BireyselEmeklilikSistemi.Org

BES Stopaj İadesi Başvuruları İçin Son Gün

BES Stopaj İadesi Başvuruları İçin Son Gün

Bireysel Emeklilik Sisteminde yapılan yeni düzenlemeyle, sistemden çıkış durumunda anaparadan stopaj kesintisi yapılmamakta ve geçmiş dönemde sistemden ayrılan ve anaparaları üzerinden stopaj kesintisi yapılan katılımcılara da bu kesintiler iade edilmektedir.

İade sürecinin ilk aşaması Büyük Mükellefler Vergi Dairesine yapılacak müracaat ile başlamaktadır. Ve bu müracaat için son gün bugün (29.08.2013)

Bugüne (29.08.2013) kadar müracaat etmeyen katılımcılar Bireysel Emeklilikle ilgili herhangi bir iade alamayacaklar.

BES stopaj iadeleri için başvuru tarihinde kısıtlama yapılmasına karşın ödemeler konusunda hiçbir şekilde tarih telaffuz edilmemekte. Müracaatını yapan katılımcıların bir kısmı iadelerini almış olmasına rağmen geride kalan 1 yıllık sürede henüz stopaj iadesi ödenmeyen katılımcı sayısı hayli fazla.

Müracaat eden katılımcıların ödemesini ne zaman alabileceği meçhul. Büyük Mükellefler Vergi Dairesinin internet sitesinden ise evrak sorgusu yaparak evrakınızın işleme alınıp alınmadığı dışında hiçbir bilgi alınamamakta.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Oğuz dedi ki:

  Hem evrak teslim alıp hemde ödemeleri yapabilme kabiliyetleri çok düşüktü.İnşallah sadece ödeme yapabilme kabiliyetleri vardır.1 yıl oldu……. anladın sen onu

 2. ali dedi ki:

  evrak sorgusunu nasıl yapacağız. Evrak numarasını nasıl öğreneceğiz*

 3. ALİ dedi ki:

  Şimdi adamlara kızmaya da gerek yok.İçimizde daha evrak kontrolünü nasıl yapılacak onu bilmeyenler var. Nasıl oluyor da evrak numaranızı bilemiyorsunuz.

 4. erol kaya dedi ki:

  benim bu olanlardan son 2 gün kala haberim oldu ve 2 gün kala yani 27 sinde ankara ilinden kargo ile evraklarımı başkanlıga gönderdim ancak gününde gidip gitmedigini evrakımın işleme konulup konulmadıgını bilmiyorum .eger işle konmamış ise bundan sonra hangi yolu izleyecegim

  yaklaşık 640 tl alacagım olduda baglı bulundum sigota şirketinden ögrendim

 5. sinan dedi ki:

  ben günün kaçırdım.ne yapabilirim?

 6. vahit parlak dedi ki:

  müracaat edeli 15 ay oldu irtibat nassılkurabilirim sonuç hakkındanereden bilgi alabilirm henüz bir sonuç yok