Allianz Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Allianz Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri
1 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 91 kez okundu.

Bilindiği üzere 2017 yılı başından itibaren özel sektör çalışanları Otomatik BES sistemine dahil edilmeye başlanmıştır. Çalışan sayılarına göre gruplar halinde dahil edilen özel sektör çalışanlarından son olarak 1 temmuz 2017 tarihi itibariyle çalışan sayısı 10-50 arasında olan işyerlerinde çalışanlar Otomatik (Zorunlu) BES sistemi kapsamına alındı.

Katılımcılara sisteme dahil olunan ilk iki ay içerisinde tanınan cayma hakkının kullanımına ilişkin şirket bazlı incelemelerimiz kapsamında bu yazımızda Allianz Emeklilik Otomatik Katılımlı BES İptali konusunu inceleyeceğiz.

Otomatik Katılımlı BES Cayma Hakkı konumuzda genel olarak cayma işlemlerini anlatmıştık. Bu konumuzda ise genel yöntemlerden ziyade Allianz Cayma Hakkının kullanımına ilişkin en pratik yolu anlatmaya çalışacağız.

Allianz Emeklilik BES Cayma Hakkı Nasıl Kullanılır?

Allianz Emeklilik Otomatik Bireysel Emeklilik Cayma Hakkının kullanımı için öncelikle 0850 399 99 99 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arıyoruz.

Telefon açılınca bizi otomatik yanıt sistemi karşılıyor ve buradan Otomatik Katılım Sözleşmesi İşlemleri için 0 (Sıfır) ‘ı tuşluyoruz.

Sonraki menüde Ayrılma İşlemleri için 1 (bir) i tuşluyoruz.

Gelen kayıtta bu bölümün yalnızca otomatik katılım cayma işlemleri için olduğunu ve diğer iptal işlemleri için online işlemleri kullanabileceğimize dair bir kayıt dinliyoruz.

Cayma hakkını kullanacağımız için buradan da işlemlere devam etmek için tekrar 1 (bir)’i tuşluyoruz.

(Özetle ;0850 399 99 99 u arayıp sırasıyla 0-1-1 ‘i tuşluyoruz)

Daha sonra aramış olduğumuz cep telefonuna Allianz Emeklilik tarafından bir link gönderiliyor.

Gelen SMS’teki linke tıkladığımızda Allianz Cayma işlemlerini yapacağımız web sayfası açılıyor.

Açılan sayfada cayma işleminin sonuçlarına ilişkin  bir bilgilendirme metni yer alıyor. “Bilgilendirme Metnini Okudum” kutucuğunu işaretleyip “İşleme Devam Et” butonunu tıklıyoruz.

Sonraki Ekranda TC Kimlik numaramızı giriyoruz ve “Devam” ı tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz. Böylece Otomatik BES Sisteminden çıkmış oluyoruz.

Talebin tamamlanmasını müteakip 10 iş günü içerisinde yapılan kesintiler, kesintinin yapıldığı maaş hesabınıza iade edilecektir.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git