BES Stopaj İadeleri İçin Facebookta Biraraya Geliyoruz

BES Stopaj İadeleri İçin Facebookta Biraraya Geliyoruz
1 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 19.426 kez okundu.

Bireysel Emeklilik Sisteminde yapılan değişiklikle daha önce sistemden ayrılan katılımcıların ana paralarından yapılan kesintilerin iadesi mümkün kılınmış ve iade süreci 29 Ağustosta başlamıştır.

Başvurular Bireysel Emeklilik Şirketlerinden gerekli belgelerin temininin ardından Büyük Mükellefler Vergi Dairesine yapılıyor.

İade sürecinin 29 Ağustos 2012 tarihinde başlamış olmasına karşın, sürecin işleyişiyle ilgili sıkıntılar devam ediyor.

Büyük Mükellefler Vergi Dairesi iş yoğunluğu ve başvuruların fazlalığı gerekçesiyle sürecin uzadığını savunurken katılımcıların mağduriyeti giderilmiyor.

Konuya ilişkin bireysel anlamda eski katılımcılar çeşitli yollara başvurmakta fakat bu başvurulardan bir sonuç alınamamaktadır.

Stopaj iadeleriyle ilgili mağdurların sesini duyurmak, dikkat çekmek ve bu sıkıntının çözülmesini sağlamak adına BireyselEmeklilikSistemi.Org olarak Facebook’ta bir grup kurmuş bulunmaktayız.

Bu grup aracılığıyla günümüzde büyük önem taşıyan sosyal medyanın gücünü kullanarak bazı platformlarda bu konunun gündeme gelmesini ve bir çözüm bulunmasını sağlayabileceğimizi ümit ediyoruz.

Sesimizin daha kuvvetli çıkması için herkesi sayfamıza bekliyoruz.

Sayfaya ulaşmak için tıklayınız –>  Bireysel Emeklilik Stopaj İadesi Magdurlari

Saygılarımızla..

BireyselEmeklilikSistemi.Org Yönetimi..


Etiketler:

BES Stopaj İadeleri İçin Facebookta Biraraya Geliyoruz Konusuna 54 Yorum Yapıldı
 1. delirttiler dedi ki:

  Sayın Admin,çok afedersin ama bu çok komik oldu.Yani facede sayfa açmak,derlerki oh be birazda burdan kendi kendilerine aylarca yazışıp dursunlar,kendi kendilerine oyalansınlar zavallılar diyorlardır.Kendi kendimizi komik duruma düşürüyoruz.Millet toplanıp biryerlere yürümedikçe,kimse bizi takmaz.5 10 bin kişi toplanıp yürüsün,yalaka tvler haber yapsın,ozaman belki hızlandırırlar ödemeleri.

  1. admin dedi ki:

   Sayın Ziyaretçi;
   Kendi adınıza durumu komik bulmanız sizin düşüncenizdir saygı duyuyoruz ve bu organizasyonun içine dahil olmayarak komik duruma düşmekten kurtulabilirsiniz.
   Ama bahsettiğiniz 5-10 bin kişinin yürümesi/televizyonların haber yapması v.b. şeyler için de bir araya gelinmesi lazım ve sosyal medya bunun için kullanılabilecek bir ortam ki amacımız da bu zaten.

 2. delirttiler dedi ki:

  Sayın Admin,
  haklısınız,herkez çıldırmak üzere,benim almam gereken para az para değil ama bunlardan ses çıkmıyor ve umurlarındada değil,artık delirtme noktasına gelindiği için böyle bir çıkış yaptım kusura bakmayın.tabiki uğraşınızın nedeni,bu düzensizliğin ve belirsizliğin oartadan kalkması için ve size teşekkür ediyorum.Umarım biran önce bizlerden haksız yere aldıkları paraları öderler ve o paranında hayrını görürüz inşallah,mutlulukla harcarız (kendi paramızı) inşAllah.

 3. Yılmaz YILDIRIM dedi ki:

  Slm arkadaşlar; Yorumlardan anladığım kadarı ile 2001 öncesinde sisteme girip 2008 arası ayrılanlar için geçerli olduğunu anladım. ACABA YANLIŞ MI ALGILADIM. Ben 01.01.2003 de Axa oyak ta ” Dövize endeksli birikim sigortası ” na üye oldum, (7) yıl sonra yani 01.01.2010 tarihinde ayrıldım. Benim müracat etmem gerekiyormu, bir bilgisi olan varsa yazsın lütfen. Birde; Büyük mükellef vergi dairesine sunacağım evrak dökümanlarımı AXA OYAK tan mı yoksa şirketin vergi dairesinden mi istenecek. Büyük Mükellef Vergi dairesinin açılımlı adresi nedir (Tam adresi) bildirirseniz çok sevinirim. Saygılar sunarım.

 4. sirya dedi ki:

  YIMAZ YILDIRIM ARKADAŞIM,SEN BİRAN ÖNCE EVRAKLARINI AXA OYAKI ARAYARAK İSTE SANA GÖNDERİLEN MAİLDEKİ FORMU VE DİLEKÇEYİ DOLDUR,SONRA BÜYÜK MÜKELLEFELR V.D BAŞKANLIĞINA GÖNDER VE FAZLADAN KESİLEN PARANI GERİ ALMAYI BEKLE.SENİN BU YASADAN YARARLANMA HAKKIN VAR TABİKİ,2010 ÇOKIŞLLIYIM DİYORSUN,2007 VE SONRAQSINDA ÇIKANLAR (2012 YE KADAR) BU HAKTAN FAYDALANABİLİYOR

 5. halil dedi ki:

  haklısın admin facede ses getirebiliriz bişeyler yapmamız lazım yoksa bu para 10 sene daha ödenmez

 6. BERK dedi ki:

  BU DURUMUN SORUMLUSU KİMLERE ALLAH SORSUN ONLARA.

 7. sezgin dedi ki:

  Zaten artık hiçbirinin gözü yok iktidarda,yüklerini tuttular,biz bu ülkenin sevdalısıyız laflarıda geçmişte kaldı,sevdaları geçti,geride kalanlarda ne yaparsa yapsın,baksın başının çaresine.

 8. yalanmış hepsi dedi ki:

  SURİYE SEVDALISIYIZ HEPİMİZ,SURİYEYİ SEVMEYEN ONLARI BESLEMEYEN BU TOPRAKLARDA İSTENMİYOR.BİZ SURİYE İÇİN VARIZ,SURİYE SURİYE SURİYE…

 9. cenk dedi ki:

  Arkadaşlar, Kamu Denetçiliği Kurumu faaliyete geçti. İdareye(BMVD) yapılan ve 2 ay içinde yazılı cevap alamayan kişiler 6 ay içinde bu kuruma internet sitesinde bulunan dilekçe ile başvurduğunda kurum(BMVD)anında sorunu çözmek zorunda, ayrıca kurum(BMVD) hakkında rapor hazırlanarak Cumhurbaşkanlığına, TBMM ne bilgi veriliyor.Ben şikayetimi bildirdim.Kamu Denetçiliği Kurumuna(Ombudsman)yoğun şikayet dilekçesi gitmeli ki bu sorun çözülsün. Bimer ile çözülmedi ama bu kurum(Ombudsman) bu durumu çözer.Çünkü bu kurumun yaptırımları daha ağır.

 10. BIKTIRDILAR dedi ki:

  Yazık gerçekten 31 ağustosta başvurdum 2009 çıkışlıyım hala yatmadı …şakamısnız nasıl iş yapıyosunuz bi sene dolucak nerdeyse bu ne sorumsuzluk ne desem az gelir size ne desem değmez …yazık bu ülkeden iğrendirdiler yatıcak para bile önemli değil artık reva görülen şu muamele insanı delirtmeye yetiyor.

 11. hepimiz koyunuz dedi ki:

  BİRAZ ÖNCE BİREYSELEMEKLİLİK FORMUNDA OKUDUM,10. AYIN 2 SİNDE KAYIT ALTINA ALINAN 2011 ÇIKIŞLI BİR KİŞİ PARASININ YATTIĞINI SÖYLÜYOR,BUNDAN ŞU ANLAŞILIYORKİ KİMİN NE YAPTIĞI BELLİ DEĞİL.BENİM HELAL PARAM,HEM PARALARIMIZI HAKSIZ ALIP YILLAR SONRA FAİZSİZ GERİ VERCEĞİNİ SÖYLEYENLERE VE GERİ VERMEK İÇİN BİNBİRTÜRLÜ İŞKENCE ÇEKTİRENLERE VE PARALARIMI YATIRILMASINI BİLEREK GECİKTİRENLERE HARAM OLSUN.HEPSİ ALLAHTAN BULSUN.TEKRAR EDİYORUM BU BEDDUAM PARAMIN YATIRLMASINI BİLEREK GEÇİKTİREN ,ENGELLEYEN HER KİM VARSA ONLARA.

 12. İsim (zorunlu) dedi ki:

  aynı kurumda yanyana çalıştığım 4 arkadaşımla birlikte Eylül 2012 de stopaj iadeleri için yazışmalarımızı yapmıştık. arkadaşlarımızdan birisi iadesini aldı ,halen bizler alamadık bekliyoruz.Eylül ayından paralarımız bekliyor faiz de yürütülmüyor.ödemelerde bir sıralama varsa riayet edilmesi.paralarımızın biran önce ödenmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılması en büyük isteğimiz.

 13. ilhan dedi ki:

  Adı Büyük Mükellefler Vergi Dairesi ama binlerce hak sahibini mağdur etme konusunda ise yaptığı işler ve uygulamayla bence KÜÇÜK Mükellefler Vergi Dairesi….!!!!
  Kaplumbağa bile 8 ayda (!) yavaş yavaş da olsa dünyanın yolunu giderdi….Kayıt ve ödemelerde ne bir plan ne bir düzen nede bir disiplin ve ciddiyet var… Bu nasıl bir kurum .???? Sabırlarımızı zorlamaya devam ediyorlar.
  Hala Maliye yada gelirler gn. md. lüğünden bir yetklil de çıkıp açıklama yapma ihtiyacı hissetmiyorlar…
  Milletine ve vatandaşına bu kadar uzak ve soğuk nasıl olabiliyorlar…
  Elbet bizlerinde sözümüzün (!) geçeceği an ve zaman gelecek. Önümüzdeki maçlara (!) bakacağız….
  Yazıklar olsun. Pes artık pes…

 14. aslı dedi ki:

  bende eylül 2012 de evrakları tamamlayıp büyük mükellefler vergi dairesine posta ile yolladım fakat paramı alamadım.İlgili bankama gittim bu konu vergi dairesinin dediler.Ayrıca bizim burdaki arkadaşlar parasını aldılar deyince şaşırdım açıkçası bizim paraları neden ödemediler peki soruyorum.

  1. tarık kızıltay dedi ki:

   Kardeş, yanlış yapmışsın. bizzat millet 2012 de evrakları elden teslim etmek için fiuuuv, uzunca sıraya girmişti numara verdiler başvuru numarası.Telfon edip sorunca o numaradan buluyolardı…yaaa

 15. aslı dedi ki:

  aranızda stopaj iadesini alan varsa yazsın lütfen arkadaşlar..

 16. serko dedi ki:

  benim umudum kalmadi…bu paraya çok güvenmiştim….yarın kredi çekecem:(

 17. yalçın gülhan dedi ki:

  17 eylül 2012 de eşim ve bana 2 adet iadeli taahhatlü gönderdim,kayıtları,alındısı yapılmış evrak iadesi de elime geldi .ah dedim kurbanlık parası ummadığım anda geldi derken senesi geliyor ve yeni kurbanlık sezonuna yaklaştığımız şu günlerde hala bankaya 2 ayda bir gidiyorum bakıyorum 26.04.2013 günü yeniden baktım yok..yok ..yok ? bu şikayetleri kim dikkate alıyor ? tire/izmir

 18. arzu dedi ki:

  Evrak No
  171383-171386- 171379
  teslim adlıkları Tarih
  16.10.2012
  Sigorta Şirketi
  GARANTİ EMEKLİLİK VEHAYAT A.Ş.
  hiçbir gelişme yok takip ediyorum ama evrakları teslim ederken yasal
  olarak hakkımızı aramamızı engelleyecek bir yazı istemişlerdi zaten ,bir yıl geçisin zaman aşımı söz konusu olur ,hempimiz unutur gideriz.

 19. anadolu hayat dedi ki:

  kahretsin ya 31 ağustostasta kayde geçmiş evrağım hala ödeme yok!!ne bu ya ne bu!hesabı kkontrol etmekten bıktım artık nasıl bi sistemniz varsa yerin dibine batsın!!gücü elinde bulunduran çetesiniz resmen ne ödersiniz ne açıklama yaparsınız!

 20. murat cermik dedi ki:

  ekimde basvurdum hala yok vermiycekler bu parayi haram olsun

1 2 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git