BireyselEmeklilikSistemi.Org

Devlet Katkısı Ödemeleri 1 Ay İçinde Başlayacak

Devlet Katkısı Ödemeleri 1 Ay İçinde Başlayacak

 

Bireysel Emeklilik Sisteminde yapılan yeni düzenlemeyle birlikte, 01.01.2013 tarihinden itibaren BES katılımcılarına uygulanan vergi avantajı uygulaması sona erdirilerek devlet katkısı uygulamasına geçildi.

Uygulama kısaca Bireysel Emeklilik katılımcısı tarafından ödenen katkı payının %25’i kadar devletin BES katılımcısına ödeme yapmasıdır.

Bireysel Emeklilikte devlet katkısı uygulamasının 2013 yılı başında uygulamaya konulmasına rağmen katılımcılara bu güne kadar herhangi bir ödeme yapılmamıştır.

Konuya ilişkin Türkiye Sigorta Birliği Hayat ve Emeklilik Yönetim Komitesi Başkanı ve Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu, ilk ödemenin önümüzdeki 1 ayda hesaplara geçmiş olacağını söyledi.

Emeklilik Gözetim Merkezi ve şirketlerinin devlet katkısı ödeme süreci ile ilgili alt yapı hazırlıklarında son aşamaya geldikleri belirten Uğurlu, her ay ödemelerin düzenli yapılacağını ve süreçte sorun yaşanmayacağını belirtti.

***Ayrıca belirtmekte fayda var ki söz konusu devlet katkısı ödemelerinin stopaj iadeleriyle bir ilgisi bulunmamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Ertuğ ÖNER dedi ki:

  Sayın İlgili,
  Yazılarınıza lütfen tarih koyun. Şu anda “Devlet Katkısı Ödemeleri 1 Ay İçinde Başlayacak” yazınızı okudum. Bugün tarih 22 Nisan 2013. Sizin yazınızda tarih olmadığı için, internet sayfasının hiç bir köşesinde de tarih bulunmadığı için bu yazıyı ne zaman yazdınız, bir ay içinde dediğiniz hangi tarihe göre bir ay belli değil. Lütfen yazılara, sayfanıza bir tarih verin. Bu gerçi internet sitelerinin bir çoğunun genel sorunu.
  İyi çalışmalar.
  Prof. Dr. Ertuğ ÖNER
  Ege. Üniv.Edebiyat Fak. Bornova-İzmir