Kesintilerin İadesi Ne Zaman Başlayacak?

Kesintilerin İadesi Ne Zaman Başlayacak?
16 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 180.667 kez okundu.

Yeni Bireysel Emeklilik Yasasıyla, Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkan katılımcıların anaparaları üzerinden yapılan stopaj kesintisinin iadesinin önü açıldı. Ve iade işlemleri için başvurular 29 Ağustosta başladı.

Başvurular Bireysel Emeklilik Şirketlerinden gerekli belgelerin temininin ardından Büyük Mükellefler Vergi Dairesine yapılıyor.

Ancak başvurular başlayalı 1,5 ay olmasına rağmen henüz kesintilerin iadesine başlanılmadı.

Geri ödeme işlemlerinin ne zaman başlayacağına ilişkin hiçbir bilgi bulunmamakta. Büyük Mükellefler Vergi Dairesine telefonla ulaşmak çok zor ulaşılması durumunda da başvuruların çok yoğun olduğu belirtilmekte ve ödemelerin ne zaman yapılacağına ilişkin bir bilgilerinin bulunmadığını, ödeme tarihlerinin belli olması durumunda İnternet sistelerinde duyuracaklarını belirtmekteler.

Ödemelerin ne zaman yapılacağına ilişkin belirsizlik sürerken kesinti iadesi bekleyen eski katılımcılar durumdan hayli rahatsız.


Etiketler:

Kesintilerin İadesi Ne Zaman Başlayacak? Konusuna 372 Yorum Yapıldı
  1. Turan dedi ki:

    Izmırden kalkıp gıtsek buyukmukelleflere bu ıadeler ıcın bı işe yarar mı arkadaslar? 2 yıl oldu masraf boşa mı gıder, varmı daıreye gıden?

  2. Süleyman dedi ki:

    Bu kesintilere müracat ne şekilde yapılıyor. Yardımcı olurmusunuz.

  3. Süleyman dedi ki:

    Bu müracata ne evraklar istiyor ve nereye müracat ediliyor. Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler. Arkadaşlar cevap bekliycem.

1 17 18 19

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git