BireyselEmeklilikSistemi.Org

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkış işlemlerine ilişkin bir önceki konumuzda Ziraat Emeklilik Cayma Hakkı kullanım yöntemlerini incelemiştik. Bu yazımızda ise Vakıf Emeklilik BES Otomatik Katılım Sisteminden (OKS) cayma hakkını kullanarak iptal işlemi yapmak isteyen katılımcılara sunulan BES ‘ten ayrılma yollarını açıklayacağız. Vakıf Emeklilik Otomatik (zorunlu) Bireysel Emeklilik iptali için aşağıda yer alan yöntemlerden hariç, dilekçe vb. farklı yöntemler de bulunmakla birlikte iptal yöntemlerinde kullanıcılar açısından pratik olanları, kısa yolları seçmeye çalıştık.

SMS ile Cayma/İptal

Vakıf Emeklilik Cayma işlemi için ilk kısa yolumuz SMS ile ayrılmadır. Kısa mesajla çıkış işlemlerini başlatmak için; “VEML” boşluk TC Kimlik Numarası boşluk “CAYMA” boşluk doğum tarihi (gün.ay.yıl) yazılarak 4933 ‘e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Burada bikkat edilmesi gereken husus bilgiler arasında boşluk olması gerekmekte ve doğum tarihi yazılırken aralara nokta konmasıdır.

Örnek: VEML 55555555555 CAYMA 01.01.1985

Otomatik BES Robotunu Kullanarak Çıkış Yapmak

Vakıf emeklilik Otomatik BES cayma hakkı kullanımı için SMS vb. yollarla bildirim geldikten sonra internet sitesine girdiğimizde sağ alt köşede Otomatik BES Robotunu göreceksiniz üzerine tıkladığınızda görüşmeyi başlat butonu ortaya çıkacaktır.

Bu butona tıkladığınızda ise sohbet penceresi benzeri bir pencere açılacak açılan pencerede size nasıl yardımcı olabiliriz vs. bazı bilgiler var. Bu ekrana “otomatik BES cayma hakkı” yazıp gönderdiğimizde Otomatik Bireysel Emekliliğin avantajları hakkında bazı bilgiler verilip otomatik BES ‘ten yine de çıkmak isterseniz TC Kimlik numaranızı yazın benzeri bir cevap gelecek. Bu aşamada TC kimlik numaranızı yazarak çıkış işlemini başlatıyorsunuz.

İnternet Şubesi / Mobil Şube Aracılığıyla İptal

Vakıf Otomatik Bireysel Emeklilik ‘ten internet şubesi ve mobil şubeyi kullanarak da cayma talebinde bulunabilirsiniz. Vakıf Emeklilik Mobil Şube uygulaması veya İnternet Şubesinden giriş yaparak ilgili menü altında yer alan sekme aracılığıyla Otomatik BES cayma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon ile Cayma

Vakıf emeklilikte cayma hakkı kullanımı için bir diğer yöntem ise telefon. Otomatik BES için kurulmuş olan  0 850 222 9 657 numaralı hattı arayarak veya 444 9 237 veya (0850) 222 9 237 numaralı Vakıf Emeklilik Çağrı merkezini arayarak ta cayma hakkından faydalanabilir ve Vakıfbank BES çıkış işlemlerini başlatabilirsiniz.

** Vakıf Emeklilik için geçerli ilave bir iletişim yöntemi ise Whatsapp. Bu iletişim kanalından TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin gönderilmesi konusunda Vakıf Emeklilik uyarıyor. Dolayısıyla buradan iptal/cayma işlemi yapılamasa dahi, diğer kanallardan şirkete ulaşamayanlar iptal işlemlerine ilişkin bilgi alma, durum sorgulama gibi işlemleri whatsapp iletişim numarasıyla yapabilirler.

Whatsapp Numaraları:

(0549) 802 47 75

(0549) 802 47 79

Etiketler:

Yorumlar
 1. Ramazan dedi ki:

  bes iptali

 2. Metin dedi ki:

  Bes iptali

 3. AHMET FARUK ARICAN dedi ki:

  BİREYSEL EMEKLİLİK SİSTEMİNDEN CAYMAK İSTİYORUM

 4. COŞKUN KAYNAK dedi ki:

  BİREYSEL EMEKLİİKDEN CAYMAK İŞTİYORUM SAYGILAR

 5. Ismail dedi ki:

  BES sisteminden çaymak istiyorum

 6. Murat oral dedi ki:

  Merhaba beş den çıkmak istiyorum

 7. Murat oral dedi ki:

  Beş den cikcam

 8. Mehmet ceyhan dedi ki:

  Kesilen paralarımı nasıl alırım.

 9. Nuray dedi ki:

  İletisim numarasi yaziyorsunuz ya bosuna. Ulasabilmek ne mümkün surekli eksik bilgi tutturmus ben bes iptali icin ulasmak istiyorum. Nerden nasil yapilacak farkli bir iletisim var mi lutfen artik bi dönüş yapılsın.

 10. sibel ayaz berke dedi ki:

  Bireysel iptal etmem gerekiyor bi turlu ulasamiyorum.

 11. ramazan dedi ki:

  hayat sigortası ayrılma formu gönderir misiniz?

 12. Faruk dedi ki:

  Arkadaslar sms yoluyla olan kısmı uygulayınız. Hemen sms ye cevap geliyor 10 gün sonra da iptal oluyor.

  1. ali dedi ki:

   birkac kez gonderdim sms, ne cevap geldi ne de yanit.

 13. Levent Çekel dedi ki:

  BES TEN AYRILMAK İSTİYORUM TARAFIMA İADE YAPILMASINI İSTİYORUM

 14. bilal dedi ki:

  Bilgilendirme Mesajı gelmedi müşteri hizmetlerine bağlanmıyorum

 15. bilal dedi ki:

  2 aylık ödediğim geri verilmedi.

 16. selen demir dedi ki:

  iptal ettim ama emin olmak için tekrar arıyorum insan çıkmıyor karşıma

 17. Muhammet Ali çakmak dedi ki:

  Şimdi savcılığa gidiyorum bilgilerimi kimden aldıysanız görüşürüz benden habersiz beni sisteme sokup ondan sonra da telefonu almazsıniz görüşürüz mahkemede..

 18. Emre dedi ki:

  Bes iptal etmek istiyorum

 19. Baris savda dedi ki:

  Bes iptal etmek istiyorum

 20. Engin dedi ki:

  BES den ayrılmak istiyorum işlemlerimin hemen yapılıp tarafıma iadesini istiyorum. Benden habersiz beni nasıl katılımcı yapabiliyorsunuz, bu hakkı kim verdi size kardeşim? Müşteri hizmetleri de ne hikmetse ayrılma talebini almadan sistemden hemen atıyor resmen yasal soygun bu yazık gerçekten..

 21. Hasan dedi ki:

  Memur maaşları çok yüksek gelince caymaya karar verdim ne de olsa yapılan zamdan dolayı bes e ihtiyacım kalmayacak. Ki Ka ko

 22. Kerem altun dedi ki:

  Bes iptali istiyorum

 23. Bülent CANBOLAT dedi ki:

  Bes iptalini istiyorum

 24. Taşkın çağlı dedi ki:

  İptal etmek istiyom

 25. Mustafa dedi ki:

  Beş ten hemen ayrilmak istiyorum

 26. 1 2 3 5