Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri
9 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 6.907 kez okundu.

Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkış işlemlerine ilişkin bir önceki konumuzda Ziraat Emeklilik Cayma Hakkı kullanım yöntemlerini incelemiştik. Bu yazımızda ise Vakıf Emeklilik BES Otomatik Katılım Sisteminden (OKS) cayma hakkını kullanarak iptal işlemi yapmak isteyen katılımcılara sunulan BES ‘ten ayrılma yollarını açıklayacağız. Vakıf Emeklilik Otomatik (zorunlu) Bireysel Emeklilik iptali için aşağıda yer alan yöntemlerden hariç, dilekçe vb. farklı yöntemler de bulunmakla birlikte iptal yöntemlerinde kullanıcılar açısından pratik olanları, kısa yolları seçmeye çalıştık.

SMS ile Cayma/İptal

Vakıf Emeklilik Cayma işlemi için ilk kısa yolumuz SMS ile ayrılmadır. Kısa mesajla çıkış işlemlerini başlatmak için; “VEML” boşluk TC Kimlik Numarası boşluk “CAYMA” boşluk doğum tarihi (gün.ay.yıl) yazılarak 4933 ‘e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Burada bikkat edilmesi gereken husus bilgiler arasında boşluk olması gerekmekte ve doğum tarihi yazılırken aralara nokta konmasıdır.

Örnek: VEML 55555555555 CAYMA 01.01.1985

Otomatik BES Robotunu Kullanarak Çıkış Yapmak

Vakıf emeklilik Otomatik BES cayma hakkı kullanımı için SMS vb. yollarla bildirim geldikten sonra internet sitesine girdiğimizde sağ alt köşede Otomatik BES Robotunu göreceksiniz üzerine tıkladığınızda görüşmeyi başlat butonu ortaya çıkacaktır.

Bu butona tıkladığınızda ise sohbet penceresi benzeri bir pencere açılacak açılan pencerede size nasıl yardımcı olabiliriz vs. bazı bilgiler var. Bu ekrana “otomatik BES cayma hakkı” yazıp gönderdiğimizde Otomatik Bireysel Emekliliğin avantajları hakkında bazı bilgiler verilip otomatik BES ‘ten yine de çıkmak isterseniz TC Kimlik numaranızı yazın benzeri bir cevap gelecek. Bu aşamada TC kimlik numaranızı yazarak çıkış işlemini başlatıyorsunuz.

İnternet Şubesi / Mobil Şube Aracılığıyla İptal

Vakıf Otomatik Bireysel Emeklilik ‘ten internet şubesi ve mobil şubeyi kullanarak da cayma talebinde bulunabilirsiniz. Vakıf Emeklilik Mobil Şube uygulaması veya İnternet Şubesinden giriş yaparak ilgili menü altında yer alan sekme aracılığıyla Otomatik BES cayma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon ile Cayma

Vakıf emeklilikte cayma hakkı kullanımı için bir diğer yöntem ise telefon. Otomatik BES için kurulmuş olan  0 850 222 9 657 numaralı hattı arayarak veya 444 9 237 veya (0850) 222 9 237 numaralı Vakıf Emeklilik Çağrı merkezini arayarak ta cayma hakkından faydalanabilir ve Vakıfbank BES çıkış işlemlerini başlatabilirsiniz.

** Vakıf Emeklilik için geçerli ilave bir iletişim yöntemi ise Whatsapp. Bu iletişim kanalından TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin gönderilmesi konusunda Vakıf Emeklilik uyarıyor. Dolayısıyla buradan iptal/cayma işlemi yapılamasa dahi, diğer kanallardan şirkete ulaşamayanlar iptal işlemlerine ilişkin bilgi alma, durum sorgulama gibi işlemleri whatsapp iletişim numarasıyla yapabilirler.

Whatsapp Numaraları:

(0549) 802 47 75

(0549) 802 47 79


Etiketler:

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri Konusuna 103 Yorum Yapıldı
 1. Hasan dedi ki:

  Memur maaşları çok yüksek gelince caymaya karar verdim ne de olsa yapılan zamdan dolayı bes e ihtiyacım kalmayacak. Ki Ka ko

 2. Kerem altun dedi ki:

  Bes iptali istiyorum

 3. Bülent CANBOLAT dedi ki:

  Bes iptalini istiyorum

 4. Taşkın çağlı dedi ki:

  İptal etmek istiyom

 5. Mustafa dedi ki:

  Beş ten hemen ayrilmak istiyorum

 6. Gokhan dedi ki:

  Otomatik katilimin iptalini istiyorum lutfen

 7. gizem çorbacı dedi ki:

  vakıf emeklili iptali

 8. Mehmet dedi ki:

  Vakıf emeklilikten çıktım 20 iş günü içerisinde paramı alacam ama kafama takılan bir soru var yatan parayı icra keser mi icra borcum maaştan maaşa kesiyor ?

 9. Enver dedi ki:

  BES İPTALİNİ ISTİYORUM

 10. Aysun dedi ki:

  Bes ilk ay yapıldığından beridir iptal etmek istiyorum. Ama bir türlü olmuyor. Mesaj geliyor. On iş günü içerisinde gerçekleşecektir diye. Ama nedense bir şey olmuyor. Ben böyle saçma bir şey görmedim. Kesilen param cabası. Alamıyorum. İlgili yerlere şikayetimi yapacağımdan şüpheniz olmasın. Insanları kandırmaktan başka bir şey değil bu

 11. tugbs dedi ki:

  müsteri hizmetlerinden müsteri temsilcisine baglanmak mümkün degil nasil iş bu. bes iptal etmek istiyorum ama ulasamiyorum ki…

 12. zeynep dedi ki:

  saçma sapan bir bes ne e-devlet te görünüyor ne de doğru düzgün yatırmışlar eksik aylar var hemen ayrılmak istiyorum …..

 13. MESUT dedi ki:

  BESTE ZORUNLULUK SÜRESİ KAÇ YIL

 14. Selda dedi ki:

  Ben de istiyorum maaşımdan sürekli kesiliyor zorunlu bes kesintisi diye bir turlu olmuyor.

 15. Ffff dedi ki:

  Bes cayma hakkimi kullanmak için Vakıfbanki aradım iptal edildiği söylenildi ancak hala kesinti görünüyor

 16. Behesti dedi ki:

  Hahahaha bes iptali icin ariyorum, secenekler bes odemelerinizi arttirmak icin 1 e basin, daha cok odemek icin 2 ye, Allah rizasi icin iptal etmeyin icin 3 e basin diyor. Iptali bulamadim hala bi insanla da gorusemedim henuz.

  1. admin dedi ki:

   Operatör çıktıktan sonra sırasıyla 1-1-Kimlik no-2 tuşlayarak Vakıf Otomatik BES iptal menüsüne ulaşabilirsiniz.

 17. Selçuk dedi ki:

  Bunlar dolandırıcı iptal ettik paramızı alamıyoruz paramı verinnnnnnnn

 18. kenan atalay dedi ki:

  hemen iptal etmek istiyorum
  çünki istemiyorum

 19. Melek demirtürk dedi ki:

  Bes iptalini istiyorum artık 10 gün diyip duruyosunuz ama gereğinin yapılmadığını görüyorum. Hayır veremeyecekseniz vermeyeceğiz diyin beklemeyelim.

1 2 3 4 5

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git