Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri
9 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 7.169 kez okundu.

Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkış işlemlerine ilişkin bir önceki konumuzda Ziraat Emeklilik Cayma Hakkı kullanım yöntemlerini incelemiştik. Bu yazımızda ise Vakıf Emeklilik BES Otomatik Katılım Sisteminden (OKS) cayma hakkını kullanarak iptal işlemi yapmak isteyen katılımcılara sunulan BES ‘ten ayrılma yollarını açıklayacağız. Vakıf Emeklilik Otomatik (zorunlu) Bireysel Emeklilik iptali için aşağıda yer alan yöntemlerden hariç, dilekçe vb. farklı yöntemler de bulunmakla birlikte iptal yöntemlerinde kullanıcılar açısından pratik olanları, kısa yolları seçmeye çalıştık.

SMS ile Cayma/İptal

Vakıf Emeklilik Cayma işlemi için ilk kısa yolumuz SMS ile ayrılmadır. Kısa mesajla çıkış işlemlerini başlatmak için; “VEML” boşluk TC Kimlik Numarası boşluk “CAYMA” boşluk doğum tarihi (gün.ay.yıl) yazılarak 4933 ‘e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Burada bikkat edilmesi gereken husus bilgiler arasında boşluk olması gerekmekte ve doğum tarihi yazılırken aralara nokta konmasıdır.

Örnek: VEML 55555555555 CAYMA 01.01.1985

Otomatik BES Robotunu Kullanarak Çıkış Yapmak

Vakıf emeklilik Otomatik BES cayma hakkı kullanımı için SMS vb. yollarla bildirim geldikten sonra internet sitesine girdiğimizde sağ alt köşede Otomatik BES Robotunu göreceksiniz üzerine tıkladığınızda görüşmeyi başlat butonu ortaya çıkacaktır.

Bu butona tıkladığınızda ise sohbet penceresi benzeri bir pencere açılacak açılan pencerede size nasıl yardımcı olabiliriz vs. bazı bilgiler var. Bu ekrana “otomatik BES cayma hakkı” yazıp gönderdiğimizde Otomatik Bireysel Emekliliğin avantajları hakkında bazı bilgiler verilip otomatik BES ‘ten yine de çıkmak isterseniz TC Kimlik numaranızı yazın benzeri bir cevap gelecek. Bu aşamada TC kimlik numaranızı yazarak çıkış işlemini başlatıyorsunuz.

İnternet Şubesi / Mobil Şube Aracılığıyla İptal

Vakıf Otomatik Bireysel Emeklilik ‘ten internet şubesi ve mobil şubeyi kullanarak da cayma talebinde bulunabilirsiniz. Vakıf Emeklilik Mobil Şube uygulaması veya İnternet Şubesinden giriş yaparak ilgili menü altında yer alan sekme aracılığıyla Otomatik BES cayma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon ile Cayma

Vakıf emeklilikte cayma hakkı kullanımı için bir diğer yöntem ise telefon. Otomatik BES için kurulmuş olan  0 850 222 9 657 numaralı hattı arayarak veya 444 9 237 veya (0850) 222 9 237 numaralı Vakıf Emeklilik Çağrı merkezini arayarak ta cayma hakkından faydalanabilir ve Vakıfbank BES çıkış işlemlerini başlatabilirsiniz.

** Vakıf Emeklilik için geçerli ilave bir iletişim yöntemi ise Whatsapp. Bu iletişim kanalından TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin gönderilmesi konusunda Vakıf Emeklilik uyarıyor. Dolayısıyla buradan iptal/cayma işlemi yapılamasa dahi, diğer kanallardan şirkete ulaşamayanlar iptal işlemlerine ilişkin bilgi alma, durum sorgulama gibi işlemleri whatsapp iletişim numarasıyla yapabilirler.

Whatsapp Numaraları:

(0549) 802 47 75

(0549) 802 47 79


Etiketler:

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri Konusuna 105 Yorum Yapıldı
 1. gizem dedi ki:

  Merhaba defalarca iptal etmek istediğimi iletiyorum ama ne mailime ne de numarama dönüş oluyor, ayrılmak istiyorum.

 2. NEZİHE ORAN dedi ki:

  21-1-2019 tarihinde vakıfememlilik müşteri temsilcisi tarafından arandım. Devam eden bes ödemem var. Buna ilaveten kaza sigortası teklifi yaptı. 9 ay 24 lira ödeyecegimi söyledi. Bana onay veriyorum dememi söyledi onayı alınca bunun akabinde söyle bir soru yöneltti; sizin vefatınızdan sonra cocuklarınız bu parayı peşin mi alacak taksitle mi? Peşin alırsa yüzde 20 eksik, taksitle alırsa bilmem nasıl alacak buna şimdi cevap vermeniz gerekiyor diye ısrar etti. Ben de zaten böyle bir teklif geleceğini bilmiyordum düşünmedim dedim, bana baskı yapıyorsunuz vazgeçtim diye söyledim ama vazgeçemezsin artık iptal edemem diyor. Ben istemiyorum düşüneyim ben ölünce peşin mi taksit mi o zaman bakarız böyle saçma bir şey olamaz. Bu saçmalık yüzünden kaza sigortası istemiyorum eğer iptal edilmezse yasal hakkımı kullanacağım. En kısa zamanda bilgilendirilmek istiyorum TEŞEKKÜR EDERİM..

 3. Adil dedi ki:

  Besti iptal etmek istiyorum ama birtürlü olmuyor. tc istiyo giriyorum yanlış diyor, sms gönderiyoruzz yanlış diyor. napacak bankaya gidiyoz başından atıyo

 4. Şükrü tek dedi ki:

  Bes iptal

 5. ömer çelik dedi ki:

  besti iptal etmek istiyorum

 6. Hasan dedi ki:

  Bireysel emeklilik iptaline başvurdum halen cevap gelmedi

 7. YUDUM KAYA dedi ki:

  OTOMOTİK BES İPTAL ETTİRDİM. MSJ GELDİ AMA PARAMI GERİ ALAMIYORUM
  YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ?

 8. İlknur dedi ki:

  İptal işlemini yaptım paramın iadesini istiyorum

 9. İlknur dedi ki:

  Besten çıkış yapmak istiyorum yardımcı olabilir misiniz çıkış formu falan gelmedi

 10. emrah dedi ki:

  bireysel emeklilik iptalini istiyorum

 11. Nizamettin yavuz dedi ki:

  Bes iptalini istiyorum

 12. huseyinhatip dedi ki:

  Bes iptalini istiyorum

 13. Ali Demir dedi ki:

  Ben iş yerimin yaptırdığı bes uygulamasını yaptırdım. 3 ay kadar devam ettim iptal ettirdim ama iptal edilmemiş. Sonrasında 2 ay daha kesinti yapmışlar. 500 tl para kestiler toplamda ama sonunda iptal ettirdim. 1 kuruş geri ödeme vermediler. Bence bunlar yasal boşlukları kullanarak vatandaşa geçiriyorlar. Banka devletin ama emeklilik özel, vakıfbank sabıkalıdır benim gözümde.

 14. Nazif dedi ki:

  Arkadaşlar bes’te üyeliğiniz hangi bankaya aitse oranın numarasını arayacaksınız,vakıf emekliliğe uye olanlar 444 92 37 ve 0850 222 9237 yıl aramaniz yeterlidir. Siz aradıktan sonra sizin meilinize cikis talep formu gönderecek orda ne kadar para hesabınıza yatacağı ve kesintinin ne kadar olacağı yazacak çıkış talep formunda. Siz çıkış talep formunu doldurduktan sonra çıkış talep formunu info@vakifbank.com.tr ye meil veya faxs la yollayacaksiniz. Vakıf emekliligin faxs numarası çıkış talep formunu sol alt kısmında yazıyor. Anlattiklarimi yaptıktan sonra size vakıf emeklilik msj gönderiyor o msj çıkış işlemleriniz 10 is gününde tamamlanacak yazıyor. On gun içinde para hesabınıza yatıyor. Bu anlattıklarım vakıf emeklilik ve vakiftaki bes’e üye olanlar icin.

 15. Tuğçenur varol dedi ki:

  Ekim’de form göndermeme rağmen tarafıma hala ne iade ne de dönüş yapıldı. Ben çıkmak istiyorum bu saçmalıktan yardımcı olursanız sevinirim.

 16. murat küçüktüfekçi dedi ki:

  asgari ücret alıyorum ücret yetmiyor bes’in biran önce iptal olmasını istiyorum saygılarımla

 17. murat küçüktüfekçi dedi ki:

  iptal etmek istiyorum

 18. Erdal demir dedi ki:

  İptal etmek istiyorum

 19. CENNET dedi ki:

  VEML TCKN DOĞUM TARİHİ( GÜN.AY.YIL FORMATINDA) TUŞLAYARAK 4933 E MESAJ ATIYORSUNUZ VE İPTAL OLUYOR

 20. ÜMİT SOLAK dedi ki:

  25 ay sistemde kaldım geçen ay telefonla arayarak iptal ettirdim 20 gün sonra para hesabınızda dendi bana 35 gün oldu hesabımda para yok iptal etmek bu kadar zormu

1 2 3 4 5

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git