Allianz Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Allianz Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri
1 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 1.012 kez okundu.

Bilindiği üzere 2017 yılı başından itibaren özel sektör çalışanları Otomatik BES sistemine dahil edilmeye başlanmıştır. Çalışan sayılarına göre gruplar halinde dahil edilen özel sektör çalışanlarından son olarak 1 temmuz 2017 tarihi itibariyle çalışan sayısı 10-50 arasında olan işyerlerinde çalışanlar Otomatik (Zorunlu) BES sistemi kapsamına alındı.

Katılımcılara sisteme dahil olunan ilk iki ay içerisinde tanınan cayma hakkının kullanımına ilişkin şirket bazlı incelemelerimiz kapsamında bu yazımızda Allianz Emeklilik Otomatik Katılımlı BES İptali konusunu inceleyeceğiz.

Otomatik Katılımlı BES Cayma Hakkı konumuzda genel olarak cayma işlemlerini anlatmıştık. Bu konumuzda ise genel yöntemlerden ziyade Allianz Cayma Hakkının kullanımına ilişkin en pratik yolu anlatmaya çalışacağız.

Allianz Emeklilik BES Cayma Hakkı Nasıl Kullanılır?

Allianz Emeklilik Otomatik Bireysel Emeklilik Cayma Hakkının kullanımı için öncelikle 0850 399 99 99 numaralı telefondan müşteri hizmetlerini arıyoruz.

Telefon açılınca bizi otomatik yanıt sistemi karşılıyor ve buradan Otomatik Katılım Sözleşmesi İşlemleri için 0 (Sıfır) ‘ı tuşluyoruz.

Sonraki menüde Ayrılma İşlemleri için 1 (bir) i tuşluyoruz.

Gelen kayıtta bu bölümün yalnızca otomatik katılım cayma işlemleri için olduğunu ve diğer iptal işlemleri için online işlemleri kullanabileceğimize dair bir kayıt dinliyoruz.

Cayma hakkını kullanacağımız için buradan da işlemlere devam etmek için tekrar 1 (bir)’i tuşluyoruz.

(Özetle ;0850 399 99 99 u arayıp sırasıyla 0-1-1 ‘i tuşluyoruz)

Daha sonra aramış olduğumuz cep telefonuna Allianz Emeklilik tarafından bir link gönderiliyor.

Gelen SMS’teki linke tıkladığımızda Allianz Cayma işlemlerini yapacağımız web sayfası açılıyor.

Açılan sayfada cayma işleminin sonuçlarına ilişkin  bir bilgilendirme metni yer alıyor. “Bilgilendirme Metnini Okudum” kutucuğunu işaretleyip “İşleme Devam Et” butonunu tıklıyoruz.

Sonraki Ekranda TC Kimlik numaramızı giriyoruz ve “Devam” ı tıklayarak işlemi sonlandırıyoruz. Böylece Otomatik BES Sisteminden çıkmış oluyoruz.

Talebin tamamlanmasını müteakip 10 iş günü içerisinde yapılan kesintiler, kesintinin yapıldığı maaş hesabınıza iade edilecektir.


Etiketler:

Allianz Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri Konusuna 33 Yorum Yapıldı
 1. Sibel yücell dedi ki:

  İki kere aradım sıfır 850 li numarayı bes iptali için ama kandırıldım. Bana fax çekeceklerini onu doldurup tarafımıza gönderin iptal edelim dediler ama iki kez aramama rağmen hala bir faxı gonderemediler. Bu kadar çok zor mu fax göndermeniz ve bu kadar çok insanları ugrastirmaniz mi gerekiyor? Yazık yani lütfen arayınız bes iptalimi biran önce yaptırmak istiyorum Lütfen yani yeter artık.

  1. admin dedi ki:

   Bahsettikleri belge Ayrılma talep formu ve mail adresinize gönderebilirler. Bu şekilde yönlendirerek daha kolay halledebilirsiniz.

 2. çiğdem yanık dedi ki:

  daha önce arayarak iptal formu gönderılmış olup buna cevaben ileti atamamıştım.şimdi aynı işlemi yapmak ve tamammen ıptal ettırmek ıstıyorum gereken ılgı ve alaka tarafıma gösterılmemektedır.en kısa zamanda dönüş yapılmaz ise gereken hukiki işlem tarafımdan yapılacaktır.bilgilerinize

 3. Sibel yücel dedi ki:

  Bes iptalimi gerçekleştirin lütfen

 4. Gülcihan Şenkal dedi ki:

  Ziraat bankasından besten ayrilamiyorum yardımcı olun arkadaş parayı hesaba yatırın

  1. admin dedi ki:

   İlgili Bireysel Emeklilik şirketini arayarak veya şirketin belirlediği numaraya SMS atarak işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

 5. ilay dedi ki:

  İptal sayfasına tc mi girip devam dediğim de bilinmeyen hata diye uyarı veriyor. Otomatik katilim neymiş ya izin almadan insanları uğraştiriyorsunuz birde üstüne. İptal edin.

 6. Ahmet dedi ki:

  Yasal dolandiriciliktan başka bir şey değil linke giriş bile yapılmıyor. İsteseniz de müşteri hizmetleri ile görüşemiyorsunuz. Hadi iptal ettiniz diyelim 10 gün falan hikaye 20 gün oldu hala bekliyorum.

 7. Kadir dedi ki:

  2 ay geçtikten sonra ayrılabiliyor muyuz?

  1. admin dedi ki:

   Evet ayrılabilirsiniz fakat işlem adımları biraz farklı. Cayma süresi doldu ve Zorunlu BES iptal etmek istiyorsanız, BES şirketinin online işlemlerinden veya telefonla arayarak ayrılma talep formu istemeniz gerekmektedir.
   Bu formu doldurup şirkete iletince ayrılma işlemleriniz başlar.

 8. Erdoğân dedi ki:

  Beş iptali için gönderdikleri link açılmıyor. Bes den ayrılmamız için ellerinden geleni yapıyorlar

 9. kubra koç dedi ki:

  bes iptali

 10. Nusret Baş dedi ki:

  Allianz bireysel emeklilik iptal ettirmek istiyorum

 11. Abdulah dedi ki:

  Uygulamaya giriş yaptım caymak istiyorum kutucuguna bastım, süre aşımı olduğundan işlem yapılamaz diyor. Yav paramı geri istiyorum yardimci olun, dava falan açacağım sinirim bozuldu. 3 aydır iptal etme peşindeyim.

 12. Aylin dedi ki:

  Herhangi bir ürününüzü satmak istediğinizde yakamıza yapışıyorsunuz. Cayma hakkımı kullanmak istediğim de muhatap bulamıyorum. Geçen haftadan bu zamana 2 kez aradım. Gönderdiğiniz link den 2 ayı geçirmiş olduğum için iptal yapamıyorum. Arayacağınıza dair bir yazı geliyor karşıma ve kimse aramıyor. İptal talebim ile ilgili lütfen birileri temasa geçsin. Ocak sonuna kadar iptal işlemim için bir muhatap bulamazsam , hakkımı kanuni yolar ile arayacağım.

 13. Sercan dedi ki:

  Birader dava açsan kime açıcan devlete i iptal ettiğin zaman paranı iade alıcaksjn zaten.

 14. Mesut dedi ki:

  Müşteri hizmetleri ile görüşüyoruz efendim yatırılan parayı 5 yıl geçmeden ayrildiginiz için iade alamıyorsunuz diyorlar sisteme bak resmen paramıza cöküyorlar

  1. admin dedi ki:

   İade alamama gibi bir durum yok, Otomatik Katılımdaysanız ana paranızın tamamını, normal BES ‘teyseniz bir takım kesintiler sonrası kalan kısmı alırsınız.
   Bahsedilen alınamayacak kısım Devlet katkısıyla ilgilidir ki onun da 3 yıldan sonra yine belli kısmını alırsınız.

 15. Melike dedi ki:

  1,5ay oldu iptal edeli hala hesapımdan kesilen para yatmadı ve muhattap olucagım kimse yok yaklaşık 10kere aradım müşteri hizmetlerini artık lütfen paramın iadesini yapın.

  1. Melike dedi ki:

   Lütfen artık bir bilgi verin. Kesilen paranın iadesi ne zaman olucak.

  2. admin dedi ki:

   Başvurunuzun sağlılklı yapılması halinde 1,5 ay bekletemezler. Başvuru aşamalarıyla ilgili bir sıkıntı olabilir.
   Cayma Hakkınızı mı kullandınız yoksa iptal işlemi mi yaptınız? Herhangi bir belge gönderdiniz mi Allianz Emekliliğe?

 16. Yigit dedi ki:

  Benim ayrilmis oldugum isyerinde alianz emeklilik te oks’m vardi is yerinden ayrilinca otamatik olarak sanirim iptal olmuş bunun la ilgili biriken paramı nasıl alabilirim lutfen yardimci olun tesekkurler simdiden.

 17. Orhan öz dedi ki:

  Allianz bireysel emeklilikten ayrılmak için arıyorum link gönderiyo giriyorum tc istiyor giriyorum sizi arayacağız diyolar 10 defa aradım geri dönüş yapılmıyo yardımcı olursanız sevinirim

 18. sevgi özbek dedi ki:

  ALLİANZ Yaşam bireysel emeklilik sözleşmemin iptali için başvuru yaptım. Ancak 4 gün oldu hala geri dönüş yapılmadı. Acil olarak iptal işleminin gerçekleştirilip tarafıma tel. ile bilgi verilmesini istiyorum.

 19. sevgi özbek dedi ki:

  acilen iptalini istedğim bireysel emeklilikle ilgili olarak arar mısınız lütfen. hiç bir şekilde müşteri temsilcisine ulaşamıyorum. 4 gün oldu iptal için başvuru yapalı. Geri dönüş olmadı. tel. açmıyorsunuz. aramıyorsunuz. Bu nasıl bir zulüm.

 20. Sinem direnç dedi ki:

  Bilgi verilmeden adıma böyle bişey nasıl yapılabiliyor?aynı sorunu garanti bankasındaki bes te de yasamıştım gercekten sacmalalık hukuki sürecin nasıl işlemesi gerektiğini umarım biliyorsunuzdur ve bu iptal etme işlemindeki kayıtlarımın oldgunun fArkındasınızdır.

1 2

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git