Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri
9 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 6.553 kez okundu.

Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkış işlemlerine ilişkin bir önceki konumuzda Ziraat Emeklilik Cayma Hakkı kullanım yöntemlerini incelemiştik. Bu yazımızda ise Vakıf Emeklilik BES Otomatik Katılım Sisteminden (OKS) cayma hakkını kullanarak iptal işlemi yapmak isteyen katılımcılara sunulan BES ‘ten ayrılma yollarını açıklayacağız. Vakıf Emeklilik Otomatik (zorunlu) Bireysel Emeklilik iptali için aşağıda yer alan yöntemlerden hariç, dilekçe vb. farklı yöntemler de bulunmakla birlikte iptal yöntemlerinde kullanıcılar açısından pratik olanları, kısa yolları seçmeye çalıştık.

SMS ile Cayma/İptal

Vakıf Emeklilik Cayma işlemi için ilk kısa yolumuz SMS ile ayrılmadır. Kısa mesajla çıkış işlemlerini başlatmak için; “VEML” boşluk TC Kimlik Numarası boşluk “CAYMA” boşluk doğum tarihi (gün.ay.yıl) yazılarak 4933 ‘e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Burada bikkat edilmesi gereken husus bilgiler arasında boşluk olması gerekmekte ve doğum tarihi yazılırken aralara nokta konmasıdır.

Örnek: VEML 55555555555 CAYMA 01.01.1985

Otomatik BES Robotunu Kullanarak Çıkış Yapmak

Vakıf emeklilik Otomatik BES cayma hakkı kullanımı için SMS vb. yollarla bildirim geldikten sonra internet sitesine girdiğimizde sağ alt köşede Otomatik BES Robotunu göreceksiniz üzerine tıkladığınızda görüşmeyi başlat butonu ortaya çıkacaktır.

Bu butona tıkladığınızda ise sohbet penceresi benzeri bir pencere açılacak açılan pencerede size nasıl yardımcı olabiliriz vs. bazı bilgiler var. Bu ekrana “otomatik BES cayma hakkı” yazıp gönderdiğimizde Otomatik Bireysel Emekliliğin avantajları hakkında bazı bilgiler verilip otomatik BES ‘ten yine de çıkmak isterseniz TC Kimlik numaranızı yazın benzeri bir cevap gelecek. Bu aşamada TC kimlik numaranızı yazarak çıkış işlemini başlatıyorsunuz.

İnternet Şubesi / Mobil Şube Aracılığıyla İptal

Vakıf Otomatik Bireysel Emeklilik ‘ten internet şubesi ve mobil şubeyi kullanarak da cayma talebinde bulunabilirsiniz. Vakıf Emeklilik Mobil Şube uygulaması veya İnternet Şubesinden giriş yaparak ilgili menü altında yer alan sekme aracılığıyla Otomatik BES cayma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon ile Cayma

Vakıf emeklilikte cayma hakkı kullanımı için bir diğer yöntem ise telefon. Otomatik BES için kurulmuş olan  0 850 222 9 657 numaralı hattı arayarak veya 444 9 237 veya (0850) 222 9 237 numaralı Vakıf Emeklilik Çağrı merkezini arayarak ta cayma hakkından faydalanabilir ve Vakıfbank BES çıkış işlemlerini başlatabilirsiniz.

** Vakıf Emeklilik için geçerli ilave bir iletişim yöntemi ise Whatsapp. Bu iletişim kanalından TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin gönderilmesi konusunda Vakıf Emeklilik uyarıyor. Dolayısıyla buradan iptal/cayma işlemi yapılamasa dahi, diğer kanallardan şirkete ulaşamayanlar iptal işlemlerine ilişkin bilgi alma, durum sorgulama gibi işlemleri whatsapp iletişim numarasıyla yapabilirler.

Whatsapp Numaraları:

(0549) 802 47 75

(0549) 802 47 79


Etiketler:

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri Konusuna 97 Yorum Yapıldı
 1. mine topu dedi ki:

  Sayın yetkili demek istiyorum fakat bunu hak etmiyorsunuz. 2 hafta önce size hem telefonla hem de mesaj atarak bes ten cayma talebinde bulundum 09.10.2018 ve bugün 25.10.2018 yine talepte bulundum. yazdığınız telefon numaralarından sürekli aynı bilgileri dinleyip duruyorum ama geri dönüş yok. Lütfen biraz ilgi ve sonuç istiyorum. Muhattap arıyorum telesekreter değil bu iş bu kadar zor olmamalı. Gereğini yapın ve kestiğiniz paramı geri yatırın yeter artık.

  1. Mustafa dedi ki:

   Aradığınızda siz de sürekli bir basmayın, 2 ye basın ve müşteri temsilcisine aktarılacaksınız. Daha sonra mail veya faks yoluyla size ayrılma talep formu yollayacaklar. Bunları eksiksiz bir şekilde doldurup 0(212) 310 39 85’e kimlik fotokopinizle birlikte faks çekeceksiniz. Tekrar 444 9 237 numaralı telefonu mesai saatleri içinde arayarak evrakların gidip gitmediğini teyit edebilirsin.

 2. Enver dedi ki:

  Çok basitlan 3 güne yattı param😂

 3. Oğuzhan kızıltepe dedi ki:

  vakıf emeklilik bes caymak istiyorum

  1. admin dedi ki:

   Yukarıda bahsedilen yöntemlerden biriyle (telefon, SMS gibi) cayma talebinizi Vakıf emeklilik şirketine iletmeniz gerekiyor.

 4. Oğuzhan kızıltepe dedi ki:

  vakıf emeklilik BES İPTAL İSTİYORUM

 5. Zeynel ündar dedi ki:

  Cayma

 6. Aliyavuz dedi ki:

  1 aydır cayma talebinde bulunuyorum ama bi sonuç yok bunu yaparken sormadan rızamı almadan şak yapıp şimdi ne bu prosedür

  1. admin dedi ki:

   Hangi yöntemle başvuru yaptınız? Başvuru sonrası SMS veya mail ile tarafınıza bildirim yapıldı mı?

 7. Engin EZEN dedi ki:

  04/12/2018’de telefon ile otomatik Bes’ten ayrılmak istediğimi beyan ettim fakat mail’ime gelmesi gereken formlar hala gönderilmedi yardım lütfen

  1. admin dedi ki:

   Ayrılma işlemleri gereken belgeleri size göndermek için BES şirketinin 5 iş günü süresi var. Siz başvuru yapalı henüz 1 gün olmuş, dolayısıyla bu süreyi beklemeli ve hala ulaşmadıysa o zaman gerekli mercilere başvurmalısınız.

 8. Mehmet nezir cudi dedi ki:

  Telefonda aradım dört defa cayma hakimi kulandım fakat paramı iade etmediler ne yapmalıyım müşteri hizmetlerine nasıl bağlanmaliyim?

 9. Mehmet dedi ki:

  Bireysel iptalini istiyorum

 10. Havva dedi ki:

  Allah askına ben böle sacma sapan bi şey görmedim. Tam 3 aydır bununla ugrasıyorum. Sms de attım müşteri hizmetlerini de aradım ama hala bi sonuc yok. Otomatik açarken acıyorsunuz da iptal için neden insanları bu kadar ugrastırıyorsunuz?

 11. Emrah dedi ki:

  Kafaniza göre bes işlemi yapıyorsunuz iptali için sms yoluyla halletmeye çalıştım TC okunmuyor diye msj geliyor. Arıyorum doğru girmeme rağmen TC yanlış deyip duruyor. Buna bir son verin vaktim kıymetli, mecbur muyum sizinle uğraşmaya? İnsanların işi gücü yok kafaniza göre yapmış olduğunuz şeylerin pesinde mi kosacak?

 12. Savaş Bilgili dedi ki:

  İki yıl oldu, ayrıldığım taktirde ana paramı alabilir miyim, zorunluluk 5 yıl diye birşey var mı?

 13. Bilal dedi ki:

  Interner bankaciligindan vakif emeklilikden sozlesmelerim bolumundan cayma yi seciyorum oks sozlesmeniz bulunmamaktadir diyor. Ne demek yani iptal edemeyecek miyim?

  1. mücahit dedi ki:

   en garanti yöntem sms le iptal en geç 20 iş gününde paran iade

 14. Fikret dedi ki:

  24.12.2018 tarihinde iptal işlemlerini başlattım. 26.12.2018 de Ayrılma bilgi formunu doldurdum mail olarak gönderemedim. İnfo uzantılı maile
  adres bulunamadı uyarısı alıyorum 850′ li numaranız da artık tc mi ezberlediği için sistemde yapılanma var deyip başından atıyor.
  Ayrılma Bilgi Formunu nasıl göndereceğim. ?

 15. Fatih purtaş dedi ki:

  İptal etmek istiyorum

 16. Tuncay türkçelik dedi ki:

  ayrılmak istiyorum

 17. MEHMET ŞİRİN AKAN dedi ki:

  İPTAL ETMEK İSTİYORUM

 18. ismailözcan dedi ki:

  İptal etmek istiyorum

 19. Hatice dedi ki:

  Zorunlu besden çıkmadım ama maaşımdan sadece 12 lira kesilmiş neden olabilir hafta sonu olmasıyla bir alakası olabilirmi (asgari ücret alıyorum)

 20. mehmet dedi ki:

  25 aralıkta SMS yoluyla çıkış için müracaat etmeme rağmen bir dönüş sağlanmadı.

1 2 3 4 5

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git