BireyselEmeklilikSistemi.Org

Bireysel Emeklilik Hesaplama
BES Kesinti Hesaplama

Bireysel Emeklilikten çıkmak isteyenlerin en büyük sorunu, BES iptali durumunda ne kadar kesinti olacağı ve birikimlerinin ne kadarını alacaklarıdır. Bu sorunu çözmek adına Bireysel Emeklilikten ayrılma durumunda katılımcının eline ne kadar para geçeceğine ilişkin hesaplama aracı hazırladık. Aşağıdaki alanların tamamını doldurarak (bilmediğiniz kısımlara O (sıfır)yazınız) BES ‘ten çıkmanız durumunda ne kadar kesinti olacağını ve elinize yaklaşık ne kadar geçeceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca BES Kesinti Hesaplama Aracımızın altına yorum yaparak sorularınızı sorabilirsiniz.Yaşınız:
BES Giriş Tarihi:
Yatırılan (Anapara):
Anapara Getirisi:
Devlet Katkısı:
Devlet Katkısı Getirisi:

Yorumlar
 1. Aysel dedi ki:

  Bireysel emeklilik hesaplama ( Bes hesplama ) mükemmel olmuş , çok yardımcı oldu. İptal durumunda elime geçecek parayı merak ediyordum. Başka yerde bulamamıştım. Teşekkürler.

 2. halil severoğlu dedi ki:

  bes hesaplaması yapar mısınız? teşekkürler.

 3. volkan gürol dedi ki:

  06.06.2014 tarihli girişim var. 100 liradan iki ay ödedim. Çıkarsam ne kadar alabilirim.

 4. şükrü dedi ki:

  allah belalarını versin 6 ay yatırmışım 1114 tl toplam ödemeye ayrıldığım taktirde 229 lira para veriyor bana, bankanında bankacınında sigortanında kandırıp sigorta yapan sigortacınında allah belalarını versin, tuzak bunlar

  1. Serdar dedi ki:

   Merhaba benimde 1025 tl 7 ay yatırdım çıkmak istedim 700tl kesiyor 300tl bana veriyor sizinle durumumuz aynı siz hangi yolu denediniz

 5. Gizem Özdemir dedi ki:

  İnsanları kandırıyosunuz. Tam on bin yatırdım, arastırılırsa her yerde iptal durumunda kesme işlemi devlet katkısı üzerinden değerlendiriyo yazıyor ama sordugumda benim elime gececek para 9. 350. devlet katkısı 2.500 dü onu geçtim benim paramdan kesiyolar. Ne anladm ben bu işten, ben yiyemedim sen ye durumu. Keriz yerine koyuyorlar hem paranı işletip para kazanıyorlar hem anaparadan kesiyorlar haksızlık adaletsizlik bu. Bilseydim HESAP kartımda da veya evde de saklayabilirdim. Haram zıkkım olsun. Bide zamanında parayı yatırsalar içim yanmacak iki kat zarara ugradım.

 6. Mikail GÖKTÜRK dedi ki:

  Ben iki sene sonra ayrılacam elime ne kadar para geçecek yardımcı olur musunuz

  1. admin dedi ki:

   Yukarıdaki hesaplama aracının amacı ne kadar alacağınızı hesaplamak, fakat yatırdığınız para vs. bilgileriniz olmadan ne kadar alacağınızı hesaplamak mümkün değil.

 7. ali özer dedi ki:

  2 sene sonunda iptal etmek istesem ne kadar alabilirim?

  1. Kayhan dedi ki:

   Amaç paranızı işletmek, küçük görünen meblaglarla büyük havuz olusturmak ve kazanan hep kendileri. İnsanları enayi yerine koyuyorlar gibi. Ben de birşey sorucam benim şimdi yatirdigim 100 TL misal, 10 yıl sonraki değeri nedir iki kilo dometes fiyatı belki de olacak… Çünkü maglum Türk lirası bu, hiç değer kazandığı görülmemiş. Peki neden dolar üzerinden yapmiyorsunuz bunu işinize gelmez çünkü değeri artar. Size tavsiyem gidin dolara euraya yatırım yapın daha karlı çıkarsınız. Şimdi kaz kafalar derki onlar ABD parası onlar mi kazansın. Ben de diyorumki hep Türk vatandasi mı dolandirilsin?

 8. faruk dedi ki:

  tutar doğru ise gerçekten başarılı bir uygulama.teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Olumlu yorumunuz için teşekkürler.

 9. mina dedi ki:

  haksizlik 22 ay yatrdim 2 milyar 300 ana paramdi devet katkisi disinda ve suan bana verecekleri 640. Sacmalik tuzak bu ya zehir zikkim olsun size.

  1. admin dedi ki:

   Yazdığınız rakamlara göre alacağınız tutar çok az. Bireysel emeklilikten çıkışta 640 TL ödeme yapılacağı bilgisini nereden aldınız?

 10. İLKER dedi ki:

  Ben 3 yıl 3 ay ödeme yaptım 5000 tl civarında.Annemin üzerine yatırdım yani 56 yaş üzerinde.Yanlız devlet katkısı getirisini ve anapara getirisini bilmediğim için hesaplayamadım.Şu anda çıkmam durumunda bana ne kadar ödeme yapılacak?Yardımcı olur musunuz?

  1. admin dedi ki:

   İlker Bey;
   Getiri kısımlarını bilmiyorsanız 0 (sıfır) yazarak hesaplatabilir ve yaklaşık sonuç alabilirsiniz. Yalnızca getirilerden yapılacak stopaj kesintisi hariç olacaktır.

 11. Engin Gürsel dedi ki:

  Bugün itibariyle sistemden çıkmam halinde yukarıdaki hesaplama aracınıza göre 75895₺ alacağım görünüyor. (Aşağıya kopyaladım)

  Sistemde Geçirilen Süre(Ay) 24210 Ay
  Toplam Birikim Tutarı 88.246,00 TL
  Alınacak Birikim 54.591,00 TL
  Alınacak Getiri 15.797,70 TL
  Alınacak Devlet Katkısı 4.776,45 TL
  Alınacak Devlet Katkısı Getirisi 730,36 TL
  Alınacak Toplam Tutar 75.895,51 TL

  Ancak benim aracı kurumum olan Anadolu emeklilik bu tutarın 71280₺ olacağını söylüyor.
  Aradaki fark nereden kaynaklanıyor, bilgi verir misiniz lütfen?

  1. admin dedi ki:

   Engin Bey,
   Yukarıdaki hesaplama aracına girdiğiniz bilgileri iletirseniz kontrol edip dönüş yapalım.
   Bilgileri buradan paylaşmak istemezseniz info@bireyselemekliliksistemi.org e-posta adresine iletebilirsiniz.

   1. Engin Gürsel dedi ki:

    Çok teşekkürler
    Verdiğiniz e-posta adresine gönderdim istediğiniz bilgileri biraz önce

   2. admin dedi ki:

    Engin bey, Bes Giriş tarihini kopyala yapıştır yaptığınızdan süreyle ilgili sorun oluştuğunu düşünüyorum (sizin hesaplamada, sistemde geçirilen süre 24210 ay diye çıkmış)
    Giriş tarihini aralarına nokta koyarak yazarsanız daha sağlıklı sonuç alacağınıza inanıyorum.
    Gönderdiğiniz bilgilere göre yapılan hesapta çıkmanız halinde 72.352,90 TL alacağınız görünmekte.
    Burada çıkan fark ise, son yatırdığınız katkı payı henüz yatırıma yönlenmediyse Anadolu Hayat bu tutarı hesaplama dışı tutuyor olabilir.
    Tahmini olarak 1.000 TL katkı payınız oladuğunu varsayarak ana paranızı 1.000 TL düşürdüğümüzde 71.352 TL alacağınız çıkıyor.
    Yani ana paradan son yatırdığınız katkı payını çıkararak hesaplama yaparsanız şirketin hesapladığı sonucun çıkacağını düşünüyorum.
    Hala tutarsızlık olursa iletirseniz yardımcı olmaya çalışırız.

 12. Ece dedi ki:

  2006 aralık ayında sisteme giriş yaptım, şu ana kadar 10 seneyi geçtim ve yaşım 78. Hem yaştan hem de yıldan emekliliğim geldi. Sistemden ayrılmak ve emekli olmak tüm paramı almak için başvuru yaptım, beni emekli olmaya ve her ay belli bir oran almaya ikna etmeye çalıştılar ama ben ısrarla tüm paramı birikimleriyle birlikte alıp ayrılmak istiyorum dedim, 10 gün sonra aradılar emekli olmak istiyorsunuz yoksa sistemden mi ayrılmak istiyorsunuz diye sordular ben de ısrarla tüm paramı birikenlerle birlikte almak istiyorum dedim. Daha sonra yaklaşık 9.000 tl eksik miktar hesabıma yattı. Tekrar iletişime geçtim bana verdikleri cevap şu : siz sistem den emekli olmayı değil ayrulmayı tercih etmişsiniz o yüzden kesinti oldu. Şimdi ben hem yaştan hem de yıldan emekli olmuşum hak kazanmışım, kelime oyunlarıyla neden insanları kandırıyorlar, bu durumda nasıl bir takip etmem ve kesilen miktarı nasıl alabilirim . Yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar.

 13. Raziye dedi ki:

  iyi çalışmalar.

 14. murat dedi ki:

  Tuzak çıkarsan 1000 tl’ye 100 tl veriyorlar.10 yıl bekle 59 yaş bekle, ölme eşşeğim ölme yaz gelecek arpa bitecek.

 15. Ozkan dedi ki:

  Tamamen para tuzağı kesinlikle bulasmayin. İlk işlemde ayrıntılı bilgi vermiyorlar, içeriğini tam anlayamıyorlar. Sisteme giriş yaptıktan sonra belli bir zamandan sonra ayrılma durumu olursa eğer kesinti oluyor. Benim tavsiyem buraya yatırılacak para altın dolar gibi yatırımlar yapılırsa daha mantıklı olacaktır. 12 ay 200 TL yatırdım ayrilacağım dedim temsilcisine 400 TL kesinti olacağını söyledi. Hem paramı işlet hem kesinti yap milleti dolandırmak için yer arıyorlar.

 16. Onur dedi ki:

  Birebir olmasa da üç aşağı beş yukarı yakın rakam hesaplıyor.
  6.514,34 TL çıktı benim burada ama olması gereken 6.741,69 idi..
  Arada bir iki parametre dikkatten kaçmış olabilir giriş aidatı gelir vergisi gibi..
  Elinize sağlık yine de..

 17. mustafa dedi ki:

  merhabalar.sistemde giriş aidatı borcum görünmüyor.yani tamamını ödemişim.ayrılmam halinde giriş aidatı kesintisi yapılır mı?iyi çalışmalar.

 18. HİCRAN dedi ki:

  merhaba, besten çıkma için talep verdim. devlet katkısının maks. tutarını yeni yatırdım. 1 ay beklemek durumundayım ardından çıkış yapsam kaç günde hesaba geçer? Bes’e 01.06.2004 de girdim yaş 47 bugüne kadar yatan:61293…getiri tutarı:28.628…devlet katkısı:8263.d.getiri:647 ise ne kadar almam gerekir? saygılarımla,

 19. Kartal dedi ki:

  Milleti nasıl soyacaklarını şaşırdılar.. 4 aydır zorunlu BES sistemine istemediğim halde soktular.. Daha 3 .cu gunu aradım iptal ettirmek için iptal edilmedi 4 aydır maaşından kesiliyor… Resmen Gasp’ i HırsıZlığı Yasallaştirdilar.. Allah belalarini versin benim alın terim ile kazandığımi zorla kesip elimden alanlara haram zehir zikkim olsun… Kefen parası olsun inşallah.. . Hırsız serefsizlee

 20. ahmet dedi ki:

  Merhabalar admin benim paramı da kestiler hem de güzel bir kesinti oldu. Ben bunları tüketici mahkemesine versem bir dönüş sağlayabilir miyim ya da nasıl bir yol izlememiz lâzım şimdiden teşekkürler.

 21. Selman dedi ki:

  2006 Şubat girisliyim. Banka yetkilisi ne zaman istersem ayrilabilecegimi ve hiçbir kesinti olmayacağını söylemişti. Şimdi ise 1771 TL’den 1000 küsür elime gececekmis. Iyi kandırıyorlar. Pişmanım.

 22. LEVENT dedi ki:

  Bu kadar saçma sapan sistem olamaz. Devlet nasıl bu sisteme evet der hayretler içerisindeyim. 4 yıldır yatırdığım miktar 5300 devlet katkısı hariç,
  sistemden çıkarsam ne kadar alırım diye sordum müşteri temsilcisine cevap: 4810 neden böyle benim yatırdığımın bile altında dedim. 5 yıldan önce çıkarsam devlet katkısı olmazmış hadi devletin katkısını istemiyorum (zaten hiç olmadı da) benim paramı 4 yıldır kullanıyorsunuz faiz vermediniz bari ana paramı verin.

  1. eray dedi ki:

   levent bey 3-6 yıl içerisinde ayrılmanız halinde brüt asgari ücretin %50 sizden kesiliyor . prim Getirilerinizden ise %15 gelir vergisi ,ve devlet katkısının %15 ni alabiliyorsunuz size ilk etapta söylenen tutar devlet katkısı ve getirilerinizin toplam tutarıdır,ayrılma halinde keintiler düşüldüğünden biraz daha beklemenizi ve ayrılmadan toplu ödeme yaparak en azından devlet getirsinin %15 ni almanızı öneririm zararınızı minumuma indirmiş olursunuz…

 23. hhh dedi ki:

  hesapla iste zorlama beni

 24. MÜMİN ÇETİN dedi ki:

  Mayıs 2013 girişliyim. Toplam ödediğim tutar 8100 lira. Hesaplamaya göre sistemden şu an çıkarsam alacağım tutar 10500 tl. Ödediğim paranın daha azını alacağım diyen arkadaşlar senede 6 kere fon değişikliği hakkınız var . Bunlara iyi bakın araştırın. Ben 8100 lira için şu anda 3000 lira fon getirim var. Duruma göre döviz, hisse ve altın fonlarında değişiklik yapıyorum. Şu an hisse fonunda param. Biraz daha düşerse dolar fonuna geçeceğim.

 25. Metin dedi ki:

  Merhaba ben 01.04/2017 tarihinde bes’e girdim 5 ay oldu biriken ana param 655 TL şuanda çıksam kesinti ne kadar olur

 26. 1 2 3 6