Halk Emeklilik Otomatik (Zorunlu) BES İptali

Halk Emeklilik Otomatik (Zorunlu) BES İptali
4 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 19.451 kez okundu.

2017 yılı başında özel sektör çalışanlarıyla uygulanmaya başlanan Otomatik (Zorunlu) BES ‘e 1 Nisan 2017 den itibaren ikinci grup çalışanlar da dâhil edildi. Bildiğiniz gibi Otomatik BES’ten ilk iki ay içerisinde cayma hakkını kullanarak çıkma hakkı verilmektedir. Cayma Hakkını kullanan katılımcıya maaşından kesilen tüm para iade edilmektedir.

Otomatik (Zorunlu) Bireysel Emeklilik iptal işlemlerine ilişkin Cayma Hakkının nasıl kullanılacağına dair genel bilgileri Otomatik Katılımlı BES Cayma Hakkı konumuzda işlemiştik. Sitemize ulaşan sorular sonrası şirketler bazında Otomatik BES iptal işlemlerini detaylı olarak incelemenin faydalı olacağını düşündük.

Aşağıda Bireysel Emeklilik Şirketlerine göre cayma hakkının nasıl kullanılacağı olabildiğince detaylı anlatılmaktadır. Bu konumuzda Halk Emeklilik, şirketini inceleyeceğiz. Önümüzdeki süreçte diğer şirketlerde aynı kapsamda değerlendirilecektir.

Halk Emeklilik İptal (Cayma) İşlemleri

Kurumunuz / Şirketiniz Halkemeklilik ile sözleşme imzalamış ve size halk emeklilikten bildirim gelmişse pratik olarak 3 şekilde cayma hakkınızı kullanabilirsiniz.

SMS ile İptal

Halk Emeklilikten SMS ile ayrılmak için; Ayrılma yazıp boşluk bırakıp TC Kimlik numaranızı yazarak 2560 ’a kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bu mesajı gönderdikten sonra size Cayma hakkının kullanımına ve sisteme 1 yıl içinde tekrar giremeyeceğimize dair bazı bilgilerin yer aldığı bir mesaj gelir. Bu mesajın sonunda hala ayrılmak istiyorsanız “EVET” yazarak bu mesajı yanıtlayın şeklinde bir ibare yer alır. Gelen mesajı “EVET” yazarak yanıtlamamızın ardından telefonunuza “İşlem Başarılı” mesajı gelecektir. Böylelikle Cayma Hakkınızı kullanmak için işlemleri başlatmış olursunuz.

Online / Mobil Şube aracılığıyla İptal

Halk Emeklilik internet sitesinden online işlemler – bireysel giriş linkine tıklanarak TC Kimlik No ve telefon numarasıyla giriş yapılır. İşlemler menüsü altında yer alan ilgili bölüm bulunarak cayma talebinde bulunulur ve böylece zorunlu BES ‘ten ayrılma işlemi tamamlanır.

Aynı şekilde Mobil Şube uygulamasını indirerek giriş yapılıp ilgili bölümden cayma hakkı kullanılabilir.

Telefonla Otomatik BES İptal

Halk Emeklilik cayma işlemleri için 0850 800 44 00 numarasından oluşturulan sesli yanıt sistemini kullanabilirsiniz. İlgili numarayı aradığınızda TC kimlik numaranızı girerek yönlendirmelere göre cayma talebinde bulunabiliyorsunuz.

Ayrıca 444 44 00 numaralı Halk Emeklilik müşteri hizmetlerini arayarak da işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Emeklilik ‘te Cayma Hakkı kullanılarak İptal (ayrılma) İşlemleri için TIKLAYINIZ!


Etiketler:

Halk Emeklilik Otomatik (Zorunlu) BES İptali Konusuna 171 Yorum Yapıldı
 1. Halil tekin dedi ki:

  Best iptali

 2. İrfan öztürk dedi ki:

  Yetkili yok ilgili yok habersiz rızasız paramızı kesmeyin serefsizler

 3. Deryanergiz dedi ki:

  Otomatik BES iptali için derya

 4. Deryanergiz dedi ki:

  Bireysel emeklilik iptal ettirmek istiyorum

 5. Deryanergiz dedi ki:

  Bireysel emekliligimi iotal ettirmek istiyorum

 6. Deryanergiz dedi ki:

  Bireysel emeklilik iptal ettirmek istiyorum

 7. Kevser dedi ki:

  Besten çıkmak istiyorum

 8. Seyfettin YILMAZ dedi ki:

  Besten ayrılmak istiyorum daha önce de telefonla ulaşarak talebimi ilettim e postayla form gönderileceği söylendi ama nafile .

  1. Zarife dedi ki:

   besten ayrılmak için siz siteden form indirip info@halkemeklilik.com.tr adresine mail atın. ben iptal için başvuru yaptım ve 14 gün sonra iade hesabıma yattı. telefonla da arayıp takip edin. aradığınızda arayan kişi sizi telesekretere bağlıyor siz özellikle bir kişi ile görüşmek istediğinizi söyleyin. formun ulaşıp ulaşmadığını kontrol ettirin.

 9. üzeyir dedi ki:

  adi köpekler 2 ay oldu 2 ay hergün mail atıyorum cıkarmadınız hala besten bu kadarmı şerefsizlik olur bu kadarmı adilik olur insan hakkı yiyorsunuz topunuza haram zıkkım olsun fazla fazla cıksın cebinizden mahkemeye verecegim sizi

  1. Aynı sorun bende de var dedi ki:

   Mail attım formu doldurup böyle bir mail attılar. Adamlar çıkarmamak için elinden geleni yapıyorlar.
   Aşağıdaki yazıyı göndermişler.

   Talebinizin gerçekleştirebilmesi için, ekteki formu imzalayarak;
   Halide Edip Adıvar Mah. Darülaceze C. No:20 Kat:2/3 34382 Şişli/İstanbul adresine göndermeniz gerekmektedir.
   Bu e-posta adresi, sadece şirketimizin gerçekleştirdiği gönderimlerde kullanılmakta olup, bu e-posta’ya cevap yazılmamasını, yazdığınız cevapların şirketimize ulaşmadığını önemle hatırlatırız.

   Konuyu bilgilerinize sunarız,

   Saygılarımızla,

   Halk Hayat ve Emeklilik A.Ş.

   444 44 00

 10. fuat KARAKOC dedi ki:

  bes.emekliliği iptal etmek istiyorum

 11. Süleyman Yaşar dedi ki:

  Bes iptali

 12. Alparslan dedi ki:

  Cayma bedeli ne kadar

 13. Gamze dedi ki:

  Bes den ayrılamıyorum yardım edin bana

 14. admin dedi ki:

  Sayın kullanıcılarımız Halk Emeklilik Otomatik BES iptali için yöntemler ve nasıl yapılacağı yukarıdaki yazıda açıklanmıştır. Bu yöntemlerin hangisinde ne tür sorunla karşılaştığınızı yazarsanız yarımcı olmaya çalışırız.

 15. faruk dedi ki:

  Halk emeklilikten ayrılmak istiyorum.
  Neden ayrılmak için posta göndermek zorundayız.
  Bu kadar saçma birşey olabilir mi

 16. Erol safran dedi ki:

  best emekliginden ayrılmak istiyorum

 17. Ömer dedi ki:

  Bu nasil lanet bir sisteminiz var, kimse mecbur degil 7 ay oldu galiba iptal etmediler. Musteri temsilcisi yok bankaya gidiyorum tlf numarasini ara evraklari doldur posta yoluyla gonder. ulan kime sordunuz acarken isimizi gucumuzu birakalim banka postalarla mi ugrasalim? En sonunda dava acicam size tam ugrasicam bir tane yetkili bulamaz mi insan? Bu terbiyesizlik insan haklari denilen birim var, sen benim rizam olmadan aciyon parami kesiyon iptal ettiremiyom. Nasil bi sistem cevap istiyorum yoksa hukuki yollara kadar basvuracağım.

 18. Azize dedi ki:

  Bireysel emeklilik iptalini istiyorum

 19. Yunus arslan dedi ki:

  Ayrilmak istiyorum

 20. Esin koç dedi ki:

  Bes iptali yaptırmak istiyorum. İletişim numarası alabilir miyim

1 2 3 4 5 8

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git