BireyselEmeklilikSistemi.Org

Allianz Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

01.08.2018
Allianz Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Bilindiği üzere 2017 yılı başından itibaren özel sektör çalışanları Otomatik BES sistemine dahil edilmeye başlanmıştır. Çalışan sayılarına göre gruplar halinde dahil edilen özel sektör çalışanlarından son olarak 1 temmuz 2017 tarihi itibariyle çalışan sayısı 10-50 arasında olan işyerlerinde çalışanlar Otomatik (Zorunlu) BES sistemi kapsamına alındı.

Katılımcılara sisteme dahil olunan ilk iki ay içerisinde tanınan cayma hakkının kullanımına ilişkin şirket bazlı incelemelerimiz kapsamında bu yazımızda Allianz Emeklilik Otomatik Katılımlı BES İptali konusunu inceleyeceğiz.

Otomatik Katılımlı BES Cayma Hakkı konumuzda genel olarak cayma işlemlerini anlatmıştık. Bu konumuzda ise genel yöntemlerden ziyade Allianz Cayma Hakkının kullanımına ilişkin en pratik yolu anlatmaya çalışacağız.

Allianz Emeklilik BES Cayma Hakkı Nasıl Kullanılır?

Allianz Emeklilik Otomatik Bireysel Emeklilik Cayma Hakkının kullanımı için öncelikle 0850 399 99 99 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arıyoruz.

Telefon açılınca bizi otomatik yanıt sistemi karşılıyor ve buradan Otomatik Katılım Sözleşmesi İşlemleri için 0 (Sıfır) ‘ı tuşluyoruz.

Sonraki menüde Ayrılma İşlemleri için 1 (bir) i tuşluyoruz.

Gelen kayıtta bu bölümün yalnızca otomatik katılım cayma işlemleri için olduğunu ve diğer iptal işlemleri için online işlemleri kullanabileceğimize dair bir kayıt dinliyoruz.

Cayma hakkını kullanacağımız için buradan da işlemlere devam etmek için tekrar 1 (bir)’i tuşluyoruz.

(Özetle ;0850 399 99 99 u arayıp sırasıyla 0-1-1 ‘i tuşluyoruz)

Daha sonra aramış olduğumuz cep telefonuna Allianz Emeklilik tarafından bir link gönderiliyor.

Gelen SMS’teki linke tıkladığımızda Allianz Cayma işlemlerini yapacağımız web sayfası açılıyor.

Açılan sayfada cayma işleminin sonuçlarına ilişkin  bir bilgilendirme metni yer alıyor. “Bilgilendirme Metnini Okudum” kutucuğunu işaretleyip “İşleme Devam Et” butonunu tıklıyoruz.

Sonraki Ekranda TC Kimlik numaramızı giriyoruz ve “Devam” ı tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz. Böylece Otomatik BES Sisteminden çıkmış oluyoruz.

Talebin tamamlanmasını müteakip 10 iş günü içerisinde yapılan kesintiler, kesintinin yapıldığı maaş hesabınıza iade edilecektir.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Doğan çiftçi dedi ki:

  Binlerce kisinin parasi kaliyor, çogu bilmiyor bile icerde parasınin oldugunu ben de alamiyorum ugrasiyom hata veriyor.

  1. admin dedi ki:

   Cayma süresi geçtiyse Ayrılma Talep Formu temin edip doldurarak şirkete fakslayabilirsiniz.

 2. Yunus dedi ki:

  7 ay oldu şu an cayabilir miyim?

 3. Mustafa dedi ki:

  2 buçuk yıl oldu ilk zaman 105tl kesilecekti denmişti. Şimdi mesailerim le beraber aylık 280 tl kesiliyor. Çok uğraştım ayrılamıyorum. Bu illetten nasıl kurtulurum kaç yıl daha beklemeliyim. Kesilen paraları topladığında 3 katı çıkıyor hesapladığımda birikim ödediğimin 3 te 1 kadar. Yardım edin.

 4. isa dedi ki:

  Bes iptali için link açılmıyor

 5. GÜLŞAH MALAY dedi ki:

  LINK gondermıssınız asla acılmıyor iptal için bu kadar uğraşmak zorundamıyız ya??

 6. Havva ozkan dedi ki:

  Bir yıl oldu çıkmak istiyorum insanların müsadesi olmadan çalışmış olduğu parayı kafaniza göre kesemezsiniz bu nasil bi sistem yaaa

 7. Tuba dedi ki:

  Linke girip tc numaramı yazdığımda bu tc ye ait sözleşme olmadığını söylüyor ancak çalışmadığım halde her ay düzenli olarak param kesiliyor müşteri hizmetlerine bağlanmak mümkün değil zaten

 8. Metin dedi ki:

  Bu açıklamayı buraya boşuna yazmışlar çünkü işe yaramıyor

 9. Züleyha dedi ki:

  Linki gonderemiyorum müşteri hizmetlerine baglaniyorum, biz yapmıyoruz sigorta şirketini arayin diyor bana. Bu ne sacmalik arayinca olmuyor linklede olmuyor iptal ettirmis biri varsa yardimci olabilir mi?

 10. Züleyha dedi ki:

  Valla ben her dedinizi yaptim cayma islemi icin linkte daha tel kapanmadan gonderildi e mail adreside yolladilar deneyin oluyo