Bireysel Emeklilik Hesaplama
BES Kesinti Hesaplama

Bireysel Emeklilikten çıkmak isteyenlerin en büyük sorunu, BES iptali durumunda ne kadar kesinti olacağı ve birikimlerinin ne kadarını alacaklarıdır. Bu sorunu çözmek adına Bireysel Emeklilikten ayrılma durumunda katılımcının eline ne kadar para geçeceğine ilişkin hesaplama aracı hazırladık. Aşağıdaki alanların tamamını doldurarak (bilmediğiniz kısımlara O (sıfır)yazınız) BES ‘ten çıkmanız durumunda ne kadar kesinti olacağını ve elinize yaklaşık ne kadar geçeceğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca BES Kesinti Hesaplama Aracımızın altına yorum yaparak sorularınızı sorabilirsiniz.Yaşınız:
BES Giriş Tarihi:
Yatırılan (Anapara):
Anapara Getirisi:
Devlet Katkısı:
Devlet Katkısı Getirisi:

Bireysel Emeklilik Hesaplama Konusuna 148 Yorum Yapıldı
 1. Selman dedi ki:

  2006 Şubat girisliyim. Banka yetkilisi ne zaman istersem ayrilabilecegimi ve hiçbir kesinti olmayacağını söylemişti. Şimdi ise 1771 TL’den 1000 küsür elime gececekmis. Iyi kandırıyorlar. Pişmanım.

 2. LEVENT dedi ki:

  Bu kadar saçma sapan sistem olamaz. Devlet nasıl bu sisteme evet der hayretler içerisindeyim. 4 yıldır yatırdığım miktar 5300 devlet katkısı hariç,
  sistemden çıkarsam ne kadar alırım diye sordum müşteri temsilcisine cevap: 4810 neden böyle benim yatırdığımın bile altında dedim. 5 yıldan önce çıkarsam devlet katkısı olmazmış hadi devletin katkısını istemiyorum (zaten hiç olmadı da) benim paramı 4 yıldır kullanıyorsunuz faiz vermediniz bari ana paramı verin.

  1. eray dedi ki:

   levent bey 3-6 yıl içerisinde ayrılmanız halinde brüt asgari ücretin %50 sizden kesiliyor . prim Getirilerinizden ise %15 gelir vergisi ,ve devlet katkısının %15 ni alabiliyorsunuz size ilk etapta söylenen tutar devlet katkısı ve getirilerinizin toplam tutarıdır,ayrılma halinde keintiler düşüldüğünden biraz daha beklemenizi ve ayrılmadan toplu ödeme yaparak en azından devlet getirsinin %15 ni almanızı öneririm zararınızı minumuma indirmiş olursunuz…

 3. hhh dedi ki:

  hesapla iste zorlama beni

 4. MÜMİN ÇETİN dedi ki:

  Mayıs 2013 girişliyim. Toplam ödediğim tutar 8100 lira. Hesaplamaya göre sistemden şu an çıkarsam alacağım tutar 10500 tl. Ödediğim paranın daha azını alacağım diyen arkadaşlar senede 6 kere fon değişikliği hakkınız var . Bunlara iyi bakın araştırın. Ben 8100 lira için şu anda 3000 lira fon getirim var. Duruma göre döviz, hisse ve altın fonlarında değişiklik yapıyorum. Şu an hisse fonunda param. Biraz daha düşerse dolar fonuna geçeceğim.

 5. Metin dedi ki:

  Merhaba ben 01.04/2017 tarihinde bes’e girdim 5 ay oldu biriken ana param 655 TL şuanda çıksam kesinti ne kadar olur

 6. İbrahim dedi ki:

  Merhaba, beste 3 yılımı doldurdum. 3-6 yıl arasında çıkışta oluşan devlet katkısının %15 ini alabildiğimizi biliyorum. Sorum şu, ben ara ödeme yapsam 1 ay sonra da sistemden çıksam, bu yapılan ara ödemeye kazanılan devlet katkısının %15 ini alabiliyor muyum. Örnek vereyim 20000 tl ara ödeme yaptım, %25 devlet katkısı 5000 lira bunun %15 ini sistemden çıkınca alabiliyor muyum? Böyle bir şey oluyor mu?

  1. eray dedi ki:

   İbrahim bey toplu ödemede %25 devlet desteği alınıyor ama yıllık bir sınırı var 2017 yılı için 21.330 tl yatırdığınız aylık piriminiz dahil 2017 yılı için devlet katkısı en fazla 5.332,50 tl yi geçemez onu dikkate alarak yatırınız.sonuçta devlet katkısının %15 alabiliyorsunuz mantıklı toplu ödeme yapmaniz…

 7. Sinan dedi ki:

  BES’e davet ediyorum
  Twitter da Aselsan Akademi

 8. Ibrahim dedi ki:

  Eray bey bilgi için çok tesekkur ederim. BES sirketiyle görüstugumde bu bilgiyi vermediler ya bilmiyorlar ya da bunu soylemek işlerine gelmedi. Bu arada Fon dağılımında yaptığım değişiklikle son bir aydir kara gectim. Anaparamin getirisi surekli bir artis halinde ancak anlayamadigim devlet katkisinin getirisi surekli azaliyor. Bu işlerden anlayan var mi?

 9. Ibrahim dedi ki:

  BES sirketi ile görüşmemde ara ödemenin siniri olduğunu belirtmedi, sanki ust sınır yokmus her yatirdiginin %25 inin %15 ini alabililecek gibi cevap verdi.

 10. Fatih dedi ki:

  Merhaba,

  Bu siteyi hazırladığınız için size çok teşekkür ediyorum. Hesaplama aracınız sayesinde, Garanti bankası 3 yıl 6 aylık bes kullanıcısını bir hafta içinde kaybedecek.

  Şu ana kadar yatırdığım ana para 8700 lira, elime geçecek para ise 8800 lira. Şaka gibi. Hadi diyelim ki zararı aza indirmek için biraz bekleyelim, 3 sene daha bekleyip 6 seneyi doldurduğumda elime geçecek para ise sadece 9300 lira. (başlangıç yılını 2014 yerine, 2011 aldım).

  Üşenmedim hesapladım, Garanti bankasına her ay emeklilik tutarını vermek yerine, her ayın 15’inde o günkü kurdan dolar alsaydım, şu an elimde 2949 $ olacaktı. (Bakın 2014 tarihindeki kura göre hesaplamıyorum bunu, her ay icin ayrı ayrı hesapladım. 15.04.2014 için kur 2.08, 15.01.2017 için kur 3.77 gibi). 2949$’ın şu anki değeri 11400 TL !!! Kesintisi yok, siniri stresi yok… Dolara dövize karşıysan git altın al, ama aklın varsa bu sisteme girme.

  Vatandaş zaten hep ezilsin, ya devlet ya da sermaye sahipleri para kazansın. Sisteminizin içine….

 11. Ibrahim dedi ki:

  Fatih bey merhaba, 3 yil 6 ay boyunca fonlarinizin dagiliminda hiç değişiklik yaptiniz mi? Ben 3 yil önce sisteme girdim, girerken cok arastirmadan bankacı bir tanidigin ricasini kirmamak için girdim. Geçen bi kontrol ettim yatirdigimdan da düşük para geçiyordu sonra fonlari biraz arastirdim, değişiklik yaptim durum iyiye gidiyor. Size de buradan tavsiye ederim.

 12. Yavuz selim büyük dedi ki:

  Her ay bir ceyrek altin alabiliyorsaniz bu sisteme girmeyin derim en iyi yatirim altın bence

 13. Türkan dedi ki:

  Merhaba ben 0cak 2014 yılında girdim, şimdiye kadar 8400 yatırdık katkı payı hariç ve ben ayrılmak istiyorum ne kadar kesinti olur? Ne kadar geri alırım, bir de bu kesinti sadece katkı payından mı olur?

 14. Abdullah KAYA dedi ki:

  Kesinlikle uzak durun bu sistemden. BES bir tuzaktır başka bir şey değil. 3 yıl 4310 TL para yatırdım ve bugün çıktım verdikleri para 4250 TL. Bana şöyle olmuş bu kesilmiş 10 yıldan önce çıktığın için olmuş felan diyorlar. Ya hiç bir akıl bana bunun izahını yapamaz resmen soygun. Bulaşmayın… İnsan verdiğinden az para almasının izahı soygun dur.

 15. Şaban dedi ki:

  Merhaba 20.08.2014 gırıslıyım şuan hesabımda katkı payı da dahil 1139 lira var şuan ayrılırsam ne kadar alırım

 16. erkan dedi ki:

  3 aydır 95 tl zorunlu bes kesiliyor.bu iki ay muhabbetini bilmiyordum.iptal etsem elime ne kadar geçer ? yorumlara bakılırsa 95×3=285 tl yi bile alamayacağım ? Yardımcı olur musunuz

 17. Khan dedi ki:

  İyi geceler kolay gelsin agustos 2008 senesinden beri bese para yatiriyorum katkı payları ile toplam birikimim 17500 TL oldu ağustosta (on sene dolunca) sistemden cikarsam ne kadarlık bir kesinti olur

 18. Coşkun Altıntaş dedi ki:

  Merhababalar,
  bu sisteme 2 ayrı sözleşme ile 31.12.2014 tarihinde girdim. 31.12.2017 tarihi itibari ile 3 yıllık sözleşmem dolduğu için ayrılmak istedim. tek sözleşme için yatırdığım toplma 7020-TL. para alacağım 7700-TL. para, ikinci sözleşmem için yine alacağım para aynı fakat GARANTİ EMEKLİ’lik denen şirket benden ikinci sözleşme için 350-TL. aidat kesintisi yapacaklarını belirttiler. 3 yıl için bu para beklenir mi? şirket benim 3 yıl paramı çalıştırdı, benim paramla para kazandı şimdi de benden aidat istiyor. bu sistemden sadece ben muzdarip oldum sanıyordum. ama herkes benim gibi demekki. ne yapmak gerekiyor? bu işe kim dur diyeek bilmiyorum. bu işten karlı çıkan emeklilik şirketi oluyor.

 19. Akif Turan dedi ki:

  Buradaki yorumlar sayesinde bes’e bakış açım değişti teşekkürler

 20. Ali dedi ki:

  Devletimiz vatandasini hic dusunmeden her turlu fetfazligi yapan sirketlerin onune atiyor. Tam bi rezalet. Gordugum kadariyla hic bir vatandas da ne yapacagini kime itiraz edecegini tam bilmiyor. Yazik insanlarimiza

1 2 3 4 6

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git