Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri
9 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 5.060 kez okundu.

Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkış işlemlerine ilişkin bir önceki konumuzda Ziraat Emeklilik Cayma Hakkı kullanım yöntemlerini incelemiştik. Bu yazımızda ise Vakıf Emeklilik BES Otomatik Katılım Sisteminden (OKS) cayma hakkını kullanarak iptal işlemi yapmak isteyen katılımcılara sunulan BES ‘ten ayrılma yollarını açıklayacağız. Vakıf Emeklilik Otomatik (zorunlu) Bireysel Emeklilik iptali için aşağıda yer alan yöntemlerden hariç, dilekçe vb. farklı yöntemler de bulunmakla birlikte iptal yöntemlerinde kullanıcılar açısından pratik olanları, kısa yolları seçmeye çalıştık.

SMS ile Cayma/İptal

Vakıf Emeklilik Cayma işlemi için ilk kısa yolumuz SMS ile ayrılmadır. Kısa mesajla çıkış işlemlerini başlatmak için; “VEML” boşluk TC Kimlik Numarası boşluk “CAYMA” boşluk doğum tarihi (gün.ay.yıl) yazılarak 4933 ‘e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Burada bikkat edilmesi gereken husus bilgiler arasında boşluk olması gerekmekte ve doğum tarihi yazılırken aralara nokta konmasıdır.

Örnek: VEML 55555555555 CAYMA 01.01.1985

Otomatik BES Robotunu Kullanarak Çıkış Yapmak

Vakıf emeklilik Otomatik BES cayma hakkı kullanımı için SMS vb. yollarla bildirim geldikten sonra internet sitesine girdiğimizde sağ alt köşede Otomatik BES Robotunu göreceksiniz üzerine tıkladığınızda görüşmeyi başlat butonu ortaya çıkacaktır.

Bu butona tıkladığınızda ise sohbet penceresi benzeri bir pencere açılacak açılan pencerede size nasıl yardımcı olabiliriz vs. bazı bilgiler var. Bu ekrana “otomatik BES cayma hakkı” yazıp gönderdiğimizde Otomatik Bireysel Emekliliğin avantajları hakkında bazı bilgiler verilip otomatik BES ‘ten yine de çıkmak isterseniz TC Kimlik numaranızı yazın benzeri bir cevap gelecek. Bu aşamada TC kimlik numaranızı yazarak çıkış işlemini başlatıyorsunuz.

İnternet Şubesi / Mobil Şube Aracılığıyla İptal

Vakıf Otomatik Bireysel Emeklilik ‘ten internet şubesi ve mobil şubeyi kullanarak da cayma talebinde bulunabilirsiniz. Vakıf Emeklilik Mobil Şube uygulaması veya İnternet Şubesinden giriş yaparak ilgili menü altında yer alan sekme aracılığıyla Otomatik BES cayma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon ile Cayma

Vakıf emeklilikte cayma hakkı kullanımı için bir diğer yöntem ise telefon. Otomatik BES için kurulmuş olan  0 850 222 9 657 numaralı hattı arayarak veya 444 9 237 veya (0850) 222 9 237 numaralı Vakıf Emeklilik Çağrı merkezini arayarak ta cayma hakkından faydalanabilir ve Vakıfbank BES çıkış işlemlerini başlatabilirsiniz.

** Vakıf Emeklilik için geçerli ilave bir iletişim yöntemi ise Whatsapp. Bu iletişim kanalından TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin gönderilmesi konusunda Vakıf Emeklilik uyarıyor. Dolayısıyla buradan iptal/cayma işlemi yapılamasa dahi, diğer kanallardan şirkete ulaşamayanlar iptal işlemlerine ilişkin bilgi alma, durum sorgulama gibi işlemleri whatsapp iletişim numarasıyla yapabilirler.

Whatsapp Numaraları:

(0549) 802 47 75

(0549) 802 47 79


Etiketler:

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri Konusuna 54 Yorum Yapıldı
 1. mine topu dedi ki:

  Sayın yetkili demek istiyorum fakat bunu hak etmiyorsunuz. 2 hafta önce size hem telefonla hem de mesaj atarak bes ten cayma talebinde bulundum 09.10.2018 ve bugün 25.10.2018 yine talepte bulundum. yazdığınız telefon numaralarından sürekli aynı bilgileri dinleyip duruyorum ama geri dönüş yok. Lütfen biraz ilgi ve sonuç istiyorum. Muhattap arıyorum telesekreter değil bu iş bu kadar zor olmamalı. Gereğini yapın ve kestiğiniz paramı geri yatırın yeter artık.

 2. Enver dedi ki:

  Çok basitlan 3 güne yattı param😂

 3. Oğuzhan kızıltepe dedi ki:

  vakıf emeklilik bes caymak istiyorum

  1. admin dedi ki:

   Yukarıda bahsedilen yöntemlerden biriyle (telefon, SMS gibi) cayma talebinizi Vakıf emeklilik şirketine iletmeniz gerekiyor.

 4. Oğuzhan kızıltepe dedi ki:

  vakıf emeklilik BES İPTAL İSTİYORUM

 5. Zeynel ündar dedi ki:

  Cayma

 6. Aliyavuz dedi ki:

  1 aydır cayma talebinde bulunuyorum ama bi sonuç yok bunu yaparken sormadan rızamı almadan şak yapıp şimdi ne bu prosedür

  1. admin dedi ki:

   Hangi yöntemle başvuru yaptınız? Başvuru sonrası SMS veya mail ile tarafınıza bildirim yapıldı mı?

 7. Engin EZEN dedi ki:

  04/12/2018’de telefon ile otomatik Bes’ten ayrılmak istediğimi beyan ettim fakat mail’ime gelmesi gereken formlar hala gönderilmedi yardım lütfen

  1. admin dedi ki:

   Ayrılma işlemleri gereken belgeleri size göndermek için BES şirketinin 5 iş günü süresi var. Siz başvuru yapalı henüz 1 gün olmuş, dolayısıyla bu süreyi beklemeli ve hala ulaşmadıysa o zaman gerekli mercilere başvurmalısınız.

 8. Mehmet nezir cudi dedi ki:

  Telefonda aradım dört defa cayma hakimi kulandım fakat paramı iade etmediler ne yapmalıyım müşteri hizmetlerine nasıl bağlanmaliyim?

 9. Mehmet dedi ki:

  Bireysel iptalini istiyorum

1 2 3

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git