BireyselEmeklilikSistemi.Org

Bireysel Emeklilik Yatırım Fonları

Emeklilik Yatırım Fonu Nedir?

Emeklilik şirketi tarafından emeklilik sözleşmesi çerçevesinde alınan ve katılımcılar adına bireysel emeklilik hesaplarında izlenen katkıların, riskin dağıtılması ve inançlı mülkiyet esaslarına göre işletilmesi amacıyla oluşturulan malvarlığıdır.

 

Nasıl Seçmeliyim?

Planınız kapsamında sunulan fonları yatırım tercihinize göre belirleyerek birikimlerinizi, seçeceğiniz fonlar arasında plan kapsamında tanımlanan sınırlar dahilinde istediğiniz oranlarda paylaştırabilirsiniz.

Fonun amacı ve yatırım stratejisi ile sizin yatırım tercihlerinizin uyuşması fon seçiminde dikkat edilecek unsurlar arasında. Şirketlerin WEB sitelerinden bulabileceğiniz yatırım fonları tanıtım kılavuzları, fiyat ve getiri bilgileri fon seçiminizde yardımcı olacaktır.

 

Fon Seçiminde Sorumluluk

  • Fon tercihleri sizin tarafınızdan yapılır, fonun getirisi hakkında şirketiniz tarafından herhangi bir garanti verilmez.
  • Fon dağılımı değişikliği talebi sizin tarafınızdan yapılır.
  • Fon seçimlerinde ve fon değişikliklerinde alabileceğiniz risk düzeyini belirlemeniz, göz önünde bulundurmanız doğru tercih yapmanıza yardımcı olur.

***Emeklilik yatırım fonları getirileri ile ilgili şirketinizin sözlü ya da yazılı herhangi

bir garanti vermesi mümkün değildir.


Ödemeleriniz ve Birikimleriniz

Takasbank nezdinde tutulan bireysel emeklilik hesaplarınızı emeklilik şirketiniz tarafından verilecek olan şifre ile Takasbank’tan, birikimlerinizi yine şirketinizden alacağınız şifre ile şirketiniz WEB sitesi, çağrı merkezinden takip edebilirsiniz.

 

Takasbank WEB Sitesi: http://www.takasbank.com.tr

ALO TAKAS: 444 74 74

 

 


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.