BireyselEmeklilikSistemi.Org

Garanti Emeklilik BES İptali

05.12.2018
Garanti Emeklilik BES İptali

Garanti Emeklilik tarafından sağlanan Bireysel Emeklilik Sistemi, otomatik ve normal katılım olmak üzere iki çeşittir. Otomatik katılım, çalışan sayısı son kapsamda 10 ila 50 arasında olan işyerleri için zorunlu hale getirildi ve buna bağlı olarak zorunlu olarak sisteme dahil olan insanlar, sistemden tekrar çıkmanın yollarını aramaktadır. Bu noktada bilinmesi gereken önemli bir husus var. Eğer otomatik katılımdan itibaren 2 aylık süreçte, BES iptali yapılırsa yani cayma hakkı kullanılarak sistemden çıkılırsa herhangi bir kesinti olmadan sistemdeki paralar alınabilmektedir. Fakat bu süre geçer ise varsa getiriler üzerinden stopaj kesintisi yapılarak sistemdeki paralar alınabilir.

Garanti Emeklilik BES İptali Nasıl Yapılır?

Garanti Emeklilik BES iptali veya ilk 2 ay içerisinde yapılacak cayma işlemini yapabilmek için kullanılacak farklı yollar vardır. Bunlar şunlardır:

Garanti İnternet/Cep Şubesi

İnternet ya da mobil bankacılık üzerinden çok sayıda işlem yapılabildiği gibi BES iptali de yapılabilmektedir. Bunun için kullanıcıların öncelikle internet ya da cep şubesine giriş yapması gerekiyor. Daha sonra ise “Sözleşmeden Ayrılma” işlemi yapılarak Garanti Emeklilik BES iptali gerçekleştirilmiş olmaktadır. Bu yöntem sayesinde insanlar, kolay bir şekilde iptal işlemini yapabilmektedir.

Garanti Emeklilik Çağrı Merkezi

Garanti Emeklilik çağrı merkezi, çok sayıda işlemin kolayca yapıldığı bir yerdir. Buradaki sistemde işlem iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bunlardan ilki sesle yönlendirme diğeri ise müşteri temsilcisine bağlanarak işlem yapılmasıdır.

Müşteri temsilcisi üzerinden işlem yapmak için hafta içi 09:00 ile 20:00 saatleri arasında, hafta sonu ve resmi tatillerde ise 10:00 ile 17:00 saatleri arasında müşteri hizmetlerinin aranması gerekmektedir. Sesli yönlendirme sistemiyle ise 7/24 işlem yapılabilmektedir. 444 0 336 arayarak, bu iki seçenekten istenilen kullanılabilir.

Müşteri temsilcisine bağlanarak Garanti Emeklilik BES iptali yapmak için numarayı aradıktan sonra direkt müşteri temsilcisine bağlanma seçeneğinin tercih edilmesi gerekmektedir. Sesli yönlendirmede ise numara arandıktan sonra öncelikle 8 tuşuna, bireysel emeklilik sözleşmesini iptal etmek için de 2 tuşuna basılması yeterlidir. Sistem tarafından gerekli yönlendirmeler yapılacaktır.

Burada kullanıcıların dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunlardan birisi, sistemsel sorunlardan dolayı taleplerin alınamamasıdır. Dolayısıyla da iptal işleminden sonra mutlaka Garanti Emeklilik ’ten onay alınması gerekiyor. Bu SMS ya da mail şeklinde olabilir. Böylece iptal işlemi kesin olarak başlayacak ve sistemdeki paralar, en geç 10 gün sonra hesaba aktarılacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.