BES Stopaj İadeleri İçin Facebookta Biraraya Geliyoruz

BES Stopaj İadeleri İçin Facebookta Biraraya Geliyoruz
1 Nisan 2013 tarihinde eklendi, 19.424 kez okundu.

Bireysel Emeklilik Sisteminde yapılan değişiklikle daha önce sistemden ayrılan katılımcıların ana paralarından yapılan kesintilerin iadesi mümkün kılınmış ve iade süreci 29 Ağustosta başlamıştır.

Başvurular Bireysel Emeklilik Şirketlerinden gerekli belgelerin temininin ardından Büyük Mükellefler Vergi Dairesine yapılıyor.

İade sürecinin 29 Ağustos 2012 tarihinde başlamış olmasına karşın, sürecin işleyişiyle ilgili sıkıntılar devam ediyor.

Büyük Mükellefler Vergi Dairesi iş yoğunluğu ve başvuruların fazlalığı gerekçesiyle sürecin uzadığını savunurken katılımcıların mağduriyeti giderilmiyor.

Konuya ilişkin bireysel anlamda eski katılımcılar çeşitli yollara başvurmakta fakat bu başvurulardan bir sonuç alınamamaktadır.

Stopaj iadeleriyle ilgili mağdurların sesini duyurmak, dikkat çekmek ve bu sıkıntının çözülmesini sağlamak adına BireyselEmeklilikSistemi.Org olarak Facebook’ta bir grup kurmuş bulunmaktayız.

Bu grup aracılığıyla günümüzde büyük önem taşıyan sosyal medyanın gücünü kullanarak bazı platformlarda bu konunun gündeme gelmesini ve bir çözüm bulunmasını sağlayabileceğimizi ümit ediyoruz.

Sesimizin daha kuvvetli çıkması için herkesi sayfamıza bekliyoruz.

Sayfaya ulaşmak için tıklayınız –>  Bireysel Emeklilik Stopaj İadesi Magdurlari

Saygılarımızla..

BireyselEmeklilikSistemi.Org Yönetimi..


Etiketler:

BES Stopaj İadeleri İçin Facebookta Biraraya Geliyoruz Konusuna 54 Yorum Yapıldı
 1. Tolga dedi ki:

  07.09.2012 de evrağım vergi dairesine girmiş ve sisteme girmiş ama şu zamana kara tarafıma tek kuruş ödenmedi yazıklar olsun devletin vergi dairesi bunu yapıyorsa vay halimize !!!!!

 2. ilhan dedi ki:

  az önce BMVD sine telefon ederek iade süreci hakkında bilgi almaya çalıştığımda Eylül/2012 ayındaki müraacat eden kişi sayısının 150.000 kişi olduğunu ve iade işini sorduğumda da şimdiye kadar da 20.000 kişiye iade yapıldığını öğrendim…(Teknoloji çağında kaplumbağa hızı devam ediyor)
  Bende eylül ayı kayıtlısı olarak ne zaman iade alacağımı öğrenemedim ve bunu bana söyleyemediler…bunca zaman sonra bile iademi ne zaman alacağımı hala bilemiyorum…
  9 ayda gelinen nokta maalesef ama maalesef bu… Sinir (!) sistemim resmen bozulmuş durumda..
  BMVD internet sayfasında mükellefler için (bizler için değil) memnuniyet anketi yapmışlar.. Neyin memnuniyeti bu olsa olsa bence memnuniyetsizlik (!) anketi yapsınlar ve gerçeği de görsünler…
  Tüm bekleyen ve mağdur kişilerin bilgisine…

 3. mağdur dedi ki:

  son durum bende kalktım yerinde sorayım dedim gittim vergi dairesine bu konuyla ilgili bir yetkili ile görüşmek istediğimi söyledim danışmadaki bir bayan bir işveren edası ile bana bu sistemin bir lutuf olduğunu eyerki böyle bir uygulama olmasa bu parayı alamayacağımızı anlatmaya çalıştı ben yine ağızından ödemelerle ilgili bir tarih almak istedim bu arada eylülde verdim evraklarımı 2011 çıkışlıyım bana yaklaşık olarak bir yıl tarih verdi hangi yılı ödüyorsunuz dedim 2009 dedi ama zerre kadar inanmadım yani açıkçası zaten olmayan ümidimle perçinleşmiş olarak ayrıldım.bu iş olmayacak çünki yapmak istemiyorlar ellerinde bunun için vermiş olduğumuz tapu gibi evraklarıda var.isteyen gidip görebilir özellikle tavırlarını.

 4. Nur dedi ki:

  Arkadaşlar Maliye Bakanını mail yağmuruna tutalım aynı zaman da imza kampanyası başlatalım başka çare yok.

 5. nevzat dedi ki:

  bir arkadaşımız son durumu öğrenmek için ilgili daireyi telefonla aradığını, 2009’da ayrılanların ödemesinin yapıldığı bilgisini alındığını yazıyor. sistemden 2008’de ayrılmıştım, bugüne kadar herhangi bir ödeme yapılmadı, bu bilgide bir yanlışlık mı var?

 6. Cihangir dedi ki:

  Bende Eylül ayında başvurdum.fakat hala ses yok.insanları umutlandırdılar şimdi de aylar geçmesine rağmen paralarımızı vermiyorlar…
  tek kelimeyle “yazık”

 7. sezer sezai tekin dedi ki:

  sabancı grubu ile sıkıntı yaşadığım için,akbank kartımı hesabımı ve bireysel emekliliğim bulunduğu avivasa şirketi ile bağlarımı koparmak istedim.4 aydır avivasa ya 200 er liradan 800 tl para yatırdım.ayrıca giriş aidatı 97 lira alındı.sistemden çıkmak istedim.paramdan sadece 155 lira geri alabileceğimi söylediler.bende kesilen paranın bu çarkın içinde bulunan herkesin çoçuğunun kefen parası olsun diyerek ödemelerimi dondurdum.ve bu parayı kesintisiz geri alabilmenin yollarını arıyorum.bu konuda örnek teşkil edebilecek bi konu varsa yardımcı olursanız sevinirim.

 8. Ahmet dedi ki:

  Sezer bey. Poliçenizi görmeden yorum yapamam ancak bazı sözleşmelerde belirli bir süreden önce çıkışlarda yüksek kesintiler olmakta. Ancak belki şirket değişikliği yapabilirsiniz bence poliçeyi sonlandırmayın

 9. saf vatandaş dedi ki:

  ARKADAŞLAR BİRAZ ÖNCE BMVDden ÜÇ NUMARAYI ARADIM VE VERİLEN CEVAPLAR AYNEN ŞÖYLE,”DAHA EYLÜL AYI ÖDENİYOR,EYLÜL AYI MÜRACATLARINDA 30 BİN KİŞİ ÖDENDİ,EYLÜL AYINDA 150 BİN KİŞİ VAR,ARTIK HESABINI SEN YAP.” DENDİ,BENDE HESAP YAPTIM EKİM AYINA GELMESİ YILLARI BULUYOR,GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN.

 10. ismail ışık dedi ki:

  Arkadaşlar ben sistemden 2011 de çıktım. 12 eylül 2013 de geri iade için başvurdum. İş yerinde çalışan bir abiye konudan bahsettim. O da 2007 de sistemden çıkmış.Benden sonra o abi de vergi dairesine başvurdu ve 2 hafta önce ödeme yaptılar parasını aldı.Gerçekten neye göre ödeme yapıyorlar merak ediyorum. Çıkıp bir yetkili bunu kamuoyuna açıklasa herhalde çok iyi olacak….

 11. feyzi_ karadag2147@hotmail.com dedi ki:

  verırsenız verın vermesınız de vermeyın en az uğraşmiyalım yuruldum bununla uğraşmaktan

 12. NEŞE dedi ki:

  Her zamanki gibi işlerine gelenlere adamı yada dayısı olanlara veriyolardır. Alıştık artık devlet neyi doğru yapmışki bunu yapsın..
  Bende göndereli bir seneyi geçti teslim alındığına dair mesajda geldi ama para yok. alırken bir saat bile geciktirmezler vermeye gelince çek çek babam çek…

 13. murat dedi ki:

  bmvd’de 8 aydır kayıtta olan evrak numaram bügün baktığımda yoktu,sebebi ne olabilir bilen varmı;?

 14. engin dedi ki:

  arkadaşlar 17/07/2013 itibariyle stopaj kesintisi olan alacağımı krş krş na hesabıma yatırıldı gözümüz aydın ödemeler başladı darısı sizlerin başına :))

 15. Murat Aydos dedi ki:

  Ekim 2012 kayıtlı, 147000 lerde olan sıra numaram için odeme yapılmış…

 16. 34 Nur dedi ki:

  Murat Aydos senin şimdi ödendiyse bizimkisi ne zaman olur acep ölme eşeğim ölme :) evrak no 187000 ler de

 17. dogan kaya dedi ki:

  murat aydos senin adına sevindim. bes ten çıkış hangi yıl.

 18. dogan kaya dedi ki:

  murat aydos senin adına sevindim. bes ten çıkış hangi yıl ve hangi sigorta.

 19. hasan dedi ki:

  evrak numaram 157000 lerde hala geri ödeme yapılmadı. Belki bazı arkadaşlara fikir verir…

  1. tarık kızıltay dedi ki:

   Yerine gidip araştırmalı…

  2. tarık kızıltay dedi ki:

   Bi parmak bal çaldınız e sorası…yok. Bendeki yarısı geldi yarısı Yok..!.

 20. hakan dedi ki:

  Hepsinin Allah belasını versin, güçlü devletimiz var zannediyordum ama 3-5 kuruş para ödemekten bile aciz devletimiz varmış.
  Vergi borcumuz olsa 2 günde kapıya dikilirler.
  Sorumluların hepsi yavşak şerefsizin teki.

1 2 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git