Halk Emeklilik Otomatik (Zorunlu) BES İptali

Halk Emeklilik Otomatik (Zorunlu) BES İptali
4 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 21.740 kez okundu.

2017 yılı başında özel sektör çalışanlarıyla uygulanmaya başlanan Otomatik (Zorunlu) BES ‘e 1 Nisan 2017 den itibaren ikinci grup çalışanlar da dâhil edildi. Bildiğiniz gibi Otomatik BES’ten ilk iki ay içerisinde cayma hakkını kullanarak çıkma hakkı verilmektedir. Cayma Hakkını kullanan katılımcıya maaşından kesilen tüm para iade edilmektedir.

Otomatik (Zorunlu) Bireysel Emeklilik iptal işlemlerine ilişkin Cayma Hakkının nasıl kullanılacağına dair genel bilgileri Otomatik Katılımlı BES Cayma Hakkı konumuzda işlemiştik. Sitemize ulaşan sorular sonrası şirketler bazında Otomatik BES iptal işlemlerini detaylı olarak incelemenin faydalı olacağını düşündük.

Aşağıda Bireysel Emeklilik Şirketlerine göre cayma hakkının nasıl kullanılacağı olabildiğince detaylı anlatılmaktadır. Bu konumuzda Halk Emeklilik, şirketini inceleyeceğiz. Önümüzdeki süreçte diğer şirketlerde aynı kapsamda değerlendirilecektir.

Halk Emeklilik İptal (Cayma) İşlemleri

Kurumunuz / Şirketiniz Halkemeklilik ile sözleşme imzalamış ve size halk emeklilikten bildirim gelmişse pratik olarak 3 şekilde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

SMS ile İptal

Halk Emeklilikten SMS ile ayrılmak için; Ayrılma yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazarak 2560 ’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu mesajı gönderdikten sonra size Cayma hakkının kullanımına ve sisteme 1 yıl içinde tekrar giremeyeceğimize dair bazı bilgilerin yer aldığı bir mesaj gelir. Bu mesajın sonunda hala ayrılmak istiyorsanız “EVET” yazarak bu mesajı yanıtlayın şeklinde bir ibare yer alır. Gelen mesajı “EVET” yazarak yanıtlamamızın ardından telefonunuza “İşlem Başarılı” mesajı gelecektir. Böylelikle Cayma Hakkınızı kullanmak için işlemleri başlatmış olursunuz.

Online / Mobil Şube aracılığıyla İptal

Halk Emeklilik internet sitesinden online işlemler – bireysel giriş linkine tıklanarak TC Kimlik No ve telefon numarasıyla giriş yapılır. İşlemler menüsü altında yer alan ilgili bölüm bulunarak cayma talebinde bulunulur ve böylece zorunlu BES ‘ten ayrılma işlemi tamamlanır.

Aynı şekilde Mobil Şube uygulamasını indirerek giriş yapılıp ilgili bölümden cayma hakkı kullanılabilir.

Telefonla Otomatik BES İptal

Halk Emeklilik cayma işlemleri için 0850 800 44 00 numarasından oluşturulan sesli yanıt sistemini kullanabilirsiniz. İlgili numarayı aradığınızda TC kimlik numaranızı girerek yönlendirmelere göre cayma talebinde bulunabiliyorsunuz.

Ayrıca 444 44 00 numaralı Halk Emeklilik müşteri hizmetlerini arayarak da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Emeklilik ‘te Cayma Hakkı kullanılarak İptal (ayrılma) İşlemleri için TIKLAYINIZ!


Etiketler:

Halk Emeklilik Otomatik (Zorunlu) BES İptali Konusuna 214 Yorum Yapıldı
 1. Adem dedi ki:

  Bireysel emeklilik iptali

 2. ata özgür özentürk dedi ki:

  arkadaş çıkmak istiyorum,çıkamıyorum,bilgilerin yanlış diyor,telefonları çalışmıyor,ben bu işin iyi niyet taşıdığına inanmıyorum.

 3. deniz dedi ki:

  Yazıklar olsun size. Önce telefonları doğru tanımlamayı öğrenin. Ne uğraştırdınız beni. Hiç ilgisiz bir numara var, nereden buldunuz?

 4. Metin dedi ki:

  Ulan kesinti yapilmis yok diyorlar.

 5. Metin dedi ki:

  İsin yoksa uğraş dur bunlarla simdi

 6. Mehmet gökmen dedi ki:

  talimat vermediğim halde 79 tl kesilmiş paramın iade edilmesini istiyorum

 7. Nue dedi ki:

  Sımdı bız ıptal ettık ama kestıgı para yatar mı tekrar hesabımıza?

 8. Nusret dedi ki:

  Kısılen para ıptal edınce tekrar yatar mı hesaba

  1. Saliha dedi ki:

   Ben denedim yatıyor ama attım 2 ayim yattı ama Haziran’da da kesinti olmuş galiba onu da takip edecegim

 9. murat dedi ki:

  Mesaj attım çıktınız diye mesaj gelmedi.

 10. Mehmet dedi ki:

  Bana da gelmedi

 11. Süreyya kaya dedi ki:

  Bir buçuk aydır oyalıyorsunuz..

 12. ferhat dedi ki:

  evet maasınızdan kesilen butun paranız hesabınıza gecicek

 13. ibrahim dedi ki:

  Arkadaş nereden girdim heray 300 otomatik kesiyor günlerdir uğraşıyorum çıkamıyorum. Verilen bütün bilgiler numaralar yanlış banka bizimle alakalı değil diyor yurtdisindayim sabrım taşıyor küfür etmeye başlayacağım az kaldı. :)

 14. meryem dedi ki:

  4 gün önce iptal için 4444400 ü aradım 10 iş gününde hesabınıza yatar dediler beklemedeyim

 15. KENAN dedi ki:

  Maaşınızdan kesilen yatar da hesabınıza, 2 3 milyon kişinin maaşından kesilenlerin faizi kimleri zengin etti bilemiyoruz. Biran önce çıkın zenginleri daha zengin etmenin lüzumu yok…

 16. Selen dedi ki:

  Mesaj atıyorum hiç cevap gelmiyor, bu nasıl iş böyle!

 17. Nihat dedi ki:

  Şimdi çıksak ne kadar kesilir bilen var mı ?

 18. osman dedi ki:

  Bunlar kadar sahtekar kimse yok. Millete doğru söylerseniz anlarlar. Yok IBAN yanlış yok sistem yogunmuş, bir de öğrenmişler 3 gün içinde hesabınıza yatacak ve yatmış diyen müşteri hizmetlerindeki vatandaş anca kendini kandırır ama uğraşacağım, tam si gün oldu iptal edeli bes’i sizinle, bankanın adını kirletmek ten başka bir şey yapmıyorlar.

 19. sinan dedi ki:

  Arkadaş kısa mesaj attık gelmiyor. İnsanları oyalamayın lütfen. 10 yıl yaşayacağımız garanti mi? Zaten birikim yapıyoruz, neden faizle sizden fazla olarak geri alayım ki? İstemem paranızı ben hakkım olan yeter onu alsam kafi doyar karnımız, faiz falan istemiyoruz!!! Alın parayı benim hesabımdan da kesmeyin fazla verecekler nasıl veriyorsunuz faizle haram.

 20. Yusuf dedi ki:

  Beş para etmez hizmetleri dolandırıcıligin kimlik bulmuş hali sakın ola kayıt olmayın zengini daha çok zengin ediyorsunuz başka bişey değil ..

1 2 3 10

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git