BireyselEmeklilikSistemi.Org

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Vakıf Emeklilik Otomatik BES Cayma İşlemleri

Otomatik Katılımlı Bireysel Emeklilik Sisteminden çıkış işlemlerine ilişkin bir önceki konumuzda Ziraat Emeklilik Cayma Hakkı kullanım yöntemlerini incelemiştik. Bu yazımızda ise Vakıf Emeklilik BES Otomatik Katılım Sisteminden (OKS) cayma hakkını kullanarak iptal işlemi yapmak isteyen katılımcılara sunulan BES ‘ten ayrılma yollarını açıklayacağız. Vakıf Emeklilik Otomatik (zorunlu) Bireysel Emeklilik iptali için aşağıda yer alan yöntemlerden hariç, dilekçe vb. farklı yöntemler de bulunmakla birlikte iptal yöntemlerinde kullanıcılar açısından pratik olanları, kısa yolları seçmeye çalıştık.

SMS ile Cayma/İptal

Vakıf Emeklilik Cayma işlemi için ilk kısa yolumuz SMS ile ayrılmadır. Kısa mesajla çıkış işlemlerini başlatmak için; “VEML” boşluk TC Kimlik Numarası boşluk “CAYMA” boşluk doğum tarihi (gün.ay.yıl) yazılarak 4933 ‘e SMS gönderilmesi gerekmektedir. Burada bikkat edilmesi gereken husus bilgiler arasında boşluk olması gerekmekte ve doğum tarihi yazılırken aralara nokta konmasıdır.

Örnek: VEML 55555555555 CAYMA 01.01.1985

Otomatik BES Robotunu Kullanarak Çıkış Yapmak

Vakıf emeklilik Otomatik BES cayma hakkı kullanımı için SMS vb. yollarla bildirim geldikten sonra internet sitesine girdiğimizde sağ alt köşede Otomatik BES Robotunu göreceksiniz üzerine tıkladığınızda görüşmeyi başlat butonu ortaya çıkacaktır.

Bu butona tıkladığınızda ise sohbet penceresi benzeri bir pencere açılacak açılan pencerede size nasıl yardımcı olabiliriz vs. bazı bilgiler var. Bu ekrana “otomatik BES cayma hakkı” yazıp gönderdiğimizde Otomatik Bireysel Emekliliğin avantajları hakkında bazı bilgiler verilip otomatik BES ‘ten yine de çıkmak isterseniz TC Kimlik numaranızı yazın benzeri bir cevap gelecek. Bu aşamada TC kimlik numaranızı yazarak çıkış işlemini başlatıyorsunuz.

İnternet Şubesi / Mobil Şube Aracılığıyla İptal

Vakıf Otomatik Bireysel Emeklilik ‘ten internet şubesi ve mobil şubeyi kullanarak da cayma talebinde bulunabilirsiniz. Vakıf Emeklilik Mobil Şube uygulaması veya İnternet Şubesinden giriş yaparak ilgili menü altında yer alan sekme aracılığıyla Otomatik BES cayma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Telefon ile Cayma

Vakıf emeklilikte cayma hakkı kullanımı için bir diğer yöntem ise telefon. Otomatik BES için kurulmuş olan  0 850 222 9 657 numaralı hattı arayarak veya 444 9 237 veya (0850) 222 9 237 numaralı Vakıf Emeklilik Çağrı merkezini arayarak ta cayma hakkından faydalanabilir ve Vakıfbank BES çıkış işlemlerini başlatabilirsiniz.

** Vakıf Emeklilik için geçerli ilave bir iletişim yöntemi ise Whatsapp. Bu iletişim kanalından TC kimlik no gibi kişisel bilgilerin gönderilmesi konusunda Vakıf Emeklilik uyarıyor. Dolayısıyla buradan iptal/cayma işlemi yapılamasa dahi, diğer kanallardan şirkete ulaşamayanlar iptal işlemlerine ilişkin bilgi alma, durum sorgulama gibi işlemleri whatsapp iletişim numarasıyla yapabilirler.

Whatsapp Numaraları:

(0549) 802 47 75

(0549) 802 47 79

Etiketler:

Yorumlar
 1. kadir külcü dedi ki:

  otomatik BES iptalini istiyorum

 2. Hasan dedi ki:

  otomatik BES iptalini istiyorum

 3. admin dedi ki:

  buraya iptal yazmanızın bir faydası olmaz. BES şirketinize başvurmanız gerekmektedir. Yukarıdaki konuda da bu işlemin nasıl yapılacağı anlatılıyor.

  1. Halil dedi ki:

   :)))

  2. Murat dedi ki:

   Ben otantik katılımı iptalini istyorum Bir türlü iptal edilmedi

 4. Vedat dedi ki:

  Bes iptalini istiyorum

 5. Büşra dedi ki:

  Ben bes iptalini istiyorum fakat uğraşlarıma rağmen bunu onaylamıyorlar. Yok mail, yok aranacaksınız, bunların hiç biri tarafıma yapılmadı. BES’ i uygularken benim onayımı aldınız mı? Hayır. Peki iptal etmek istediğim de neden geri dönüş bile sağlanamıyor? Ben vakıf tan nefret ettim böyle bir şey yok. Daha önce farklı bir bankada da iptal etmek istedim ve 1 hafta içerisinde param hesabıma aktarıldı. Bir daha asla vakıf bankasıyla çalışmayacağım.

 6. Havva gücer dedi ki:

  İptal ettikten kaç gün sonra para yatırılır

 7. Mehmet özarslan dedi ki:

  Nerde dolandirici nerde kolpaci varsa devlet bunyesini sarmis bes iptal etmek istiyorum telefonunuza msj gelecek diyor
  Lan sigir tlf numarami bilmiyonuz diyemiyorum
  Çunkü muhatap yok

 8. Adem dedi ki:

  Insanlari yormayin kac gundur bes iptali icin ugrasiyorum hala ne mesaj ne mail var cileden cikartmayin halki

 9. Abdurrahman Şimşek dedi ki:

  Benim bes iki hesabım vardı 7. ayda çıkış için müracaat ettim islemlerim yapılırken öncesindede kesintiye bahsetmediler, çıkış işlemlerin den sonra 1 hesabımi kesintili olarak aldılar. Arkadaşlar dikkatli olun, iyi araştırın, sonradan kesintileri söylüyorlar aradım açıklama olararak 20. Maddede var. diyorlar dikkatli olun arkadaşlar

  1. Şeyma Nur dedi ki:

   Otomatik Bes’in iptali istiyorum

 10. Hülya dedi ki:

  Gerekli numaraları aradım mesaj vs birşey gelmedi 5 saat oldu kayda gelince hemen kendileri yapıyorlar

 11. Hatice dedi ki:

  Bir b.ka yaramiyor

 12. Sabri ari dedi ki:

  Bes iptali neden form gonderdigim halde iptal olmuyor…cok dusunuyosaniz borcumu odeyin..

 13. Emine dedi ki:

  Bes iptali istiyorum

 14. Bahri mert dedi ki:

  Sorulmadan gorusmeden para kesiyolar iptal icin ugrasiyorum durduk yere bu nasil bir duzen neyin kafasini yaşiyonuz adam aranir bilgi verilir faydasi zarari hakkinda donus yapilsin iptal edilsin tuketiciler derneginden avkata kadar gidicem

 15. 1 3 4 5