BireyselEmeklilikSistemi.Org

BES Devlet Katkısı Hesaplarda

03.05.2013
BES Devlet Katkısı Hesaplarda

Bireysel Emeklilikte yapılan yeni düzenlemeyle Ocak 2013’ten itibaren yürürlüğe giren fakat bir türlü hesaplara yatmayan yüzde 25’lik devlet katkısı hesaplara yattı. Ocak ayına ait 41.7 milyon TL ve ocak-şubat dönemine ait 218.9 milyon TL artık hesaplarda.

Bireysel emeklilikte (BES) bir türlü ödenemeyen devlet katkısını bekleyenlere müjde. Ocak ayında yürürlüğe giren yeni Bireysel Emeklilik Kanunu’nda yer alan yüzde 25’lik katkı payı gecikmeli de olsa hesaplara yattı. Hazine Müsteşarlığı’ndan yapılan açıkalamada Ocak 2013 dönemine ait 41.7 milyon TL’nin 30 Nisan’da, şubat ve mart aylarına ait 218.9 milyon TL’nin ise dün hesaplara yattığı belirtildi.

Hazine’nin açıklamasında emeklilik şirketlerinin teknik altyapısının tamamlamasının ardından ödemelerin yapılacağının daha önce kamuoyuna açıklandığı hatırlatılarak, “Bu çerçevede gerekli teknik altyapının tamamlanmasının ardından ödemeler yapıldı” denildi.

Hazine bundan sonraki dönemde bireysel emeklilikte devlet katkısı ödemelerinin ilgili ayı takip eden ay sonuna kadar düzenli yapılacağını da kamuoyuna duyurdu.

Etiketler:

Yorumlar
  1. kadir sümbül dedi ki:

    Ben 2 yil oldu henüz iademi alamadım telefon zaten ne zaman arasam meşgul. Yardimci olacak kimse yok mu koskoca vergi dairesinde ne yapacami bilmiyorum yardimci olacak biri cikarsa sevinirim sanmiyorum cikacağıni ama bir ihtimal