BireyselEmeklilikSistemi.Org

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkış işlemlerine ilişkin bir önceki konumuzda Ziraat Emeklilik Cayma Hakkı kullanım yöntemlerini incelemiştik. Bu yazımızda ise Vakıf Emeklilik BES Otomatik Katılım Sisteminden (OKS) cayma hakkını kullanarak iptal işlemi yapmak isteyen katılımcılara sunulan BES ‘ten ayrılma yollarını açıklayacağız. Vakıf Emeklilik Otomatik (zorunlu) Bireysel Emeklilik iptali için aşağıda yer alan yöntemlerden hariç, dilekçe vb. farklı yöntemler de bulunmakla birlikte iptal yöntemlerinde kullanıcılar açısından pratik olanları, kısa yolları seçmeye çalıştık.

SMS ile Cayma/İptal

Vakıf Emeklilik Cayma işlemi için ilk kısa yolumuz SMS ile ayrılmadır. Kısa mesajla çıkış işlemlerini başlatmak için; “VEML” boşluk TC Kimlik Numarası boşluk “CAYMA” boşluk doğum tarihi (gün.ay.yıl) yazılarak 4933 ‘e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Burada bikkat edilmesi gereken husus bilgiler arasında boşluk olması gerekmekte ve doğum tarihi yazılırken aralara nokta konmasıdır.

Örnek: VEML 55555555555 CAYMA 01.01.1985

Otomatik BES Robotunu Kullanarak Çıkış Yapmak

Vakıf emeklilik Otomatik BES cayma hakkı kullanımı için SMS vb. yollarla bildirim geldikten sonra internet sitesine girdiğimizde sağ alt köşede Otomatik BES Robotunu göreceksiniz üzerine tıkladığınızda görüşmeyi başlat butonu ortaya çıkacaktır.

Bu butona tıkladığınızda ise sohbet penceresi benzeri bir pencere açılacak açılan pencerede size nasıl yardımcı olabiliriz vs. bazı bilgiler var. Bu ekrana “otomatik BES cayma hakkı” yazıp gönderdiğimizde Otomatik Bireysel Emekliliğin avantajları hakkında bazı bilgiler verilip otomatik BES ‘ten yine de çıkmak isterseniz TC Kimlik numaranızı yazın benzeri bir cevap gelecek. Bu aşamada TC kimlik numaranızı yazarak çıkış işlemini başlatıyorsunuz.

İnternet Şubesi / Mobil Şube Aracılığıyla İptal

Vakıf Otomatik Bireysel Emeklilik ‘ten internet şubesi ve mobil şubeyi kullanarak da cayma talebinde bulunabilirsiniz. Vakıf Emeklilik Mobil Şube uygulaması veya İnternet Şubesinden giriş yaparak ilgili menü altında yer alan sekme aracılığıyla Otomatik BES cayma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon ile Cayma

Vakıf emeklilikte cayma hakkı kullanımı için bir diğer yöntem ise telefon. Otomatik BES için kurulmuş olan  0 850 222 9 657 numaralı hattı arayarak veya 444 9 237 veya (0850) 222 9 237 numaralı Vakıf Emeklilik Çağrı merkezini arayarak ta cayma hakkından faydalanabilir ve Vakıfbank BES çıkış işlemlerini başlatabilirsiniz.

** Vakıf Emeklilik için geçerli ilave bir iletişim yöntemi ise Whatsapp. Bu iletişim kanalından TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin gönderilmesi konusunda Vakıf Emeklilik uyarıyor. Dolayısıyla buradan iptal/cayma işlemi yapılamasa dahi, diğer kanallardan şirkete ulaşamayanlar iptal işlemlerine ilişkin bilgi alma, durum sorgulama gibi işlemleri whatsapp iletişim numarasıyla yapabilirler.

Whatsapp Numaraları:

(0549) 802 47 75

(0549) 802 47 79

Etiketler:

Yorumlar
 1. murat küçüktüfekçi dedi ki:

  asgari ücret alıyorum ücret yetmiyor bes’in biran önce iptal olmasını istiyorum saygılarımla

 2. murat küçüktüfekçi dedi ki:

  iptal etmek istiyorum

 3. Erdal demir dedi ki:

  İptal etmek istiyorum

 4. CENNET dedi ki:

  VEML TCKN DOĞUM TARİHİ( GÜN.AY.YIL FORMATINDA) TUŞLAYARAK 4933 E MESAJ ATIYORSUNUZ VE İPTAL OLUYOR

 5. ÜMİT SOLAK dedi ki:

  25 ay sistemde kaldım geçen ay telefonla arayarak iptal ettirdim 20 gün sonra para hesabınızda dendi bana 35 gün oldu hesabımda para yok iptal etmek bu kadar zormu

 6. Yildiz aydinlik dedi ki:

  Ben tam 8 ay önce cikis talebinde bulundum. Her defasinda sil bastan oldu. Tam 3 kez email olarak telefonla kendi bankamdan cikis talebinde bulunduysam da halen parami hesabima yollanmadi. Artik dolandrildigimi düsünüyorum bu durumu televizyon ihbar hattina dikkaette buluncam. Eger bes yaptirmak isteyenlere burdan sakin böyle bir islemde bulunmasinlar.

  1. admin dedi ki:

   8 ay geçtiğine göre sizin Cayma Süreniz dolmuş müşteri hizmetlerini arayarak Ayrılma Talep Formu istemeniz ve onu doldurarak şirkete fakslamanız lazım.

  2. mücahit dedi ki:

   en garanti yöntem sms le çayma talebinde bulunmak olur talepde bulun 20 iş gününde hesabına geçer para
   iyi günler

 7. akın şahin dedi ki:

  BES İPTALİ

 8. Murat tortop dedi ki:

  Sms ile CAYMA talebinde bulundum.talep için cevapta geldi.fakat 1 ay oldu bir sonraki adım için hiçbir hareket yok.ayrıca telefon ile arandığında neden operatör görüşmesi yok

 9. özlem tural dedi ki:

  ayrılık talep formu

 10. esma dedi ki:

  merhaba 1 yıl önce iş yerimden ayrıldım yalnız param yatmadı 1 yıldan fazla otomatik çekildi hesabımdan. iptal işleminde bulundum olmadı

 11. Zehra Büyükkömürcü dedi ki:

  Vakıfbankın dolandırıcılık yaptıgını yeni öğrendim. Otomatik bes iptalinde bulundum. İptaliniz gerçekleşti, 5 iş günü içinde hesabınıza yatacaktır, mesajından 20 gün geçti hala bir hareket yok. Telefonlarına ulaşılamıyor, vakıfbankın operatörüne niye bağlanamıyoruz. Bundan sonra vakıfbankla asla işim olmaz.

 12. mustafa köroğlu dedi ki:

  vakıfbanktan sakın bireysel emeklilik talebinde bulunmayın .giriyorsunuz bir daha çıkamıyorsunuz paranızı geri yatırmıyorlar….

 13. Erdem dedi ki:

  0850 li numarayı arayıp 1’e basıp otomatik katılım mi iptal ediyoruz yoksa 2’ye basıp bes’i mi seçiyoruz?

  1. admin dedi ki:

   Normal BES mi yaptırdınız OKS mi? hangisiyse o yolu izleyeceksiniz.

 14. Arda dedi ki:

  Allah kahretsin böyle bankayı….

 15. sinan dedi ki:

  gercekten bu güne kadar hiç bir banka ile bu kadar sorun yasamadım 1 yıldır sözleşmemın iptali için arayıp duruyorum ama lanet olası dönüş yapmıyorlar

 16. Ayça dedi ki:

  Otomatik bes cayma hakkı

 17. Ahmet dedi ki:

  Bes iptal ettirmek istiyorum

 18. Beytullah gelmez dedi ki:

  Vakıf emeklilik iptali için

 19. Mustafa dedi ki:

  Sms yolu ile iptal ettim 10 iş günü içinde işleminiz gerçekleşecektir dediler param hesabıma yatar mı?

 20. Tayfun dedi ki:

  Boyle lanet bir banka gormedim. Allahin belasi soslesmeyi iptal ediyorum bir sonraki maasta tekrar kesinti yapiyorlar. Zorla insanlarin parasini aliyorlar. Size sesleniyorum admin insanlar sizden bikmis bende dahil. Hakkimiz helalde deil bilesiniz. Sisteminiz berbat elimden Gelse ilk fırsatta bu bankayla bütün iliskimi kesicem.

 21. mahmut dedi ki:

  ben 21 haziran itibariyle sms yolu ile iptal ettim 10 iş günü içerisinde işleminiz gerçekleşecektir diye sms geldi ama 1 ay oldu halen para hesabıma yatmadı ve vakıf bank personeline bir kaç kez söyledim bankanın herhangi bir şey yapamayacağını ve vakıfemeklilik adı altında bir firmaya paranız yatıyor diye cevap aldım. Ve bankanın bizim muhatabımız olmadığını söyledi. bir ayı aştığı halde tüketici hakem heyetine baş vuracağım.

  1. admin dedi ki:

   Vakıf Emeklilik müşteri hizmetlerini arayarak paranın neden yatmadığını sorgulamanızı öneririm. yasal olarak 10 iş gününde yatırmaları gerekmektedir.

 22. Selçuk dedi ki:

  “Sayin SELCUK … numarali Otomatik BES sozlesmenize ait ayrilma talebiniz isleme alinmistir.
  En kisa surede islemleriniz tamamlanacak ve tarafiniza bilgi verilecektir.
  Ayrilma talebinize ait sozlesmenize aktarilmasi talebinde bulundugunuz farkli bir Otomatik BES sozlesmeniz var ise,
  ayrilma talebiniz iki sozlesmeniz icin de gerçekleştirilecektir. 0 850 222 9 657 Mersis No : 0434005145200019
  B002” dediniz 10 günü geçti neden hala dönüş yapmıyorsunuz kardeşim. Diğer şirketler 3 gün içinde parayı yatırıyor siz neden uğraştırıyorsunuz arıyoruz bir muhatabımız bile yok. Cayma formunu …. göndersenize.

 23. Selçuk dedi ki:

  Admin operatör değil bi numara verinde canlı kanlı biriyle muhatap olalım

 24. kenan uzun dedi ki:

  besten ayrılmak istiyorum

 25. Türkan dedi ki:

  Ne lanet bir banka muhatap olabileceğimiz biri bile yok 10 gün içinde tamamlanacakmış çıkış işlemlerim öyle bir sms aldım bekliyorum bakalım neler olacak siz siz olun uzak durun bu bankadan