Kesintilerin İadesi Ne Zaman Başlayacak?

Kesintilerin İadesi Ne Zaman Başlayacak?
16 Ekim 2012 tarihinde eklendi, 172.013 kez okundu.

Yeni Bireysel Emeklilik Yasasıyla, Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkan katılımcıların anaparaları üzerinden yapılan stopaj kesintisinin iadesinin önü açıldı. Ve iade işlemleri için başvurular 29 Ağustosta başladı.

Başvurular Bireysel Emeklilik Şirketlerinden gerekli belgelerin temininin ardından Büyük Mükellefler Vergi Dairesine yapılıyor.

Ancak başvurular başlayalı 1,5 ay olmasına rağmen henüz kesintilerin iadesine başlanılmadı.

Geri ödeme işlemlerinin ne zaman başlayacağına ilişkin hiçbir bilgi bulunmamakta. Büyük Mükellefler Vergi Dairesine telefonla ulaşmak çok zor ulaşılması durumunda da başvuruların çok yoğun olduğu belirtilmekte ve ödemelerin ne zaman yapılacağına ilişkin bir bilgilerinin bulunmadığını, ödeme tarihlerinin belli olması durumunda İnternet sistelerinde duyuracaklarını belirtmekteler.

Ödemelerin ne zaman yapılacağına ilişkin belirsizlik sürerken kesinti iadesi bekleyen eski katılımcılar durumdan hayli rahatsız.


Etiketler:

Kesintilerin İadesi Ne Zaman Başlayacak? Konusuna 372 Yorum Yapıldı
 1. ömer çakmak dedi ki:

  Arkadaşlar sabır sabır beklenen bir karar yada onaylanması gereken bir evrak vardır er yada geç paramızı vereçekler rahat olun herkesin ihtiyacı var biliyoruz aynı zamanda benimde.

 2. serkan akdemir dedi ki:

  2008 çıkışlıları ödemeye başlamışlar mı arkadaşlar…var mı haberi olan….metin bey yazıyordu burda sürekli..parasını aldığını söylüyordu acaba faiz olayıyla ilgili bi bilgi edinebildimi…haberi okuyorsa cvp yazarsa sevinirmm…

 3. Ali Veli dedi ki:

  Tanımam SSK dan başka emeklilik..

 4. ömer dedi ki:

  Ödemesini alan kimse yok mu?
  büyük mükelleflere ait resmi sitede açıklama yoktur fakat geçen cuma ödemeye başlandığını söyleyen arkadaşlar vardı,
  Bir gelişme var mı?

 5. ömer dedi ki:

  ödemeye başlandığına dair yalan söyleyip sonra kendimiz inanıyoruz.
  Eğer ödemeye başlandıysa bilgi rica ederiz.

 6. serkan aydın dedi ki:

  Valla arkadaşlar benim duyduguma göre ödemelerin sırayla ödenmeye başlandığı diye duyum aldım.
  Benim iadem ise aralık ayının 1. haftası felan belki olabilirmis. ödemeleri ilk gönderim sırasına göre edemeye başlamışlar diye duydum

  1. ömer dedi ki:

   Serkan Bey Merhaba, büyük mükelleflere başvuru tarihi ile mi ödemeler yapılıyor yoksa
   poliçe iptal edildiği tarihler baz alınarak mı yapılıyor?

 7. ANKARALI dedi ki:

  arkadaşlar telefonla görüştümde 2007 ödemeleri daha devam ediyormuş

 8. serkan aydın dedi ki:

  bildigim kadariyla Büyük mükelleflerin eline geçtiği tarih siralamasina göre ödemeler yapiliyormus
  heralde 2007 tarihli ödemeler olsa gerek
  ben 11 eylülde gönderdim 1 ekimde onaylanmis bu sıraya göre yatiracaklar
  benim öğrendiğim para bana büyük ihtimal Aralığın ilk haftası yatirilir diye duydum

 9. serkan aydın dedi ki:

  ÖMER ARKADAS NE YALAN SÖYLİYECEZ YALANA BORCUMUZMU VARDA YALAN SÖYLEYELİM
  BİZDE SORUYORUZ SORUŞTURUYORUZ ÖĞRENDİĞİMİZİ SÖYLÜYORUZ
  BİR AKRABAMİN VASİTASİYLA ÖĞRENDİM BU KADARİNİ

  1. ömer dedi ki:

   Serkan arkadaş sen paranı aldıysan geçmiş olsun.
   Benim Büyük mükeleflerde tanıdığım yok.Onlar ile telefonda ve yüzyüze konuşmamda
   resmi sitede duyurulacağını söyledirler.bir veya iki haftalık süreçte sizin ve/veya diğer arkadaşların
   paraların yatrılmaya başlandığını belirten yazılarınız oldu.bu süreçte resmi sitede
   her hangi bir bilgilendirme yapılmadı.Bende yalan cıkar sonra yalanı söyleyen bile inanır mantığı güderek yazımı yazdım.Şimdi sana mı inanalım yoksa büyük mükelleflerdeki kişilere mi?
   Gerçi onlarında doğruyu söylediğini pek sanmıyorum.
   kimi kişilerde hergün 50 kişinin parasının yatırıldığını yazmaktadır.
   Her kafadan farklı ses çıkıyor. kimisi iptal tarihi baz alındığını yazıyor kimisi
   müsacaat tarihi baz alındığını yazıyor.

 10. bahar bıktı dedi ki:

  ya neye göre ödemeyaplyor yıla göre mi başvuruya göre mi.siz devlet memuru değil misiniz nerde şeffaflık ya gizli saklı herşey…

 11. selim silistre dedi ki:

  31 Ağustos sabahı elden başvurdum , çıt yok . poliçelerimin iptal tarihi 2009 mart ve 2010 mart .Sıra ile olsaydı benden önce kaç kişi olurdu :-))))))))

 12. ali geldi dedi ki:

  Cuma günü konuştum telefondaki kadın ödemelerin yıl yıl yapıldığını söyledi.1.700.000 başvuru varmış ağır oluyomuş o yüzden. ıvır zıvır yani. Şu an 2007 ödemeleri devam ediyormuş. 2007 ne zaman biter dedim? net bir tarih vermemiz mümkün değil dedi. benim çıkış yılım 2012. Bunlar bu hızla devam ederlerse 2012 4-5 ay sonra gelir belki:)

 13. Kuvvet YAŞAR dedi ki:

  Arkadaşlar herkese iyi günler.. Kaç gündür ulaşmaya çalışıyorum, bugün artık santral numarasından değil de başka bir numaradan aradım ve çıkan kişiye merak ettiğimiz soruları sormaya çalıştım. Ödemeler 2007 yılından itibaren başlamış, en çok mağdur olanlar onlar olduğu için ordan başlandı dendi. Başvuru sırasına göre yıl yıl düzenleme yapıorlarmış. Yani 2011 yılında sistemden çıkan bir kişi kendisinden önce başvuran ve daha önceki yıllarda sistemden çıkan kişileri bekleyecek gibi bir sonuç çıkardım ben. Yıl sonuna kadar bu şekilde gidecekmiş, ondan sonra nasıl olur onu bilemem dedi görevli. Ben 2008 yılının ocak ayının sonunda çıkmıştım, siz birkaç ay sonra arayın dedi. Ayrıca en merak edilen konu olan kesintilerin iadesine faiz uygulanmayacağını da kanunda böyle bir düzenleme yok o yüzden uygulanmayacak diye belirtti. Umarım herkes bir an önce alacağını alır ve rahatlar, sonuçta az paralar değil.. Umarım faydalı olabilmişimdir..

 14. serkan aydın dedi ki:

  Büyük mükellefleri yeni aradim ve görüstüm. 2007 yılının ödemeleri yapılıyormus. Bende kimlik numaramı verdim kontrol ettirdim. Benimki kayıta alınmış. Benim çıkışım 2009. ne zaman yatırılır diye sordum. kesin bir tarih veremiyorlar. Çünkü binlerce kişi var diyolar. Ama şu an da 2007 ler ödeniyor dedi

 15. Erhan Kirişci dedi ki:

  Ben de 2007 Temmuz ayında ayrıldım.Evraklarım 28 Eylül 2012 de ulaşmış.Ödemelerin başladığı doğru mu

 16. serdar sepi dedi ki:

  2008 de ayrıldım 302 tl yatması gerekirken 262 tl yatmış bugün.. neden acaba

 17. serdar sepi dedi ki:

  2008 çıkışlıyım dün yattı…bilginize

 18. ahmet özçelik dedi ki:

  bende 2008 çıkışlıyım da ondan bı soru surmak ıstedım. 2008 çıkışlı parayı alan arkadas serdar sepi hangı ay sıstemden cıkıs yaptınız ogrenebılırmıyım ? şimdiden tesekkurler.

 19. murat tur dedi ki:

  ,benim anlamdığım,birileri çıkıp param yattı diyor besden 2008 çıkışlıyım diyor,biride 2007 çıkışlıyım diyor yatmadı diyor.buraya yazanlarda yalan söylüyor,büyük mükellefler birşey söylemiyor zaten,2007 çıkışlılar 2013 de zaman aşımı olcak,millieti kandırıyorlar.şimde bende burdan yazarım bana 10000 bin yatıı ben 5000 bekliyordum ama 10000 yattı derim ortalık karışsın,devletin memuruna güven yok,devlete güven yok,bundan 5 sene önce senden almış paraları işletmiş sonra millet uyanınca faizsiz paraları geri veriyor,herkez birbiriyle dalga geçiyor bu memlekette,zaten koyunda farkımız yok bize bütün bunlar müstehak.

  1. Ömer dedi ki:

   haklısınız.

   1. murat tur dedi ki:

    burada yazanları okur yetkililer,sadece gülerler,burda yazanlarıda zaten sadece bizim gibi zavallılar okur,biz bu milleti eline geçiren herkezin koyunuz,ta en başından beri böyle,resmen gözümüzün içine baka baka dalga geçiliyor,ben 2007 çıkışlıyım iki kere gönderdim param yatmadı,o parayı benden alanlara ve 5 sene sonra (eziyet çektirerek) kendi paramı geri vereceklerini söyleyip hala vermeyenlere,çıkıp açıklama yapmayanlara zehir zıkkım olsun o para!!!

    1. seyfettin belikırk dedi ki:

     murat tur bey,burası türkiye,sen git başka ülkede yaşada beğenmiyorsan,bizim hoşumuza gidiyor,alıştık birkere,deveye diken bize bizi seven yarıyor,sen beğenmiyorsan çek git,git isviçrede yaşa,orda isviçre milletine insan muamelisi var burda sağımlık inek muamelisi var

 20. ömer çakmak dedi ki:

  ödemeleri nereden takip edebiliyoruz büyük mükelleflerin sayfasında herhangi bir takip portalı varmı bilen varsa lütfen takip edebilecegimiz e dair bilgi rica ediyoruz herkese kolay gelsin.

  1. murat tur dedi ki:

   arkadaşlar şimdi bmvd ile görüştüm,bana 2008 lerin daha ödenmeye başlanmadığını söylenenlerin asparagas olduğunu,2007 çıkışlıların ödendiğini söyledi.nekadar sürede ödemeler olur soruma tam bilgi vermem yanlış olur dedi,tek söyleyebilceğim 2007 çıkışlıların ödemelerinin yapıldığıdır dedi,saygılar

1 2 3 4 5 19

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git