVD ^nin ne aşamada olduğu konusunda bir fikre varabiliriz.

 117. Emre diyor ki:

  Birakin odemeyi milletin posta, kargo vs ile yolladigi evraklarini kayda almalari 3 ay suruyor. Bu kafayla ve hizla odemenin tamamlanmasi birkac yili alir.
  Tam 5 ay once bugun basvuru yaptim

 118. ilhan diyor ki:

  Tam tamına müracaat edeli 5 ay oldu ve geçti. Hala geri ödemelerimiz tarafımıza yapılmadı…Ve ne zaman yapılacağı da belli değil.. (Devletin alacağı olsaydı gecikme faiziyle tahsil edilirdi)
  Maliye Baknalığı yada Gelirler Genel Müdürlüğü’den ve/veya BMVD’den bir Allah’ın kulu ve yetkilisi yaşanan bu gecikme ve sorunlara en ufak bir duyarlılık ve ilgi göstermiyorlar.
  Bütün yükü tek adres olarak BMVD’ nin üzerine bir güzel yıkmışlar ve resmen uyuyorlar ve uyutuyorlar…
  Yazıklar olsun.. Hakkımı helal etmiyorum….

 119. fatih diyor ki:

  beklemekten başka çare yoktur. yıl içerisinde umulmadık bir anda gelecektir o para.
  bu ülkede kimler neler bekledi de. sonunda erdi muradına.

 120. FAMİZ diyor ki:

  Evrak Tarihi 09.10.2012
  Evrak No 142777
  Geldiği Tarih 09.10.2012
  Sigorta şirketi AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

  Para yatmadı beklemekteyim.

 121. arif diyor ki:

  valla ben her gün bankamatiğe bakıyorum henüz bir numara yok alan olan varsa helal olsun yoksa dümenden aldım ayakları yapmasın…

 122. Mert diyor ki:

  Arkadaslar evrak numarami kaybettim tc no ile nereden sorgularim link atarsaniz sevirim

 123. sezgin diyor ki:

  arkadaşlar bende eYlül 2012 de gönderdim. ama ulaşıp ulaşmadığı konusunda bir bilgim Yok. dilekçem işlemdemi değilmi nerden öğrenecem. bazı arkadaşlar evrak kaYıt numarası falan almış. bunu nasıl öğrenirim. takip açısından Yardımcı olursanız sevinirim.

 124. murat diyor ki:

  sezgin bey bmvd sitesinde mavi başlık var en üstte ordan sorgulayın

 125. FAMİZ diyor ki:

  http://bmvdb.gov.tr/bes/

  ADRESİNDEN EVRAK KONTROLÜ YAPILABİLİYO.

 126. cem diyor ki:

  http://bmvdb.gov.tr/bes/?wb48617274=FCCB5C39

  Burdan TC kimlik noyla sorgulanıyor

 127. FAMİZ diyor ki:

  http://www.bmvdb.gov.tr/besekran/

  YENİ ADRES YAPMIŞLAR.
  ADRESİ DEĞİŞTİRMEYE UĞRAŞTIKLARI ZAMANI İADELERDE KULLANSALAR KEŞKE.

 128. ömer diyor ki:

  evrak geldiği tarih:14.09.2012
  2013 ağustosta galiba son buluyordu başvuru tarihi,
  eh işte o zaman öderler diye düşünüyorum.

 129. murat diyor ki:

  Arkadaşlar yeni konuştum,bana söylediği şu bayanın,daha başvuranlardan eylül ayının yarısına yeni geldik ve bir ay sonra yeni sistem gelecek ve hızlanacak,dedi.

 130. ilhan diyor ki:

  iadeler konusunda ; hem ödemeler olsun hemde kayıt ve süreçler olsun aylardır tam bir başıbozukluk ve dağınıklık var…
  Allah hak sahibi olarak bekleyen bizlere/kişilere inşallah sağlığımızda kendi paramıza (!) kavuşmayı nasip eylesin…(Amin)
  Sn.Yetkililer SESİMİZİ DUYUN ve ARTIK MAĞDURİYETLERİMİZİ GİDERİN….

 131. münevver diyor ki:

  Devlet memuru zihniyeti işte, yavaş yavaş kendilerini üzmeden yapıyorlar. Bana verseler şimdiye 10. ay değil, 11.ay bile işlenmişti. Keyfi çalıştıkları için anca 9.aya bitiriyorlar.
  Bende özel sektörle karıştırmışım. Özel sektörü beğenmezler ama en azından işler çabuk yürür.

 132. erkan cora diyor ki:

  aylardır atm den yatırıldı mı diye bakıyorum.devletin bizden alacağı olsa şimdiye kadar neler yapardı. ne insan hakkı kurulabildi bu ülkede nede yüreklere allah korkusu yerleştirilebildi.lütfen enkısa zamanda bu paraları ödeyiniz.bu arada kocaeli de bir acente bana ocak-şubat 2013 de ödemelerin yapılacağını duyduklarını söylediler.ne kadar doğru bilmiyorum.

 133. mehmet diyor ki:

  merhabalar ,ödememe alan varmı acaba?

 134. emine diyor ki:

  yok

 135. musa diyor ki:

  yok

 136. Emre diyor ki:

  Yok
  Papirustan yeni bi sisteme gecilince 5 yil icinde odenecek:)

 137. Oguzhan diyor ki:

  YOK

 138. arif diyor ki:

  valla ben her gün bankamatiğe bakıyorum henüz bir numara yok alan olan varsa helal olsun yoksa dümenden aldım ayakları yapmasın yalandan aldık diye milleti kandırmayın..

 139. Murat diyor ki:

  4 eylülde verdim hala ödeme yok 29 ağustosta veren arkadaşım var oda almadı şirkette 7-8 kişiyiz ve daha 1 kişi bile alamadı çoğunluğun evrakları verdiği tarihde 4 eylül

 140. emine diyor ki:

  BMVD sitesinde yayınlanan duyuru :
  İade ödemeleri yapılmaya başlandı mı? Benim ödemem ne zaman yapılacak?
  85 Nolu Gelir Vergisi Sirkülerinin yayınlandığı 23.10.2012 tarihinden itibaren iadeler yapılmaya başlanmıştır. İade işlemlerinin sıralamasında ise; her aya ait başvuruların kendi içinde yıl ve başvuru sırasına sokulması esasına riayet edilmektedir.

  Dairemize ulaşan başvurular ulaşma sırasına göre evrak kayıt numarası almaktadır. Bir aylık dönemler itibariyle evrak kayıt numarası verilen dilekçeler, iade işlemlerinin yapılacağı serviste yıl sırasına sokulmakta önceki yıllardan başlamak üzere ve aynı yıl içinde evrak kayıt sırasına uyularak iadeler gerçekleştirilmektedir.

  Herhangi bir evraka ödeme sırasının hangi tarihte geleceğini tespit edebilmek ise mümkün değildir.

  Telefonlara neden cevap verilmiyor?
  Dairemize yapılan bütün aramalara cevap verilmeye çalışılmaktadır. Çalışanlarımız sizin dışınız da diğer arayan mükelleflerimize cevap verirken santralimizden kaynaklı olarak telefonlarımız meşgul çalmamaktadır. Bu nedenle siz aradığınızda meşgul sesi duymadığınız için cevap verilmediğini düşünmekte haklısınız. Ancak telefonlara cevap verilmemesine ilişkin söz konusu şikayetiniz gelen aramaların yoğunluğu ve telefonlarımızın meşgul çalmamasından kaynaklanmaktadır.

  Aşağıdaki veriler günlük cevaplanan aramaları göstermekte olup, BES müracaatları öncesi (Temmuz 2012 ve öncesi) 5000 dakika olan aylık ortalama cevaplama süresi tablolardan da anlaşılacağı üzere Bireysel Emeklilik Sigortası iadelerine ilişkin başvuruların başladığı Ağustos 2012 ayından sonra aylık 60.000 dakikaya kadar ulaşmıştır.

 141. ilhan diyor ki:

  2009 çıkışlı ve Eylül/2012 ilk hafta kayıtlı bir kişi olarak (ömrümüzden 6 ay geçti) hem BİMER hemde BMVD’sin mail adresine her hafta düzenli olarak iade taleplerinin bir an önce gerçekleşmesi için ” Hatırlatma ” taleplerimi iletiyorum. Bekleyen her hak sahibine de tavsiye diyorum. Ne kadar mail yada telefonlar konuunda organize ve duyarlı olursak herhalde konu iadeler için SESİMİZİ DUYAN OLACAKTIR diye düşünüyorum…
  Artık konu ciddi manada SIKINTI VE SORUN yaşatmakta…
  5.ayda dolmak üzere…Yazıktır günahtır ve de ayıptır….

 142. Haklıyım diyor ki:

  4-8-2012 ‘de yolladım,07-08-2012’de ellerine ulaştı…

  Hem ilk yollayanlardanım , hem de 2007 çıkışlıyım…

  Ama kayıt sorgulamada dahi ismim çıkmıyor…

 143. Alpsel diyor ki:

  Bugün saat 13:00 gibi BMVD’yi nihayet düşürebildim.(DHL:464)Şu an hangi ay ve hangi yıl ödemesinin yapıldığını sordum görevli bayanın bana cevabı şu oldu; halen Eylül ayı taleplerinden 2007 yılının ödendiğini nezaman 2008’lere geçileceğini bilemediklerinin çok yoğun başvuru olmasından dolayı 2007 yılının 6 ay ile 12 ay sürebileceğini söyledi, ben 2009 yılı çıkışlıyım 19 Eylülde başvurumu yaptım kendim için tahmini bir tarih sorduğumda yakın bir tarih beklemeyin 1 yılı bulabilir cevabını aldım. İlgilenenlerin bilgisine….

 144. ali diyor ki:

  sayın Alpsel yorumuna göre bu gelecek parayı unutmak gerekiyor.

 145. EMİNE diyor ki:

  Halaaaa ödeme yok. :(

 146. ilhan diyor ki:

  Bir haftanın daha maalesef sonuna geldik. Hergün hesaplarıma havalenin gelip gelmediğine bakmaktan SIKILDIM YORULDUM ve BUNALDIM….
  Yazıklar olsun bizleri bu duruma ve umutsuzluğa düşürenlere….

 147. bodrum diyor ki:

  ben evrakları ağustosta yolladım hala tık yok devlet alacagına aslan vereceğine kedi oluyor mağduruz kardeşim benim alacağım para benim 5 aylık kiramı karşılıycak

 148. bodrum diyor ki:

  bütün magdurları toplanmaya hak aramaya çağıralım

 149. Mehmet Atasoy diyor ki:

  08.01.2008 çıkışlıyım,31.08.2012 tarihinde evraklarımı elden teslim ettim.evrak sorgulamada kayıtlı olduğum çıkıyor,fakat ne zaman sıra gelir,tahminide olsa,ödeme sırasının yaklaşıkda olsa kaç ay sonra ödeneceği maalesef belli değil.ver daireniz tarafından detaylı bir açıklama yapmak çokmu zor,iade bekleyen insanlar aydınlanmış olur.gereksiz aramaların ve yazışmaların önüne geçilmiş olur.lütfen bir açıklama o kadar çok bilgi kirliliği oluştuki insanlar şaşkın.saygılarımla

 150. ali diyor ki:

  arkadaşlar bu böyle olmucak medyayı devreye sokalım ne dersiniz bireysel emeklilik madurları adı altında örnegin kanal 8 haber aktife mail atalım konuyu gündeme aldıralım belki hızlanır

 151. aydın diyor ki:

  2009 çıkışlıyım 31.08.2012 de evrk teslim ettim hala tık yok bu neiştir yapamıyacak bunlar belli olduu.alacakları olsa 10 milyon kişiden heman almasını bilirler bu devlet in bizde sahipleriyiz onlar sadece görevli.başbakan el atsa hemen olur diye düşünüyorum yasaya göre gecikmede ödemeleri gerekiyor…….

 152. aydın diyor ki:

  2007 yi ödüyorlarmı daha 6 ay sürer deniyor. 2008 i de biryıl sürer deniyor sür eşeğini niğdeye ben 2009 olduüuma göre 2015 de falan alırım hemen mahkemeye başvuruyorum bugün gecikme faizide talep edeceğim

 153. yalçın diyor ki:

  2011 yılı çıkışlıyım mahkemeye verdim kazandım. Param daha hala yatmadı.

 154. ilhan diyor ki:

  Kendimize ait olan ve hak edilmiş stopaj iadelerimizin bu kadar uzun süre (tam 6 ay oldu Şaka gibi) bekletilmesine, geciktirilmesine ve tam bir kangren haline getirilmesine sebep olanları şiddetle KINIYOR ve Hakkımı Helal etmiyorum….
  Sn. Yetkililer ; SESİMİZİ ve FERYATLARIMIZI ARTIK DUYUN ve birşeyler yapın….

 155. emine diyor ki:

  Ben gazetelerin iletişim bölümünden mağduriyetimi yazdım. sizde yazın.

 156. FEVRİYE diyor ki:

  bu işin sonu nereye varacak?bri diyor param yattı ama beklediğim paradan yüzde 30 kesilmis,biri diyor ben ilk başvuranlardanım ve 2007 çıkışlıyım ama yatan para yok,biri diyor param tam yattı.bende dün bmvd yi aradım,oradaki bayan bana çok yakında yeni sistem gelecek ve paraları çok hızlı birşekilde yatıracağız dedi,ben onun yalancısıyım

 157. ata diyor ki:

  Bankalar binlerce insana,emekli veya çalışana maaş ödüyorlar.maaş ödeneceği tarihte abartmıyorum saniyeler içinde maaş hesaplarına geçiyor.İstensin bir hafta içinde bütün alacaklılara ödeme yapılır.Tabiiki istenmesi lazım.yeni sistemde kısa sürede ödenmesi dileğiyle,saygılar.

 158. ercan köse diyor ki:

  ya arkadaşlar devlet alacagı oldugu zmaan maaşından kesıyor vermeye geldıgı zaman ,umrunda bıle değil

 159. Emre diyor ki:

  Devlete guvenerek yine hata ettim sahsen. Cunku eylul basinda basvurugum 2007’ye ait 2 policeye de halen odeme YAPAMADILAR. Cunku bu is kapasite meselesi, liyakata dayali atama ve gorevlendirme yapilmadiginin en buyuk kaniti. 16 haneden olusan IBAN numarasini sisteme girmeleri bile 1 saat. Ve gunde 30 odeme, bu cagda… Mogadisu’da bile bu kadar rezalet olmaz. Daha soyleyecek cok sey var, ama susup hepimize sabir dilemek gerek…

 160. çağrı dolapcı diyor ki:

  bir araya gelip bir miting düzenlemediğimiz sürece kimsenin bunu takacağı yok..hoş ne yürüyüşler ne mitingler yapılıyor yine takan yok…ya kardeşim o zaman seni takmayan adamlara ne diye oy veriyorsun diye sorarlar adama…

 161. oguz 34 diyor ki:

  sorguladım 70 tl bekliyorum bakalım yatacakmı rezillik bu ya devlet vereceği oldumu süründürür bu türkiyeye mahsustur yurt dışında asla böyle olmaz dikkat edin vergi borcu dahi çıkartırlar sakın borçlu çıkmayın başınız ağrır yıllardır bu ülkede insanları sotydular soğna cevirdiler ve bakıyorum 25 tl katkı payı verecekmişdiye yeni bese katılanlar var ya nasıl inanıyorlar sadece bankalar kazanıyor kardeşim resmen vatandaşta kanıyor

 162. selahattin gezer diyor ki:

  kılavuzu karga olanın burnu dışkıdan çıkmazmış 6 ayda gelinen noktaya bakın maliye bakanlığı 100 lerce insan görevli çalışıyor diyemiyorum çünkü yatıyorlar sadece bmvd sorumlu değilki bunları nasıl kim bakan yapmış anlamak zor millet çırpınıyor hiç oralı ile değil adam ya.ya cenazelerde görüyoruz yada cuma da illa gidip makamına protestomu etmek lazım bu ne pişkinlik bu ne vurdum duymazlık dalga geçiyorlar 6 ay dır çattık valla

 163. famiz diyor ki:

  NE KADAR İRONİK

  AŞAĞIDAKİ SÖZ ( http://www.bmvdb.gov.tr/besekran/ ) ALINTIDIR.

  İYİ USUL VE İYİ TAYBİKİN MEMNUN EDİCİ NETİCELERİNİ VATANDAŞ, HİÇ BİR İŞTE VERGİ MEVZUU KADAR HASSASİYETLE TAKTİR ETMEZ.

  M.KEMAL ATATÜRK

  DAHA SÖZ SÖYLENİRMİ !

 164. sedatmir diyor ki:

  2 kez bimere şikayet ettim 2 sinde de cevaben aynı yazı tarafıma dönüldü başvuru yapıldıysa bir ara ödicez diyerek geçiştiriyorlar.mhp ve chp iletişim kısmından şikayette bulundum. mecliste maliye bakanına sorarlarsa kaç kişi başvurdu 6 ayda kaç kişiye ödeme yapıldı rezillik günışığına çıkar diye düşünüyorum.tavsiyem sizde aynı şekilde şikayeti dile getirirseniz belki muhalefet partiler ciddiye alır süreç hızlanır.

 165. mine dalkıran diyor ki:

  arkadaşlar bu gün konu ile ilgili olarak bimere ve haber sitelerine şikayet maili gönderdim belki bir nebze faydası olur tabi ne kadar ok olursa o kadar dikkate alınır diye düşünüyorum

 166. a.yılmaz diyor ki:

  arkadaşlar bimere şikayet maili gönderin.

 167. ilhan diyor ki:

  6 aydır kendi paralarımızı geri almak için bekliyoruz..
  Maliye’nin gelirler genel md lüğünün ve BMVD nin bekleyen biz insanlara bir ÖZÜR BORCU var ve olmalı…
  En kısa sürede yetkililer bu gecikme ayıbını telafi etmeli ve hak sahibi bekleyenlere paralarını biran önce hesaplarına yatırmalı…
  Konunun yetkililerce soğutulmasına çalışılsa da kamuoyu ve hak sahibi olanlar yavaş yavaş ses getirmeye başladı. İnşallah daha da ses getirecek haberler ve bilgiler/gelişmeler olacak umutluyum inşallah..
  Bilgi çağı ve imkanlar bunu gerektiriyor… Somut gelişmeler ve sonuçlar Bekliyoruz….

 168. Hakan Sözen diyor ki:

  Hala BES iadeleri yapılmadı. Ödemelerin ne zaman başlayacağını bilen ya da ödemesini alan kişiler varmı?
  Bu süreci hızlandıracak kontak kişi veya telefon no bilen varmı?

 169. murat diyor ki:

  yapılan telefon görüşme kayıtları 60.000 dakikaya ulaşmışmış bahaneye bak sen paraları ödemezsen insanlarda doğal olarak arayıp senden bilgi almak ister ve aramaların artar bu kadar basit
  sen paraları öde bak bakalım arayan kişi sayısı bir anda nasıl düşüyor bir tek uyanık kendileri galiba karşısındaki insanı resmen aptal yerine koyup çözüm yerine bahane üretmek en kolayı tabii

 170. sezai diyor ki:

  şimdi görüştüm telefonla,bana söyledikleri aynen şöyle”ödemelere başlandı ve eylül ayındaki başvurular ödeniyor,eylülde başvuran 2007 2008 2009 2010 2011 2012ler bitince ekime geçilecek,ve aynı şekilde ödemeler yapılacak ve daha sonra ki aylara geçilecek”dedi.ben daha 5 ayda eylülde başvuru yapanlardan 2007 ve 2008 ler bitmedi,bu iş böyle devam ederse yıllar bulur dedim bu iş,bana”evet malesef öyle olacak çünki burda elle yapılıyor işler”dedi.1923de olsak tamam derim ama sene 2013.demekki yapacak birşey yok.söylenecek çok şeyler var ama demekki biz burdan yazarız okadar,Allah herşeyin hayırlısını nasip etsin.

 171. atila diyor ki:

  Araya hatırı kırılmayacak kişilerin girmesi sonucu, evrak sırasına uyulduğu ne malum.Kaçıncı evrak numarasına kadar ödediklerini de yazsınlar bakalım, şeffaf olsunlar. İsteyen arkadaşlar için BMVD Başkanın telefonu 0-212-2670951 ve 0-212-3549495.

 172. atila diyor ki:

  Ayrıca BMVD’nin vergi haftasını kutlar, başarılarının devamını dilerim…!

 173. Emre diyor ki:

  Yok, basaramayacaklar… Bir isi de ellerine yuzlerine bulastirmadan yapabilselerdi sasardim. Beles sifir faizli kredi ne de olsa, tadindan yenmiyordur eminim.

 174. famiz diyor ki:

  GÜNDE KAÇ KİŞİYE PARA YATIRIYORLAR?
  Bİ YETKİLİ CEVAP VERSİN LÜTFEN.

  BU HIZLA 2023 SANIRIM BU İŞLER BİTER !!

 175. ilhan diyor ki:

  Vatandaşa geri ödemeler EL ile MANUEL yavaş takip ve işlem (kaplumbağa hızında) ama Maliye almak ve tahsilat yapmak istediğinde BİLGİSAYAR ve TEKNOLOJİ HIZI’ nda hareket ve işlemler…
  Tam bir fiyasko ve Komedi dükkanı….
  Daha fazla Hak sahibi bekleyenleri daha fazla bekletmeyiniz ve mağdur etmeyiniz…(6 ay doldu)
  Yöneticiler ve ilgililer uyuyor mu.????
  Çalışınca oluyor diyorlar hadi bakalım sıkı çalışın ve insanların mağduriyetlerini artık giderin lütfen….

 176. Hüseyin Özçetin diyor ki:

  BES’e yeni girecek insanların, bizlerin durumunu dikkatle takip edip o na göre karar vermelerini öneriyorum. İadeler konusunda Sn.Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’ten yardımlarını bekliyorum.

 177. EMRE diyor ki:

  YAZIKLAR OLSUN…BU YAPILANLAR BAŞBAKANIN İFADESİ İLE TAM BİR ŞARK KURNAZLIĞI…BOŞUNA HEVESLENMESİN HÜKÜMET; BİZDEN ÖNCEKİLERİN PİSLİĞİNİ TEMİZLİYORUZ BİRAZ UZUN SÜREBİLİR BAHANESİNE SARILAMAZLAR…BU İŞİN BAŞI DA SONU DA BU HÜKÜMETİN SORUMLULUĞUNDA…BİRÇOK İŞTE OLDUĞU GİBİ BUNDA DA ÇUVALLADILAR…YAZIKLAR OLSUN..YAZIKLAR OLSUN…MİLYONLARCA KİŞİYE 20 SENE ÖNCE BİLGİSAYAR KAYDI BİLE OLMAYAN TASARRUF TEŞVİKLERİ ÖDERLERKEN SEÇİM MEYDANLARINDA BAS BAS BAĞIRIYORDU BAŞBAKAN..BES TE BİLGİSAYARA GEÇMEMİŞ TEK BİR KAYIT YOKTUR NEYİ BAHANE EDİYORLAR ANLAMIŞ DEĞİLİM…BU YAPILANIN MİLLETİ SALAK YERİNE KOYMAKTAN BAŞKA ANLAMI OLAMAZ..YAZIKLAR OLSUN…

 178. burcu diyor ki:

  2 gün önce gazetede haber yaptılar ama yine yeterli,ikna edici bir açıklama yapmadılar http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22681226.asp
  yok yıl sırasına,başvuru sırasına sokmayla uğraşmaktan ödemeleri hayatta beceremezler.Ben de hergün hesaba bakmaktan sıkıldım!!sırf bu işi yapacak ,2 tuşa basacak 10 tane stajyer alsalar kısa sürede çözerler ama erteliyorlar paramızı kullanıyorlar işte…

 179. y.yılmaz diyor ki:

  zok çok zormuş işleri YAZIK ACIYORUM ÇALIŞANLARA…..bugün gün de vergimi ödeyeceğim anlayana … ama kimsenin umurunda değil.nasıl olsa oyları garanti öyle demiyorlar mı oyunu kendine sakla diye… bu sefer kesin saklıyorum düşmeyeceğim hataya.

 180. cem diyor ki:

  bu sabah hesabıma bir para girdi, aradım taradım besmiş. sistemden 2007 yılında çıkmıştım, başvuruyuda eylül 2012 sonunda yapmıştım. bilginize, geç olsun güç olmasın. devletin alacağı olsa bu paranın en az 3 katı faiz talep ederdi ya hadi neyse.

 181. ali diyor ki:

  cem kardeş sıra numaran kaçtı?

 182. demirci diyor ki:

  bugün 2007 yılında çıkış yapmış eylül 2012 yılında başvurusu olan arkadaşımın hesabına geçti. Fakat diğer senelerde olanlar henüz geçmedi. Neden bu kadar oyalıyorlar anlamıyorum.

 183. cem diyor ki:

  sistemden kontrol ettim evrak başvuru tarihim 4 eylülmüş, nosu 86.000 küsür

 184. ata diyor ki:

  cem bey 4 eylül,de müracaat etmiş ve evrak kayıt sırası 86.000 binlerdeymiş,ben 31 ağustos ta teslim ettim ve evrak kayıt numaram 84.000 bin de benden 2 bin kişi sonra teslim eden arkadaşa ödeme yapılıyor,ama benim hesabıma hala gelen bir miktar yok.Anlamadım neye göre ödeme yapılıyor,bilen arkadaş varsa paylaşırsa,bilgi sahibi oluruz,herkese kısa sürede ödeme yapılması dileğiyle.

 185. emine diyor ki:

  Benimde başvurum 18 Ekimde kayda alınmış ve sıra numaram 187217, demekki 1 yıl sonra hesaba ancak geçer vay halimize :(

  ayrıca başvurular zaten 1 Eylülde başlamıştı, Cem beyin kayıt tarihi 4 Eylül daha yeni ödeniyorsa hiç benimkini düşünmek istemiyorum.

 186. Emre diyor ki:

  Galiba sigorta sirketi bazinda odeme yapiliyor. Sira, yil ve sigorta sirketine gore. Kendilerine nasil bu isi daha eziyetli yapabiliriz deseler, bir dorduncu parametre daha yok. Belki cinsiyet olabilirdi:)))

 187. ilhan diyor ki:

  Emre bey bence de sigorta şirketlerine göre iadeler yapılıyor galiba…
  Bu sistemle (!) nasıl bir sistemse bu takip Tam bir saçmalık; kolay olacak takip ve işleri güya hak geçmemesi için diyorlar ama hem kendilerine hemde hak sahibi kişilere zaman ve resmen işkence (!) konusu ….
  Neden sigorta şirketlerine göre sıralıyor ve veriyorlar ki ? neden bu ayırımcılık????
  Müracaat ve evrak kayıt sırasında yaptığın/yapacağın kayıt sırasına göre de ödemelere başlarsın ve yaparsın…
  Bir tane akıllı adam ve yönetici bu aksayan durumları görerek neden ek tedbir yada düzenleme yapmazlar ki???
  Herşey bir tuş kadar sistemlerde mevcut ve kayıtlı….
  Aylardır bu sayfada yazılanları ve yaşananları takip ediyorum daireden komik komik yorumlar ve vatandaşlara dalga geçer gibi cevaplar…Tlf ve mail yolu ilede ulaşmak çok zor….
  Ne Ankara dan nede İstanbul dan bir Allah’ın kulu ve yetkiliside çıp açıklama yapma ihtiyacı hissetmiyorlar…
  Kendilerine bir zaman ve hak iadesi ve konusu olsaydı gece 24:00 de bu işi bir gece’de yaparlardı…
  Çalışınca oluyor diyorlar… Bu nasıl çalışma… Resmen işi yokuşa sürmek ve dinamitlemek gibi bir şey bu….
  Yazıklar olsun….
  Yazıklar olsun….

 188. utku diyor ki:

  ben ankaradan iadeli tahhütlü olarak 12 eylül 2012 de yolladım ama bmvd evrak kayıt sorgulamaya girdiğimde evrak tarihi ve geldiği tarih kısımları 03.12.2012 olarak gözüküyor.evrak kayıt sorgulamada Evrak tarihi neysede geldiği tarih kafamı karıştırdı.Arkadaşlar öğrenmek istediğim iadeli tahhütlü 1 kaç gün içinde varıyor neden sorgulamada (geldiği tarih 03.12.2012) olarak belirtmişlerdir. kayda girerken kendilerine ulaştığı günün tarihi verilmezmi,sanki 100 gün sonra ellerine ulaşmış gibi bir işlem yapılmış anlıyorum..yanılıyorsam birisi düzeltsin teşekkürler…

 189. sedatmir diyor ki:

  merhaba utku ; aynı durumu bende yaşadım ve sayfa içerinde sıkıntıyı dile getirdim.28 eylülde postayı teslim aldılar ama sorgualama da 04.12.2012 tarihinde işleme alınmış gözüküyor anlaşılan postaları ciddiye almayıp bir köşede sona bırakmışlar.bu işin iyice suyu çktı 2 kere bimere şikayet ettim cevaben evraklarınız iletildiyse bir ara öderiz gibisinden cevap geldi.muhalefet partilerine yazdım durumu mecliste maliye bakanına kaç ödeme kaç başvuru yapıldığını sorsunlar diye ama bakalım bir umut bekliyoruz.mahkeme kararı ve kanun çıkarılmasına ragmen bunca eziyet yaşıyoruz muz cumhuriyeti bile olamaz bukadarı.450 lira alacağım var.benim kredi kartından aylık yediğim faiz ne olacak 6 ayda 450 tl için , zaten ihtiyaç sahibi insanlar olmasa iade bekleyen vatandaş beslerini iptal ettirmezdi bir çogumuz diye düşünüyorum .ama bu hükümeti taktir ediyorum.memur tarihinde ilkez 2012 yılında ocak zammını ,ağustosta 8 ay sonra aldı oda toplu sözleşme hikayeri olduğu halde %4+4 ,2013 içinde de %3+3 verildi asgari ücreti konuşmaya bile gerek yok.emekliler desen 12 yıldır maaşından gasp edilen emeklinin geçmişe dönük ne intibak farkı verildi ne faizi 50 100 er lira fark yapıldı avutuldu insanlar.ayda 100 liradan yıllık 1.200 tl*12 yıl =14400 tl lik minimum geçmişe dönük paraları hiç oldu.ama sonuç alkış daha çok alkış şaşıyorum!!! madur edilmeyen dal kalmadı bu ülkede bankaları ayrı devleti ayrı eziyor vatandaşı …

 190. atila diyor ki:

  Arkadaşlar; Kayseriden vergi müdürü bir arkadaşımdan öğrendiğim kadarıyla, BMVD’nin kendi sistemlerinde yetkileri günlük 50 adet iade imiş.Maliye Bak.Gelirler Gn. Müd.’den yetkilerinin günlük 5000 adede çıkarılması için talepte bulunmuşlar.Cevap bekliyorlarmış…

 191. ilhan diyor ki:

  Hepimizi yakından ilgilendiren Özel ve önemli bilgi konusundaki paylaşımınız için teşekkürler Atila Bey….
  İnşallah belirttiğiniz süreç en kısa zamanda devreye girer ve ödeme ve iadeler hızlanır….

 192. atila diyor ki:

  En son hangi evrak numarası ödendi diye sordum, söyleyemeceklerini belirtti telefonda ki bayan.İnternet sitelerine evrak kayıt numarası ödenenlerin görülebileceği sayaç konması çok zor değil sanırım. Eğer torpil ile sıralama şaşmıyorsa tabi.

 193. ayşe zuhal bölükbaş diyor ki:

  haziran 2012 de ing emeklililikten ayrıldım.ekim 2012 de stopaj iadesi için müracat ettim.alındı kağıdı geldi.ama bugün tc numaramla evrak takibe bakktım öyle bir kayıt görünmüyor.lanet olsun

 194. ahmetcetin12@hotmail.com diyor ki:

  mrb arkadaşlar,ben 10 eylül,de müracat ettim.Sıra numaram 97000ne çok yakın ve beklemekten bunaldım.Eğer devletin benden alacağı olsaydı şimdiye kadar donumu bile haczederdi.ama biz alacaklı olunca devletin kılını bile kıpırdatmaya gönlü razı olmuyor.Bu adaletmi kaç ay oldu hakkımız olanı vermiyorlar,merak ediyrum bakalım bu geçen uzun zamanların yasal faizini vereceklermi?bu güne kadar ben devletime hep zamanında vergimi vedim alnım açık bakalım devletde devletliğini adil ve zamanında yapabilecekmi?

 195. halil AKSOY diyor ki:

  aylardır telefonu düşürmeye çalıştım ve bugun düştü bana söyledikleri süreç uzadı sene sonuna kadar da yatabilir böyle sacma sapan şey olur mu ya maliye bakanlığı politikasıymış benden alacağı oldugu zaman kuruşu kuruşuna ve yasal faiziyle alıyor vereceği zaman ne zaman vereceği belli deği ve sadece ana parayı lutfedip verecekler eğer birleşilip kamuoyu oluşturulmazsa bu paranın alınması yılları bulabilir buraya yazana kadar bimer chp mhp ak partiye de yazsanız çok iyi olur da ben ümidimi kestim

 196. DİLARA diyor ki:

  benden size tavsiye bu parayı unutun,gelirse iyi olur gelmesse boşuna kendimizi üzmüş olmayız.bu hızla bu anlayışla kimse para filan ödemez,baksanıza maliye bakanlığı günlük ödeme limiti koymuş,50 kişi,günde 50 kişiyle bir buçuk milyon hak sahibi ödemelerini 30 sene sonra alır,kimseye kızmayalım ülkemiz böyle,bunada şükür.milletten haksız yere para keseceksin ve uyanınca millet geri öderken işkence çektireceksin,çok garip.kime kızacaksın kime şikayet edeceksin tek merci olan yer hiç konuya ilgili açıklama yapmıyor.

 197. kaan diyor ki:

  Arkadaslr odemeyi alanlar veya almayanlar da evrak kayit numaralarini yazsinlar bakalim neler donuyor
  412.. Son iki rakami yqzmiyorum
  659..
  795.. Rakama bakin vay anam vayy

 198. nihat diyor ki:

  ne söylesek fayda etmiyor! illa gündememi gelmesi gerek? ayıp ya 6 ay oldu. Ama bizden alacağı olunca devlet bir günün bile faizini alıyor takır takır.

 199. macit diyor ki:

  94.000. sıradayım hesabımı surekli kontrol ediyorum yatmadı BMVD bir kere dusurdum bayan cıktı yıl sonuna kadar ancak yatar.

 200. Musa diyor ki:

  Benim evrak numaram 208765 kayıt tarihi 05.11.2012 FAKAT EVRAKLARI 06.09.2012 TARİHİNDE KARGO İLE GÖNDERDİM İKİ AY SONRA KAYDA ALINMIŞ KARGO ŞİRKETİNDEN SORGULADIĞIMDA 07.09.2012 TARİHİNDE TESLİM ALINDIĞI GÖRÜNÜYOR……..

 201. ADANADEMİRSPOR diyor ki:

  bu gün hürriyet gazetesinde NOYAN DOĞAN konu ile ilgili yazı yazmış…

 202. Hasan Şaş diyor ki:

  Avivasadan daha önce hesaplanmış BES stopaj iade formunu Büyük Mükelleflere gönderdim. Dün aynı bireysel emeklilik hesabı için Avivasa yeni stopaj iade formu düzenlenmiş bunu tekrar Büyük Mükelleflere gönderin diyor üstelik iade edilecek tutar 350-400 TL düşmüş varmı böyle bir sorunla karşılaşan…

 203. burcu diyor ki:

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/22786067.asp son haber nihayet birisi ciddiye alıp haber yaptı

 204. ata diyor ki:

  Arkadaşlar bu günkü hürriyet gazetesinde Noyan bey,köşesinde iadeleri ne zaman ödeneceğini vergi dairesine sormuş ve açıklayıcı bir yanıt alamamış,belirsizlik devam ediyor.Yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.

 205. k.yıdır diyor ki:

  aldıran yok.iade alanda yok 2007 yılından bekleyen 6 arkadaşım var alamadı benim 2009 çıkış hiç ümidim kalmadı.çok bekleriz daha .

 206. Emre diyor ki:

  Niyet esastir, milyonlarca maasi tek tusla saniyeler icinde yatiran guc, 7 ayda bir arpa boyu yol katedemedi. Cunku niyet yok. Odeme istegi yok. Ama millet de memnun olsa gerek. Rivayete gore 600 bin kisi iade basvurusu yapmis, forumlar 150-200 kisiyle donuyor. Yani memnuniyetsiz kesim de, ayni odeme alan gibi devede kulak.

  2 adet 2007 ve bir adet 2009; 3 police icin 4 eylulde basvurdum, odeme falan yok. Ama daha kotusu umut da birakmadilar

 207. erhan karacan diyor ki:

  Arkadaşlar, sayın başbakaınımız hadi şu işi bitirinde milleti isyandan kurtarın diyene kadar biz burda yazıp dururuz. siyasi güç emir vermedikçe bu iş uzar gider

 208. zeynep diyor ki:

  Arkadaşlar Fox haberlerine twitter attım.İnşaallah onlar bu sorunumuza yönelik bir çözüm bulabilirler veya en azında şu zaman ödenecek diye bilgiye ulaşabilirler.

 209. Hasan Şaş diyor ki:

  Avivasadan daha önce hesaplanmış BES stopaj iade formunu Büyük Mükelleflere gönderdim. Dün aynı bireysel emeklilik hesabı için Avivasa yeni stopaj iade formu düzenlenmiş bunu tekrar Büyük Mükelleflere gönderin diyor üstelik iade edilecek tutar 350-400 TL ARKADAŞLAR YOKMU BÖYLE BİR KONU İLE KARŞILAŞAN…İLGİNÇ…

 210. Selim Taze diyor ki:

  http://ekonomi.milliyet.com.tr/en-gec-1-ay-icinde-hesaplara-gececek-/ekonomi/ekonomidetay/13.03.2013/1679889/default.htm

  sonunda güzel bir açıklama geldi . 1 aylık sürede paralar yatacakmış :)

 211. ali diyor ki:

  arkadaşlar açıklama %25 devlet katkısıyla alakalı

 212. mine diyor ki:

  Şimdi aklıma geldi,
  neden herkesin bulunduğu ildeki vergi dairelerinden başvuru talepleri istenmedi.
  Böylece Büyük Mükellefrler Vergi Dairesini yük olmazdık.
  Öyle değil mi?
  Zamanında da paramızı alırdık.

 213. ata diyor ki:

  Selim bey,paylaştığız gazete haberi,ali beyinde yazdığı gibi,bes’e yeni girenlere teşvik için ödenecek ½25 devlet katkısıyla ilgili bir haber maalesef stopaj iadeleri ile ilgili hiç bir açıklama yok.

 214. KABA 1 diyor ki:

  Geçen sene temmuzda başka bir işlemden dolayı stopaj ödemem çıktı faizi ile ödedim aynı anda alacagım bes işlemi için evrakları gönderdim hala bekliyorum anlayacagımız devle alacagına KARTAL verecegine SAKSAGAN anlayanlara.

 215. nefise esn diyor ki:

  2123549495 aradım bmvd hemen açıldı bayanın dediğne göre ne zaman ne gun belli ,ödenyor ödenecek bitecek elbet ödemeler. kesn gun zaman bell değil

 216. ata diyor ki:

  1 günde kaç kişiye ödeme yapılıyor,hangi yıl ödeniyor,kaç numaralı kayıt ödenmiş,kaç yıl sürecek,sadece bir açıklama bekliyoruz.

 217. cenk kaya diyor ki:

  hızlı ve düzenli ödeme yapsalardı çoktan açıklarlardı hep yuvarlak cümleler kesin net açıklama yok demek ki daha çok bekleriz.basın,tv hepsi boş kimseyi de takmıyorlar ama bunları sandıkta ben unutmayacağım

 218. ata diyor ki:

  Arkadaşlar,gazetelerin ekonomi ve sosyal güvenlik köşe yazarlarına mail gönderelim ben Habertürk sosyal güvenlik uzmanı Ali Tezel,e yazdım sizlerde,yazarsanız en azından onlar gündemde tutarlar veya açıklayıcı bilgi alırlar diye düşünüyorum.Basın bu işe el atmaz ise daha çok bekleriz.

 219. halil diyor ki:

  ben daha önce de yazdım gundem olusturlmazsa bu sürec çok uzar herkes bişeyler yapsın mesaj atsın medyayı kullanmaya çalışalım

 220. Ekin Çoban diyor ki:

  Almaya gelince çok rahat alınıyorda,iade işlemlerinde insanları böyle hasta ediyorlar,şahsen bu durumu bir türlü anlamış değilim.

 221. sadullah diyor ki:

  bunda anlamayacak ne var,haksız yere aldıkları parayı vermiyorlar işte,ve yeni kurbanlar düşürmek için bir ay içinde yüzde 25 devlet katlısına 1.25 milyar tl ayırdıklarını ve 1 ay içinde hesaplarda olacağını söylüyorlar.hala bes yaptıran varmı bunları bilipte,çok merak ediyorum,paran varsa yatır bankaya biriktir.birde vergi dairesini arayınca “yatırılıyor işte çok yoğun” gibi yanıtlar alıyoruz,sanki bize bağış veriyorlar,maliye bakanlığından izin çıkmasını bekliyorlarmış günde 50 kişiyi 5000 kişiye çıkarmak için,bizene kim izin verirse versin,bizi oyalamayın,istenirse bu paralar bir hafta yata,çok ciddi söylüyorum,zaten herşey kayıtlarda var,sen niye banka hesap numarası istiyorsun ki,fazla aldığın parayı devletin herhengi bir bankasına havale et,hakkı olanda kimlik ile gidip parasını alsın,neden boşyere eziyet yapıyorsun,ama niyet ödememek olunca böyle olur işte.bu paralar ödenmez daha,çok vakit geçer,ben ak partiye oy verdim ne yalan söyliyim ama şimdi acaba doğru mu yaptım diye düşünmüyor değilim.bu bizim hakkımız,bu paraları bizden siz haksız yere kestiniz şimdi bu eziyet neden.ama birde şu varki herşeyin hayırlısı olsun,Allah nederse o,benim dileğim şu ki,bu paralarımızı geri verirlerse umarım hepimiz bunu sağlığımızda görürüz ve hepimiz bu paralarımızı mutlulukla afiyetle harcarız.

 222. nefise esn diyor ki:

  bu olay birine borc verirsiniz pesinden aylar yillar kovalarsiniz mesaj tel acmaz cevap vermezayni budur koylu usulu derim yastik altinda yda bagrinizda biriktirin para dokunulmak sayilmak ister gozden uzak gonulden irak oluyor 2009 cikisim hala bekliyorum aldigimda sizlere mujdelerim ayrintisiyla

 223. ali diyor ki:

  arkadaşlar bu alım çok uzayacak ben BİMER BAŞBAKANLIK İLETİŞİM MERKEZİNE şikayettede bulundum herkes BİMERE GİRİP Bİ ŞİKAYETTE BULUNSUN BELKİ AZDA OLSA HIZLANIR

 224. emine diyor ki:

  Bende BİMER’e başvurdum.
  28/02/2013 itibarı ile Büyük Mükellefler vergi dairesine şikayetim ulaşmış görünüyor. Ama olan birşey yok :(

 225. yakup diyor ki:

  siteme girerken ve çıkarken bu kesintinin yapılacagını biliyorduk. şimdi SABIR ve ŞÜKÜR zamanı

 226. mahir diyor ki:

  arkadaslar benim başvurum 01-03-2013 de işleme konmuş gözüküyor ama evrak numaram 646.dokuzuncu ayda başvuran arkadasların yazdıklarını okudum onlar evrak numaralarının 150000 binlerde olduğunu söylüyorlar.bunda bi gariblik var acaba neye göre evrak numarası veriyorlar bilgisi olan varsa yazsın sevınırım.

 227. tufan bayazıt diyor ki:

  başvurunuz yeni yılda işleme konmuş.Yeni yılda kayıt numarası da 1 den başlamıştır

 228. ali hançer diyor ki:

  arkadaşlar önce vergi dairesinin ismini değiştirsinler küçük mükellefler vergi dairesi.faks çekiyorsun cevap yok telofon açıyorsun cevap yok ben böyle şaçma sapan bir kurum görmedim.bence bu kurumun parası yok.maalasef ak parti herşeye para buluyor demekki vergi dairelerinin topladığı paralara hemen el koyuyor.

 229. ibrahim" diyor ki:

  gundem olusturulup sesimiz hukumete duyurulmazsa bu paralar daha yıllarca sonra ödenir

 230. mustafa10 diyor ki:

  benim başvurum ekim 10 ne zaman geri verilecek şu an çok ihtiyacım var

 231. halil diyor ki:

  benim başvurum 9.ayda gözukuyor parası yatan biri varsa lutfen cevap verebilir mi para verdiğimiz hesap numarasına mı yatacak yoksa gidip bankaya sormamız mı lazım hesabımıza havale gelmiş mi diye nasıl olacak bilen varsa yardımcı olabilir mi malumunuz zaten buyuk mukelleflere telefonla ulaşmak mumkun değik kendi sorunumuzu kendimiz cevaplamamız lazım

 232. uğur dalgıç diyor ki:

  arkadaşlar 16.10.2012 tarihinde evraklarım büyük mükellefler dairesine ulaşmıştı.20 mart itibari ile hesabıma 282 tl yatırılmış hiç bir açıklama yok almam gereken para 2 ayrı emeklilikden yaklaşık 1000 tl idi neden eksik yattı sadece tek emekliğin iadesimi tek ve hepsi ise geri kalan kesinti nedir hiç bir bilgi yok

 233. emine diyor ki:

  Benim de 19/10/2012 tarihinde ulaşmış, henüz yatan bir para yok. Acaba ümitlensem mi, uğur bey ile aramızda 4 gün var çünkü.
  bu arada iki tane emeklilik yazmışsınız. biri 2007 mi, 2007 ise öncelik 2007 lere veriliyor ve daha çok bekleriz diye düşünürüm. benim ayrılış tarihim 2012.

 234. MURAT ENES diyor ki:

  Sevgili dostlarım. 22.03.2013 tarih itibariyle 2008 çıkışlı, 25/09/2012 tarih ve 118*** kayıt numaralı bir arkadaşımın hesabına BES tarafından ödeme gelmiştir. Ben kayıt numaram 107*** ve kayıt tarihim 17/09/2012. Ama sistemden çıkış tarihim 2010. Sanırım bu yüzden biraz daha bekleyeceğim.

 235. ÖMER diyor ki:

  bu paraların 2014 yılında dahi ödenmeyeceğini düşünüyorum.
  şu şmzalayıp verdiğimiz kağıtta dava açılmayacak diye ibare vardı.
  bilki de bu yüzden rahat davranıyorlar.herşey müstahak bize.
  siz hiç site dışında paramı aldım diyen duydunuz mu?

 236. macit diyor ki:

  Arkadaşlar bende 2010 çıkışlıyım. Yorumları okuyorum sıra numarası yazan arkadaşlar son rakamları yazmasınlar önemli olan ilk iki rakamdır. İlk rakamlar yazılırsa herkes için takibi daha iyi olur.

 237. İsim (zorunlu) diyor ki:

  Paramızı geçiktirmek için elden ne gelirse yapıyorlar.Bu sistem tamamen tefeci ve dalaveracı bir BES sistemi.Herkes uyarılmalı.56 yaşına gelince birkaç kuruş atacaklar vatandaşın önüne,o da enflasyona kurban gidecek.Tamamen üçkağıt sistemi…

 238. EMİNİ diyor ki:

  BİMER’e de başvurmanızın bir faydası yok. başvurumu yaptım, dün Büyük Mükellefler Vergi dairesinden tebligat geldi. Ödemenizi yapacağız ama biraz bekliyeceksiniz diyor. Anlayacağınız BİMER’den de sonuç yok.

 239. süleyman diyor ki:

  benim evraklarda 15/10/2012 tarihinde ellerine ulaşmı 3 tane police var evrak kayıt nosu 168… ile başlıyor halen ses seda yok ne zaman yatabilir

 240. mağdurum ben mağdurum diyor ki:

  17.01.2013 de evrakları teslim ettim, bugün kayda geçmiş, heralde temmuz gibi öderler :)

 241. muz cumhuriyeti vatandaşı diyor ki:

  7. aya giriyoruz 2009 çıkışlıyım evraklar ulaşalı 6 ay işleme alınalı 3 ay oldu. 6 ay bitti ödeme yapılmadı hala ,zaten 3 ay evraklarımı bir köşeye atıp işleme almamışlar nereniz doğruki sizlere bilmemki ne diyelim.sömürgeci hükümet mahkeme kararlarını bile dikkate almayan kanun çıkarıp uygulamayan boş işler peşinde koşup ülke için hayırsızı yapmayı görev bilen hükümet elin suriyelisine libyalısına iranlısına somalilisine filistinlisine karışıp gündeminde hep abd nin planı olan, bu halk için mecliste bir varlık gösterip gündeme hiç bir zaman halkı alamayan ,vatandaşını daha ögrenciyken borçlandırıp faizlere boğan ,emeklinin 10 yıldır maaşından çalıp 10 yıl sonra 100 er lira intibak yapıp sevindiren,asgari ücretle övünen çok bile diyen ,memura tarihinde ilk kez 6 ay geç zam verip %3 lük zamlarla süründüren,herşeyin en pahalısını kullandıran vergilerle faizlerle hem kendine hem bankalara vatandaşını yem eden hükümet yetmedi değil mi.paralarımız ne re de faizler ne re de ? onlarlada mı yol yaptınız !!! siz önce türkiyenin problemlerini çözün dünyaya yön vermek gündemini belirlemek ne haddinize..

 242. neci. diyor ki:

  evraklarım 19/10/2012 tarihinde ellerine ulaşmış.evrak numaram 185… ve ala ses yok.merakla bekliyorum ne zaman bu para yatar diye.

 243. atila diyor ki:

  Şimdi bmvd’ni 0-212-3549495 nolu telefondan aradım. Şu an 9. ay başvurularının 2008 yılı ödeniyor, Ankara’nın sistem değişikliği talebimize olumlu cevap vermesini bekliyoruz, sistemlerimize izin verirse daha hızlı ödemeler gerçekleşir, aksi halde 9. ay başvurularının 2009-2010-2011 ve 2012 yılı çıkışlıları dahi bir yılı bulabilir dedi.Telefon numarası başkanın ve telefona sekreteri çıkıyor. Dolayısıyla 2007 ve 2008 yılları dışında ödeme yapıldığını söyleyen varsa ya bu gerçek dışı, yada torpil ile ödemesini yaptırmıştır.

 244. serkan diyor ki:

  Bende Eylül ayında gönderdim ama gelen giden yok.Vergi dairesinden borcun varmı yokmu sorguluyorlarmış.Devlete borcun varsa bu paradan kesilip hesabına kalanı yatıracakları için sistem çok yavaş işliyor.Allah hepimize sabır versin..
  saygılarımla

 245. çağrı dolapcı diyor ki:

  ..sandıkta görüşürüz..

 246. emine diyor ki:

  benimde 187 ile başlıyor, hala ses yok.
  ödemesi yatan lütfen yazsında kayıt nosu ile beraber daha neredeler bilelim.

 247. sabri diyor ki:

  rumlar battı paralarına el kondu,biz battık paralarımıza el kondu.FARK VAR MI?

 248. atila diyor ki:

  Kamu Denetçiliği Kurumuna hep birlikte başvuralım ve gündem oluşturalım. kimsenin bizleri kaale aldığı yok.Bimerden daha etkili olur.Kişilerin hakkını Kurumlar karşısında savunan bir kurum

 249. madur diyor ki:

  arkadaşlar chp / mhp gibi muhalif partilerin sitelerine girerek iletişim kısmından durumunuzu anlatın.beni mhp milletvekili danışmanı aradı konu hakkında bilgi istedi.benden sonra bir kaç kişiden daha benzeri şikayet gelince durumu inceleme altına aldıklarını belirtti.yani ne kadar çok mesaj atarsanız okadar konu ciddiye alınır.mecliste gen soru verilmesini talep ettim maliye bakanına, kaç başvuru yapılmış ne kadar ödeme yapıldıgını sormalarını istedim.bunu cevaplayınca rezillikleri eminimki ortaya çıkacak.7 ayda kaç ödeme yapmışlar görücez.lütfen sizlerde buralara yönlenin.Ayrıca konuya göstermiş oldugu duyarlılıktan dolayı Milliyetçi Hareket Partisine teşekkürlerimi sunuyorum.

 250. halil diyor ki:

  madur kardeş hangi mhp milletvekilini aradın adını söyle de bizde onu arayalım sessiz kalmaya devam edersek bu paralar ödenmez

 251. madur diyor ki:

  chp ve mhp ye internet sitelerindeki iletişim kısmına yazarak şikayetimizi dile getirdim.chp dönmedi henüz mhp telefonla döndü arayan kişi danışman oldugunu dile getirerek vekile durumu(ankara vekiliydi sanırım adını hatırlayamıyorm) aktaracagını ancak konunun tam olarak ne oldugunu sordu.benden sonra bir kaç şikayet daha gelince arama geregi duydugunu belirtti.konuştuk anlattım herşeyi bu siteninda adını verdim forumlardan maduriyetlerimi anlaması için tşk etti.yani sizde aynı şekilde iletişimden atın mesajlarınızı zaten onlar ilgili kişiye ilgili konuyu yönlendiriyordur.

 252. halil diyor ki:

  sağol madur kardeş bende şimdi mhpnin sitesine yazıyorum milllet de hiç bir şey yapmasın sadece burada ağlasın böyle olunca da beklesinler 10 yılda ödenir bu paralar hakkımızı aglayarak isteyeceğimize sesimizi duyursak hemen ödenir ama nerde herkes koyun

 253. madur diyor ki:

  2 kez bimere şikayetimi belirttim 2 kez de BMVD den 2 kezde aynı cevap geldi.hazırlamışlar formatlı genel bir yazı başvuru yaptıysanız eksik yoksa bir ara ödeyeceğiz..mahkemeyede veremiyoruz işimiz mualif partilere kaldı. şu zamanda gündemleri belli malum iktidarın ilgilenecek olsalar şimdiye takip ederlerdi bu işi.7 ayda çok komik bir ödeme yaptılar sayıyıda açıklamıyorlar ama forumdan belli az çok ..yıllar sürecek bu iş bu şekilde devam ederse..

 254. adem diyor ki:

  ben de mhp ye yazdım . konya milletvekilinin danışmanı aradı. ilgileneceklerini söylediler.

 255. hasana diyor ki:

  bende akp den hakan şükür e yazacağım

 256. Koray diyor ki:

  Adı üstünde bireysel emeklilik…Bu paraları bize emekli olunca ödeyecekler herhalde…İlk başvuranlardanım kayıt numaram 25058 2007 çıkışlı bireysel emekliliğim ve 2009 çıkışlı bireysel emekliliğim var ama henüz ödemeler konusunda hiçbir ışık yok.Aldım diyenlerde yalan söylüyor benim kanaatimce..

 257. münir Günel diyor ki:

  2007-2008-2009-2010 ait işveren de dahil 8 poliçem var 2 ay önce 2007 ye ait ödememi yaptılar.Ancak diğerleri konusunda bir bilgi vermediler bekleyeceğiz kısmet.Sözleşme no:92070 başvuru tarihi 7 eylül 2012.

  Umarım hızlandırırlar arkadaşlar

 258. macit diyor ki:

  2007 cıkıslı arkadasım var bugun gorustum. Bana herhangi bir odeme yapılmadı munır bey sızde diyorsunuz 2007 yılına ait odememem yapıldı BMVD nasıl bır sıralama yapmıs anlasılması zor bır durum.

 259. çağatay diyor ki:

  geldi mayıs ayı paralardan haber yok. bari vergilerimden düşseler!!!! mtv den mesela…

 260. keriman diyor ki:

  29 Mart’ta şahsen başvuru yaptım ve başvuru numarası aldım.10 gün sonra internet sistesinden başvuru kayıt numarası ile takip yapabileceğim söylendi.Bugün 2 Mayıs ancak sisteme TC kimlik numaramla girip sorgulama yapmak istediğimde TC kimlik numaramın kayıtlı olmadığı mesajı alıyorum.Bu durum, başvuru sürem bir ayı geçtiği halde kayıt altına alınmadığı anlamınamı gelir. Bina girişinde oturan ve evraklarımı alan bayan ısrarla istediğim için bir başvuru kayıt nosu verdi ancak bir alındı belgesi vermedi.Evraklarımı kaybetmiş olabilirlermi.Benimle aynı durumda olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.
  teşekkürler

 261. ibrahim şahin diyor ki:

  sabahtan beri enaz 6-7 defa değişik numaralardan aradım telefonlara cevap veren yok öyle oluncada bir bilgi almak mümkün değil. büyük umutlarla iade alacaklarını bekliyen insanlara yazık değilmi. lütfen biraz ciddiyet.

 262. EKREM BIYIKOĞLU diyor ki:

  15.05.2013 TARİHİ İTİBARİYLE METLIFE EMEKLİLİKTEN KALAN STOPAJ İADEMİ İŞBANKASINDAKİ MHESABIMA YATIRDILAR.GERİYE BİR EŞİME BİRDE BANA AİT ANADOLU HAYAT EMEKLİLİKTEN OLAN SİGORTA STOPAJ İADESİ KALDI ONLARIDA SABIRLA BEKLİYORUM.TAMDA HESAPLADIĞIM MİKTARI ALDIM.190.84 TL UMARIM SİZLEREDE NASİP OLUR HERKESE SAYGI SEVGİLER SUNARIM

 263. macit diyor ki:

  Ekrem bey gule gule harcayın bu yatan paranın sıra numarasını paylasabılırmısınız tsk

 264. serdar diyor ki:

  ekrem bey. hayırlı olsun. evrak kayıt numaranız nedir?

 265. ahmet düzenli diyor ki:

  paraları keserken kıtır kıtır kesıyonuzda ödemeye gelıncemi egggg egggg dıyorsunuz nasılbı sıstemde calısıyorsunuz anlamadım
  vereceksenız verecez dıyonuz ödemeye gelince ben bılmem eşim bilir diyorsunuz yatırında sızde kurtulun bızde

 266. OGUZ diyor ki:

  Ekrem bey güle güle harcayın.Sizden ricam çıkış yılınız ve kayıt tarihinizi yazmanız.

 267. abdullah ataş diyor ki:

  maliye arac vergisini ödemedinmi %6 aylık ilave ediyor benim bireyselden ayrılışım tam bir yıl oldu onda faiz yok %1 bile yok devlet baba işini bilr

 268. MURAT 2007 diyor ki:

  mart 2013 de evraklarımı verdim , beklemiyorum. allah bildiği gibi yapsın.

 269. murat 2007 diyor ki:

  utanmadan bir de fazla para yatırmışlar. fazla alan arkadaşlarda bunlar gibi 9-12 ay sonra parayı iade etsin.

 270. Oguzhan diyor ki:

  Yapı Kredi Emeklilikten iade alan varmı arkadaşlar.

 271. gizem güven diyor ki:

  ben yapıkrediden bireysel yaptırmıstım basvuru yapalı 2 ay oldu daha bir iade yok.

 272. emine diyor ki:

  YKB Emeklilikten bireysel geri ödeme için 19.10.2012 de başvurmuştum. hala tık yok.
  iadeleri boş verin ödemeyin bencede.
  geç almak nasılmış görsünler.

 273. mustafa aydın diyor ki:

  kasım 2012 de başvurdum ses çıkmadı aradım bir numara verdiler kayıt gerçekleşmiş bekliyorum…

 274. Koray diyor ki:

  YKB emeklilikten bireysel geri ödeme için 10/09/2012 tarihinde başvuru yaptım.Dün 0212 3549400 dan arandım ve emekli olduğum için emekli maaşımı aldığım bankaya yatıramayacaklarını söylediler.Rakam bulunan iban numaralarını kabul etmediklerini sadece 24 sayı bulunan başka bir hesap numarasını faksla bugün yollamamı istediler.Hesap numarasını yolladığım takdirde talimat vereceklerini ve 15 gün sonra paranın hesabımda olacağını bilgisini aldım.Darısı sizin başınıza..

 275. emine diyor ki:

  10.09.2012’leri veriyorlarsa yandık o zaman. benim 19.10.2012 kimbilir ne zaman gelir ?????

 276. ömer k. diyor ki:

  koray bey bireysel emeklilikten hangi yıl çıktınız

 277. Koray diyor ki:

  3 ADET 2007 YILI VAR 2 ADET 2010 YILI VAR.3 ADET OLANI SADECE YATIRACAKLARINI SÖYLEDİLER.

 278. serdar diyor ki:

  ben 05/09/2012 de başvurdum. hala tık yok.

 279. zeki hoca diyor ki:

  ARKADAŞLAR BEN 06.09 2012 KAYIT TARİHİ VE 90BİN KÜSÜR NUMARAN GÖRÜNÜYOR.2010 ÇIKIŞLIYIM. ANADOLU EMEKLİLİK. SALI BNİ ARADILAR. PARANIN YAPILDIGINI VE HESAPIMA EN GEÇ BİR AY İÇİNDE YATIRACAKLARINI SÖYLEDİLER. BNDEN IPAN I TEYİT ETTİRİP HANGİ BANKA VE HANGİ ŞUBESİ OLDUGUNU SORDULAR. TAHMİNİN BUGÜN YARIN YATACAK. AMA BENDEN KESİLEN STOPAj yani YÜZDE 15 İ 1.850 TL GÖRÜNÜYOR. AMA YATACAK OLAN MEBLAGI SORDUM ARAYANA KİŞİYE 1.320 TL OLDUGUNU SÖYLEDİ.YANİ BEKLEDİGİNİZ MEBLAGIN YAKLAŞIK YÜZDE 50 EKSİK YATIYOR.DUYRULUR.SORUSU OLAN VARSA YAZSIN BİLGİGİM KADAR CEVAPLAYA ÇALIŞIRIM

 280. Fikret Demirok diyor ki:

  http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/23634412.asp

  İadeleri bekleyen arkadaşlara güzel bir haber…

 281. ilhan diyor ki:

  2009 avivasa çıkışlı ve 07.09.2012 kayıtlı 94… sıra kayıt sahibi olarak az önce Stopaj vergi iadesinin banka hesabıma nihayet yattığını gördüm ve 10 ayın sonunda sevinebildim.
  Darısı bekleyen diğer hak sahibi arkadaşların başına inşallah…

 282. serdar diyor ki:

  ilhan bey. hayırlı olsun. yalnız evrak kayıt tarihim ve sistemden çıkış tariihim sizinle aynı. evrak kayıt numaramm ise 93500 küsürlerde. benimki hala yatmadı. vergi borcum mfilanda yok.

 283. metin diyor ki:

  05.03.2013 kayıt no 103095 kabul tarhi 05.03.2013 hala tık yok banka kartım yalama oldu. gerçekten parasını alan var mı

 284. macit diyor ki:

  Bende 2010 cıkıslıyım sıra num 90… lerde 06.09.2012 tarihinde bas vurdum 10 gun once BMVD aradım 90… lerden herkesin odendi tekrar evrak gonderdim ne arıyan neden soran var. BMVD bana ceza veriyor ne cezası oldugunu bilsem beklemeye devam ederim. İlhan bey sıra num 94… lerde odenıyor ben bekliyorum. bunların vıcdanı yok gelde kufur etme lanet olsun……………

 285. HAŞMET diyor ki:

  evrak kabul bittiğinde işlemler hızlanacak ve paralarımızı iade
  alabileceğiz sanırım.beklemek zor….

 286. MELEK diyor ki:

  2011 cikisliyim , 19.09.2012 tarihli 110216 takip nolu odemem 10 temmuzda banka hesabima yatirildi
  bilginize

 287. Oguzhan diyor ki:

  Melek hanım 2011 yılının hangi ayı çıkışlısınız.

 288. erhan diyor ki:

  Bugün öğleden sonra itibari ile beklediğim tutar hesabıma geçti.
  2010 Avivsa çıkışlıyım,12 eylül 100 bin küsür evrak numaram.Bilgilerinize

 289. ümmühan diyor ki:

  Merhaba Arkadaşlar, 2011 Ocak çıkışlıyım, 19.09.2012 başvuru tarihim. Evrak Kayıt Numaram 110019. 17 Temmuz da param yattı hesabıma. Sigorta Şirketim Anadolu Hayat Emeklilik. Bilgilerinize :)

 290. ONUR diyor ki:

  2011 ŞUBAT ÇIKIŞLI – GARANTİ EMEKLİLİK – 01.10.2012 KAYIT TARİHLİ – 126696 SIRA NUMARALI İADEMİ EKSİKSİZ ALDIM.BEKLEYENLER İÇİN BİLGİLENDİRME AMACIYLA YAZILMIŞTIR.

 291. serdar diyor ki:

  eylül 2012 de başvurup parasını benim gibi alamayan var mıdır?

 292. tuğba diyor ki:

  BAYAN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE !
  12.07.2013 tarihinde paramı aldım,kızkardeşimin evraklarıyla beraber kendi evraklarımıda göndermiştim yani kayıt numaraları yakın birbirine,kızkardeşim bireysel emeklilik sisteminden benden daha önce çıkmasına rağmen vergi numarasını evlenmeden önce aldığı için soyadı farklılığından dolayı gönderilen ödemeler geriye dönmüş,hesaba geçen olmamış,bizden yeni kimlik ile birlikte dilekçe göndermemizi söylediler aynı zamanda da vergi dairesinden vergi numaranızın güncellemesini yaptırın dediler.Kardeşimin parasını hala beklemekteyiz,

 293. gökhan diyor ki:

  ANADOLU HAYAT EMEKLİLİKLE 23/06/2008 DE SİSTEME GİRDİM. 11/06/2010 DA SİSTEMDEN ÇIKTIM. EVRAK KAYIT NUMARAM DA:98160 EVRAK TARİHİ:04/03/2013 BAKALIM PARA İADESİ NE ZAMAN YAPILCAK, HEYECANLA VE SABIRSIZLIKLA BEKLİYORUM. BES’İN PARA İADESİ YAPILIR YAPILMAZ BURDAN BENDE DİĞER ARKADAŞLAR GİBİ BİLGİ VERECEĞİM. SAYGILARIMLA.

 294. Burcu diyor ki:

  TC lerden her şeyimiz ortaya çıkıyor zaten,niye yokuşa sürüyorlar ki!!!Çoğu evlenmiş bayan bu sorunu yaşayacak o zaman soyadı farklarından dolayı ben de dahil!!

 295. Ömer diyor ki:

  merhaba, ben ödememi 17.07.2013 tarihinde aldım.
  kayıt numaram: 104xxx
  başvuru tarihim: 14.09.2012.
  2012 eylül ayı itibari ile bu formu takip ediyorum.
  size tavsiyem sadece sabırla beklemektir.
  saygılarımla,

 296. Ali diyor ki:

  Arkadaşlar, benim sıra numaram da 107xxx – 17.09.2012 evrak teslimi gözüküyor. Yani bekliyoruz yapacak birşey yok.
  Ama merak ettiğim, hergün para yattı mı acaba diye hesaba girip bakalım mı ? Yoksa yatırdıklarında arıyorlar mı ? süreç nasıl oluyor.

 297. ömer diyor ki:

  Ali Bey, ödeme yaptıklarında aramıyorlar.Ben şan eseri hesabımdaki para artışını gördüm açıklamalara baktığımda büyük mükellefler…. ibaresi yer alıyordu. Arasıra hesabınız kontrol edin.

 298. Ali diyor ki:

  Merhaba tekrar;

  Benim iki poliçem vardı, toplam 5359 TL yapıyordu;
  Bundan %15 stopaj kesildi paramı geri alırken, yani 800 lira
  Zaten Avivasa bana form gönderdiğinde de, ödenen stopaj 800 yazıyor.

  Ama bugün bana 192 lira yatmış. Bir yanlışlık var gibi geldi bana ?

  Siz ne düşünüyorsunuz ?

 299. ömer diyor ki:

  ali bey merhaba,
  mtv,kirada daireniz varsa nun vergisi…vs diye adlandırılan vergi borçlarınından kaynaklanan kesintiler olabilir.

 300. ibrahim diyor ki:

  Evraklarımın ulaşıp ulaşamadığını öğrenemediğim için tekrar göndermiştim. şimdi iki evrak kayıt numaram var. bu şekilde olan ve parasını alan varsa yazsın lütfen. Ayrıca Ümmühan hanım siz paranızı aldığınızı yazmışsınız. benim başvuru tarihim sizinle aynı ilk evrak numaram size çok yakın ama ben hala paramı alamadım. üstelik benim şirkette aynı. Anadolu hayat ve ayrılış tarihim 2008 ama hala bekliyorum.

 301. cemil diyor ki:

  Merhaba;

  Evrak kayıt numaralarım 175449 ve 175452. Evrakları postaya verdiğim tarih ise yanlış hatırlamıyorsam 14 ağustos 2012. Evrakların iade edildiğini gösteren bildirime göre evrak teslim alınma tarihi 26 eylül 2012. Evrakların kayda alınma tarihi 17 ekim 2012. 27 temmuz 2013 tarihinde param eksiksiz olarak yatmış.

 302. zübeyda diyor ki:

  118000 lerdeyim Anadolu hayat emeklilik hala yatmadı

 303. ümit diyor ki:

  sistemden 2007 çıkışlıyım evrak tarihi ve kayıt numarası hala ödeme yok.

  27.09.2012
  Evrak No
  122353
  Geldiği Tarih
  27.09.2012
  Sigorta Şirketi
  AVİVASA EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.

 304. hüseyin diyor ki:

  arkadaşlar eşime ait ödeme 26 temmuzda hesaba yatmış.

  Evrak Tarihi

  19.10.2012

  Evrak No

  186651

  Geldiği Tarih

  19.10.2012

  Sigorta Şirketi

  ANADOLU HAYAT EMEKLİLİK A.Ş

 305. haydar 52 diyor ki:

  benimkide anadolu hayat emeklilik.evrak kayıt no.126 bin küsür.evrak kayıt tarihi.01 10 2012.hüseyin beyin eşi alıyorda bana niye yatırmıyorlar.benden 60 000 evrak ve 18 gün sonra..bu nasıl sıralama..sizin adaletiniz batsın vicdansızlar…

 306. burcu diyor ki:

  Ödemeler o kadar karışık ki rastgele ödüyorlar tombala çeker gibi bence,işimiz şansa kaldı çoktan almalıydık benden çok sonraki kişiler aldık diye yazıyorlar çünkü…

 307. mertcan diyor ki:

  Selam arkadaslar bugun benım hesabıma para yatmıs ama ben 1750.tl beklıyordum 696 tl yatmıs bu kesıntı neden nıcın yapılmıs nasıl ogrenırız cevap ıcın sımdıden tesk.ler

 308. özgür diyor ki:

  slm
  Mertcan bey normalde vergi borcu olanlardan kesinti yapılıyor. Eğer vergi borcum yok diyorsanız , BMVD arayıp sormanızda fayda var. birde sizin evrak kayıt ve ayrılma tarihiniz neydi ?

 309. özgür diyor ki:

  24.09.2012 evrak kayıt
  ayrılış 2009 , bende halen bekliyorum arkadaşlar.

 310. mertcan diyor ki:

  18.10.2012 ekrak muracat tarıhım kayıt numaram 181818 vergı borcum yoktu daha once bakmıstım en saglıklısı tel acıp ogrenmek sanırım.2008 cıkıslıyım bıreyselden.

 311. Bayan Clara Morgan diyor ki:

  Merhaba Sevgili İnsanlar,

  Eğer 1,000.00 gelen 5,000,000.00 için acil kredi arıyor orada varsa Am Bayan Clara Morgan özel bir kredi borç veren duyuyorum, böylece daha sonra, feryat bilgileri doldurun

  YAŞ:
  ADI:
  DEVLET:
  MİKTARI:
  NUMARASI:
  ÜLKE:
  SÜRE:

  Bu işlem daha fazla devam böylece VIA (clara_morgan@outlook.com) de yukarıdaki bilgileri ile bana geri almak?

  Teşekkür ve öncesinde güzel bir gün var …

  Bayan Clara Morgan

 312. nihat albay diyor ki:

  ah keşke 1 ay sonra seçim olsaydı! bak görürdünüz şak diye nasıl hesaplarda oluyordu paralarımız! ayıp ayıp 11 ay oldu! ve kendi paramızı almak için süründürüyorlar! valla varya bu devlete borcu olanlar! vergi kaçıranlar çok iyi yapıyor! yeter artık ya her insanın bi sabır limiti var! kimin parasını niye hala vermiyorsunuz kardeşim? bu kadar da insanlarla alay edilmez ki! bu nasıl bir sistem ki böyle, kesmeye gelince pat diye kesiyorlarda vermeye gelince insanları böyle süründürüyorlar!!!

 313. OĞUZHAN GÜLTEKİN diyor ki:

  SIRA NUMARAM 180 BİNLERDEYDİ. BUGÜN PARAMI YATIRMIŞLAR. 2012 NİSAN AYINDA ÇIKTIM 2012 EKİM AYINDA BAŞVURU YAPTIM. BEN DAHA ÖNCE BURADAN ALIP ALMAYANLARI TAKİP ETTİĞİM İÇİN BİLGİLENDİRMEK İSTEDİM. EN KISA ZAMANDA SİZ DE ALIRSINIZ İNŞALLAH.

 314. halit diyor ki:

  Oğuzhan bey hangi şirket sizinki

 315. Yucel diyor ki:

  Merhaba arkadaslar
  Az once hesabimi konrol ettim Ve bekledigim miktar hesabimdaydi .. Ben de sizin gibi beklemiyordum.. Yani daha cok sira var diye dusunuyordum.. Bu arada sasirmamin nedeni siranumaram 216000 lerde başvuru tarihim
  07 /11/2012 ydi .. Daha cok beklerim diye dusunuyordum…sizde hesabinizi kontrol edin her an sizlerede yatabilir.. Bizim şirket ise Anadoluhayat emklilk .. Insallah en kiss zamanda alirsiniz … Saglicakla..

 316. münevver diyor ki:

  Benimde 187217 kayıt numaram ama hala tık yok.
  Neye göre ödeme yapıyorlar anlamadım :((

 317. halit diyor ki:

  benım kayıt numaram 178000 bende alamadım henuz

 318. burcu diyor ki:

  Gerçekten anlamak mümkün değil benim Ekim 182000 lerde ben de bekliyorum ama bizden sonrakiler aldık diyorlar ,neye göre yapıyorlar bu ödemeleri yaa valla sabır kalmadı artık!!!

 319. OĞUZHAN GÜLTEKİN diyor ki:

  BENİM EMEKLİLİK ŞİRKETİM YAPI KREDİ EMEKLİLİK. YAKLAŞIK 1500 TL ÖDEME ALIRIM DİYE HESAPLIYORDUM. 1445 TL YATIRILMIŞ. EKSİK YOK. BİR ANDA HESAPTA GÖRÜNCE SEVİNDİM. AYNI SEVİNCİ SİZLERİN DE YAŞAMASI ÜMİDİYLE…

 320. serkan özbek diyor ki:

  Benim de sira numaram 172000 lerde ama hesabima gelen bir kuruş bile yok bu nasil oluyor cok merak ediyorum neye gore dağitiyorlar acaba?

 321. OĞUZHAN GÜLTEKİN diyor ki:

  bu yılın sonuna kadar tamamının ödenmesi talimatı verilmiş diye duydum. bu nedenle belki 3-4 kişinin sırayla yaptığı işi şu anda 10-15 kişi dosyaları paylaşıp karışık yapıyor da olabilir. bu sadece bir tahmin. yoksa 182000 lerde olan bir numaranın ödenip daha önce olan numaraların ödenmemesinin başka bir açıklaması olamaz.

 322. mehmet diyor ki:

  144752 evrak kayıt numaram az once ıadesi hesabıma geldi.

  Başvuru tarıhi 12 eylül 2012 evrak kayıt zamanı ekım

  ödeme tarihi:23.08.2013 saat:16:00 1 SENE ÜSTUNE.

 323. mehmet diyor ki:

  AYNI GÜN BAŞVURUYU ARKADAŞIMLA BERABER YAPTIK ONA DA İADE YAPILDI BUGÜN 143000 EVRAK KAYIT NO.SU. ARKADAŞLAR SİZİNDE KISA SUREDE YATAR İNŞALLAH.

 324. hakan üzümcü diyor ki:

  2009 tarihinde çıktım sistemden 157528, ve 155827 nolu numara verdiler hala bekliyoruz duyun artık sesimizi ….

 325. Koray diyor ki:

  Arkadaşlar cuma günü iade beklediğim tutarda yattı.5 gün önce trafik cezası borcum vardı, mahsubu yapıldı daha sonra kalan tutar hesabıma yattı.Başvuru 10/09/2012 kayıt no:95bin çıkış yılı:2010..Darısı başınıza..

 326. mine diyor ki:

  Paramı istiyorum.
  çok sıkıştım bu paraya ihtiyacım varrrr.

 327. Ezgi diyor ki:

  Ben yeni öğrendim bu nedenle de başvurumu daha yeni yapabildim.sıra numaram 283… başlıyor.yıl sonuna kadar alabilecek miyim ? ya da bende bir sene beklemek durumunda mıyım ?

 328. nihat diyor ki:

  06.2013 tarihinde 2012 ocak ayı çıkışlı kayıt tarihi 10.2012 olan 2 adet poliçemin ödemesi yapıldı! ama eksik yatırmışlar oysaki borcum harcım da yoktu! kesilen tutarı kim indirmiş veya yemişse Rabbim misli misli çıkarır inşallah! adi herifler 1 yıl beklet para değer kaybetsin birde eksik yatır! bu kadar kepazelik olur ancak!!!!!

 329. nihat diyor ki:

  sıra numaraları 140495 ve 140499 arkadaşlar! ama benim gibi eminim bir çok kişi vardır böyle eksik alan! biliyorlar ya ses çıkaramıcaz ondan birileri cebini bolca dolduruyor bu sayede! Allah belalarını versin, başka da bişey demiyorum! benim alın terimle kazandığım parayı yemek nasip olmasın inşallah!!!!!

 330. mine diyor ki:

  Benim paramda yattı ama 500 tl eksik yatmış.
  sıra numaram 187217
  bilginize

 331. çağatay uymaz diyor ki:

  Ben ekimde başvurdum kayıt şubatta yapılmış.40 bin lerde; henüz bu senenin kayıtlarından alan yok heralde???

 332. mağduruz diyor ki:

  evrak kayıt tarihim 17,02,2013 sıra numarası 65xxx Axa sigorta hale bir haber yok……….

 333. munir güneş diyor ki:

  slm arkadaşlar nihayet para 5 eylülde hesabıma yatmış darısı bekleyen arkadaşlara inanın hiç ımudum kalmamıştı parayı hesabımda görünce şaşırdım tam yatırmışlar evrak tarihi 24/12/2012 evrak no 282275

 334. mustafa diyor ki:

  Evrak no:267 bin Evrak tarihi 25.07.2013.Herhalde emekli olduğumda alırım:))

 335. selim diyor ki:

  slm arkadaşlar benim kayıt tarihim 21.12.2012 ve numaram 277 bin kayıt numarası benden sonra olanlar bile 20 gün önce almış nasıl bir sistem var anlamadım.Hiçbir yere borcum yok kontrol ettim.

 336. mehmet diyor ki:

  sisteme giriş:18/04/2006
  sistemden çıkış:13/01/2009
  evrak ulaşma tarihi:25/03/2013
  evrak no:165351
  bekliyorum bakalım ne zaman yatacak

 337. duygubey diyor ki:

  Evrak Tarihi
  21.03.2013
  Evrak No
  157618 hadi yatsın artık..

 338. Mersinli diyor ki:

  Arkadaşlar,
  Benim evrak kaydım 2013 de, 2012 Eylül de başvurumu yapmıştım. Geçen 03.10 günü bir sürpriz olmuş hesabıma gelmiş. Bekleyenler de inşallah en kısa zamanda kavuşurlar..

 339. ahmet çağatay diyor ki:

  Benim evrak kaydım 1 şubat ve 1 kasımda her iki emeklilik param da yatmış.Herhangi bir kesinti yapılmamış, darısı bekleyen arkadaşların başına.

 340. kevser diyor ki:

  evrak kayıt tarihi ocak 2013 para hala yatmadı ne olacak bu işin sonu. neredeyse 1 yıl oldu.

 341. Alimurat diyor ki:

  benim evrak kaydım Ekim 2012 ama hala ses seda yok kayıt numaram 166 binlerde ancak şirket olarak AXA Oyak ben ce bu şirket ödemeleri geciktiriryor.

 342. efrail diyor ki:

  evrak geldiği tarih 12.03.2013
  evrak no :126954-126955-126957 gelen de gıden de yok bu nasıl olucak :)

 343. Ecenur Yurt diyor ki:

  Arkadaşlar,

  Evrak kaydım 2012 8.aydı bugün hesabıma para yatırılmış sene sonuna kadar ödemeler tamamlanacak…

 344. efrail diyor ki:

  evrak kayın no : 126954 126955 ve 126957 evrak kayıtlarım vardı

  19.11.2013 de 3 tane kayıt no olmasına rağmen sadece 2 tanesının ödemelerini yapmışlar :)

  kalan bır evrak kayıt no daha var hangı no olduğunu bılmıyorum ?

  yapılmayan dıger evrak kayıt no ödemesini de inşallah sorunsuz bır sekılde yaparlar :)

  lütfen yapın sumen altı olmasın :)

 345. mehmet erkin kaya diyor ki:

  Evrak kayıt tarihim 06.09.2012. Sıra numaram 90 binli.
  Ben henüz ödeme alamadım…

 346. MURAT diyor ki:

  2007 çıkışlı olup da 2013 de başvuranlara verilmeyecekmiş. bugün öğrendim. haram olsun.sen 5 yıl parayı verme sonra biz başvuruyu 3 ay geciktirince geç kaldın de.

 347. Konyalı diyor ki:

  BES Sistemine giriş tarihi:2005
  BES Sistemine ÇIKIŞ tarihi:2012 Mayıs
  Evrakların Büyük mükellefler vergi dairesine ulaşma tarihi:21.10.2012 Evrakların kayıt altın alınma tarihi:10.01.2013 Evrak kayıt no:12375 Hala beklemekteyim,bu arada iki defa BİMER den başvuru yaptım cevap aynı;başvuru çok yoğun,eleman yok hepsi 2013 yılı sonuna kadar ödenecek.Şimdi soruyorum gerçekten alan varmı milletle dalga mı geçiliyor?????

 348. gökmen kemal diyor ki:

  arkadaşımla nisan 2013 te evrağımı ulaştırdım.arkadaiım 885 TL gibi bir geri ödeme aldı bir hafta önce..benimki hala yatmamış…neye göre tarih belirleniyo bilmiyorum…kimseyede ulaşamıyorum…

 349. habip öztürk diyor ki:

  ne zaman ödeme yapılacak.

 350. habip öztürk diyor ki:

  02.10.2012 tarihinde b. mükellefler v.d. dilekçemi teslim aldı.bu gün 26.12.2013.bilgi yada ödeme olarak geri dönüş yapılmadı.vergi borcumuzu faiziyle birlikte geri alıyorsunuz-bu 14 aylık farkın faizinide ödeyecekmisiniz?her ay başı borcunuz var diye GİBgovtr den msj geliyor.bana olan borcunuzu ödemeden nasıl borcumu ödememi bekliyorsunuz?

 351. A.O. diyor ki:

  arkadaşlar beni evrak web sorguda 10.09.2012 kayıtta 95855 sırada bimerden 7 defa şikayet yazım boş beleş 2 yazı gönderdiler.halen bir netice alamadım ama şüphelerim var dilekçeden sonra 5 yıl zaman aşımı ile ödemeyecekler.paralarımızı çalıyorlar.Mahkemeye gitmek en doğrusu inşaallah ödenir.

 352. A.O. diyor ki:

  Arkadaşlar bir devletin kurumu düşününki halkının parasına göz dikmiş,vatandaşını mağdur ediyor.Aman siz siz olun beddua etmeyin.onlara göre bu zulme sahtekarlığa müstahakmışız.Benim şahsi adıma Allah zulmedenlerin belasını versin…….

 353. serdar diyor ki:

  19.11.2012 evrak kayıt tarihli 230080 sıra numaralı axa oyak sigorta şahıs ödemem halen yapılmadı verilen numaralara ulaşmak mümkündeğil maillere cevap verilmiyor fax çekiyorum cevap yok ne olacak bilmiyorum 2013 yıl sonuna kadar ödenecekti ne oldu bilen varsa paylaşabilir mi.

 354. A.O. diyor ki:

  Arkadaşlar 10.09.2012 958.. evrak kayıt no da bimer den 11 adet şikayette bulundum en son yazıda 31.12.2013 ye kadar ödeyeceğiz dediler.dün itibariyle 16 ay beklemişler evraklarımın eksik olduğunda geçikme var yinede belli değile bunlar yalan söylüyorlar 2014 geldik artık ne devletin kurumu nede sözde devletin memuruna güvenmiyorum.utanç verici.

 355. mert diyor ki:

  01.04.2013 tarihinde evrak işlenmiş hala ödeme yapılmadı. kardeşiminki benden sonra gitti onun ödemesi yapılmış o benden önce ayrılmıştı.

 356. ufuk diyor ki:

  Başvuru yapalı bir yıl oldu sabırla telefon ediyorum. Bir Allahın kulu telefona cevap vermedi.

  BÜYÜK MÜKELLEFLER VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI TELEFON LİSTESİ

  BAŞKAN

  MEHMET AKİF ULUSOY

  Direkt : 267 09 50

  Direkt : 354 94 50

  SEKRETER

  354 94 54-55

  267 09 51

  267 09 52

  267 09 53

  FAKS

  267 09 64

  UNVANI

  ADI ve SOYADI

  TELEFON

  GRUP MÜDÜRÜ MURAT ÜRKMEZ 267 23 92
  G.MÜDÜR SEKRETERİ 354 94 87

  UNVANI

  ADI ve SOYADI

  TELEFON

  GRUP MÜDÜRÜ EMRE ÇELEBİLER 267 23 93
  G.MÜDÜR SEKRETERİ 354 94 86
  FAKS

  MÜKELLEF HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ

  UNVANI

  ADI ve SOYADI

  TELEFON

  MÜDÜR NURİ GÜN 267 09 39
  SEKRETER 354 94 94

  MÜDÜR YARDIMCISI AYNUR PAMUKÇU 354 94 96
  MÜDÜR YARDIMCISI TURGAY ARAZ 354 94 97

  VERGİLENDİRME MÜDÜRLÜĞÜ

  UNVANI

  ADI ve SOYADI

  TELEFON

  MÜDÜR MUHARREM İLDİR 267 09 42
  SEKRETER 354 94 95
  FAKS 267 09 19
  MÜDÜR YARDIMCISI SEVGİ BÜYÜKKAMACI 354 94 93
  MÜDÜR YARDIMCISI GALİP GÜL 354 94 88
  MÜDÜR YARDIMCISI RENGİN ALTINKAYNAK 354 94 91
  MÜDÜR YARDIMCISI SEVGİ KEBAPÇI 354 94 98
  MÜDÜR YARDIMCISI AHMET KOTAN 354 94 90
  MÜDÜR YARDIMCISI DİLBER ŞEN 354 94 92
  SÜPERVİZÖR 267 09 41

  SANTRAL (PBX)

  354 94 00
  267 09 09
  267 09 02
  267 09 03
  267 09 06
  267 09 07
  267 09 11
  267 09 16
  267 09 17
  267 09 25
  267 09 30
  267 09 36

  Sizde mesajınız yayınlansın istiyorsanız tıklayınız

  1. mehmet maya diyor ki:

   ne zaman alacağım iademi????

 357. Ali diyor ki:

  Alırken direkt kes, öderken yokuş yap. Devlet böyle yaparsa millet ne yapar? Çok ayıp.

 358. esra yıldırım diyor ki:

  bimere yazdım 2 hafta önce hemen telefonla aradılar soyisim değişikliği olduğu için yatırmamışlar onun için vergi dairesine gittim sonrasında 2 hafta içinde yatırdılar parayı bende 2 yıldır bekliyordum

 359. ATİLLA TAVŞANLI diyor ki:

  valla ben aldım arkadaşlar.

 360. Turan diyor ki:

  Izmırden kalkıp gıtsek buyukmukelleflere bu ıadeler ıcın bı işe yarar mı arkadaslar? 2 yıl oldu masraf boşa mı gıder, varmı daıreye gıden?

Bir Cevap Yazın

Sayfa başına git