BireyselEmeklilikSistemi.Org

Bireysel Emeklilik Hesaplama

Bireysel Emeklilik Hesaplama

Bireysel Emeklilik getiri hesaplama konusunda tam olarak net veriler elde edilememektedir. Bunun sebebi ise BES fonları‘nın ne kadar getiri sağlayacağının bilinememesidir.

BES Hesaplama konusunda Bireysel Emeklilik şirketleri çeşitli uygulamalar sunmaktadırlar. Sunulan bu uygulamalarda fon getirileri ortalama bir değer alınarak hesaplamaktadır. Yani Şirketler tarafından sunulan Bireysel Emeklilik Sistemi Hesaplama araçlarından elde edilen veriler kesin veriler değildir. Bireysel emeklilikten çıkışta alacağınız birikim tutarı, BES maaş tutarı, devlet katkısı gibi veriler çeşitli getiri senaryolarına göre hazırlanmış tahmini verilerdir.

Bireysel emeklilik şirketleri tarafından hizmete sunulan Bireysel Emeklilik Hesaplama Araçları’nı aşağıda derlemeye çalıştık, umarım işinize yarar.

Diğer şirketlerinki de zamanla eklenecektir.

Bireysel Emeklilik İptali halinde ne kadar iade alınacağını hesaplamak için TIKLAYINIZ!!!

________________________

 

Allianz Yaşam Emeklilik:

Allianz Yaşam Bireysel Emeklilik Fon Performans Hesaplama

 

Anadolu Hayat Emeklilik:

Anadolu Hayat Emeklilik Bireysel Emeklilik Hesaplama Aracı

 

Garanti Emeklilik:

Garanti Emeklilik Bireysel Emeklilik Hesaplama Aracı

 

ERGO Emeklilik:

Ergo Emeklilik Bireysel Emeklilik Hesaplama Aracı

 

Metlife Emeklilik:

Metlife Besmetre

 

Vakıf Emeklilik:

Vakıf Emeklilik Muhtemel Birikim Tablosu

 

BNP Paribas Cardif Emeklilik:

Bireysel Emeklilik Birikim Tutarı Hesaplama

 

NN Hayat ve Emeklilik

BES Birikim Tahminleme 

Axa Hayat Emeklilik

Emekliliğini Hesapla

 

Avivasa Emeklilik ve Hayat

BES Tasarruf Ölçer

 

Cigna Finans Emeklilik

Cinga Finans Bes Hesaplama

 

Asya Emeklilik

Asya Emeklilik – BES Ölçer

Etiketler:

Yorumlar
 1. mehmet dedi ki:

  2013 aralık ayında yaptım bireysel emeklilik şimdi çıksam kesinti yaparlar mı?

  1. admin dedi ki:

   Mehmet Bey; Yıllık asgari ücretin %8,5 ‘i kadar kesinti yapılır. sistemde kalış süreniz 5 yılın altında olduğu için de 5 yıllık hesaplamanız gerekir bu kesintiyi.

   1. Azad dedi ki:

    Yani hepsi mi olur? Yani 6 ay 200 liradan 1200 tl yatirdim
    sizin diyisinize gore yillik 1300×12 = 15600 o da x5 yil=378000/yuzde 8,5=32130 lira yapsa bile cok para,yani biz bunu nasil hesaplariz basit bir ornekle yardimci olurmusunuz?tesekkurler.

   2. admin dedi ki:

    Yıllık bazda o yılki geçerli asgari ücretin %8,5 ‘i kadar kesinti yapılabilir. Mesela 2016 yılı için kesintiyi hesaplayacak olursak; bu yıl brüt asgari ücret 1.647 TL ve bunun yüzde 8,5 ‘i 140 TL eder.

 2. enver aslan dedi ki:

  6 aydir basladim aylik 100 tl yatırmaktayim 27 yasındayım 56 yasna gelince toplu para ne kadar elime gecer?

  1. admin dedi ki:

   Enver Bey; İleri tarihli bir hesaplama yapmak ve bu soruyu tam olarak cevaplamak mümkün değildir. Birikiminizin emeklilik yaşınızda ne kadar olacağı fon getirileri, fon yönetimi v.s. birçok değişkene bağlıdır. Bankaların veya emeklilik gözetim merkezinin simülasyonlarından kontrol edebilirsiniz. Ancak onların da kesin sonuçlar olmadığını unutmayınız.

 3. seliha dedi ki:

  selam benim annem 56 yasında bireysel emeklilige başvuru yaptı. suan 5 sene olacak. ayda 100 bazende 200 tl yatırdık. emeklilik süresi dolunca emekli oldugunda ne kadar emeklilik parası alabilir. yardımcı olursanız sevinirim

  1. admin dedi ki:

   Saliha Hanım;
   Birikiminiz, fon işletiminiz v.s. birikim durumunuzu etkileyen birçok faktör bulunmaktadır ve geleceğe yönelik böyle bir tahmin yapmamız mümkün değildir.

 4. Naz dedi ki:

  14000 bin tl ile giriş yaptım aylık 470 lira ödüyorum yeni şirkete . Tahmini birikimimi hesaplayamadım , yardımcı olur musunuz. 41 yaşındayım 8 senedir bes liyim. 56yaş emeklilik görünüyor

 5. ismet karakoç dedi ki:

  Selam Naz hanım, garanti bankasından 2013 yılında bireysel emeklilik yaptırdım.Toplam yatırdığım ana para 5.500 TL. Sistemde 3 yıldan fazla kalmışım,şu an ayrılmam durumunda sistem bana 5.950 tl net para alıyormuşum. Bir sürü kesinti yapıyorlar bu yasal mı? Devlet getirisinin yüzde 15 almam gerkiyor + fon getirileri bana bu 3 yıl için sadece 450 TL veriyor bu normal mi?

 6. Hasan dedi ki:

  Slm ben 3 yıldır odeme yapıyorum ve top hersey dahil 10000 havuzda para oldu boyle giderse 30000 hadi diyelim artmayla 40 bin oldu yaşimi doldurdum her ay maaşım ne olur, veya çıksam ne kadar para sanırım? Şimdiden teşekkürler

 7. tülay ateşoğlu dedi ki:

  birikim toplamımı yazarmısınız 11 yılı geçtim

 8. tayfun dedi ki:

  1 sene sonra 10 yıl ve 56 yaş doluyor toplam 50.000 tl birikim ortalama olacak ne kadar aylık emekli maaş alabilirim yoksa toplam tutarı mı almalıyım.

 9. Emrah dedi ki:

  Bu 10 yıl hep yatırmasan bi sıkıntı oluyor mu? 2 ay yatırsan bir ay yatırmasan ne oluyor?

 10. Emrah dedi ki:

  Ben de 586 tl yatrmişim su ana kadar.

 11. Yilmaz Doruk dedi ki:

  Merhaba Admin,

  10 yildir emeklilik plani icindeyim ve 9 subat 2017 de emeklilik hakkim doguyor. Su ana kadar ki birikimlerim devlet katkisi dahil yaklasik 80bin tl. Net bir bilgi alamasamda asagi yukari sizden bir rakam alabilir miyim? Maasla ilgilenmiyorum. Toplu para almak amacindayim. Tesekkurler..

 12. MUHAMMET I. ONARAN dedi ki:

  51 YASINDAYIM, TOPLAM 5 YIL 6 AYDIR PRIRIM YATIRIYORUM BUNU DA AYLIK 50 DOLAR KARSILIGI ILE ISE BASLADIM. SUAN (SON 12 AYDIR) 400 TL ODUYORUM. SIMDI GELELIM ANA KONUYA, BIR COK FON VAR. BU KALAN 5 YIL ICIN ASAGIDAKI HANGI FON EN IYISI OLUR (ORTALAMADA); 1) HAZINE TAHVIL FONLARI, 2)PARA PIYASALARI FONLARI (BURDA ” BITCOIN” VAR MI?), KIYMETLI MADENLER ( ALTIN, PLATINYUM, TITANYUM VS SANIRIM), 3) EN GARIBANI VE SON BESYILDIR KULLANDIGIM ” GRUP BES FONU” BU 3’UNDEN HANGISI?.